Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

zakwaterowanie w Nowym Jorku, Greenpoint YMCA

 

NEW YORK LANGUAGE CENTER - ZAKWATEROWANIE

New York Language Centre proponuje swoim studentom dwie opcje zakwaterowania:

W hostelach / pensjonatach

Szkoła może zarezerwować w imieniu studenta zakwaterowanie na pierwszy miesiąc (lub krócej - począwszy od jednego dnia) pobytu w Stanach w kilku hostelach / pensjonatach na terenie Nowego Jorku. Najpopularniejsze  wśród studentów NYLC to:

 • Greenpoint YMCA na Brooklynie - opcja dla ośrodków NYLC w Queens i na Manhattanie: pokoje jednoosobowe lub dwuosobowe.

 • Flushing YMCA w Queens - opcja dla ośrodków NYLC w Queens: pokoje jednoosobowe lub dwuosobowe.

 • Venderbilt YMCA na Manhattanie (East Side) - opcja dla ośrodków NYLC w Queens i na Manhattanie: pokoje jednoosobowe  lub dwuosobowe.

 • Jazz on the Park na Manhattanie (Upper West Side) oraz Jazz on the Town na Manhattanie (Midtown East) - opcje dla ośrodków NYLC na Manhattanie i Bronxie: pokoje jednoosobowe, dwuosobowe lub wieloosobowe.

 • De Hirsch Residence na Manhattanie (Upper East Side) - opcja dla ośrodków NYLC na Manhattanie, Queens i Bronxie: pokoje jednoosobowe lub dwuosobowe.

 • West Side Inn na Manhattanie (Upper West Side) - opcja dla ośrodków NYLC na Manhattanie i Bronxie: pokoje jednoosobowe, dwuosobowe lub wieloosobowe.

 • Claude McKay Residence at Harlem YMCA na Manhattanie (Harlem) - opcja dla ośrodków NYLC na Manhattanie i Bronxie: pokoje jednoosobowe  lub dwuosobowe.

 • Big Apple Hostel na Manhattanie (Midtown West) - opcja dla ośrodków NYLC na Manhattanie i Bronxie: pokoje jednoosobowe, dwuosobowe lub wieloosobowe.

 • Hostelling International New York na Manhattanie (Upper West Side) - opcja dla ośrodków NYLC na Manhattanie i Bronxie: pokoje wieloosobowe.

 • West Side YMCA na Manhattanie (Upper West Side) - opcja dla ośrodków NYLC na Manhattanie i Bronxie: pokoje jednoosobowe lub dwuosobowe.

 • Brandon Residence for Women na Manhattanie (Upper West Side) - opcja dla ośrodków NYLC na Manhattanie i Bronxie: pokoje jednoosobowe.

Cena zależy od konkretnego hostelu i ilości osób w pokoju. Z reguły wliczone w nią jest śniadanie. Aktualne ceny powinny być dostępne na stronach internetowych, do których prowadzą odnośniki przy nazwach hosteli. Należy pamiętać, że większość z nich stosuje zniżki studenckie.

Kliknij, by zarezerwować hostelPrzy dokonywaniu rezerwacji, polecamy serwis hostelworld.com (system rezerwacji hoteli i hosteli on-line).

Przy rodzinie amerykańskiej (tzw. Homestay)

Szkoła może zarezerwować w imieniu studenta zakwaterowanie na pierwszy miesiąc lub dwa pobytu w Stanach przy rodzinie amerykańskiej. NYLC współpracuje z różnymi biurami oferującymi takie zakwaterowanie, np. Sara's New York Homestay. Jest to zakwaterowanie w jednoosobowym lub dwuosobowym pokoju ze śniadaniem (na Brooklynie i w Queens istnieje możliwość dokupienia obiadokolacji).

Inne opcje

Najlepszym rozwiązaniem będzie zarezerwowanie zakwaterowania na 1 miesiąc lub krócej w hostelu lub przy rodzinie, a w międzyczasie poszukanie jakiegoś tańszego zakwaterowania (dzielonego apartamentu) w Nowym Jorku. Pomocna w tym względzie jest tablica ogłoszeń w głównym biurze szkoły w Jackson Heights, gdzie można znaleźć różne tanie oferty. Również szkoła pomaga znaleźć na Queensie mieszkania dzielone z innymi uczniami. Przydatne też będzie skorzystanie z ogłoszeń w gazetach nowojorskich, takich jak: El Diario, Jackson Heights News, The Korean Times of New York, Loot, NY Daily News, New York Post, New York Press, Sunday New York Times (Real Estate Section), Village Voice, czy polski Nowy Dziennik.

Można także sprawdzić ogłoszenia w internetowych wydaniach nowojorskich gazet, np.:

Pomocą służą również inne strony internetowe, np.:

Znakomity przewodnik dla studentów poszukujących zakwaterowania w Nowym Jorku znajduje się na stronie: http://www.metrointl.org/programs/housingbooklet/.


Do miejsca zakwaterowania można dotrzeć samodzielnie (taksówką lub autobusem) z lotniska w Nowym Jorku (JFK, LaGuardia, Newark, New Jersey) lub zamówić tzw. transfer, tj. dowiezienie z nowojorskiego lotniska taksówką do miejsca zakwaterowania przez przedstawiciela szkoły. W przypadku samodzielnej podróży, udzielimy wskazówek, jak dotrzeć do miejsca zakwaterowania. Taksówka z lotniska JFK na Queens i Brooklyn kosztuje ok. $40, na Manhattan - $45 (plus napiwek i opłata za przejazd mostem - $8-10). Ekspresowy autobus na Manhattan z lotniska JFK kosztuje ok. $20.

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie w amerykańskiej szkole językowej wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 
Do jakiego kraju chciałbyś wyjechać na naukę angielskiego?