Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

  AerLingus

Ryanair

Wizz Air Centralwings

SkyEuropeSkyEurope

 

JAK DOTRZEĆ DO IRLANDII

Tanie bilety lotniczeDo Irlandii można dotrzeć na kilka sposobów, z których polecamy samolot. Bezpośrednie, regularne połączenia lotnicze między Polską a Irlandią z większości lotnisk w Polsce zapewnia pięć tzw. tanich linii lotniczych: Ryanair, Aer Lingus, Centralwings, SkyEurope i Wizz Air, zatem mamy bardzo duży wybór połączeń. Od nas tylko zależy wybór przewoźnika, dnia tygodnia, miasta odlotu. Częstotliwość połączeń zależy od danego przewoźnika i miasta wylotu, jednak jest to co najmniej 2 razy w tygodniu, a w Warszawie nawet codziennie. Samoloty do Irlandii, do Dublina, Cork i Shannon, odlatują z lotnisk w następujących miastach: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Tanie linie uruchamiają co jakiś czas kolejne połączenia (czasem sezonowe) z Irlandią. Aktualna oferta jest zawsze dostępna w serwisach http://www.mojeprzeloty.pl/ i http://www.pasazer.com/.

Ceny  bezpośrednich biletów lotniczych z Polski do Irlandii (w zależności od linii lotniczych, trasy, zniżek, sezonu itp.) wahają się w szerokim przedziale od 300 do ponad 1000 zł. (bilet powrotny). Obowiązuje podstawowa zasada - im wcześniej klient kupi bilet, tym jest on tańszy. Tańsze niż u tradycyjnych przewoźników bilety to przede wszystkim wynik niższych kosztów dystrybucji i ich sprzedaży (głównie poprzez internet), niższych kosztów serwisu pokładowego (rezygnacja z darmowych poczęstunków), niższych kosztów opłat lotniskowych (tanie linie korzystają z tanich lotnisk) oraz jednego typu samolotów.

Innym sposobem dotarcia samolotem do Irlandii jest połączenie pośrednie - z przesiadką, np. w Londynie lub w jednym z portów lotniczych na kontynencie, w zależności od przewoźnika. Najbardziej dogodne połączenia tego typu z Polski do Irlandii oferują zwykle linie British Airways (przez Londyn), KLM (przez Amsterdam), Lufthansa (przez Berlin lub Frankfurt) i SAS (przez Kopenhagę). Można też dolecieć dowolnym lotem do Londynu, a stamtąd wybrać tanie połączenia Aer Lingus czy Ryanair do Irlandii.

Drugi sposób to dojazd autokarem lub pociągiem do jednego z miast, dokąd dolatują tanie irlandzkie linie lotnicze (Ryanair, Aer Lingus): Berlina, Frankfurtu n. Menem, Hamburga, Pragi, Brukseli czy Amsterdamu. Zalety tego rozwiązania to: dość szybka podróż za stosunkowo niewielką cenę (kilkadziesiąt-sto kilkadziesiąt EURO za bilet lotniczy + kilkaset złotych dojazd z Polski do portu lotniczego). Oczywistą wadą jest konieczność dojazdu (pociągiem lub autokarem) z Polski do lotniska za granicą.

Dla osób z północnego zachodu Polski wartym rozważenia pomysłem jest wylot z Berlina. Połączenia Berlin ? Dublin ? Berlin obsługuje kilka tanich linii lotniczych i Lufthansa. Na lotnisko w Berlinie można się dostać prywatnym transportem minibusowym np. ze Szczecina lub tanimi liniami GermanWings.

Osoby mieszkające na południu Polski mogą rozważyć skorzystanie z lotniska w Pradze. Z Pragi bezpośrednio do Dublina lata Aer Lingus i Czeskie Linie Lotnicze.

Mieszkańcy północno-wschodnich terenów Polski mogą też skorzystać z lotniska w Wilnie. Podróż jest, co prawda dłuższa, jednak można znacznie zaoszczędzić na kosztach.

Tanie bilety autokaroweKolejny sposób dotarcia do Irlandii to autokar. Do Dublina kursują z większości dawnych miast wojewódzkich i większych miast powiatowych bezpośrednie autokary przedsiębiorstwa Polonia Transport i Orbis Transport. Cena biletu normalnego wynosi ok. 500-550 PLN w jedną stronę, ok. 800 PLN w obie strony. W Dublinie można się przesiąść na miejscowy autobus do innych części Irlandii. Wadą tej opcji jest męcząca podróż autokarem i długi czas podróży (blisko 2 doby).

Można też dotrzeć do Londynu liniami autokarowymi wielu firm przewozowych, a tam przesiąść na angielskie autobusy National Expresss kursujące do wielu miast w Irlandii. Bilety łączone Polska-Londyn-Dublin można kupić np. w firmie przewozowej Eurolines.

Inną możliwością jest dotarcie jakimkolwiek środkiem transportu do Londynu, a stamtąd pociągiem i promem lub samolotem do Dublina.

Wszystkie możliwe sposoby dotarcia do Irlandii (w tym samochodem, promem i pociągiem) opisane są szczegółowo pod adresem: przewodnik.onet.pl.


Możemy, bez żadnych dodatkowych opłat, dokonać rezerwacji odpowiedniego biletu w imieniu klienta (zob. wyszukiwarka biletów autokarowych i wyszukiwarka biletów lotniczych). Prosimy pamiętać: czym wcześniejsza rezerwacja, tym tańsza taryfa.


Po przybyciu do Irlandii (z reguły na lotnisko w Dublinie, ok. 10 km na północ od centrum miasta), do miejsca zakwaterowania można dotrzeć samodzielnie, korzystając z licznych i wygodnych połączeń autobusowych (linie: Aircoach, Dublin Bus Airlink, Dublin Bus - koszt kilka EURO) lub biorąc taksówkę (koszt - ok. 30 EURO). Można też zamówić tzw. transfer, tj. dowiezienie z dublińskiego lotniska taksówką do miejsca zakwaterowania przez przedstawiciela szkoły. W przypadku samodzielnej podróży, udzielimy wskazówek, jak dotrzeć do miejsca zakwaterowania.

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie w irlandzkiej szkole językowej wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels