Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

INFORMACJA WIZOWA

Od 1 maja 2004 roku Polacy mogą przekraczać granicę Malty na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Oznacza to, ze przy wjeździe na Maltę nie powinno być żadnych problemów.

W przypadku pobytu przekraczającego 90 dni należy wystąpić na Policję (lokalny posterunek) z wnioskiem o pozwolenie na pobyt dla obywatela UE, okazując i składając następujące dokumenty: aktualny paszport lub dowód osobisty, 2 zdjęcia, wypełniony formularz, zaświadczenie o celu pobytu, wymagane zezwolenia (np. zezwolenia na wykonywanie pracy, zaświadczenie z maltańskiej uczelni o przyjęciu na studia) oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym. Pozwolenie na pobyt jest ważne maksymalnie 5 lat i wymaga przedłużenia. Osoby poszukujące pracy mogą przebywać na Malcie do 6 miesięcy, ale już po upływie 90 dni mają obowiązek złożenia wniosku o pozwolenie na pobyt.

 

INFORMACJA CELNA

Z dniem 1 maja 2004 znikły granice celne pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Polską. Turyści podróżujący po krajach Unii podlegają jednak ograniczeniom dotyczącym wwozu ilości zakupionych i przewożonych towarów przeznaczonych do użytku osobistego i nie podlegających odsprzedaży. Pojęcie "do użytku osobistego" zawiera w sobie przeznaczenie przewożonych towarów na prezenty, jednakże ich sprzedaż jest naruszeniem prawa i grozi ich konfiskatą oraz dodatkową karą. Odebraniu może również podlegać pojazd, którym towary są przewożone.

Przykładowo następujące przywożone na Maltę towary uznaje się za do użytku osobistego, jeżeli nie przekraczają ilości:

  • 800 papierosów,

  • 200 cygar,

  • 1 kg tytoniu,

  • 10 litrów alkoholi spirytusowych,

  • 20 litrów wina ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto),

  • 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego),

  • 110 litrów piwa.

Osoby poniżej 17 roku życia nie mogą przewozić wyrobów alkoholowych ani tytoniowych.

Przepisy dotyczące wwozu, wywozu i wymiany walut odpowiadają ogólnym przepisom stosowanym w UE.

Osoby podróżujące na Maltę z psami, kotami lub fretkami obowiązane są zadbać o to, by zwierzę miało paszport. Do wyrobienia paszportu zwierzęcia z emblematami UE potrzebne są dokumenty zawierające dane o właścicielu zwierzęcia oraz informacje na temat imienia zwierzęcia, jego gatunku, rasy, płci, daty urodzenia i umaszczenia. Niezbędne jest także przedstawienie zaświadczenia o szczepieniach zwierzęcia i przebytych chorobach. Zwierzę musi mieć identyfikator w postaci elektronicznego chipu, którego numer i miejsce umieszczenia odnotowuje się w paszporcie. Zdjęcie zwierzęcia w paszporcie nie jest obowiązkowe. Paszporty wydają lecznice weterynaryjne, których spis znajduje się na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko Weterynaryjnej.

Po przystąpieniu Polski do UE nie ma możliwości ubiegania się przez polskich turystów wracających do kraju o zwrot podatku VAT od towarów zakupionych w krajach unijnych.

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie szkole językowej na Malcie wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels