Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

Obozy językowe dla młodzieży

OBOZY JĘZYKOWE W BERKHAMSTED

 

szkoła - program wyjazdu - terminy i ceny - zdjęcia i filmy

 

obóz językowy Londyn

Zapraszamy na wakacyjny obóz językowy dla dzieci i młodzieży do Berkhamsted, spokojnego, typowo angielskiego, historycznego miasta w hrabstwie Hertfordshire, poołożonego zaledwie kilkanaście kilometrów od północnej obwodnicy Londynu i  studia filmowego Warner Bros, gdzie kręcono film "Harry Potter" oraz 60 km od siedziby najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu na świecie - słynnego Oxfordu. Organizatorem obozu jest międzynarodowa sieć nowoczesnych szkół języka angielskiego o nazwie Language and Leisure (LAL), w niekonwencjonalny sposób łączących naukę angielskiego z zajęciami dodatkowymi, np. artystycznymi i sportowymi. Jej zasadą jest "nauka przez aktywność" a specjalnością kursy dla dzieci i młodzieży wg zasady "wszystko w cenie" - pełne wyżywienie, bogaty program  zajęć pozalekcyjnych pod opieką nauczycieli, wycieczki itp. Placówka zapewnia opiekę medyczną i całodobowy nadzór swojej kadry. Pobyt na obozie to doskonałą okazja do pogłębiania znajomości języka angielskiego w jego naturalnym środowisku, poznania wielu atrakcyjnych miejsc i nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z całego świata.

 

Historia Berkhamsted sięga czasów neolitycznych, miasto pełne jest śladów rzymskiej okupacji i średniowiecznych zabytków. To właśnie tu, w imponującym kościele św. Piotra, w 1066 roku na króla Anglii został koronowany Wilhelm I Zdobywca. Najsłynniejszym zabytkiem miasteczka są ruiny normańskiego zamku z XI wieku. W całości zbudowany z kamienia i otoczony fosą był siedzibą wielu królów angielskich. Malowniczy, wręcz bajkowy charakter, Berkhamsted zawdzięcza także swojemu położeniu wśród zielonych wzgórz Chiltern, poprzecinanych dolinami dopływów Tamizy.

 

kampus

 

Kurs odbywa się w Berkhamsted School – prywatnej szkole podstawowej i średniej z internatem, założonej w 1541 roku. Choć główny budynek szkoły zachował swój oryginalny średniowieczny wygląd, dobudowano do niego wiele nowoczesnych obiektów z doskonale wyposażonymi, przestronnymi salami lekcyjnymi. Do dyspozycji uczniów jest centrum multimedialne z komputerami, sklep z przekąskami i napojami, sala kinowa na 500 osób, basen z podgrzewaną wodą, hale sportowe, korty tenisowe, sala bilardowa, boiska i rozległe tereny sportowe na zewnątrz. Poza tym, na terenie szkoły obozowicze mają dostęp do darmowego internetu.

 

 

Gwarancję jakości szkoły stanowi:

akredytacja

członkostwo w

Akredytacja British Council

Członek English UK

 

   Program:  

 

W wakacje letnie organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat 1, 2 i 3- tygodniowe wyjazdy na obóz językowy w Berkhamsted z przelotem z polskim opiekunem. Są to wyjazdy typu "all inclusive", czyli wszystko zawarte w cenie.

 

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

 • Kurs języka angielskiego General English: 20 lekcji (po 45 min.) tygodniowo, prowadzony przez wykwalifikowanych, doświadczonych nauczycieli angielskich (native speakerów). Lekcje ułożone są naprzemiennie z innymi aktywnościami i wycieczkami od 9:00 do wieczora. Szczególną cechą kursu jest "zanurzenie w angielskim" i "mówienie po angielsku przy każdej okazji" - a jest ich naprawdę wiele!

Kurs prowadzony metodą komunikatywną obejmuje kształcenie wszystkich sprawności językowych, a w szczególności mówienia poprzez zabawę, gry, projekty (szczegóły: klik). Grupy maksymalnie 15- osobowe, międzynarodowe. Przed przydzieleniem do odpowiedniej grupy wszyscy studenci przechodzą test kwalifikacyjny określający ich poziom zaawansowania. Po zakończeniu nauki uczestnicy otrzymują raport osiągnięć przygotowany przez nauczyciela oraz certyfikat ukończenia kursu języka angielskiego, honorowany przez British Council.

 

lekcja na obozie

 

 • Zakwaterowanie i wyżywienie - 2 opcje do wyboru:

» internat w pobliżu kampusu:

 

 - trzy stylowe budynki;

 - całodobowy nadzór tzw. House Parent (opiekuna budynku);

 - wejście do rezydencji zamykane kodem, pokoje zamykane na klucz;

 - pokoje 2-4- osobowe z umywalkami, wyposażone w biurko i szafę;

 - łazienki na korytarzu (jedna na ok. 5 uczniów, należy mieć własny ręcznik);

 - świetlica ze sprzętem DVD i telewizorem;

 - raz na tydzień wymiana pościeli, raz na 2 tygodnie pranie odzieży uczestników obozu;

 - 5 razy w tygodniu sprzątanie pokoi;

 - pobudka o 7:30 (w niedzielę o 8:30), gaszenie świateł o 23:00.

 - wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie) w stołówce na terenie kampusu:

      • śniadanie: 8.00-8.45 (w niedziele godzinę później);
      • lunch: 12:30-13:15;
      • obiad: 18:00-18:45;
      • świeżo przygotowywane posiłki pochodzące od lokalnych dostawców i rolników;
      • możliwość wyboru dania głównego (mięso, ryba, danie wegetariańskie);
      • bar sałatkowy, gotowane warzywa, woda i soki, bogaty wybór deserów;
      • pakowany lunch na wycieczki;
      • woda pitna bez ograniczeń.

 

internat

 

» starannie dobrane przez szkołę, weryfikowane przez policję rodziny goszczące, mieszkające w bliskiej odległości od kampusu (do 25 min pieszo lub dojazd organizowany przez szkołę) i zapewniające autentyczne doświadczenie życia codziennego w Wielkiej Brytanii:

 

 - pokoje 2-3- osobowe (z uczniami o innym języku ojczystym) ;

 - co tydzień zmiana pościeli i pranie odzieży uczniów;

 - wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie):

      • codziennie śniadania u rodzin;
      • codziennie lunche w szkolnej stołówce;
      • dwa razy w tygodniu obiadokolacje u rodzin (w te dni obozowicze spędzają wieczory z rodzinami);
      • w pozostałe dni obiadokolacje w szkolnej stołówce (w te dni uczniowie mają zajęcia do wieczora w szkole);
      • pakowany lunch na wycieczki.

 • Program zajęć pozalekcyjnych i wycieczek. Zajęcia (lekcyjne i pozalekcyjne) trwają od godz. 9:00 do 22:00 (z przerwami na posiłki) od poniedziałku do soboty, natomiast w niedziele organizowane są całodniowe wycieczki. Wszystkie odbywają się pod opieką kadry LAL.

zajęcia sportowe: piłka nożna, siatkówka, tenis, badminton, hokej halowy, pływanie, bilard, zawody sportowe i „turniej gladiatorów”;

zajęcia artystyczne: projekty plastyczne, "Creative Art School" - kręcenie filmów, wystawianie sztuk teatralnych, warsztaty rzemiosła (np. malowanie na szkle, ozdabianie tkanin itp.);

inne: kafejka internetowa, quizy, dyskoteki tematyczne, karaoke, taniec, poszukiwanie skarbów, wieczory filmowe, gry w x-boxa, gry planszowe, wieczór aukcyjny, poszukiwanie talentów;

wycieczki:

 - 1 całodniowa na tydzień – np. zwiedzanie atrakcji Londynu, Oxford;

 - 1 półdniowa na tydzień – np. rejs statkiem po Tamizie, Whipsnade Zoo;
 - w czasie wycieczek pakowany lunch - kanapka, napój, chrupki, owoc;
 - cena nie obejmuje wstępu do niektórych obiektów (m.in. Madame Tussaud’s, London Eye, Tower) oraz wycieczek fakultatywnych (płatne na miejscu w szkole, oprócz Harry Potter Studios Tour - płatne do 31 maja, koszt 60 funtów).

 

Zobacz przykładowy program zajęć dla zakwaterowania: w internacie, u rodzin goszczących.

Zobacz przykładowy program wycieczek.

 

zajęcia pozalekcyjne

 

 • Ubezpieczenie KL do 20 000 EURO, NNW do 15 000 zł.
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • Opieka polskiego opiekuna w czasie podróży samolotem do/z Londynu (wyloty z opiekunem 08.07, 15.07.2018, powroty z opiekunem 15.07, 22.07, 29.07.2018).
 • Materiały do nauki, dyplom ukończenia kursu.

 

   Terminy i ceny wyjazdu:  

 

Terminy* Cena w PLN

zakwaterowanie:

rodzina internat

1 tydzień:

08.07 - 15.07
15.07 - 22.07

4590 4790

2 tygodnie:

08.07 - 22.07
15.07 - 29.07

8090 8490

3 tygodnie:

08.07 - 29.07

11590 12190

 

* Kurs dostępny jest też w innych terminach (przeloty indywidualne bez polskiego opiekuna, min. wiek 16 lat): wyloty 22.07, 29.07, 05.08 i 12.08, transfer z lotniska Heathrow w cenie.

 

Uwaga! Płatność najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 2500 zł w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

 

Do podanej ceny należy doliczyć:

 • przelot samolotem z Warszawy do Londynu (i z powrotem) - linie LOT, wylot w niedzielę godz. 15.10, powrót w niedzielę godz. 21.20, cena: 1290 zł (info dla wyjeżdżających: skąd, o której, z kim, co zabrać); istnieje możliwość wykupienia dolotów do Warszawy w obie strony z Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia (cena ok. 500 zł).
 • opłata za transfer do miejsca zakwaterowania (i z powrotem) z lotniska w Londynie w dniu przyjazdu i wyjazdu: 100 funtów (płatne u opiekuna grupy); nie dotyczy terminów wylotów bez opiekuna 22.07, 29.07, 05.08 i 12.08 - w tych terminach transfery lotniskowe (z lotniska Heathrow) wliczone są w cenę.
 • (opcjonalnie) bilety wstępu do płatnych atrakcji podczas wycieczek.
 • (opcjonalnie) fakultatywne wycieczki i zajęcia pozalekcyjne (np. Harry Potter Studios Tour 60 funtów).
 • depozyt za ewentualne zniszczenie wyposażenia w miejscu zakwaterowania i kursu - 60 funtów, płatny na miejscu po przyjeździe, zwracany w dniu wyjazdu.
 • (opcjonalnie) ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu: 3% ceny wyjazdu.

 

   Obejrzyj:  

 

Wizualne prezentacje i zdjęcia szkoły / pobytu w Anglii:

 

 
 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kolonii / obozie językowym w Anglii wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 

Cały ekran - kliknij obrazek Zmień lokalizację

 

Wielka Brytania - Informacje dodatkowe