Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

Obozy językowe dla młodzieży w Cambridge (Anglia)

OBOZY JĘZYKOWE W CAMBRIDGE

 

szkoła - program wyjazdu - terminy i ceny - zdjęcia i filmy

 

obóz językowy Cambridge

Zapraszamy na wakacyjny obóz językowy dla młodzieży w Cambridge, organizowany przez międzynarodową sieć szkół języka angielskiego o nazwie Language and Leisure (LAL) we współpracy z Cambridge Leadership College (CLC), międzynarodową szkołą kształcącą młodzież z całego świata. LAL to nowoczesna szkoła językowa w niekonwencjonalny sposób łącząca naukę angielskiego z zajęciami dodatkowymi, np. artystycznymi i sportowymi. Jej zasadą jest "nauka przez aktywność" a specjalnością kursy dla dzieci i młodzieży wg zasady "wszystko w cenie" - pełne wyżywienie, bogaty program  zajęć pozalekcyjnych pod opieką nauczycieli, wycieczki itp.

CLC

Kurs odbywa się w Cambridge Leadership College (CLC), szkole średniej przygotowującej młodzież w wieku 16-18 lat do egzaminu dojrzałości, położonej w centrum miasta, w pobliżu uniwersyteckich ogrodów botanicznych, ok. 25 minut drogi pieszo od najsłynniejszych budynków Uniwersytetu Cambridge. Szkoła CLC realizuje nowatorski program podejścia do biznesu w oparciu o naukowe podstawy wypracowane na uniwersytetach w Oxfordzie i Cambridge. Oferuje kursy, które ułatwią zrealizowanie marzeń o studiach na najlepszych światowych uczelniach, założeniu i poprowadzeniu w przyszłości własnej firmy lub zostaniu prezesem międzynarodowego przedsiębiorstwa, a także rozwijają wszystkie te cechy, które pomogą odnieść sukces w każdej dziedzinie życia. Aby to osiągnąć kursanci zapoznawani są z zaawansowanymi technikami przyswajania wiedzy tak, aby byli w stanie przyswoić, zrozumieć i wykorzystać informacje dwukrotnie szybciej niż zwykle. Szkoła zapewnia im niezwykle stymulujące i interesujące warunki do nauki, wykorzystując zarówno swoje unikatowe rozwiązania, jak i najnowocześniejsze odkrycia współczesnej wiedzy i technologii. Nauczycielami są wybitni eksperci, którzy pomogli wielu ucznom osiągnąć sukces, np. w 2016 roku, podczas kursu wakacyjnego, jeden z zespołów stworzył udaną aplikację dla popularnej gry Pokemon Go (informacje prasowe na ten temat). Ponadto, dzięki ich osobowości i entuzjazmowi, prowadzone przez nich zajęcia łączą wysoką wartość edukacyjną z wakacyjną rozrywką. Na terenie szkoły obozowicze mają do dyspozycji centrum multimedialne z komputerami, świetlicę i dostęp do darmowego internetu.

 

Cambridge, słynne miasto uniwersyteckie położone nad rzeką Cam, ok. 80 km na północny-wschód od Londynu, jest siedzibą drugiego po Oxfordzie najstarszego uniwersytetu w Anglii, założonego w 1209 r. i uważanego, na równi z Oxfordem, za jedną z najlepszych uczelni w Europie i na świecie. Działa tu również najstarsze wydawnictwo na świecie – Cambridge University Press założone w 1584 roku. Ponad 30 budynków akademickich to wspaniałe osiągnięcia angielskiej architektury, np. gotycka kaplica w King’s College, jedna z najbardziej charakterystycznych budowli na świecie, czy Most Westchnień wzorowany na weneckim oryginale. Z Wenecją kojarzą się również pływające po malowniczej rzece Cam łodzie przypominające gondole.

 

cambridge

 

Gwarancję jakości szkoły LAL stanowi:

akredytacja

członkostwo w

Akredytacja British Council

Członek English UK

 

   Program wyjazdu:  

 

W wakacje letnie organizujemy dla młodzieży w wieku 14-18 lat 1, 2 lub 3- tygodniowe wyjazdy do szkoły w Cambridge z przelotem do Londynu z polskim opiekunem. Są to wyjazdu typu "all inclusive", czyli wszystko zawarte w cenie.

 

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

 • Prowadzony w języku angielskim kurs przedsiębiorczości "Future Boss" - "Przyszły Szef", przeznaczony dla potencjalnych liderów biznesu, 30 godzin zajęć tygodniowo. Uwaga! Na kurs przyjmowani są uczniowie z co najmniej niżej średniozaawasowaną znajomością j. angielskiego (poziom B1), którą będą doskonalić podczas wykonywania zadań w jego trakcie.

 

Jest to unikalny program dla przedsiębiorczych nastolatków, którzy chcą zmieniać rzeczywistość i nauczyć się jak samemu stworzyć miejsce pracy, zamiast szukać jej u innych, wprowadzenie do myślenia projektowego, które w przyszłości pozwoli młodym ludziom stać się twórcami przedsiębiorstw i nowatorskich rozwiązań. Umiejętność twórczego i odważnego myślenia, wychodzenia poza schematy i wprowadzania w życie wizjonerskich rozwiązań w niepewnej i skomplikowanej rzeczywistości współczesnego świata przyda się w każdej przyszłej karierze zawodowej.

Kurs oparty jest na systemie Google Design Sprint (Google Design Sprint wytłumaczony w minutę), który pozwala bardzo szybko rozwinąć pionierskie koncepcje za pomocą innowacyjnych metod pracy zespołowej. Uczniowie dzieleni są na grupy obrazujące prawdziwe, nowo powstające przedsiębiorstwa i w cyklu 5-dniowym rozwiązują konkretne, realne problemy, kończąc uzyskaniem rozwiązań, które mają zastosowanie w rzeczywistości (zob. opis powstania aplikacji do Pokemon Go). Każdy etap tych działań pozwala na przygotowanie i gruntowne przetestowanie dowolnej koncepcji w ciągu 42 godzin. Uczniowie będą rozwijać swoją kreatywność korzystając również z doświadczeń Microsoft, Amazon, Astra Zeneca, Spotify czy Apple.

Ważną częścią kursu jest nauka błyskawicznego przyswajania nowych informacji poprzez przyspieszone techniki uczenia się, treningi pamięci i szybkie czytanie. Kursanci poznają również tajniki negocjacji i przywództwa, nauczą się technik efektywnej komunikacji i sprzedaży oraz przejdą szkolenie medialne. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, co z pewnością przyczyni się do podniesienia jego znajomości nawet o kilka poziomów.

Zobacz konspekt zajęć.

 

klasa

 

 • Zakwaterowanie o wysokim standardzie w internacie, w odległości ok. 2 minut pieszo od centrum kursowego.

   

  • Całodobowa opieka House Parent (opiekuna budynku);
  • Pokoje 1- osobowe z łazienkami, wyposażone w biurko i szafę;
  • Wejście do internatu zamykane kodem, pokoje zamykane na klucz;
  • Raz na tydzień wymiana pościeli (należy zabrać swoje ręczniki);
  • Pralnia na miejscu (płatna);
  • Internet bezprzewodowy (płatny).

internat

 

 • Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie): śniadania kontynentalne i ciepłe obiadokolacje w internacie + pakowane lunche do szkoły.
 • Program zajęć pozalekcyjnych i wycieczek pod opieką kadry LAL:

zajęcia sportowe, gry zespołowe, quizy, monopol, kręgle, kino, pływanie łódkami po rzece Cam;

w każdą sobotę i niedzielę półdniowe wycieczki - zwiedzanie Cambridge (z przewodnikiem) i okolic.

specjalne zajęcia tematyczne, np. udział w prawdziwych warsztatach biznesowych, współpraca z prawdziwymi przedsiębiorcami, wprowadzanie na rynek nowych produktów.

 

Zobacz przykładowy tygodniowy rozkład zajęć.

Zobacz dzienny harmonogram zajęć.

 

wycieczka

 

 • Ubezpieczenie KL do 20 000 EURO, NNW do 15 000 zł.
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • Opieka polskiego opiekuna w czasie podróży samolotem do/z Londynu (wyloty z opiekunem: 01.07, 08.07, 15.07.2018, powroty z opiekunem: 15.07, 22.07, 29.07.2018), opieka kadry lokalnej LAL na miejscu .
 • Materiały do nauki, dyplom ukończenia kursu.

 

   Terminy i ceny wyjazdu:  

 

Terminy*

Cena w PLN

kurs: 30 lekcji x 60 min / tydzień, zakwaterowanie: internat FB

1 tydzień:

01.07 - 08.07**
08.07 - 15.07
15.07 - 22.07

7990

2 tygodnie:

01.07 - 15.07
08.07 - 22.07
15.07 - 29.07

15290

3 tygodnie:

01.07 - 22.07
08.07 - 29.07

22590

 

* Kurs dostępny jest też w innych terminach (bez polskiego opiekuna, min. wiek 16 lat): wyloty 22.07, 29.07, 05.08 i 12.08, transfer z lotniska Heathrow w cenie.

** W tym terminie lot powrotny jest bez polskiego opiekuna (min. wiek 16 lat).

 

Uwaga! Płatność najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 2500 zł w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

 

Do podanej ceny należy doliczyć:

 • przelot samolotem z Warszawy do Londynu (i z powrotem) - linie LOT, wylot w niedzielę godz. 15.10, powrót w niedzielę godz. 21.20, cena: 1290 zł (info dla wyjeżdżających: skąd, o której, z kim, co zabrać); istnieje możliwość wykupienia dolotów do Warszawy w obie strony z Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia (cena ok. 500 zł); możliwe jest również zarezerwowanie każdego innego lotu po aktualnych cenach przewoźnikow.
 • opłata za transfer do Cambridge (i z powrotem) z lotniska w Londynie w dniu przyjazdu i wyjazdu: 100 funtów (płatne u opiekuna grupy).
 • (opcjonalnie) bilety wstępu do płatnych atrakcji podczas wycieczek.
 • (opcjonalnie) fakultatywne wycieczki i zajęcia pozalekcyjne.
 • depozyt za ewentualne zniszczenie wyposażenia w miejscu zakwaterowania - 60 funtów, płatny po przyjeździe w szkole, zwracany w dniu wyjazdu.
 • (opcjonalnie) ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu: 3% ceny wyjazdu.

 

   Obejrzyj:  

 

Wizualne prezentacje i zdjęcia szkoły / pobytu w Anglii:

 

 

 • zdjęcia z naszych wyjazdów grupowych z poprzednich lat
 • poznaj naszych liderów wyjazdów grupowych 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kolonii / obozie językowym w Anglii wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 

Pogoda

Cały ekran - kliknij obrazek Zmień lokalizację

 

Wielka Brytania - Informacje dodatkowe