Logo serwisu - powrót do strony głównej

.::wyjazdy językowe::.

język angielski

Logo AS School of English - powrót do strony głównej serwisu

AS School of English, ul. Armii Krajowej 28, 05-410 Józefów, tel. / fax 022 789-37-86, email: biuro@asenglish.pl

Poprzednia stronaNastępna strona Kalendarz Kalkulator do przeliczania walut obcych na złotówki

Strona główna serwisu Wyjazdy Językowe - język angielski - kursy, nauka, wyjazdy zagraniczne (Wielka Brytania, Anglia, Kanada, USA, Irlandia, Nowa Zelandia, Australia, Malta, RPA), kolonie i obozy językowe w Polsce Dodaj do ulubionych - wyjazdy na kursy angielskiego do Anglii, Irlandii, Kanady, USA, Nowej Zelandii, Australii, RPA i Malty oraz kolonie i obozy językowe w Polsce. Bogata oferta kursów językowych (język angielski) za granicą dla dzieci, młodzieży i dorosłych Napisz do nas! Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu

Oferta

Australia
  AG Mate, Sydney
  Milner College, Perth
  Shafston, Brisbane
  W domu nauczyciela
 

Australia

Wizy i cło
Praca
Emigracja edukacyjna
Przelot
Kraj
Brisbane
Cairns
Perth
Sydney
 

Zgłoszenie

Kosztorys
Procedura
Formularz zgłoszeniowy
 

O nas

Kim jesteśmy
Nasza misja
 

Kontakt z nami

Kontakt
E-mail
Chat z konsultantem
Forum
Księga gości
 

Zabierz na wyjazd

Słownik elektroniczny

Małe słowniki elektroniczne i podręczne translatory firmy Ectaco

 

Australia - Mount Buffalo

 

KLIMAT AUSTRALII

Australia ma wspaniały klimat i oferuje turystom dużo ciepłego słońca w czasie polskiej zimy. Średnia temperatura powietrza i średnia suma opadów w stolicy kraju wynoszą: w styczniu 22°C i 104 mm, w lipcu 12°C i 94 mm. Większość obszaru Australii leży w strefie gorącej, kształtowanej przez masy powietrza równikowego i zwrotnikowego. Występują cztery strefy klimatyczne: część północna cechuje się klimatem równikowym wilgotnym, przechodzącym na południu w klimat podrównikowy, z wyraźnie zaznaczoną porą suchą i wilgotną. Dalej na południe występuje strefa zwrotnikowa, przeważają tu obszary o klimacie suchym i skrajnie suchym (o rocznej sumie opadów poniżej 200 mm). Południowo-wschodnia część kontynentu i Tasmania leżą w strefie klimatu podzwrotnikowego. Wschodnie wybrzeże Australii, omywane wodami ciepłego prądu wschodnioaustralijskiego, cechuje się klimatem morskim.

Każda pora roku jest dobra na podróż do Australii, jednak kraj ten jest tak duży, że różne jego regiony są bardziej atrakcyjne o różnych porach. Australijskie pory roku są przeciwieństwem europejskich i północnoamerykańskich. W grudniu panują upały i wielu Australijczyków spędza Boże Narodzenie na plaży, natomiast w sierpniu przypada środek zimy. Lato zaczyna się w grudniu, jesień w marcu, zima w czerwcu, a wiosna we wrześniu.

W większości zakątków Australii klimat nie jest zbyt surowy. Nawet w Melbourne, najbardziej na południe wysuniętym dużym mieście na kontynencie, rzadko kiedy temperatura spada do zera. Mieszkańcy Tasmanii, położonej dalej na południe, doskonale wiedzą, co to chłody.

Im dalej na północ, tym mniej wyraźne są zmiany pór roku. Najdalej na północy, w rejonie Darwin, występuje już monsun, a rok dzieli się na dwie pory – jedna jest gorąca i wilgotna, a druga gorąca i sucha. W Górach Śnieżnych w południowej części Nowej Południowej Walii oraz w górach północno-wschodniej Wiktorii spada tyle śniegu, że można szusować na nartach. Środkowa część kontynentu jest jałowa i niegościnna. W ciągu dnia bywa tam gorąco i sucho, a nocą bardzo chłodno.

Stany południowe cieszą się największą popularnością wśród turystów w lecie (XII–II), gdyż pogoda sprzyja wówczas pływaniu i przebywaniu na świeżym powietrzu. Latem w samym centrum jest wręcz upiornie gorąco, więc trudno się ruszyć, natomiast na północy przypada wtedy pora deszczowa, a upały i wilgotność powietrza znacznie utrudniają normalne funkcjonowanie. Co gorsza, w lecie pływanie w morzu u północnych wybrzeży uznawane jest za niebezpieczne ze względu na zatrzęsienie tzw. stingerów (morskich os). Z drugiej jednak strony jest to najlepsza pora, by zobaczyć ten region w zielonej szacie, bez wszędobylskiego kurzu. Można też wtedy podziwiać niezwykle malownicze wyładowania atmosferyczne i wybrać się z wędką na połów barramundi, podczas gdy wszyscy inni turyści przebywają na południu kraju.

W zimie (VI–VIII) wyraźnie ożywa północna część kraju, gdyż maleje wówczas wilgotność powietrza, a temperatura jest wręcz idealna. Wtedy też północne rejony Queenslandu oraz tzw. Top End cieszą się największą popularnością wśród turystów. Dużo osób przyjeżdża wówczas także do środkowej Australii i na tereny pustkowi, gdyż zamiast okropnych upałów, jakie panują latem, zaczynają się ciepłe, słoneczne dni i zaskakująco chłodne – by nie rzec zimne – noce. Ze względu na chłód nie ma też tylu muszek (bush flies), które w cieplejszej porze roku są prawdziwym utrapieniem. Ciekawe zimowe propozycje mają również stany południowe. Narciarze mogą się wybrać w Alpy Australijskie lub Góry Śnieżne w Nowej Południowej Walii, gdzie można uprawiać zarówno narciarstwo biegowe, jak i zjazdowe. Trzeba przy tym pamiętać, że pokrywa śnieżna jednego roku bywa znakomita, innego prawie jej nie ma.

Wiosna i jesień zapewniają największą różnorodność propozycji dla turystów przybywających do Australii na krótki czas. Można wtedy bowiem zapoznać się z najciekawszymi miejscami, unikając zarazem skrajności aury. Późną zimą i wczesną wiosną następuje wysyp kwiatów na pustkowiach (zwłaszcza w środkowej części kraju, w Australii Zachodniej), zapewniając estetom niezapomniane przeżycia.

 

AUSTRALIA - INNE INFORMACJE

Na osobnych stronach znajdziesz inne informacje o Australii:

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie w australijskiej szkole językowej wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Zamów ten serwis na CD

Sonda

Dodatki

Kalkulator walutowy
Kalendarz
Placement Test
Egzaminy
Karty rabatowe
Chat z konsultantem
Forum
Księga gości
Poleć ten serwis
 

Nasze serwisy

Nasza szkoła
Dla uczniów i nauczycieli
Księgarnia turysty
Księgarnia językowa
Słowniki elektroniczne
Tanie bilety lotnicze
Wycieczki, wakacje
Hostele
Angielski on-line
Karty kredytowe
 

Zabierz na wyjazd

Angielską książkę

Księgarnia Amazon.com

 

Statystyki

Licznik odwiedzin

 
 

Kontakt    Chat    Forum Dyskusyjne    Księga gości    Poleć ten serwis

Copyright ©2003-2006 AS School of English Language Travels