Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

Obozy językowe dla młodzieży w Torbay (Anglia)

OBOZY JĘZYKOWE W TORBAY

 

szkoła - program wyjazdu - terminy i ceny - zdjęcia i film

 

obóz językowy Torbay

Zapraszamy na wakacyjny obóz językowy dla dzieci i młodzieży w Torbay na południowo-zachodnim wybrzeżu Anglii, organizowany przez międzynarodową sieć szkół języka angielskiego o nazwie Language and Leisure (LAL). LAL to nowoczesna szkoła językowa w niekonwencjonalny sposób łącząca naukę angielskiego z zajęciami dodatkowymi, np. artystycznymi i sportowymi. Jej zasadą jest "nauka przez aktywność" a specjalnością kursy dla dzieci i młodzieży wg zasady "wszystko w cenie" - pełne wyżywienie, bogaty program  zajęć pozalekcyjnych pod opieką nauczycieli, wycieczki itp.

 

Torbay to nazwa dystryktu - związku miast Torquay, Paignton i Brixham, położonego nad zatoką Tor (Tor Bay) na Półwyspie Kornwalijskim, w obrębie hrabstwa Devon - najcieplejszej części Wysp Brytyjskich. Zwany Angielską Riwierą, jest popularnym ośrodkiem turystycznym i słynie z łagodnego klimatu, kilometrów przepięknych piaszczystych plaż, sportów wodnych,  unikalnego pod względem geologicznym klifowego wybrzeża oraz typowego angielskiego krajobrazu z malowniczymi wrzosowiskami. Wpływ Prądu Zatokowego na region umożliwia sprowadzanie z Australii roślin tropikalnych, co upodabnia go do Lazurowego Wybrzeża. W portach Torquay i Brixham mieszczą się duże przystanie jachtowe, a w Torquay znajduje się także pole golfowe i muzeum Agathy Christie, która przyszła na świat w tej miejscowości. Region cieszy się również dużą popularnością wśród młodzieży, która przyjeżdża tutaj, aby uczyć się angielskiego w licznych szkołach językowych. Wielkim atutem tej lokalizacji jest bowiem niezakłócona rdzenna angielska atmosfera, w której można dosłownie "zanurzyć się" w języku.

 

torbay

 

Oddział sieci LAL w Torbay mieści się w spokojnej, mieszkalnej części Paignton, 5 minut drogi pieszo od centrum miasta i 10 minut od szkolnego internatu. Nowoczesny budynek szkoły oferuje doskonałe warunki do nauki języka. Do dyspozycji uczniów są: 31 świetnie wyposażonych sal lekcyjnych, laboratorium językowe, bezpłatny dostęp do komputerów i internetu, świetlica (z pianinem i stołem bilardowym), biblioteka, księgarnia, stołówka, taras i przestronny ogród.

 

szkoła LAL

 

Gwarancję jakości szkoły stanowi:

akredytacja

członkostwo w

Akredytacja British Council

Członek English UK

 

   Program wyjazdu:  

 

W wakacje letnie organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat 1, 2 i 3- tygodniowe wyjazdy do szkoły w Torbay z przelotem do Londynu z polskim opiekunem. Są to wyjazdu typu "all inclusive", czyli wszystko zawarte w cenie.

 

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

 • Kurs języka angielskiego General English: 20 lekcji (po 45 min.) tygodniowo, prowadzony przez wykwalifikowanych, doświadczonych nauczycieli angielskich (native speakerów). Lekcje ułożone są naprzemiennie z innymi aktywnościami i lokalnymi wycieczkami od poniedziałku do piątku w godz. 8:45 - 21:30. Szczególną cechą kursu jest "zanurzenie w angielskim" i "mówienie po angielsku przy każdej okazji" - a jest ich naprawdę wiele!

Kurs prowadzony metodą komunikatywną obejmuje kształcenie wszystkich sprawności językowych, a w szczególności mówienia poprzez zabawę, gry, projekty (szczegóły: klik). Grupy maksymalnie 15- osobowe, międzynarodowe. Przed przydzieleniem do odpowiedniej grupy wszyscy uczniowie przechodzą test kwalifikacyjny określający ich poziom zaawansowania. Po zakończeniu nauki uczestnicy otrzymują raport osiągnięć przygotowany przez nauczyciela oraz certyfikat ukończenia kursu języka angielskiego, honorowany przez British Council.

 

klasa

 

 • Zakwaterowanie w 2, 3-osobowych pokojach w domach specjalnie dobranych rodzin goszczących; odległości do szkoły do pokonania pieszo lub krótki dojazd komunikacją miejską (bilety dodatkowo płatne - ok. 17 funtów / tydzień); zmiana pościeli raz na tydzień, pranie odzieży w miarę potrzeb; idealna opcja dla osób pragnących doskonalić znajomość języka w typowo angielskiej rodzinie.

rodzina goszcząca

 

 • Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie): śniadania kontynentalne i ciepłe obiadokolacje u rodzin goszczących + pakowane lunche do szkoły.
 • Program zajęć pozalekcyjnych i wycieczek. Zajęcia (lekcyjne i pozalekcyjne oraz lokalne wycieczki) trwają od godz. 8:45 do 21:30 (z przerwami na posiłki) od poniedziałku do piątku, w soboty organizowane są całodniowe wycieczki pod opieką kadry LAL, natomiast niedziela jest dniem spędzanym z rodziną goszczącą.

zajęcia sportowe: piłka nożna, zawody sportowe, kręgle, kryte lodowisko, minigolf;

zajęcia artystyczne: projekty plastyczne, "Creative Art School" - kręcenie filmów, wystawianie sztuk teatralnych, warsztaty rzemiosła (np. malowanie na szkle, ozdabianie tkanin itp.);

inne: kafejka internetowa, quizy, dyskoteki tematyczne, karaoke, taniec, poszukiwanie skarbów, wieczory filmowe, gry w x-boxa, gry planszowe, wieczór aukcyjny, poszukiwanie talentów;

wycieczki:

 - 5 półdniowych tygodniowo (np. rejs łódką, jaskinia Kents Cavern, park rozryki Woodlands);
 - 1 całodniowa tygodniowo w sobotę (np. Plymouth z oceanarium, Projekt Eden - olbrzymi ogród botaniczny pod kopułami);
 - na miejscu możliwość dokupienia wycieczek fakultatywnych.

Zobacz przykładowy program zajęć.

Zobacz przykładowy program wycieczek.

 

wycieczka

 

 • Ubezpieczenie KL do 20 000 EURO, NNW do 15 000 zł.
 • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • Opieka polskiego opiekuna w czasie podróży samolotem do/z Londynu (wyloty z opiekunem: 01.07, 08.07, 15.07.2018, powroty z opiekunem: 15.07, 22.07, 29.07.2018), opieka kadry lokalnej LAL i rodzin goszczących na miejscu w Torbay.
 • Materiały do nauki, dyplom ukończenia kursu.

 

   Terminy i ceny wyjazdu:  

 

Terminy* Cena w PLN

kurs: 20 lekcji x 45 min / tydzień, zakwaterowanie: rodzina

1 tydzień:

08.07 - 15.07
15.07 - 22.07

3990

2 tygodnie:

01.07 - 15.07
08.07 - 22.07
15.07 - 29.07

6990

3 tygodnie:

01.07 - 22.07
08.07 - 29.07

9990

 

* Kurs dostępny jest też w innych terminach w przedziale dat 24.06-19.08.2018 (poza wyszczególnionymi w tabeli powyżej datami bez polskiego opiekuna na przelocie, min. wiek 16 lat, transfer z lotniska Heathrow w cenie).

 

Uwaga! Płatność najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 2500 zł w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

 

Do podanej ceny należy doliczyć:

 • przelot grupowy samolotem z polskim opiekunem z Warszawy do Londynu (i z powrotem) - linie LOT, wylot w niedzielę godz. 15.10, powrót w niedzielę godz. 21.20, cena: 1290 zł (info dla wyjeżdżających: skąd, o której, z kim, co zabrać); istnieje możliwość wykupienia dolotów do Warszawy w obie strony z Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia (cena ok. 500 zł); możliwe jest również zarezerwowanie każdego innego lotu po aktualnych cenach przewoźników.
 • opłata za transfer do Torbay (i z powrotem) z lotniska w Londynie w dniu przyjazdu i wyjazdu: 100 funtów (płatne u opiekuna grupy); nie dotyczy terminów wylotów bez opiekuna 24.06, 22.07, 29.07, 05.08 i 12.08 - w tych terminach transfery lotniskowe (z lotniska Heathrow) wliczone są w cenę.
 • (opcjonalnie) bilety wstępu do płatnych atrakcji podczas wycieczek.
 • (opcjonalnie) fakultatywne wycieczki i zajęcia pozalekcyjne.
 • ewentualne koszty dojazdów z miejsca zakwaterowania do szkoły (ok. 17 funtów / tydzień).
 • depozyt za ewentualne zniszczenie wyposażenia w miejscu zakwaterowania - 60 funtów, płatny po przyjeździe w szkole, zwracany w dniu wyjazdu.
 • (opcjonalnie) ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu: 3% ceny wyjazdu.

 

   Obejrzyj:  

 

Wizualne prezentacje i zdjęcia szkoły / pobytu w Anglii:

 

  

 • wirtualna wycieczka po szkole:

 

 

 • zdjęcia z naszych wyjazdów grupowych z poprzednich lat
 • poznaj naszych liderów wyjazdów grupowych

 

 

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kolonii / obozie językowym w Anglii wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 

Pogoda

Cały ekran - kliknij obrazek Zmień lokalizację

 

Wielka Brytania - Informacje dodatkowe