Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

 

KURSY W QUEENS ACADEMY OF ENGLISH

minimalny wiek ucznia

15 lat (kursy ogólne)

17 lat (kursy specjalistyczne)

minimalna długość kursu

1 tydzień

maks. liczba osób w grupie

15

liczba godzin tygodniowo

(1 godz. = ok. 55 min.)

25, 15, 10
godziny zajęć

9.00-15.00 (25 lekcji tyg., kurs 15 lekcji tyg. do 12.00)

poziomy

1. Beginner

2. Elementary

3. Pre-Intermediate

4. Intermediate

5. Upper Intermediate

6. Advanced

kursy rozpoczynają sięw każdy poniedziałek (niektóre kursy specjalistyczne w wyznaczone daty)
po lekcjach można korzystać zświetlica studencka, pokój TV, sale do samodzielnej nauki, sala komputerowa z darmowym dostępem do internetu, w pełni wyposażona kuchnia z darmową kawą i herbatą, gdzie można przygotowywać lunche
zajęcia pozalekcyjnedo wyboru, niektóre za darmo, niektóre płatne dodatkowo (ok. NZ$ 5-15): barbecue na plaży, zajęcia sportowe i rekreacyjne, wypady do kina, muzeum, parku rozrywki i in., wizyty na farmach, wycieczki do najciekawszych miejsc w mieście i okolicy, pokazy kultury maoryskiej, przedstawienie wielkanocne, nauka garncarstwa z lokalnym artystą  i wiele innych

Pierwszego dnia nauki nowy uczeń przechodzi test kwalifikacyjny (pisemny i ustny) i zostaje umieszczony w odpowiedniej dla jego poziomu grupie. Następnie odbywa się tzw. orientacja (orientation), mająca na celu zaznajomienie nowych uczniów ze szkołą i sprawami dotyczącymi pobytu w Nowej Zelandii. Każdy uczeń otrzymuje pakiet informacji (handbook) z tym związanych.

Regularnie przeprowadzane są testy sprawdzające postępy ucznia, a co 6 tygodni odbywa się test ogólny i uczeń otrzymuje osobisty raport z postępów w nauce wraz ze wskazówkami co do dalszej nauki. Po pomyślnym ukończeniu danego poziomu (3 miesiące) i zdaniu egzaminu końcowego, uczeń może kontynuować naukę na wyższym poziomie. Na zakończenie kursu uczeń otrzymuje stosowne świadectwo i raport.

RODZAJE KURSÓW

 1. General English (Communicative English)

  Angielski ogólny. Wszystkie poziomy. Intensywność (do wyboru) - lekcji tygodniowo:

  • 25 (Full Time - rano i po południu);

  • 15 (Part Time, tzw. Easy English - rano).

 1. Academic English (IELTS Exam Preparation)

  Kurs przygotowujący do egzaminu IELTS, oferowany na 3 poziomach (pre-intermediate, intermediate, upper intermediate/advanced). Intensywność (do wyboru): 25 lekcji tygodniowo (Full Time - rano i po południu) lub 15 lekcji tygodniowo (Part Time - rano).

 1. Business English (TOEIC Exam Preparation)

  Kurs angielskiego język biznesu oferowany na 2 poziomach (intermediate, upper intermediate/advanced). Kurs można zakończyć przystąpieniem do egzaminu TOEIC w szkole. Intensywność (do wyboru): 25 lekcji tygodniowo (Full Time - rano i po południu) lub 15 lekcji tygodniowo (Part Time - rano).

 1. IELTS Evening Class

  Zajęcia wieczorowe Part Time (10 lekcji tygodniowo), przygotowujące do egzaminu IELTS, mogace stanowić uzupełnienie jakiegokolwiek innego kursu w QAE.

 1. Conversational English Evening Class

  Popołudniowo-wieczorowe zajęcia konwersacyjne Part Time (10 lub 15 lekcji tygodniowo), mogące stanowić uzupełnienie jakiegokolwiek innego kursu w QAE.

 1. AUPAIR Programme / HELP STUDENT Programme

  Program łączący kurs językowy (Full Time min. 4 tygodnie, Part Time min. 6 tygodni) z pracą pełnoetatowej opiekunki do dziecka (au pair) lub pomocy w opiece nad dzieckiem na pół etatu (help student). W zamian za pracę uczestnik programu otrzymuje darmowe zakwaterowanie i wyżywienie u rodziny, u której pracuje oraz (tylko program au pair) kieszonkowe w wysokości $NZ 200 ? 250. Program HELP STUDENT dostępny jest na wizie turystycznej, AUPAIR tylko na studenckiej (z pozwoleniem na pracę).


Możliwości dalszej nauki w Nowej Zelandii obejmują:

 • University Foundation Centre (UFC) - zob. poniżej,

 • Queens Institute of Business and Technology (QIBT) - zob. poniżej,

 • szkoły średnie (High School),

 • uniwersytety (warunkiem jest zdanie egzaminu IELTS z wynikiem co najmniej 6.0),

 • państwowe politechniki i inne instytucje szkolnictwa wyższego (warunkiem jest zdanie egzaminu IELTS z wynikiem co najmniej 5.5).


University Foundation Centre (UFC) ptrzy szkole QAE oferuje program o nazwie Teritary Foundation Programme (NCEA Level 3), prowadzący do uzyskania National Certificate of Educational Achievement (odpowiednik polskiej matury) i przygotowujący do podjęcia studiów w Nowej Zelandii. Uczestnicy programu uczą się różnych przedmiotów na poziomie nowozelandzkiej klasy 7 High School oraz doskonalą język angielski pod okiem profesjonalnych nauczycieli. Uczniowie otrzymują tzw. credits według ustaleń National Qualification Framework (NQF). Zebrane "credits" pozwolą im zaaplikować na wybrany uniwersytet w Nowej Zelandii. Dodatkowo studenci są przygotowywani do egzaminu IELTS, którego wyniki są akceptowane przez szkoły wyższe na całym świecie.

Program ten obejmuje 30 godzin nauki tygodniowo przez okres 41 tygodni (wliczając w to przerwę międzysemestralną i egzaminy). Warunkiem przystąpienia do programu jest ukończony 16 rok życia, ukończone 4 lata szkoły średniej oraz znajomość j. angielskiego na co najmniej średniozaawansowanym poziomie (IELTS 5.5).


"Siostrzana" szkoła QAE, instytut biznesu o nazwie Queens Institute of Business and Technology (QIBT), oferuje akademickie, roczne lub dwuletnie kursy biznesowe, zakończone zdobyciem certyfikatu lub dyplomu, a uzyskane w trakcie nauki "credits" (punkty kredytowe), które są przyznawane według schematu National Qualifications Framework (NQF) i kryteriów NZQA (New Zealand Qualifications Authority), można transferować później na studia do tytułu "bachelor" na wybranym uniwersytecie w Nowej Zelandii, Australii i na całym świecie. Są to następujące programy:

 • National Certificate/Diploma in Business (poziom 4, 5 i 6 wg NQF),

 • New Zealand Diploma in Business (NZDipBus poziom 6 wg NQF).

Warunkiem przyjęcia na powyższe kursy jest co najmniej 12 letnia wcześniejsza edukacja lub wiek powyżej 20 lat z odpowiednim doświadczeniem zawodowym, oraz co najmniej średniozaawansowany poziom znajomości j. angielskiego, poświadczony wynikiem z egzaminu IELTS.

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie w szkole językowej w Nowej Zelandii wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 
Do jakiego kraju chciałbyś wyjechać na naukę angielskiego?