Szkoła językowa LAL w Torbay (16+)
      Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

Obozy językowe dla młodzieży w Torbay (Anglia)

KURSY JĘZYKOWE W TORBAY

 

szkoła - program wyjazdu - terminy i ceny - zdjęcia i film

 

Szkoła językowa Torbay

Zapraszamy na wakacyjne kursy języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych w Torbay na południowo-zachodnim wybrzeżu Anglii. Kursy te prowadzone są przez oddział międzynarodowej sieci szkół językowych o nazwie Language and Leisure (LAL). Nazwa szkoły - "Język i Wypoczynek" - doskonale oddaje jej założenia - naukę w możliwie jak najbardziej zrelaksowanej, wakacyjnej atmosferze.

 

Torbay to nazwa dystryktu - związku miast Torquay, Paignton i Brixham, położonego nad zatoką Tor (Tor Bay) na Półwyspie Kornwalijskim, w obrębie hrabstwa Devon - najcieplejszej części Wysp Brytyjskich. Zwany Angielską Riwierą, jest popularnym ośrodkiem turystycznym i słynie z łagodnego klimatu, kilometrów przepięknych piaszczystych plaż, sportów wodnych,  unikalnego pod względem geologicznym klifowego wybrzeża oraz typowego angielskiego krajobrazu z malowniczymi wrzosowiskami. Wpływ Prądu Zatokowego na region umożliwia sprowadzanie z Australii roślin tropikalnych, co upodabnia go do Lazurowego Wybrzeża. W portach Torquay i Brixham mieszczą się duże przystanie jachtowe, a w Torquay znajduje się także pole golfowe i muzeum Agathy Christie, która przyszła na świat w tej miejscowości. Region cieszy się również dużą popularnością wśród młodzieży, która przyjeżdża tutaj, aby uczyć się angielskiego w licznych szkołach językowych. Wielkim atutem tej lokalizacji jest bowiem niezakłócona rdzenna angielska atmosfera, w której można dosłownie "zanurzyć się" w języku.

 

torbay

 

Oddział sieci LAL w Torbay mieści się w spokojnej, mieszkalnej części Paignton, 5 minut drogi pieszo od centrum miasta i 10 minut od szkolnego internatu. Nowoczesny budynek szkoły oferuje doskonałe warunki do nauki języka. Do dyspozycji uczniów są: 31 świetnie wyposażonych sal lekcyjnych, laboratorium językowe, bezpłatny dostęp do komputerów i internetu, świetlica (z pianinem i stołem bilardowym), biblioteka, księgarnia, stołówka, taras i przestronny ogród.

 

szkoła LAL

 

Gwarancję jakości szkoły stanowi:

akredytacja

członkostwo w

Akredytacja British Council

Członek English UK

 

   Program wyjazdu:  

 

W wakacje letnie organizujemy dla młodzieży i dorosłych w wieku 16+ lat 2 i 3- tygodniowe wyjazdy do szkoły w Torbay z przelotem do Londynu z polskim opiekunem. Możliwe są też kursy z dojazdem indywidualnym - zaczynają sie one w każdy poniedziałek przez cały rok.

 

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

 • Kurs języka angielskiego General English, prowadzony w międzynarodowych grupch przez wykwalifikowanych, doświadczonych nauczycieli angielskich (native speakerów):

20 lekcji (po 45 min.) tygodniowo, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 12:00 z 30 min przerwą;

30 lekcji (po 45 min.) tygodniowo, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 14:15 z 45 min przerwą.

Kursy prowadzone są metodą komunikatywną i obejmują kształcenie wszystkich umiejętności językowych, a w szczególności mówienia poprzez dyskusje, odgrywanie ról (przykładowy rozkład zajęć: klik). Grupy maksymalnie 15- osobowe, międzynarodowe. Przed przydzieleniem do odpowiedniej grupy wszyscy uczniowie przechodzą test kwalifikacyjny określający ich poziom zaawansowania. Po zakończeniu nauki uczestnicy otrzymują raport osiągnięć przygotowany przez nauczyciela oraz certyfikat ukończenia kursu języka angielskiego, honorowany przez British Council.

 

klasa

 

 • Zakwaterowanie i wyżywienie - dwie opcje do wyboru:

⇒ w 2, 3-osobowych pokojach w domach specjalnie dobranych rodzin goszczących; odległości do szkoły do pokonania pieszo lub krótki dojazd komunikacją miejską (bilety dodatkowo płatne); zmiana pościeli raz na tydzień, pranie odzieży w miarę potrzeb; wyżywienie Half Board: śniadania kontynentalne i ciepłe obiadokolacje u rodzin goszczących; idealna opcja dla osób pragnących doskonalić znajomość języka w typowo angielskiej rodzinie.

⇒ (min. wiek 18 lat) w akademiku - rezydencji szkolnej, bez wyżywienia (Self Catering); rezydencja szkolna Hunters Lodge przeznaczona jest wyłącznie do dyspozycji studentów LAL i znajduje się ok. 10 min. drogi pieszo od szkoły; elegancki budynek otoczony ogrodem, malowniczo położony na wzgórzu z widokiem na morze; do dyspozycji uczniów: 23 pokoi 1 os. i 15 pokoi 2-os., w pełni wyposażona kuchnia, przestronna świetlica ze sprzętem grającym, pokój telewizyjny, miejsce na grilla, internet bezprzewodowy w wybranych miejscach; zmiana pościeli co tydzień.

 

akademik

 

 • Program zajęć pozalekcyjnych i wycieczek, bezpłatnych lub za opłatą pokrywającą rzeczywiste koszty udziału w imprezach.

Zobacz przykładowe propozycje zajęć pozalekcyjnych.

Zobacz przykładowy program zajęć pozalekcyjnych i wycieczek.

 

zajęcia pozalekcyjne

 

 • Ubezpieczenie KL do 20 000 EURO, NNW do 15 000 zł.
 • Opieka polskiego opiekuna w czasie podróży samolotem do/z Londynu (wyloty z opiekunem: 02.07, 09.07, 16.07.2017, powroty z opiekunem: 16.07, 23.07, 30.07.2017).
 • Materiały do nauki, dyplom ukończenia kursu.

 

   Terminy i ceny wyjazdu:  

 

Terminy* Cena w PLN

zakwaterowanie: rodzina HB lub akademik SC, kurs:

20 lekcji x 45 min / tyg. 20 lekcji x 45 min / tyg.

2 tygodnie:

02.07 - 16.07
09.07 - 23.07
16.07 - 30.07

5790 6190

3 tygodnie:

02.07 - 23.07
09.07 - 30.07

8190 8790

 

* W podanych w tabeli powyżej terminach istnieje możliwość zarezerwowania lotu, którym będzie leciał do Londynu polski opiekun (szczegóły poniżej); możliwe jest również zarezerwowanie dowolnego innego lotu i terminu, a także dłuższego wyjazdu - kursy rozpoczynają się w każdy poniedziałek przez cały rok.

 

Uwaga! Płatność najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 2500 zł w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

 

Do podanej ceny należy doliczyć:

 • (dotyczy terminów podanych w tabeli powyżej) przelot samolotem z opiekunem z Warszawy do Londynu (i z powrotem) - linie LOT, wylot w niedzielę godz. 15.10, powrót w niedzielę godz. 21.20, cena: 1290 zł (info dla wyjeżdżających: skąd, o której, z kim, co zabrać); możliwe jest również zarezerwowanie każdego innego lotu po aktualnych cenach przewoźników (dotyczy terminów przez cały rok).
 • koszty transportu z lotniska w Londynie do miejsca zakwaterowania w Torbay (i z powrotem); transfer w obie strony organizowany przez szkołę LAL: z lotniska Heathrow - 110 funtów, ze Stansted i Luton - 185 funtów.
 • (opcjonalnie) fakultatywne wycieczki i zajęcia pozalekcyjne, bilety wstępu do płatnych atrakcji podczas wycieczek.
 • ewentualne koszty dojazdów z miejsca zakwaterowania do szkoły.
 • (opcjonalnie) ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu: 3 % ceny wyjazdu.

 

   Obejrzyj:  

 

Wizualne prezentacje i zdjęcia szkoły / pobytu w Anglii:

 

  

 

 

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie językowym w Anglii wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 

Pogoda

Cały ekran - kliknij obrazek Zmień lokalizację

 

Wielka Brytania - Informacje dodatkowe