Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

Obóz językowy na Cyprze

ZIMOWE KOLONIE I OBOZY JĘZYKOWE NA CYPRZE

 

Cypr - szkoła - wyjazdy grupowe - terminy i ceny - zdjęcia

 

Obozy jezykowe Cypr

Cypr jest trzecią co do wielkości po Sycylii i Sardynii wyspą na Morzu Śródziemnym i równocześnie drugim najmłodszym (po Malcie) państwem w tej części Europy. Ślady kolonizacji brytyjskiej są tu widoczne co krok, także wielu turystów z Anglii spędza tu swoje wakacje. Pobyt na Cyprze jest niezapomnianym przeżyciem: lazurowe morze, zielone palmy, słońce, plaże, luksusowe hotele, urokliwe góry Todros z najwyższym szczytem Olimpem (1952 m n.p.m.), wspaniałe greckie jedzenie i zabytki z czasów imperium rzymskiego to niewątpliwe atuty wyspy. Jeżeli dodamy do tego najzdrowszy w Europie klimat oraz serdecznych i mówiących biegle po angielsku mieszkańców wyspy, Cypr staje się idealnym miejscem wakacyjnego wypoczynku i nauki języka angielskiego. W czasie zimy pogoda na Cyprze przypomina naszą późną wiosnę. W tym okresie wyspa jest idealną destynacją dla tych, którzy tęsknią za wakacjami i plażą, jak również dla tych, którzy chcą skorzystać ze słońca i śniegu podczas jednego pobytu. W styczniu i lutym temperatury w Limassol (miejscowość, w której mieszkają uczestncy wyjazdu) sięgają ok. 16-21°C w ciągu dnia, a w górach w tym samym czasie można pojeździć na nartach!

Narty na Cyprze - Góra Olimp i Sun Valley - kliknij i dowiedz się:

 

Cypr to prawdopodobnie jedyny narciarski region na świecie, w którym nazwy poszczególnych wyciągów narciarskich pozwalają wczuć się w klimat greckich mitów.

Wyciągi i trasy narciarskie znajdują się w dwóch miejscach i nie należą do najtrudniejszych. Północną część góry Olimpos przecinają dwa wyciągi orczykowe: Hera o długości 350 metrów oraz Zeus o długości 500 metrów. Trasy pod tym drugim przeznaczone są raczej dla zaawansowanych narciarzy, natomiast początkujący amatorzy białego szaleństwa mogą zjeżdżać trasą wzdłuż wyciągu Hera.

Ośrodek narciarski Sun Valley obsługują także dwa wyciągi: Afrodyta oraz Hermes - o długości 150 metrów każdy. Na trasie wzdłuż Hermesa powinni zjeżdżać raczej zaawansowani narciarze, a Afrodytę można polecić początkującym.

Co ciekawe, na północnym zboczu Olimpos, wzdłuż wyciągu Zeus wytyczono długą na 370 metrów trasę zjazdową, która zyskała homologacje FIS. Zjazd rozpoczyna się na 1920 metrach i kończy na 1800 m.

Aby wybrać się na narty nie trzeba posiadać własnego sprzętu. Tym bardziej, że transport w samolocie pary nart i butów mógłby okazać się kłopotliwy, choćby z powodu nadbagażu. Wypożyczalnie sprzętu znajdują się zarówno przy wyciągach w Sun Valley jak i stokach północnych Olimpu.

 

szkoła cypr

Naszym partnerem na Cyprze jest English Sunny School of Cyprus (ESSC) - założona w 2000 roku szkoła języka angielskiego, która w okresie ferii zimowych prowadzi zajęcia na terenie trzygwiazdkowego obiektu hotelowego Harmony Bay, w samym sercu turystycznej części Limassol, największego kurortu turystycznego na Cyprze, położonego na południowym wybrzeżu wyspy. To drugie co do wielkości miasto na Cyprze ma kosmopolityczny charakter i zwane jest często miastem zabawy i rozrywki. Poszczycić się może m.in. przepiękną promenadą, na której odbywa się wiele animacji, starówką ze średniowiecznym zamkiem oraz nowoczesną mariną. Hotel Caravel ulokowany jest blisko plaży, a wokół niego znajduje się mnóstwo restauracji, kafejek czy sklepów. Zajęcia odbywają się "na kampusie", w tym samym miejscu co zakwaterowanie, co oznacza, że uczniowie nie muszą dojeżdżać czy dochodzić do szkoły.

 

obozy angielski Cypr

  

   Wyjazdy grupowe:  

 

W ferie zimowe organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 8-19 lat dwa 1- tygodniowe wyjazdy grupowe do szkoły ESSC na Cyprze z polskim opiekunem. Terminy wyjazdów to: 20.01-28.01.2018 (wyloty z Warszawy, Wrocławia, Szczecina) i 27.01-04.02.2018 (wyloty z Warszawy, Gdańska, Katowic, Rzeszowa). Przelot grupowy z opiekunem dostępny jest z Warszawy, Szczecina i Gdańska, z innych miast wylot jest samodzielny z przesiadką w Warszawie, gdzie uczestnik wyjazdu dołącza do grupy lecącej na Cypr. UWAGA: dzieci poniżej 11 lat akceptowane są pod warunkiem, że jadą z rodzicem/rodzicami.

 

 W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

 • Kurs języka angielskiego General English: 20 lekcji (po 45 min.) tygodniowo w 5-12 - osobowej grupie polskiej (możliwi są też uczniowie z innych krajów).

Nauczyciele to wykwalifikowani i doświadczeni w nauczaniu języka angielskiego native speakerzy. Podczas zajęć nacisk prowadzony jest na praktyczne wykorzystanie znajomości języka. Zapewniamy zestaw bezpłatnych materiałów do nauki. Kurs zakończony jest testem i otrzymaniem certyfikatu.

 

lekcja na Cyprze

 • Zakwaterowanie (7 nocy) w 3-4-osobowych pokojach z łazienkami i balkonami w położonym blisko plaży, trzygwiazdkowym hotelu Harmony Bay. Na terenie obiektu uczniowie mają do dyspozycji darmowe wi-fi, basen z leżakami, taras do opalania, restaurację z widokiem na morze, bar oraz balkon i TV w każdym pokoju. UWAGA: Dzieci poniżej 11 lat mieszkają z rodzicem (pokój 2-osobowy).
 • Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (Half Board): śniadania i obiadokolacje w formie bufetu w stołówce na terenie ośrodka. W okolicy znajduje się wiele kafejek i restauracji, gdzie można kupić lunch w rozsądnych cenach.
 • Zajęcia pozalekcyjne (popołudniowo-wieczorne) płatne dodatkowo na miejscu (80 euro). Zajęcia te organizowane są przez szkołę i polskiego opiekuna i obejmują 2 całodniowe wycieczki: jedna do Larnaki, podczas której obozowicze będą mieć okazję zobaczyć dzikie flamingi na słonym jeziorze występujące tylko w tym okresie roku oraz przejechać się na wielbłądzie w Camel Park; druga wycieczka to wyjazd w góry Troodos, aby pojeździć na nartach lub po prostu pobawić się na śniegu. Uczestnicy wyjazdu poja  też na stare miasto Limassol z mariną oraz do centrum handlowego z kręglami. Ponadto w programie znajdują się zajęcia sportowe, gry i zabawy, projekcje wideo w jęz. angielskim. UWAGA: dzieci poniżej 11 lat mogą uczestniczyć w wycieczkach jedynie z rodzicem/rodzicami.

Dodatkowo w programie obozu w terminie 20.01-28.01.2018 znajdują się zajęcia z kreatywnego wizerunku z profesjonalnym Style-Coachem prowadzone przez Szkołę Męskiego Stylu Agnieszkę Świt-Kamińskiej. Podczas warsztatów, dostosowanych specjalnie do dzieci i młodzieży, obozowicze dowiedzą się jak się ubierać i malować oraz odbędą zajęcia praktyczne i ćwiczeniami. Przewidziane są zajęcia z charakteryzacji, poszukiwania trendów oraz ze stylizacji, gdzie uczestnicy nauczą się jak dobierać kolory i stroje do sylwetki. Ponadto sposoby pakowania i konserwacji rzeczy podczas podróży oraz ekonomicznego pakowania walizki.

 

Ramowy program wyjazdu (dla terminu 20-28.01.2018):

Dzień 1: Przyjazd na miejsce
Dzień 2:
• Całodniowa wycieczka do Larnaki, Camel Park i słone jezioro z flamingami
• Wieczorem zajęcia z kreatywnego wizerunku
Dzień 3:
• Lekcje angielskiego (4 lekcje)
• Gra w siatkówkę i zajęcia z kreatywnego wizerunku
• Wieczorem Karaoke
Dzień 4:
• Lekcje angielskiego (4 lekcje)
• Stare Miasto z Mariną
• Wieczorem Crossfit i zajęcia z kreatywnego wizerunku
Dzień 5:
• Lekcje angielskiego (4 lekcje)
• Centrum Handlowe - dopasowanie stylów ubierania się ze Style-Coachem
• Kręgle
• Wieczorem zajęcia ze Style-Coachem
Dzień 6:
• Lekcje angielskiego (4 lekcje)
• Zabawa ze zdjęciami
• Wieczorem Crossfit i film po angielsku
Dzień 7:
• Całodniowa wycieczka w Góry Trodoos - narty lub zabawa na śniegu
• Wieczorem Escape Room
Dzień 8:
• Wykwaterowanie
• Lekcje angielskiego (4 lekcje)
• Art & Craft
• Wieczorem spacer po promenadzie
• Późnym wieczorem wyjazd na lotnisko
Dzień 9: Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych

 • Ubezpieczenie KL, NNW, NWS i bagażu.
 • Opieka polskiego pilota - rezydenta w czasie przelotu i pobytu na Cyprze; dodatkowo opieka zagranicznej kadry na miejscu.
 • Transfer z lotniska na Cyprze do miejsca zakwaterowania i z powrotem na lotnisko.
 • Materiały do nauki, zeszyt, długopis, certyfikat ukończenia kursu.

 

   Terminy i ceny wyjazdu:  

 

Termin 20.01-28.01.2018

wyloty z Warszawy, Wrocławia, Szczecina

(cena od osoby bez przelotu)

z angielskim

bez angielskiego

i zajęć ze Style-Coachem

Młodzież 11-19 lat w pokoju 3-4 osobowym 2595 PLN -
Dzieci 8-11 lat z rodzicem 1550 PLN 1250 PLN
Drugie dziecko 8-11 lat z rodzicem 2595 PLN 2250 PLN
1 dziecko 2-7 lat z rodzicem - GRATIS (płatny tylko przelot)
1 rodzic w pokoju z dzieckiem do 11 lat 2950 PLN 2450 PLN
Rodzic w pokoju 2-os. 2350 PLN 1850 PLN

Termin 27.01-04.02.2018

wyloty z Warszawy, Gdańska, Katowic, Rzeszowa 

(cena od osoby bez przelotu)

z angielskim

bez angielskiego

Młodzież 11-19 lat w pokoju 3-4 osobowym 2250 PLN -
Dzieci 8-11 lat z rodzicem 1299 PLN 899 PLN
Drugie dziecko 8-11 lat z rodzicem 2399 PLN 1950 PLN
1 dziecko 2-7 lat z rodzicem - GRATIS (płatny tylko przelot)
1 rodzic w pokoju z dzieckiem do 11 lat 2950 PLN 2499 PLN
Rodzic w pokoju 2-os. 2350 PLN 1899 PLN

 

Uwaga! Płatność najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

Do podanej ceny należy doliczyć:

 • transport: 1290 - przelot grupowy z opiekunem z Warszawy, Szczecina i Gdańska, z innych miast wylot samodzielny z przesiadką w Warszawie, gdzie uczestnik dołącza do grupy; zbiórka na lotnisku w hali odlotów na 2 godziny przed planowanym wylotem;
 • obowiązkowy program pozalekcyjny dla uczestników w wieku 11-19 lat: 80 EUR, płatne opiekunowi grupy;
 • fakultatywny program pozalekcyjny dla rodziców i dzieci w wieku 8-11 lat: 80 EUR / osoba, płatne opiekunowi grupy;
 • fakultatywne prywatne zajęcia dla dorosłych ze Style-Coachem: 500 zł / 3 godziny (zajęcia grupowe na zapytanie);
 • (opcjonalnie) wypożyczenie nart z butami: 12 EUR / dzień lub snowboard z butami: 20 EUR / dzień;
 • (opcjonalnie) ski pass: ok. 10 EUR/ dzień.

Sugerowane kieszonkowe: 80 euro na 1 tydzień.
 
Informacje praktyczne: osoba wyjeżdżająca na obóz powinna zabrać ze sobą słownik, paszport, adapter, kostium kąpielowy, ciepłe ubrania, kurtkę przeciwwiatrową/przeciwdeszczową, rękawiczki zimowe, czapkę zimową, skarpetki do nart (jeśli uczestnik będzie jeździł).

 

   Obejrzyj:  

 

Zdjęcia szkoły / pobytu na Cyprze:

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kolonii / obozie językowym na Cyprze wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 

Pogoda

Cały ekran - kliknij obrazek Zmień lokalizację