Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

bilety lotnicze Malta

JAK DOTRZEĆ NA MALTĘ

Samolotem

Malta posiada dobre połączenia lotnicze z Europą i Północną Afryką, jednak z Polski brak na nią regularnych połączeń, więc bezpośredni lot może się odbyć jedynie samolotem czarterowym. Loty czarterowe mogą mieć wyjątkowo okazyjną cenę (poniżej 1000 zł.), szczególnie w zimie. Biura podróży specjalizujące się w lotach niskobudżetowych i taryfach wycieczkowych będą w stanie udzielić bliższych informacji.

W tzw. sezonie (koniec maja - początek października) tanie linie lotnicze Centralwings oferują bezpośrednie loty z Warszawy na Maltę w ramach oferty Czarter-Mix, czyli pozostałych miejsc do sprzedaży indywidualnej na lotach czarterowych, których nie wykupiły biura podróży. Rejsy w obie strony odbywają się raz w tygodniu w środy. Bilet można zarezerwować bezpośrednio z tej strony:

Jeśli na dany termin nie ma już wolnych miejsc, można się kontaktować z biurami podróży, które wykupiły od Centralwings bilety czarterowe na Maltę, np. Neckermann, Orbis Travel i Rainbow Tours. Jeśli biura te nie wykorzystają wszystkich wykupionych miejsc w ramach swoich wyjazdów turystycznych, będzie można u nich kupić sam przelot.

Można też dolecieć na Maltę z Polski, przesiadając się na jednym z większych lotnisk europejskich . Koszt takiego biletu wyniesie co najmniej 1600-1700 zł. (na lotniska niemieckie można też dojechać autokarem lub samochodem, wtedy będzie taniej).

Tańszą opcją będzie dotarcie tzw. tanimi liniami na jakieś lotnisko zachodnioeuropejskie, a stamtąd  również tanimi liniami bezpośrednio na Maltę (np. Ryanair przez Londyn, Germanwings przez Kolonię lub Stuttgart).

Możemy także, bez żadnych dodatkowych opłat, dokonać rezerwacji biletu w imieniu klienta (wyszukiwarka biletów lotniczych). Prosimy pamiętać: czym wcześniejsza rezerwacja, tym tańsza taryfa.


Wszystkie samoloty lądują na lotnisku Luqa International Airport w Valletcie, skąd można wziąć taksówkę do punktu docelowego (np. podróż do Sliemy trwa ok. 20 minut) lub dojechać tam autobusem (podróż trwa nieraz do 90 min., nie polecamy jej ze względu na bagaż, aczkolwiek zaletą jest tani bilet - ok. 0.50 Lm). Można też zamówić tzw. transfer, tj. dowiezienie z lotniska taksówką do miejsca zakwaterowania w przez przedstawiciela szkoły.

Promem

Inną możliwością jest dojazd do Włoch, a stamtąd promem na Maltę. W lecie Malta posiada regularne połączenia morskie zarówno z Sycylią (Palermo, Pozallo, Syrakuzy i Katania), jak i z Włochami (Genua, Salerno, Livorno). Szybkie katamarany Virtu Ferries, które mogą transportować także auta do wysokości 2,20 m, w sezonie kursują 5 razy na dobę, a poza sezonem 2 razy na tydzień (Pozallo i Katania na Sycylii). Także maltańskie firmy przewozowe obsługują połączenia promowe do portów włoskich. Podróż do Katanii trwa około dziewięciu godzin. Wśród firm przewozowych znajduje się m. in. Grandi Traghetti, której promy kursują do Palermo i Genui i Tunisu, oraz EuroMalta, która dysponuje promami kursującymi do Katanii i Syrakuz.

Ponieważ połączenia promowe między Maltą a Włochami ciągle się zmieniają, tak jak i firmy przewozowe oferujące takie usługi, najlepiej jest potwierdzić podane informacje w agencji podróży. Wszyscy pasażerowie opuszczający Maltę drogą morską muszą uiścić opłatę w wysokości 4 Lm, plus 15-procentowy podatek rządowy. Obie opłaty powinny być automatycznie włączone w cenę biletu przez biuro podróży. Trzeba zauważyć, że na pokładzie promów nie ma kantorów wymiany walut. Nie ma ich także w porcie w Malcie. Nie istnieje też transport publiczny z portu do centrum miasta Valletta - można się tam dostać albo taksówką, albo pieszo (idąc szybkim krokiem - nie dłużej niż 15 minut).

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie szkole językowej na Malcie wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels