Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

PLL LOT British Airways

Wizz Air SkyEuropeSkyEurope

Centralwings easyJet

Ryanair

 

PODRÓŻ DO WIELKIEJ BRYTANII

Osoby korzystające z naszych usług dojeżdżają do szkoły w Wielkiej Brytanii samodzielnie. Udzielamy pełnej i szczegółowej informacji dotyczącej środka transportu, postojów, ewentualnych przesiadek, a nawet dostarczamy odpowiednie mapki.

Należy pamiętać, że przy wyjeździe potrzebne będą następujące dokumenty:

  • ważny paszport lub dowód osobisty;

  • 2 zdjęcia paszportowe (potrzebne do wyrobienia biletu na komunikację miejską i legitymacji szkolnej);

  • zaświadczenie o przyjęciu na kurs;

  • adres zakwaterowania (rodziny goszczącej, hotelu itd.);

  • bilet autokarowy lub lotniczy;

  • europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) / polisa ubezpieczeniowa (jeśli takową wykupiono) / karta EURO (jeśli takową wykupiono).


Proponujemy dwa rodzaje środków transportu ? autokar lub samolot (aczkolwiek możliwe jest dotarcie do Anglii również pociągiem i własnym samochodem). W obu przypadkach na życzenie klienta dokonujemy rezerwacji i wykupu odpowiedniego biletu po cenach obowiązujących u przewoźników (zob. wyszukiwarka biletów autokarowych i wyszukiwarka biletów lotniczych). W obu przypadkach docelowym miejscem podróży jest przeważnie Londyn (aczkolwiek coraz więcej przewoźników wprowadza do oferty przejazdy / przeloty również do innych większych miast w Wielkiej Brytanii). Z Londynu bardzo łatwo dostać się do innych miejscowości w Anglii, korzystając z częstych połączeń autokarowych lub kolejowych. W samym Londynie najprościej dotrzeć do miejsca zakwaterowania pociągiem, autobusem, metrem i/lub taksówką.

[autokar] - [samolot] - [dojazd do miejsca zakwaterowania]

Tanie bilety autokarowePrzejazdy autokarowe do Anglii organizują liczne w naszym kraju firmy przewozowe, a bilety kupić można prawie w każdym biurze turystycznym zajmującym się rezerwacją i sprzedażą biletów autokarowych. Renomowani i licencjonowani przewoźnicy autokarowi dysponują autokarami klasy LUX, wyposażonymi w toaletę, barek i wideo. W cenę biletu wliczone są gorące napoje. Ciepły posiłek można zakupić w czasie postojów.

Wyjazd jest możliwy z każdego większego miasta w Polsce, a cała podróż do Londynu trwa średnio 24-28 godzin. Większość autokarów korzysta z przeprawy promowej Calais-Dover, a niektóre jeżdżą (a właściwie są przewożone) przez tunel pod kanałem La Manche.

W Londynie wszystkie autokary przyjeżdżają na dworzec autobusowy Victoria Coach Station w centralnym Londynie, stąd z kolei autobusy angielskich linii (głównie National Express) kursują do wszystkich większych miast Wielkiej Brytanii. Bilety na dalszą trasę można kupić na dworcu Victoria, ale jest to możliwe również w Polsce w większości biur podróży. Ostatnio coraz więcej przewoźników wprowadza do oferty bezpośrednie przejazdy również do innych większych miast w Wielkiej Brytanii.

Orientacyjnie ceny autokarowych biletów powrotnych do Londynu (w zależności od przewoźnika, zniżek, sezonu itp.) wahają się w przedziale 300 - 600 zł.

Poniżej kilka praktycznych porad:

  • Podróżując autokarem możesz mieć jeden bagaż w bagażniku oraz niewielki bagaż podręczny.

  • Do bagażu podręcznego zapakuj tylko te rzeczy, które będą Ci przydatne podczas podróży - ciepłe ubranie oraz nie psującą się żywność i niskosłodzone napoje. Najlepiej jest ograniczyć ilość słodyczy.

  • Spanie w autokarze nie musi być bardzo uciążliwe jeśli masz przy sobie małą poduszkę. Na stacjach benzynowych i w sklepach sportowych dostępne są specjalne pompowane poduszki dla podróżujących.

Tanie bilety lotniczeSamolot jest najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu ? cały lot (bezpośredni) do Londynu trwa około 2,5 godziny. Bezpośrednie połączenia z Wielką Brytania zapewniają PLL LOT, British Airways oraz tani przewoźnicy: Wizz Air, SkyEurope, Centralwings, easyJet i Ryanair. Wyloty odbywają się z większych miast w Polsce (Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Szczecin, Łódź, Rzeszów, Bydgoszcz), a przyloty do Londynu (lotniska Heathrow, Gatwick, Luton, Stansted), Manchesteru, Liverpoolu, Birmingham, Doncaster-Sheffield, Edynburga, Glasgow, na lotnisko East Midlands (okolice Nottingham, Derby i Leicester) i in. Tanie linie uruchamiają co jakiś czas kolejne połączenia (czasem sezonowe) z innymi miastami Wielkiej Brytanii, np. do Bournemouth i Newcastle. Aktualna oferta jest zawsze dostępna w serwisach http://www.mojeprzeloty.pl/ i http://www.pasazer.com/.

Ceny lotniczych biletów z Polski do Wielkiej Brytanii (w zależności od linii lotniczych, trasy, zniżek, sezonu itp.) wahają się w szerokim przedziale od 200 do ponad 1000 zł. (bilet powrotny). Ceny biletów tanich linii lotniczych są również zmienne, zależnie od popytu i podaży. Obowiązuje podstawowa zasada - im wcześniej klient kupi bilet, tym jest on tańszy. Tańsze niż u tradycyjnych przewoźników bilety to przede wszystkim wynik niższych kosztów dystrybucji i ich sprzedaży (głównie poprzez internet), niższych kosztów serwisu pokładowego (rezygnacja z darmowych poczęstunków), niższych kosztów opłat lotniskowych (linie korzystają z tanich lotnisk) oraz jednego typu samolotów. Linie te lądują z reguły daleko poza miastem, stąd trzeba się liczyć z koniecznością dłuższego dojazdu pociągiem lub autobusem do centrum.

Zdarzają się też korzystne oferty innych linii, które zapewniają pośrednie połączenia lotnicze, np. holenderskie KLM (przesiadka w Amsterdamie), niemieckie Lufthansa (przesiadka we Frankfurcie), czy francuskie Air France (przesiadka w Paryżu). Jeśli ktoś chciałby przebywać w Anglii dłużej niż pozwalają na to najtańsze taryfy PEX i APEX, to w czeskich liniach może zwykle kupić najtańsze bilety otwarte długoterminowe (półroczne lub roczne) na przelot do Londynu przez Pragę.

Tanim sposobem dotarcia do Londynu jest również skorzystanie z lotów z Berlina lub Frankfurtu oferowanych np. przez firmy Buzzaway, Ryanair, czy Air Berlin. Bilet w dwie strony to wydatek kilkudziesięciu EURO. Niestety trzeba jeszcze dotrzeć do tych miast (samolot, pociąg, autokar).

Młodzież i nauczyciele legitymujący się międzynarodowymi legitymacjami mogą skorzystać ze zniżkowych ofert biur turystyki młodzieżowej Campus i Almatur (zniżki nawet do 40% taryfy podstawowej). Oprócz ceny biletu niezwykle ważne są również warunki taryfy oferowane studentom. Bilety dla posiadaczy wymienionych wyżej legitymacji to zwyczajowo bilety otwarte, ważne przez rok, z możliwością zmiany terminu rezerwacji, a zakupienie biletu tzw. otwartego nie pociąga za sobą dodatkowych opłat.


Na lotnisku, na życzenie kursanta, może oczekiwać na niego przedstawiciel szkoły i dowieźć go taksówką, ewentualnie specjalnym autobusem szkolnym do miejsca zakwaterowania (tzw. transfer). Osoby, które mają zamówiony odbiór z lotniska po opuszczeniu odprawy paszportowej powinny kierować się do osób oczekujących z logo szkoły, do której jadą na kurs. Gdy uczeń sam będzie chciał dojechać z lotniska / dworca do miejsca zakwaterowania dostarczymy stosownych informacji, a nawet, w przypadku dojazdu z Londynu do innej miejscowości, wykupimy stosowny bilet autokarowy lub kolejowy.

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie w brytyjskiej szkole językowej wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 

Wielka Brytania - Informacje dodatkowe