Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

bilety lotnicze Cypr

 

JAK DOTRZEĆ NA CYPR

Samolotem

Samolotem można dolecieć na Cypr na lotnisko Larnaka (Larnaca LCA - 5 km od centrum miasta Larnaca i 50 km od stolicy Nikozji) oraz na lotnisko Pafos (Paphos PFO - 15 km od miasta). Do centrum miast najlepiej dojechać taksówką.

Bezpośrednie loty z Warszawy do Larnaki  oferuje LOT (code-share z Cyprus Airways) trzy razy w tygodniu. Podróż trwa ok. 3,5 godz. Koszt biletu (w obie strony) od ok. 1000 zł. wzwyż (w zależności od sezonu).

Na Cypr można też dotrzeć bezpośrednio z Polski lotem czarterowym, zwłaszcza w sezonie letnim. Biura podróży czarterują na przykład samoloty cypryjskich linii Eurocypria. Bilety na loty czarterowe rozprowadzane są głównie przez biura podróży, np. Cypryjskie Biuro Turystyczne. Polecamy też serwis http://www.biletyczarterowe.pl/. Ceny lotów czarterowych są bardzo różne, w zależności od sezonu, ale z reguły tańsze niż 1000 zł. (w obie strony).

Podróż lotniczą do Larnaki lub Pafos można też odbyć innymi liniami lotniczymi, z przesiadką w którymś porcie lotniczym Europy. Możliwe są też loty z przesiadkami tanimi liniami, np. z Berlina, Berlina, Drezna, Hamburga (Condor, AIR 41, Eurocypria) czy z Pragi (Smart Wings). Ceny biletów kształtują się w granicach 100 - 250 euro. 

Do południowej części Cypru dostać się można bez trudu samolotem z sąsiednich krajów, w tym Grecji. Wyjątkiem jest Turcja, skąd można dotrzeć wyłącznie na północny Cypr.


Możemy, bez żadnych dodatkowych opłat, dokonać rezerwacji biletu w imieniu klienta (wyszukiwarka biletów lotniczych). Prosimy pamiętać: czym wcześniejsza rezerwacja, tym tańsza taryfa.

Statkiem / promem

Ponieważ Cypr to wyspa, można by podejrzewać, że większość turystów przybywa tu drogą wodną. W rzeczywistości sposób ten jest raczej mało popularny. Statki pasażerskie kursują między portami cypryjskimi w Limassol i Larnace a portami w miastach Grecji i środkowego Wschodu, m.in.: Pireus, Rodos, Heraklion, Haifa, Port Said. Najwygodniej można dotrzeć z greckiego portu Pireus do Limassol promem linii Louis.

Większość statków pasażerskich południowego Cypru obsługuje dość nieciekawe, 48-godzinne wycieczki do Egiptu i Ziemi Świętej. Urządza się je przede wszystkim z myślą o zorganizowanych grupach turystów, którzy mają wolny weekend.

Na Cypr można także dostać się promem, wypływającym z tureckich miast Tasucu i Mersin, a dopływającym do Famagusty i Kyrenii.

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie w cypryjskiej szkole językowej wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels