Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

Ubezpieczenia turystyczne

 

NOWA ZELANDIA - UBEZPIECZENIE

Szkoły nowozelandzkie wymagają, aby jej uczniowie posiadali ubezpieczenie medyczne na czas pobytu w Nowej Zelandii. Wykupienie ubezpieczenia jest niezbędne przede wszystkim ze względu na wysoki koszt usług medycznych w Nowej Zelandii, np. opłata za dobę w szpitalu państwowym dla osoby nie ubezpieczonej wynosi od 350 do 500 $NZ (bez kosztownych zabiegów), wizyta w państwowej przychodni (GP doctors - interniści) ok. $NZ 50-100, u specjalisty 80-200 $NZ (należy posiadać skierowanie od internisty - poza chirurgią), u dentysty $NZ 50-200.

Koszty leczenia poszkodowanych w wypadkach drogowych nie są objęte ubezpieczeniem komunikacyjnym, lecz pokrywane przez należącą do powszechnego systemu ubezpieczeń zdrowotnych instytucję ACC (Accident Compensation Corporation). Stawia to w niekorzystnej sytuacji turystów nie posiadających miejscowego ubezpieczenia. Wprawdzie pierwsza pomoc wypadkowa jest udzielana każdemu bezpłatnie, jednak dalsze koszty leczenia pokryć musi osoba leczona.

Ubezpieczenie komunikacyjne obejmuje tylko pojazd. Powypadkowe koszty naprawy samochodu prowadzonego przez turystę za zgodą jego miejscowego właściciela są pokrywane z polisy ubezpieczeniowej właściciela. Dotyczy to także samochodów wynajmowanych w wypożyczalniach. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy turysta prowadził samochód w stanie nietrzeźwym - wówczas ponosi on wszystkie koszty związane z wypadkiem.


Ponieważ koszty leczenia i opieki zdrowotnej są w USA bardzo duże, zalecamy wykupienie przed wyjazdem stosownego ubezpieczenia od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Klient nasz może wykupić polisę sam w jednym z wielu działających na polskim rynku towarzystw ubezpieczeniowych lub możemy to zrobić w jego imieniu wykupując stosowną polisę (ubezpieczenie turystyczne Globtroter) w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Allianz, z którym współpracujemy. Ubezpieczenie można wyliczyć korzystając z Kalkulatora Turystycznego.


Można też skorzystać z ofert ubezpieczeniowych firm nowozelandzkich, proponowanych przez szkoły (szczegóły na stronach szkół w dziale Cennik).


Polecamy również zakup jednej z międzynarodowych rabatowych kart (legitymacji)  studenckich / turystycznych / nauczycielskich, które uprawniają posiadacza do wielu zniżek, a poza tym zawierają ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (do pewnej sumy). Szczegóły na naszej stronie: karty rabatowe.


Ubezpieczenie kosztów leczenia gwarantuje zwrot następujących kosztów: bezpośredniej pomocy lekarskiej łącznie z kosztami transportu do ambulatorium lub szpitala, dalszego leczenia ambulatoryjnego lub szpitalnego (ale tylko do momentu, gdy stan chorego pozwoli na przewiezienie go do kraju), badań, zabiegów, operacji, lekarstw i środków opatrunkowych, podróży powrotnej poszkodowanego, podróży, utrzymania i noclegu osoby towarzyszącej choremu w drodze do kraju oraz ewentualnie innych świadczeń, w zależności od umowy.

W razie konieczności poddania się leczeniu szpitalnemu wykupiona w Polsce polisa może uchronić przed pokrywaniem opłat z własnej kieszeni ? o ile polskie towarzystwo ubezpieczeniowe ma przedstawicieli za granicą, którzy uregulują należności bezpośrednio. Trzeba wówczas zadzwonić pod wskazany w informatorze bądź w polisie numer telefonu i zgłosić zdarzenie. Szpital prześle pośrednikowi polisę, dołączając do niej rachunek z określeniem świadczonej pomocy, wyciąg z historii choroby z jej pełną nazwą i przyczyną zachorowania. Towarzystwa, które nie mają zagranicznych pośredników, przewidują dokonanie płatności walutowej bezpośrednio na konto szpitala lub lekarza.

Jeśli nie korzysta się z pomocy przedstawiciela, należy pamiętać, by w przypadku nawet drobnej pomocy lekarskiej, zakupu leków czy środków opatrunkowych uzyskać dokumentację lekarską oraz skrzętnie zbierać wszelkie rachunki i dowody poniesionych wydatków. Po powrocie do kraju należy w ciągu 7 dni zgłosić się do swojego oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego i przedstawić wszystkie rachunki i dokumenty. Po dokonaniu rozliczenia ubezpieczony otrzymuje zwrot poniesionych kosztów do wysokości sumy gwarancyjnej.

Cena polisy zależy od czasu jej obowiązywania oraz kwoty gwarancyjnej, do wysokości której towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają wydatki poniesione na leczenie spowodowane nagłą chorobą albo nieszczęśliwym wypadkiem. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z treścią polisy i proponowanymi warunkami. Towarzystwa ubezpieczeniowe z reguły stosują zniżki dla dzieci i młodzieży, natomiast cena polisy wzrasta dla osób starszych, najczęściej powyżej 60 lub 70 lat. Za dodatkową opłatą można ubezpieczyć się od kosztów leczenia stomatologicznego, a także kosztów leczenia związanego z wypadkami w sporcie wyczynowym, alpinizmie i speleologii. Osoby podejmujące pracę za granicą po opłaceniu dodatkowej składki również mogą wykupić stosowne ubezpieczenie kosztów leczenia.

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie w nowozelandzkiej szkole językowej wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels