Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

obozy językowe Londyn

OBOZY JĘZYKOWE W LONDYNIE Z HARRY POTTEREM

 

o obozie - program wyjazdu - zakwaterowanie - transport - terminy i cena - zdjęcia i filmy

 

Terminy

Lekcje

Zakwaterowanie i wyżywienie

Cena w PLN

9 dni:
30.06-08.07.2018
07.07-15.07.2018
14.07-22.07.2018

warsztaty językowe

rodzina goszcząca, pokój 2-3 os.

3 posiłki dziennie

2350

Uwaga! Do powyższej ceny należy doliczyć koszt programu wycieczkowego i przejazdów w Londynie.

  

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat do Londynu na wakacyjny obóz językowy "English in Action – The Harry Potter Experience" łączący praktyczną naukę języka angielskiego w formie lekkiej zabawy poza murami szkoły z intensywnym zwiedzaniem brytyjskiej stolicy, a także dwóch znanych angielskich miast - Oxfordu i Brighton. Motywem przewodnim imprezy jest Harry Potter - uczestnicy obozu szukać będą po całym Londynie śladów pobytu tego najbardziej znanego na świecie młodego czarodzieja. Ten wyjazd to prawdziwa gratka dla młodych fanów najsłynniejszej serii filmów w historii kina, ale również świetna zabawa dla tych, którzy nie śledzili powieści. Tym razem bez zaklęć i czarodziejskich sztuczek odszukają miejsca, w których ostatnio widziano Harry'ego - zobaczą scenerie, w których kręcono poszczególne odcinki jego przygód, odnajdą plenery znane z filmowego planu oraz zwiedzą "Warner Bros. Studio Tour London" - studio filmowe, w którym powstały wszystkie odcinki serii.

 

obóz Harry Potter

 

   Program wyjazdu:  

 

Program obozu skupia się na zwiedzaniu miejsc w Londynie związanaych z Harrym Potterem, m.in.:

 • Bank Gringotta (może nawet uda się zajrzeć do środka?);
 • Peron  9¾ "zagrany" przez jeden z peronów stacji King's Cross;
 • Ulica Pokątna i Ulica Śmiertelnego Nokturnu "zagrane" przez zaułki Leadenhall Market (no, i trochę przez Studio Warner Bros, ale o tym poniżej);
 • Millenium Bridge - most zniszczony w 1996 roku przez śmierciożerców;
 • Picadilly Circus, gdzie Harry, Ron i Hermiona teleportowali się w siódmej części serii.

 

Peron 9¾

 

Atrakcją numer jeden dla miłośników Harry'ego będzie wizyta w Warner Bros. Studio Tour London, gdzie kręcone były wszystkie części serii. W środku 3 godziny mega atrakcji: plany filmowe, w tym Wielka Sala z Hogwartu, gabinet Dumbledora, ulica Pokątna ze sklepem Ollivandera, Dziurawym Kotłem, księgarnią Esy-Floresy i sklepem Magiczne Dowcipy Weasleyów, sala z Gryffindoru, chata Hagrida, gabinet Profesor Umbridge oraz wiele innych miejsc znanych z filmów. Poza tym obozowicze zobaczą prawdziwe rekwizyty, m.in. oryginalny motocykl Hagrida czy prawdziwą miotłę Nimbus 2000, na własne oczy poznają jak kręcono najbardziej imponujące sceny z "Harry’ego Pottera", w tym spektakularne efekty specjalne z lataniem na miotle w roli głównej, a na koniec wycieczki czeka na nich wielka makieta Hogwartu!
  
Kolejnym punktem programu obozu związanym z Harrym Potterem jest wycieczka z przewodnikiem do Oxfordu, najsłynniejszego miasta uniwersyteckiego świata, którego zabytki "zagrały" w wielu częściach serii. Biblioteka czy jadalnia z Hogwartu to obowiązkowe punkty wycieczki śladami słynnego czarodzieja.

 

wycieczka Oxford


Uzupełnieniem filmowej uczty będzie londyńskie Muzeum Filmu, a w nim, oprócz nielicznych już rekwizytów z "Harry’ego Pottera", raj dla kinomaniaków wszelakiej maści - prawdziwe, jedyne, niepowtarzalne i unikalne rekwizyty z Gwiezdnych Wojen, Doktora Who czy serii z Jamesem Bondem.
  

uczniowie na obozie

Obóz przeznaczony jest także dla młodzieży, dla której to nie Harry Potter jest głównym powodem odwiedzin Anglii. Wykwalifikowani nauczyciele i opiekunowie zatroszczą się o organizację czasu wolnego. Będą wycieczki po Londynie (m.in. Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, Greenwich z południkiem zero, Tower Bridge, rejs po Tamizie), w najbliższe okolice (także piesze), a jak tylko pogoda pozwoli - plażowanie. Przewidziany jest także całodniowy wypad do nadmorskiego kurortu Brighton.

 

Dzięki ciągłemu i niewymuszonemu kontaktowi z prawdziwym, mówionym angielskim uczestnicy obozu będą mogli szybko przełamać bariery komunikacyjne i zacząć posługiwać się językiem obcym. Prowadzenie zajęć w czasie zwiedzania czy zakupów da im możliwość praktycznego używania języka w codziennych sytuacjach. Z kolei dzięki zakwaterowaniu u prawdziwych angielskich rodzin będą mieli okazję zobaczyć, jak żyją i mieszkają Brytyjczycy. Jednym słowem, wyjazd ten stanowi doskonałą szansę na wypróbowanie swoich umiejętności językowych w praktyce.
  
Warsztaty językowe podczas obozu prowadzone są przez polskiego lektora, nie w ławkach szkolnych, ale "w terenie", i obejmują:

 • zadania do wykonania na mieście;
 • odgrywanie scenek z życia codziennego (zakupy, pytanie o drogę, itp.);
 • quizy, zabawy, zagadki w języku angielskim;
 • zwiedzanie w języku angielskim z lektorem.

 

   Zakwaterowanie:  

 

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani będą u rodzin goszczących na obrzeżach Londynu (wszyscy w jednej dzielnicy), w pokojach 2-3-osobowych, a łazienkę będą dzielić z domownikami. Codziennie rano rodziny odprowadzają ich na ustalone miejsce zbiórki, a wieczorem odbierają.

Wyżywienie Full Board: 3 posiłki dziennie - śniadania i obiadokolacje u rodzin goszczących + pakowane lunche (suchy prowiant).

Uwaga: W czasie przejazdu do Anglii należy zaopatrzyć się we własny prowiant. Na drogę powrotną uczestnicy obozu dostaną lekki prowiant (2 kanapki, napój i słodycz).

 

   Transport:  

 

Wyjazd grupowy autokarem z polskim opiekunem (przy mniejszych grupach przejazd odbywa się autobusem liniowym). Wyjazdy z miast: Warszawa (Dworzec PKS Zachodni), Łódź,  Poznań, Świebodzin, Słubice.

Możliwe transfery do autokaru docelowego z innych miast za dodatkową opłatą: Radom (+100 zł), Grudziądz, Inowrocław, Brzeg, Wrocław, Legnica (+150 zł), Kielce, Lublin, Katowice, Opole (+200 zł), Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rzeszów, Tarnów, Kraków (+250 zł). Transfery te organizowane są przy minimum 3 osobach wyjeżdżajacych z danego miasta.

 

   Terminy i cena wyjazdu:  

 

Terminy

Lekcje

Zakwaterowanie i wyżywienie

Cena w PLN

9 dni:
30.06-08.07.2018
07.07-15.07.2018
14.07-22.07.2018

warsztaty językowe

rodzina goszcząca, pokój 2-3 os.

3 posiłki dziennie

2350

 

Uwaga! Płatność najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

 

Powyższa cena obejmuje:

 • warsztaty językowe z języka angielskiego;
 • zakwaterowanie u rodziny goszczącej;
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie);
 • przejazd grupowy autokarem w obie strony z polskim opiekunem (obowiązują dopłaty za dojazd do autokaru docelowego z niektórych miast - zob. dział "Transport" powyżej);
 • opiekę polskiego wychowawcy/lektora, który codziennie rano odbiera uczestników obozu na miejscu zbiórki, dokąd dowożone są one przez rodziny goszczące;
 • ubezpieczenie KL/NNW/bagaż;
 • certyfikat ukończenia kursu "English in Action";
 • materiały dydaktyczne;
 • gadżety: zeszyt, długopis, T-shirt.

Do podanej ceny należy doliczyć:

 • obowiązkowy program wycieczkowy z przejazdami lokalnymi (metro, autobusy) płatny opiekunowi grupy w dniu wyjazdu:
  ⇒ 130 funtów / 1 tydzień (uczestnicy poniżej 16 lat),
  140 funtów / 1 tydzień (uczestnicy 16- letni);

Program skupia się wokół serii „Harry Potter”, ale uczestnicy obozu zobaczą też wiele innych atrakcji turystycznych. Program obejmuje między innymi: warsztaty j. angielskiego związane z tematyką Harry’ego Pottera, wizyta w miejscach, gdzie były kręcone odcinki „Harry’ego Pottera”, wejście do studia filmowego Warner Bros., Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, Greenwich z południkiem zero, wycieczka do Brighton, wycieczka do Oxfordu wraz z przewodnikiem, Tower Bridge i rejs po Tamizie.

 • sugerowane kieszonkowe: 50-70 funtów.

Informacje praktyczne:
Osoba wyjeżdżająca na obóz powinna zabrać ze sobą słownik, paszport, adapter, kostium kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem. W czasie przejazdu do Anglii należy zaopatrzyć się we własny prowiant. Na drogę powrotną dzieci dostaną lekki prowiant (2 kanapki, napój i słodycz).

 

   Obejrzyj:  

 

Filmik prezentujący "Warner Bros. Studio Tour London":

 

 

Zdjęcia z obozu "English in Action - The Harry Potter Experience" - kliknij i zobacz:


 

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kolonii / obozie językowym w Anglii wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 

Pogoda

Cały ekran - kliknij obrazek Zmień lokalizację

 

Wielka Brytania - Informacje dodatkowe