Logo AS School of English - powrót do strony głównej serwisu Turystyka Edukacyjna

.::AS School of English::.

turystyka edukacyjna

Logo serwisu - powrót do strony głównej serwisu Turystyka Edukacyjna: kursy językowe za granicą, kolonie i obozy językowe, szkoły i studia, nauka i praca, work&travel, programy au pair: Anglia, Irlandia, Kanada, USA, Nowa Zelandia, Australia, RPA, Malta

AS School of English, ul. Armii Krajowej 28, 05-410 Józefów Zadzwoń do nas 022 789-37-86 Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl

Poprzednia stronaNastępna strona Kalendarz Kalkulator do przeliczania walut obcych na złotówki

Strona główna serwisu Turystyka Edukacyjna: kursy językowe za granicą, kolonie i obozy językowe, szkoły i studia, nauka i praca, work&travel, programy au pair: w Anglii, Irlandii, Kanadzie, USA, Nowej Zelandii, Australii, RPA, na Malcie Dodaj do ulubionych : Turystyka edukacyjna - wyjazdy językowe Napisz do nas! Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu

Oferta

Wyjazdy językowe - język angielski Turystyka edukacyjna
  Wyjazdy językowe
  Obozy językowe
  Szkoły i studia
  Nauka i praca
  Au Pair
 

O nas

Kim jesteśmy
Nasza misja
 

Kontakt z nami

Kontakt
E-mail
Chat z konsultantem
Forum
Księga gości
 

Nasze serwisy

Nasza szkoła
Dla uczniów i nauczycieli
Księgarnia turysty
Księgarnia językowa
Słowniki elektroniczne
Bilety lotnicze
Wycieczki, wakacje
Hostele
Angielski on-line
Karty kredytowe
 

Zabierz na wyjazd

Słownik elektroniczny

Małe słowniki elektroniczne i podręczne translatory firmy Ectaco

 

Kup kartę Planeta Młodych

ZNIŻKOWE KARTY RABATOWE (TURYSTYCZNE)

Międzynarodowe karty (legitymacje) rabatowe (inne nazwy: zniżkowe, turystyczne, młodzieżowe, studenckie) są to uznawane na całym świecie karty przeznaczone dla określonej grupy podróżujących (głównie uczniów i studentów), uprawniające do wielu zniżek (np. na bilety na różne środki transportu), a także zawierające (przeważnie) ubezpieczanie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków.

Na życzenie klienta (i na jego koszt) możemy wykupić dla niego jedną z wybranych kart rabatowych.

Poniżej przedstawiamy karty dostępne na polskim rynku.

[EURO<26] - [ISIC] - [IYTC] - [ITIC] - [Student Advantage] - [PTSM] - [ISIC-PTSM] - [Planeta Młodych]

EURO<26

Karta EURO<26

Europejska Karta Młodzieżowa EURO<26 to karta rabatowo - ubezpieczeniowa, której posiadaczem może zostać każdy młody człowiek pomiędzy 7 a 26 rokiem życia. W całej Europie ok. 4 000 000 osób posługuje się Kartą, a w samej tylko Polsce ok. 200 000. Karta EURO<26 ważna jest przez rok od daty wydania i daje dostęp do 5500 zniżek w Polsce, ponad 100 000 zniżek w 41 krajach europejskich, a także w niektórych krajach poza Europą. Karty są honorowane na zasadzie wzajemności. Oznacza to, iż każdy posiadacz Karty EURO<26 ma dostęp do całej oferty zniżek na terenie wszystkich krajów uczestniczących w projekcie. Zniżki obejmują siedem podstawowych kategorii: Edukacja, Kultura i rozrywka, Sklepy, Sport i wypoczynek, Transport i podróże, Usługi, Zakwaterowanie i wyżywienie.

Mniej wydając można:

 • zwiedzać muzea, zamki, galerie,

 • podróżować promami, samolotami, autobusami,

 • bawić się w kinach, teatrach, dyskotekach, klubach,

 • uczyć się w kraju i za granicą,

 • kupować m.in. w księgarniach, sklepach sportowych, odzieżowych, muzycznych, fotograficznych,

 • posiadacze karty EURO<26 uprawnieni są do kupowania specjalnych, tanich biletów lotniczych SATA w biurach CAMPUS TRAVEL - Centrum Rezerwacji Telefonicznej tel. 0 801 487 555.

Szczegółowe informacje o zniżkach można znaleźć na stronie karty: euro26.pl/znizki.

Z kartą młody posiadacz otrzymuje informator - przewodnik zniżek oraz książeczkę z warunkami ubezpieczenia. Każdy posiadacz otrzymuje również darmowy Magazyn EURO<26, w którym może dowiedzieć się o nowościach dotyczących Karty, ciekawych ludziach, wydarzeniach, kulturze, oraz wziąć udział w wielu atrakcyjnych konkursach.

Dodatkowym atutem polskiej karty jest całoroczne ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczającym jest Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Do wyboru są trzy warianty polisy dostosowane do potrzeb właściciela karty (szczegóły):

Polisa WORLD - dla podróżujących za granicę:

 • KL - pokrycie Kosztów Leczenia za granicą do 60.000 euro

 • NNW - odszkodowanie z tytułu Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 20.000 zł

 • OC - ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej do 50.000 euro.

Polisa SPORT - dla uprawiających sporty ekstremalne i sporty wysokiego ryzyka:

 • KL - pokrycie Kosztów Leczenia za granicą do 60.000 euro

 • NNW - odszkodowanie z tytułu Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 20.000 zł

 • OC - ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej do 50.000 euro.

Polisa POLSKA - dla nie planujących wyjazdu za granicę:

 • NNW - odszkodowanie z tytułu Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na terenie Polski do 20.000 zł.

Ubezpieczenie nie obejmuje pobytu w USA i Kanadzie (można się ubezpieczyć za dodatkową opłatą).

Koszt karty podstawowej EURO<26 CLASSIC to 65 zł. z polisą ubezpieczeniową WORLD i 85 zł.  z polisą ubezpieczeniową SPORT (wersja bez ubezpieczenia 25 zł.).

Karta dostępna jest w sieci ok. 500 punktów sprzedaży na terenie całej Polski, m.in.: w PBP ORBIS, USIT Campus, Samorządach Studenckich, niektórych oddziałach PTTK i innych biurach podróży, a także bankach: Banku Zachodnim WBK, mBanku, LUKAS Banku i Millennium (wyszukiwarka punktów sprzedaży). Można ją również zamówić przez internet.

International Student Identity Card (ISIC)

Karta ISIC

International Student Identity Card (ISIC), czyli Międzynarodowa Legitymacja dla Uczniów i Studentów, jest jedynym uznawanym na całym świecie dokumentem potwierdzającym status studenta. Legitymacja ISIC przysługuje uczniom szkół średnich od 12 roku życia (gimnazja, szkoły średnie, szkoły pomaturalne) i studentom studiów stacjonarnych (dziennych i wieczorowych, publicznych i prywatnych).

ISIC uprawnia do korzystania ze 150.000 zniżek w ponad 100 krajach na całym świecie oraz upoważnia do korzystania z wielu specjalnych przeznaczonych wyłącznie dla jej posiadaczy usług. Zniżki obejmują usługi transportowe, noclegowe, wstępy do obiektów muzealnych, kulturalnych, sportowych oraz wiele innych przydatnych w podróży. W wielu krajach posiadacze ISIC otrzymują zniżki na towary, które nie zostały objęte oficjalną umową, ponieważ zniżkodawcy traktują legitymację ISIC na równi z lokalną legitymacją studencką. Legitymacja objęta jest patronatem UNESCO. Szczegóły zniżek.

Legitymacja ta została wprowadzona w 1968 r. w celu stworzenia jednolitego dokumentu identyfikacyjnego dla uczniów i studentów na całym świecie. Od tamtej pory prawie 100 milionów osób skorzystało z legitymacji ISIC w ich rodzinnym kraju jak również podczas podróży zagranicznych. Co roku korzysta z niej około 5 milionów osób z ponad 100 krajów na całym świecie.

Wiele instytucji akademickich i stowarzyszeń studenckich zaadoptowało ISIC jako legitymację studencką swojej uczelni.

W cenie legitymacji ISIC zawarte jest ubezpieczenie Towarzystwa Ubezpieczeń Compensa S.A. w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków w kraju i za granicą (NNW) do 25.000 zł. oraz kosztów leczenia (KL) do 250.000 PLN w czasie każdej podróży zagranicznej do wszystkich krajów świata (również podczas wykonywania legalnej pracy oraz amatorskiego uprawiania sportów z wyłączeniem sportów ekstremalnych).  Ubezpieczenie nie obejmuje USA, Kanady, Australii i Japonii (można się ubezpieczyć za dodatkową opłatą). Szczegóły.

Karta jest ważna w okresie 1 wrzesień - 31 grudzień następnego roku (maksymalnie 16 miesięcy - decyduje data zakupu). Jej koszt to 69 zł.

Legitymację można wyrobić w biurach podróży Almatur i innych na terenie całej Polski (spis). Należy dostarczyć zdjęcie legitymacyjne, a także potwierdzenie statusu ucznia / studenta.

Poniżej skrótowe porównanie kart Euro<26 i ISIC:

 

EURO<26

ISIC

KOMU PRZYSŁUGUJE Wszystkie osoby w wieku od 7 do 26 lat Uczniowie, studenci - w wieku od 12 lat do ukończenia studiów
OKRES WAŻNOŚCI 12 miesięcy od daty wystawienia Do 16 miesięcy (w zależności od daty wystawienia karty)
ZASIĘG Przede wszystkim Europa (ale akceptowana również poza Europą) Cały świat
ZNIŻKI ZAGRANICZNE 100 000 głównie Europie 150 000 na całym świecie
RODZAJ UBEZPIECZENIA Signal Iduna - NNW, KL, OC Compensa - NNW i KL
UBEZPIECZENIE KL Do 60 000 EUR Do 250 000 PLN
UBEZPIECZENIE NNW Do 20 000 PLN Do 25 000 PLN
KOSZT 65 PLN 69 PLN

International Youth Travel Card (IYTC)

Karta IYTC

Dla młodych ludzi w wieku 12 - 25 lat (niekoniecznie uczniów, czy studentów) odpowiednia będzie karta International Youth Travel Card (IYTC), która pozwala zaoszczędzić przy zakupie biletów lotniczych, zakwaterowaniu, usługach telekomunikacyjnych, wejściach do muzeów i innych ośrodków kulturalnych, a także w sklepach i punktach usługowych w ponad 60 krajach na całym świecie. Karta IYTC została zaaprobowana przez UNESCO jako jednolity dokument dla podróżujących młodych ludzi w wieku 12 - 25 lat.

Każdego roku ponad 400.000 młodych podróżników z całego świata korzysta z usług zawartych w karcie IYTC.

W cenie legitymacji IYTC zawarte jest ubezpieczenie Towarzystwa Ubezpieczeń Compensa S.A. w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków w kraju i za granicą (NNW) do 25.000 zł. oraz kosztów leczenia (KL) do 250.000 PLN w czasie każdej podróży zagranicznej do wszystkich krajów świata (również podczas wykonywania legalnej pracy oraz amatorskiego uprawiania sportów z wyłączeniem sportów ekstremalnych).  Ubezpieczenie nie obejmuje USA, Kanady, Australii i Japonii (można się ubezpieczyć za dodatkową opłatą). Szczegóły.

Legitymację można wyrobić w biurach podróży Almatur i innych na terenie całej Polski (spis). Koszt tej karty: 69 zł.

International Teacher Identity Card (ITIC)

Karta ITIC

International Teacher Identity Card (ITIC), czyli Międzynarodowa Legitymacja Nauczycielska, jest międzynarodową legitymacją nauczycielską, pomocną w uzyskaniu licznych zniżek na środki transportu, bilety wstępu do obiektów kulturalnych, w sklepach i wielu innych. Legitymacja ITIC przysługuje nauczycielom i wykładowcom akademickim, pracującym co najmniej rok w zawodzie.

ITIC został wprowadzony 1984 r. aby ułatwić podróżowanie nauczycielom i profesorom, zaopatrując ich w jednolity, obowiązujący na całym świecie dokument, potwierdzający status nauczyciela.

ITIC jest rozprowadzany w ponad 40 krajach, a jego wkład w ułatwianie podróżowania środowiskom akademickim został doceniony przez UNESCO.

Posiadacz karty objęty jest w okresie jej ważności ubezpieczeniem Towarzystwa Ubezpieczeń Compensa S.A. w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków w kraju i za granicą (NNW) do 25.000 zł. oraz kosztów leczenia (KL) do 250.000 PLN w czasie każdej podróży zagranicznej do wszystkich krajów świata (również podczas wykonywania legalnej pracy oraz amatorskiego uprawiania sportów z wyłączeniem sportów ekstremalnych).  Ubezpieczenie nie obejmuje USA, Kanady, Australii i Japonii (można się ubezpieczyć za dodatkową opłatą). Szczegóły.

Karta jest ważna w okresie 1 wrzesień - 31 grudzień następnego roku (maksymalnie 16 miesięcy - decyduje data zakupu). Można ją wyrobić w biurach podróży Almatur i innych na terenie całej Polski (spis). Koszt tej karty: 69 zł.

Student Advantage

Karta Student Advantage

Student Advantage to studencka karta rabatowa, dająca dostęp do największej sieci zniżek w USA (ok. 20 000 ofert). Taniej zakupić można bilety lotnicze, autobusowe i kolejowe. Można korzystać ze specjalnych ofert na noclegi, jedzenie, zakupy ciuchów, muzyki i wielu innych. Po przylocie do Ameryki, w drodze do celu, będzie można od razu skorzystać ze zniżek na linie autobusowe GREYHOUND (15%) i koleje AMTRAK (15%). Punkty udzielające zniżek oznaczone są naklejkami z logo STUDENT ADVANTAGE i jest ich w USA więcej niż w przypadku jakiekolwiek innej karty młodzieżowej.


Szczegóły ofert ulegają okresowym zmianom. Dlatego też najbardziej aktualnych informacji należy szukać na stronie karty: www.studentadvantage.com. Prosty sposób wyszukiwania pozwala odnaleźć zniżki w miejscu, gdzie się aktualnie przebywa. Aby otrzymać zniżkę należy okazać swoją legitymację lub podać jej numer (np. w przypadku zakupów przez internet).

Legitymacja ma postać plastikowej karty. Charakteryzuje ją numer (ID Number) składający się z: numeru członkostwa w programie STUDENT ADVANTAGE (Student Advantage Member Number) i kodu bezpieczeństwa (Security Code). Po nabyciu karta jest aktywowana przez internet, co pozwala w pełni korzystać z przywilejów programu STUDENT ADVANTAGE.

Do karty dołączona jest książeczka z kuponami zniżkowymi. Kupony uprawniają do skorzystania ze specjalnych promocji na terenie Stanów Zjednoczonych. Wyjeżdżając do USA należy zatem koniecznie zabrać książeczkę ze sobą.

Legitymację Student Advantage może nabyć osoba ucząca się lub studiująca (każda szkoła, każdy tryb nauki) w wieku 16 - 26 lat. Sprzedawca przed uznaniem prawa do zniżki ma prawo porosić o okazanie legitymacji szkolnej/studenckiej. Ostatni raz kartę można nabyć na dzień przed 26 urodzinami. Jeżeli jednak osoba zainteresowana ma mniej niż 18 lat powinna posiadać zgodę rodziców lub opiekunów.

Cena karty Student Advantage to 80 zł. Jest ona ważna 12 miesięcy. Można ją nabyć w Biurach Podróży CAMPUS.

Międzynarodowa Legitymacja Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych (PTSM)

Międzynarodowa legitymacja PTSM poświadcza przynależność do Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i jest jednocześnie atrakcyjną "kartą rabatową". Posiadacze międzynarodowej legitymacji PTSM korzystają w polskich schroniskach młodzieżowych z 25% zniżki noclegowej oraz z tanich noclegów w zagranicznych schroniskach młodzieżowych. Młodzież do 26 roku życia korzysta dodatkowo z tysięcy innych zniżek i rabatów. Legitymacja PTSM jest odpowiednikiem legitymacji Międzynarodowej Federacji Schronisk Młodzieżowych Hostelling International (HI), do której należy także PTSM. Schroniska zrzeszone w HI można poznać po charakterystycznym znaku – niebieskim trójkącie z białą sosną i chatą, obok którego zazwyczaj widnieje symbol jednego z blisko 80 narodowych towarzystw schronisk młodzieżowych.

Koszt karty PTSM wynosi: w kategorii "JUNIOR" (młodzież szkolna i akademicka do 26 lat) 15 zł.,  w kategorii "SENIOR"  (osoby powyżej 26 lat) 30 zł.

Legitymacje wystawiają: oddziały PTSM, Centra Informacji Turystycznej, niektóre schroniska młodzieżowe i biura turystyczne oraz Zarząd Główny PTSM (także drogą pocztową). Legitymacja ważna jest przez rok od daty wystawienia.

Międzynarodowa Legitymacja International Student Identity Card i Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych (ISIC-PTSM)

ISIC - PTSM

Międzynarodowa legitymacja ISIC-PTSM, to jedna legitymacja łącząca korzyści wynikające z posiadania dwóch odrębnych legitymacji: ISIC i PTSM:

 • ponad 130 000 zniżek i rabatów w 142 państwach świata, w tym ponad 2500 w Polsce,

 • międzynarodowy status studenta (ISIC),

 • ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą - 250.000 zł. (z wyłączeniem USA, Kanady, Japonii i Australii) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków na całym świecie - 20.000 zł.,

 • możliwość skorzystania z tańszych o 25% noclegów w ponad 5000 schronisk młodzieżowych w 78 państwach świata,

 • 20-25% zniżki noclegowej w ponad 300 schroniskach młodzieżowych w Polsce.

Posiadacz ISIC-PTSM korzysta ze wszystkich ulg i przywilejów dostępnych posiadaczom obu międzynarodowych legitymacji.

O legitymację ISIC-PTSM mogą się ubiegać wszyscy studenci bez ograniczenia wieku oraz uczniowie powyżej 12 roku życia. Jest ona ważna 12 miesięcy od daty wystawienia i kosztuje 79 zł. Wystawiają ją biura Almaturu, Zarząd Główny PTSM (ul. Chocimska 14, Warszawa)  oraz wybrane biura podróży na terenie całego kraju. Do jej wyrobienia jest wymagane okazanie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej i jedno "legitymacyjne" zdjęcie.

Karta Planeta Młodych

Karta Planeta Młodych

Karta Planeta Młodych jest polską kartą ubezpieczeniową, przeznaczoną dla wszystkich osób w wieku 6-33 lat wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych, na naukę, stypendia, staże i  do legalnej pracy. Jest także dobrą alternatywą dla ubezpieczenia w polskiej szkole czy na uczelni.

Posiadacze Karty Planeta Młodych ubezpieczeni są w SIGNAL IDUNA Polska. W karcie zawarte jest całoroczne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i kosztów leczenia (KL), które ważne jest na całym świecie (z wyłączeniem USA i Kanady). Cena karty w stosunku do zwykłego ubezpieczenia turystycznego (KL) czy zwykłego ubezpieczenia NNW jest bardzo atrakcyjna. Najtańszą Kartę Classic (NNW do 7000 zł.) można nabyć za 29 zł., a Kartę Travel (NNW  do 7000 zł. + KL do 250 000 zł.) za 49 zł. Jest możliwość wyboru spośród 16 wariantów ubezpieczenia (wśród nich jest również ubezpieczenie NNW podczas wyczynowego uprawiania sportów).

Każdy posiadacz Karty Planeta Młodych ma dostęp do ciągle powiększającej się sieci zniżek w całej Polsce (restauracje, kluby, dyskoteki, kursy językowe i in.), a ponadto ma możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach sms, w których można wygrać różne nagrody.

Karta ważna jest przez 365 dni od daty jej wystawienia. Można ją zamówić przez internet lub w wielu punktach sprzedaży (zwłaszcza biurach turystycznych) na terenie całej Polski (spis). Do jej wyrobienia potrzebny jest tylko dokument tożsamości.

 

Zamów katalog

Sonda

Dodatki

Kalkulator walutowy
Kalendarz
Zwrot podatku
Test kwalifikacyjny
Egzaminy
Karty rabatowe
Chat z konsultantem
Forum
Księga gości
Klub korespondencyjny
Poleć ten serwis
 

Zabierz na wyjazd

Angielską książkę

Księgarnia Amazon.com

 

Statystyki

Licznik odwiedzin

 
 

Kontakt    Chat    Forum Dyskusyjne    Księga gości    Poleć ten serwis

Copyright ©2003-2008 AS School of English Language Travels