Zimowy obóz językowy w Londynie - ferie 2018
      Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

obóz angielskiego londyn

ZIMOWY OBÓZ JĘZYKOWY W LONDYNIE

miejsce - zakwaterowanie - program - transport - terminy i ceny

 

Terminy

Lekcje

Zakwaterowanie i wyżywienie

Cena

13.01 - 21.01

20.01 - 28.01

27.01 - 04.02

03.02 - 09.02

10.02 - 18.02

cały pobyt

(warsztaty językowe)

rodziny brytyjskie

pokoje 2-4 osobowe

3 posiłki dziennie

1699 PLN

+ 80-90 funtów

Uwaga! Do powyższej ceny należy doliczyć koszt przejazdu na trasie w Polsce.

 

Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat na zimowy obóz językowy z angielskim do Londynu, europejskiej stolicy różnorodności kulturowej, mody, zabytków i zakupów. Metropolia przyciąga rzesze turystów przede wszystkim światowej klasy zabytkami, ale także parkami miejskimi pozwalającymi na  relaks, miejscami rozrywki, które są w stanie sprostać każdemu gustowi i kieszeni, czy słynnmi sklepami. To miejsce w którym ludzie różnych nacji i kultur szybko się aklimatyzują i dobrze czują!

Oferta obozu łączy przyjemne z pożytecznym i umożliwia poczucie "smaku" języka angielskiego w oryginalnym otoczeniu! To wycieczka dla tych, którzy chcą spędzić ferie w angielskim stylu, zobaczyć kawałek brytyjskiej ziemi, poznać najsłynniejsze zabytki Londynu, czy zrobić owocne zakupy na słynnych brytyjskich wyprzedażach. Wszystko to po angielsku! Dodatkową zaletą obozu jest możliwość poznania rówieśników, którzy mają podobne zainteresowania - chcą nie tylko się czegoś nauczyć, ale i poczuć klimat Wielkiej Brytanii!

 

London Eye zimą

 
   Zakwaterowanie:  

 

Uczestnicy obozu mieszkają u rodzin brytyjskich na obrzeżach Londynu, w pokojach 2, 3, 4 osobowych. Zakwaterowanie tego rodzaju stwarza niepowtarzalną okazję do osobistego kontaktu z tradycjami i kulturą panującymi na Wyspach. Są to rodziny z klasy średniej, zróżnicowane kulturowo i etnicznie, szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta.

 

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja u rodzin goszczących + pakowany lunch w trakcie dnia). Przykładowe menu:

Śniadanie: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata.
Lunch: kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu).
Obiadokolacja: jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata.

Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu do Londynu, ostatni posiłek: śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu z Londynu.

 

Londyn zimą

 

   Program:  

 

1 dzień wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Niemcy, Benelux, Francję
2 dzień przeprawa Calais-Dover, przejazd do Londynu ok. południa, zwiedzanie, zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg
3-7 dzień codzienne zajęcia językowe; zwiedzanie Londynu wg programu
8 dzień śniadanie + suchy prowiant, wykwaterowanie,  wyjazd w godz. okołopołudniowych, przeprawa Calais-Dover, przejazd przez Francję, Benelux
9 dzień przejazd przez Niemcy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy

 

big ben

 

Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego oraz zwiedzanie i sytuacyjne zajęcia praktyczne prowadzone są przez doświadczonych, polskich lektorów języka angielskiego, którzy stanowią kadrę obozu. Uczestniczy podzieleni są na mniejsze grupy, z których każda ma swojego lektora. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym - Londynie!

 

Warsztaty językowe:

 • zadania do wykonania na mieście;
 • quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim;
 • odgrywanie scenek z życia codziennego;
 • aktywna nauka przy zwiedzaniu Londynu z lektorem języka angielskiego.

Ramowy program zwiedzania:

 • Natural History Museum - muzeum, które przybliża dzieje naszej planety, liczące ponad 70 milionów eksponatów, w którym m.in. można doświadczyć symulowanego trzęsienia Ziemi oraz obejrzeć galerię dinozaurów z naturalnej wielkości ryczącym i ruchomym dinozaurem.
 • Science Museum - jedno z najsłynniejszych muzeów w Wielkiej Brytanii z eksponatami pochodzącymi z różnych dziedzin nauki i techniki. W jego zbiorach znajdują się przednioty związane z działalnością brytyjskich wynalazców, takie jak pionierskie maszyny parowe Jamesa Watta, czy prototypowe odbiorniki telewizyjne Johna Bairda.
 • Museum of London - muzeum prezentujące burzliwą historię stolicy Wielkiej Brytanii od czasów prehistorycznych aż po współczesność; w kolekcji ponad milion eksponatów: archiwa archeologiczne, stroje i dekoracje, fotografie i in.
 • Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, w którym spotkać można woskowe wersje swoich ulubionych piosenkarzy, sportowców, filmowych bohaterów, czy gwiazd Hollywood.
 • Tower of London, a w niej m.in. insygnia koronacyjne: królewski pierścień, jabłko oraz berło z krzyżem, a także korona brytyjska, zbroje oraz broń.
 • Tower Bridge - jedyny tego typu w Europie zwodzony most; zbudowana w stylu wiktoriańskim, licząca niemal 200 lat konstrukcja jest jednym z najbardziej znanych atrakcji Londynu.
 • British Museum - podróż w czasie do starożytności.
 • Pałac Buckingham (bez wchodzenia do środka) - oficjalna rezydencja monarchów brytyjskich - jedyny na świecie pałac, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję; podczas wizyty w tym miejscu obozowicze obejrzą oficjalną zmianę warty.
 • Przejście obok Houses of Parliament - spotkanie z wielką polityką i historią monarchii brytyjskiej, a następnie zdjęcie z Big Ben-em w tle.
 • Spacer na Piccadilly Circus – jedno z najbardziej rozpoznawalnych skrzyżowań na świecie w rozrywkowej i teatralnej dzielnicy West End.
 • Soho - jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic Londynu, położona niedaleko Piccadilly Circus, obecnie najmodniejsze miejsce w stolicy Wielkiej Brytanii; integralną częścią Soho jest China Town, czyli londyńska kolebka kultury chińskiej.
 • Camden Town - słynna dzielnica artystyczna, znana jako centrum mody alternatywnej (nie ma tu wielkich sieciówek); skóra, ćwieki i glany - typowy widok, alternatywna oaza z dala od królewskiego prestiżu i parlamentu; tutejsze fasady budynków ozdabiają polityczne komentarze, a intensywne barwy składają hołd sztuce Pop Art.
 • Hyde Park - jeden z kilku królewskich parków w środku zatłoczonego miasta.
 • Spacer do Westminister Abbey, najważniejszej świątyni anglikańskiej w Londynie, w której odbywają się wszystkie największe uroczystości państwowe, m.in koronacje królewskie, czy zawieranie sakramentu małżeństwa przez monarchów.
 • Trafalgar Square - plac w  centralnej części Londynu upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej armii pod Trafalgar; na placu znajdują się pomniki: Jerzego IV, gen. Heveloka oraz gen. Napiera, a jego cechą charakterystyczną jest ustawiona na środku, 55-metrowa kolumna Nelsona.
 • Covent Garden - dzielnicą, w której spotykają się artyści, cyrkowcy, muzycy oraz zwykli ludzie; centralną częścią Covent Garden jest Piazza - liczący sobie ponad 500 lat targ, na którym można kupić świeże owoce, warzywa, kwiaty oraz pamiątki.
 • Prawdziwy shopping w stylowym domu towarowym Harrods (ok. 330 sklepów zajmujących powierzchnię ok. 20 000 m2) oraz M&M's World - największym na świecie sklepie ze słodyczami, zajmującym 4 piętra na łącznej powierzchni 3200 m2, którego wybudowanie kosztowało 10 mln funtów; jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny sklep M&M's w Europie; poza słodyczami oferuje on naczynia, szkło, pościel i biżuterię, zabawki, ubrania, torby; wśród wielu atrakcji można zobaczyć m.in. wielką czekoladową ścianę, interaktywne ekrany i drażetkowy żyrandol.
 • Przejazd słynnym double decker bus-em, czyli piętrowym, typowo brytyjskim środiem komunikacji naziemnej.

picadilly circus londyn

 

Dodatkowo można wziąć udział w imprezach fakultatywnych (za dopłatą na miejscu - cena w GBP - funtach brytyjskich):

 • London Eye - przejażdżka największym na świecie kołem widokowym, z którego można zobaczyć panoramę Londynu; cena: 22 GBP.
 • Harry Potter Tour - wizyta w Warner Bros. Studio London, wytwórni filmowej, w której powstawały filmy o przygodach słynnego młodego czarodzieja; możliwość zajrzenia za kulisy produkcji i zobaczenia wielu fantastycznych planów filmowych, kostiumów i rekwizytów, a także poznania ściśle strzeżonych sekretów i faktów na temat efektów specjalnych oraz animatroniki, dzięki którym filmy stały się tak popularne na całym świecie; cena: 40 GBP.

 

   Transport:  

 

Dojazd na obóz organizowany jest z wielu miast w Polsce i odbywa się komfortowym autokarem rejsowym pod opieką pilota. Jest on wliczony w cenę imprezy, ale obowiązuje dopłata za przejazd na odcinku krajowym, zależna od miejsca wyjazdu (zob. cennik poniżej). Na niektórych odcinkach w Polsce możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (pociąg, mikrobus, samochód osobowy) i następnie przesiadka do autokaru docelowego (tzw. połączenie antenowe). Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.

Czytaj dalej o autokarach i przejazdach - klik =>

Autokary należą do sprawdzonych i uznanych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. Gwarantowana jest odpowiednia liczba kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie pojazdy wyposażone są w siedzenia uchylne i rozkładane, klimatyzację, TV z dvd/video, toaletę oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy. Postoje organizowane są co ok. 3-4 godziny (w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy) w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne). W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE 664 097 679 czynny poza godzinami pracy biura.

 

W tabeli poniżej podajemy godziny odjazdów/przyjazdów autokarów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Na poszczególnych odcinkach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów.

Szczegółowy rozkład wyjazdów i przyjazdów oraz dopłaty transportowe - kliknij i zobacz:

 

Miejscowość Wyjazd Miejsce wyjazdu/powrotu Powrót Dopłata
Białystok 17:00 Dw. PKS, ul. Boh. Monte Cassino 10, st. 9 20:45 180 PLN
Bydgoszcz 13:45 Dworzec PKS - stan. 18/19 13:45 120 PLN
Częstochowa 10:15 Dworzec PKS stan. 13 16:30 140 PLN
Elbląg 07:45 Dworzec PKS 18:30 140 PLN
Gdańsk 10:00 Dworzec PKS, ul. 3 Maja, stanowisko 11 16:30 140 PLN
Gliwice 13:15 Zajezdnia PKS ul. Pionierów 8 14:10 140 PLN
Głogów 16:30 Parking przed dworcem PKP 10:50 80 PLN
Gorzów Wielkopolski 18:00 Dworzec PKS 09:30 80 PLN
Grudziądz 12:30 Dworzec PKP, stan. autokarów międzynarodowych 15:00 120 PLN
Katowice 12:10 Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi 15:20 140 PLN
Kielce 11:00 Dworzec PKS 17:00 140 PLN
Koszalin 14:30 Dworzec PKS, stanowisko 3 12:00 100 PLN
Kraków 11:00 Dworzec PKS, płyta górna - ul. Bosacka 18 16:30 160 PLN
Legnica 16:15 Dworzec PKS 10:45 100 PLN
Leszno 15:30 parking przed dworcem PKP 11:30 100 PLN
Lublin 10:00 dworzec PKS, Al. Tysiąclecia 18:00 160 PLN
Łomża 8:15 Przystanek MPK przy Sikorskiego i Al. Legionów 19:40 160 PLN
Łódź 13:30 Dworzec PKP Łódź Kaliska - przed głównym wejściem (stan. Sindbad) 14:30 120 PLN
Olsztyn 09:30 Dworzec PKS - stanowisko 11 18:00 160 PLN
Opole 13:30 Dworzec PKS 13:50 120 PLN
Ostrołęka 09:00 Dworzec PKS 19:00 160 PLN
Piotrków Trybunalski 12:30 Dworzec PKS, stan. 1, 2 15:30 140 PLN
Płock 12:00 Dworzec PKS, ul. Dworcowa 16:20 120 PLN
Poznań 17:30 Dw. PKS Galeria Avenida (dawniej City Center), st. 13-19 11:00 100 PLN
Puławy 10:55 Zatoka autobusowa obok dworca PKS 17:00 160 PLN
Radom 12:00 Dworzec PKS, ul. Prażmowskiego 12 16:00 140 PLN
Rzeszów 07:30 Dworzec PKS, ul. Grottgera 19:40 180 PLN
Słubice 20:00 Świecko 39, Port Świecko SINDBAD (przy drodze krajowej nr 39 w kierunku Zielonej Góry) 08:00 0 PLN
Słupsk 13:00 Dworzec PKS, stanowisko 18 13:30 120 PLN
Szczecin 17:00 Dworzec Autobusowy, Pl. Grodzki 1, stanowisko 1A 10:00 80 PLN
Tarnów 09:00 dworzec PKS, ul. Dworcowa, stanowisko międzynarodowe 18:10 160 PLN
Toruń 14:10 dworzec PKP Toruń Miasto przy Pl. 18 Stycznia 4 14:20 120 PLN
Warszawa 11:15 Dworzec Zachodni PKS - stanowisko 10/11 16:30 120 PLN
Włocławek 13:00 Dworzec PKS, stan. 9 15:20 120 PLN
Wrocław 15:00 Tymczasowy dworzec autobusowy, ul. Joannitów 13 12:00 100 PLN
Zielona Góra 17:45 Dworzec PKS 09:45 80 PLN

 

   Terminy i ceny:  

 

Terminy Cena Opcjonalne dopłaty
13.01 - 21.01.2018 1699 PLN

 • Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji: 51 PLN

 • Podwyższenie Ubezpieczenia KL (20 000 EUR): 30 PLN

 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych CP: 120 PLN

 • Gwarancja Zmiany Rezerwacji: 40 PLN

 • Gwarancja Stałej Ceny: 35 PLN

 • Gwarancja All Inclusive: 95 PLN

20.01 - 28.01.2018
27.01 - 04.02.2018
03.02 - 09.02.2018
10.02 - 18.02.2018  

 

UWAGA! Podane ceny za obóz są aktualne przy kursie GBP nie przekraczającym 4,90 PLN.

Powyższa cena zawiera: transport autokarem rejsowym pod opieką pilota, zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin goszczących, program, opiekę polskiej kadry (kierownika, wychowawców, pilota na trasie, lektorów języka angielskiego), ubezpieczenie AXA „Kontynenty”: Kosztów Leczenia (KL) do kwoty 10000 EUR, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) do kwoty 2000 EUR.

Powyższa cena nie zawiera:

 • dopłat transportowych za przejazd na trasach w Polsce (zob. cennik w dziale "Transport" powyżej),
 • posiłków tranzytowych podczas przejazdu autokarem,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (płatne dodatkowo 10 PLN),
 • obowiązkowej dopłaty 90 GBP (dla osób urodzonych w roku 2002 i wcześniej) lub  80 GBP (dla osób urodzonych w roku 2003 i później) na realizację programu w Londynie (bilety wstępu do zwiedzanych obiektow i na komunikację miejską) płatnej kierownikowi obozu,
 • ew. imprez fakultatywnych z biletami wstępu (zob. w sekcji "Program" powyżej),
 • fakultatywnych ubezpieczeń (zob. "Opcjonalne dopłaty" w tabeli powyżej),
 • fakultatywnych gwarancji (zob. "Opcjonalne dopłaty" w tabeli powyżej oraz wyjaśnienia poniżej).

Gwarancje (fakultatywne; można je wykupić tylko w momencie podpisywania umowy - kliknij po szczegóły):


●  Zmiany Rezerwacji - umożliwia bezpłatną zmianę terminu i/lub miejsca obozu do 10 dni przed rozpoczęciem imprezy.

●  Stałej Ceny - dzięki niej cena obozu w PLN nie ulegnie zmianie w przypadku ewentualnego wzrostu kursu GBP.

●  All Inclusive - wszystkie powyższe gwarancje + Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji w jednym pakiecie.

 

Dodatkowe informacje:

 • obowiązuje kaucja zwrotna za zakwaterowanie 20 GBP;
 • proponowane minimalne kieszonkowe - ok. 50 GBP + imprezy fakultatywne + posiłki tranzytowe ok. 20 EUR;
 • każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ręcznik;
 • planowana liczba uczestników: 30 osób.

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na zimowym obozie językowym w Londynie wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 

Pogoda

Cały ekran - kliknij obrazek Zmień lokalizację

 

Wielka Brytania - Informacje dodatkowe