Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj
obozy niemiecki
KOLONIE I OBOZY JĘZYKA NIEMIECKIEGO W NIEMCZECH

 

Miejscowość

Wiek
Zakwaterowanie Terminy Cena w PLN

Augsburg

12-17 na kampusie 2 tygodnie:
14.07 - 30.07.2018
 
rodzina 5879
Wiesbaden 14-17 rodzina 2 tygodnie:
30.06 - 15.07.2018
5749
Uwaga! Do powyższych cen należy doliczyć koszt przejazdu i transferu.
 

Zapraszamy do Niemiec na międzynarodowe obozy z językiem niemieckim, odbywające się w wakacje letnie w trzech lokalizacjach:

 

augsburgAugsburg, stolica Szwabii, jest trzecim najważniejszym pod względem gospodarczym miastem Bawarii, a także jednym z najstarszych miast w całych Niemczech (jego początki sięgają czasów rzymskich), zamieszkałym przez ok. 270 tys. mieszkańców. Położony na przedgórzu alpejskim na wysokości ok. 500 m n.p.m, w odległości około godziny jazdy od Monachium, jest piękną perłą architektury renesansowej, zamożnym miejscem pełnym zabytków, ale i nowoczesnych atrakcji, w którym nie sposób się nudzić.

Kliknij i zobacz położenie miejsca na mapie:

 

obozy językowe niemieckiWiesbaden to miasto uzdrowiskowe liczące ok. 300 tys. mieszkańców, położone nad Renem w środkowych Niemczech, ok. 45 kilometrów od Frankfurtu nad Menem. Miejscowość słynie z gorących źródeł i z dużej ilości zieleni. Usytuowanie nad rzeką stwarza możliwości do uprawiania sportów wodnych, co sprawia, że Wiesbaden jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku nie tylko dla Niemców. Oprócz tego oferuje wszystkie udogodnienia doskonale zorganizowanego, średniej wielkości organizmu miejskiego: kina, teatry, sklepy różnych marek z całego świata i doskonałe restauracje, bary czy pizzerie.

Kliknij i zobacz położenie miejsca na mapie:

 

kursy niemieckiNaszym partnerem w Niemczech jest ASTUR Sprachreisen (ASTUR Language Centre) - założona w 1986 roku szkoła językowa, która organizuje kursy niemieckiego w ponad 50 miastach na terenie całego kraju. Placówka zapewnia naukę na najwyższym poziomie dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej, a dodatkową jej zaletą jest fakt, iż w zajęciach bierze udział młodzież z całego świata, co stwarza możliwość nie tylko nauki języka niemieckiego, ale również poznawania nowych kultur.

Lokalizacje ośrodków letnich obozów językowych organizowanych przez ASTUR - klik:

 

Kampus w Augsburgu znajduje się w starej, renesansowej części miasta, 5 minut pieszo od jego ścisłego centrum i starówki z licznymi sklepami i restauracjami. Część zajęć zorganizowana jest na jego terenie, a część w pobliskiej szkole językowej. W ośrodku do dyspozycji obozowiczów są: kawiarnia, biblioteka, sale telewizyjne, sale rekreacyjno-sportowe z grami planszowymi, tenisem stołowym, bilardem itp. Na terenie kampusu dostępna jest bezprzewodowa sieć WiFi, publiczne automaty telefoniczne, pralnia oraz (na życzenie i dodatkowo płatny) sejf. Lekcje odbywają się w nowocześnie wyposażonych klasach.

 

Ośrodek w Wiesbaden znajduje się blisko centrum miasta, przy dworcu kolejowym. Posiada przestronne, nowocześnie wyposażone sale lekcyjne. W drodze z miejsca zakwaterowania (rodzina goszcząca) do szkoły i z powrotem uczniowie korzystają z transportu publicznego (bilety w cenie wyjazdu).

 

W wakacje letnie organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat 2 tygodniowe wyjazdy grupowe z polskim opiekunem-pilotem na obozy językowe szkoły ASTUR w terminach 14 - 30 lipca (Augsburg) oraz 30 czerwca - 15 lipca 2018 (Wiesbaden). Realizowane są one przy min. 5 zgłoszonych uczestnikach (w przypadku mniejszej liczby uczestników dojazd bez pilota). W przypadku Augsburga możliwe są też wyjazdy indywidualne (bez pilota) między 01.07-12.08.2018 - przyjazd i powrót w każdą niedzielę w przedziale tych dat.

 

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

 • Kurs języka niemieckiego ogólnego w międzynarodowych grupach z niemieckimi nauczycielami, 20 lekcji x 45 min tygodniowo.

Nauka prowadzona jest na wszystkich poziomach zaawansowania oprócz zupełnie początkującego, w grupach liczących maksymalnie 15 osób (średnio 12). Przydział do grup odbywa się na podstawie testu kwalifikacyjnego pierwszego dnia w szkole. Podczas zajęć nacisk prowadzony jest na praktyczne wykorzystanie znajomości języka. Kurs zakończony jest egzaminem i otrzymaniem certyfikatu.

 • Materiały do nauki, certyfikat ukończenia kursu.

szkoły niemiecki niemcy

 • Program pozalekcyjny (popołudniowy, wieczorny i weekendowy) organizowany przez szkołę  ASTUR. W programie: wycieczki kulturowe, takie jak (w zależności od lokalizacji kampusu) zwiedzanie miasta, Muzeum Gutenberga w Moguncji, zwiedzanie zamku Marksburg Braunach, rejs statkiem, gry sportowe, pływanie, warsztaty taneczne, budowanie tratw; dodatkowo 1 całodniowa wycieczka w tygodniu, np. do Frankfurtu nad Menem, do Heidelberga lub Koblencji (w zależności od kampusu); wieczorami: grill, quizy, karaoke i wiele innych wspólnych gier i zabaw. Nie zawarte w podstawowym programie wycieczki fakultatywne (w zależności od kampusu: Mainz, Koblenz, Rüdesheim, Frankfurt, Bonn) płatne są dodatkowo na miejscu (zob. cennik na dole strony).
 • Zakwaterowanie (Augsburg: 14 noclegów, od niedzieli do niedzieli; Wiebaden: 13 noclegów, od niedzieli do soboty):

niemiecka rodzina goszcząca (opcja dostępna w Augsburgu i Wiesbaden), pokoje 2-osobowe (na zapytanie 1-osobowe za dopłatą); rodziny mieszkają w mieście lub w podmiejskich miejscowościach dobrze z nim skomunikowanych; uczniowie muszą korzystać z transportu publicznego do szkoły i z powrotem (bilety w cenie wyjazdu).

internat (hostel młodzieżowy) na kampusie w Augsburgu: kursanci zakwaterowani są w przestronnych pokojach 4-osobowych z balkonami razem z niemieckimi i zagranicznymi rówieśnikami z całego świata; łazienki dzielone w korytarzach.

 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadania, lunche (w przypadku zakwaterowania u rodzin pakowane), obiadokolacje; pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni - lunch w dniu wyjazdu.
 • Opieka polskiego pilota w czasie podróży autokarem do Niemiec i powrotu do Polski przy min. 5 uczestnikach w terminach 14 - 30 lipca (Augsburg) oraz 30 czerwca - 15 lipca  2018 (Wiesbaden); po dotarciu z grupą na miejsce pilot "oddaje" polskich uczestników w ręce niemieckiej kadry i zostaje z nimi 1 dzień, pomagając przy zakwaterowaniu i wyjaśniając sprawy związane z organizacją pobytu; na jego zakończenie odbiera ich i wraca z nimi do kraju. UWAGA: w przypadku Augsburga możliwe są też wyjazdy indywidualne (bez pilota) między: 01.07-12.08.2018 - przyjazd i powrót w każdą niedzielę w przedziale tych dat.
 • Opieka miejscowej kadry i rodzin goszczących podczas pobytu.
 • Ubezpieczenie KL/NNW/bagaż.

niemiecki w niemczech

 

Terminy i ceny:

Miejscowość

Wiek
Zakwaterowanie Terminy Cena w PLN*

Augsburg

12-17 na kampusie 2 tygodnie:
14.07 - 30.07.2018
 
rodzina 5879
Wiesbaden 14-17 rodzina 2 tygodnie:
30.06 - 15.07.2018
5749
* Podana cena  dotyczy wyjazdów grupowych autokarem z polskim pilotem; wyjazdy indywidualne (bez pilota) są o 500 PLN tańsze i w przypadku Augsburga możliwe między 01.07-12.08.2018 - przyjazd i powrót w każdą niedzielę w przedziale tych dat.
 
Uwaga! Płatność najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).
 
Do podanej ceny należy doliczyć:
 • przejazd autokarem liniowym z Polski do Niemiec i z powrotem: 390 zł.
 • transfery z dworca kolejowego/autokarowego do miejsca zakwaterowania i z powrotem na dworzec po zakończeniu kursu: 50 zł (Augsburg), 675 zł (Wiesbaden - transfer jest z dworca we Frankfurcie).
 • (opcjonalnie) wycieczki fakultatywne (poza programem podstawowym) do (w zależności od kampusu): Mainz, Koblenz, Rüdesheim, Frankfurtu, Bonn: ok. 28-38 EUR.
 • (opcjonalnie) dopłata do pokoju 1-osobowego u rodziny goszczącej w Wiesbaden i Augsburgu: 450 zł/tydzień.
 • (opcjonalnie) dopłata do pokoju 2-osobowego w internacie na kampusie w Augsburgu: 230 zł/tydzień.
 • (opcjonalnie) warsztaty taneczne Street Dance lub program Multisport w Augsburgu: 270 zł/ tydzień.

Dodatkowe koszty w przypadku wyjazdów indywidualnych (bez polskiego pilota):

 • transport do Niemiec i z powrotem (samolot, pociąg lub autokar); w przypadku Augsburga najbliższe lotnisko to Monachium, Wiesbaden - Frankfurt nad Menem.
 • transfery do miejsca zakwaterowania z/na lotnisko lub dworzec autokarowy/kolejowy:

Augsburg: z/na lotnisko w Monachium: 1080 zł lub z/na dworzec w Augsburgu: 50 zł;
Wiesbaden: z/na lotnisko we Frankfurcie: 450 zł lub z/na dworzec we Frankfurcie: 675 zł.

UWAGA: powyższe ceny dotyczą przyjazdu do Niemiec w niedzielę w godzinach 15-20 oraz wyjazdu w sobotę (Wiesbaden) / niedzielę (Augsburg) po śniadaniu w godzinach 8-13; w przypadku wcześniejszego / późniejszego przyjazdu lub wyjazdu obowiązuje dopłata w wysokości 75 euro w każdą stronę.

 • (opcjonalnie) dopłata za specjalny serwis (opiekę) opiekuna niemieckiego w dniu przyjazdu i wyjazdu (pomoc np. przy odprawie na lotnisku, zakwaterowaniu): 360 zł.

Sugerowane kieszonkowe: 150 Euro na 2 tygodnie.

 

Zdjęcia z obozu w Augsburgu - kliknij i zobacz:


Zdjęcia z obozu w Wiesbaden - kliknij i zobacz:

 

 
 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kolonii / obozie językowym w Niemczech wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 

Pogoda

Cały ekran - kliknij obrazek Zmień lokalizację

 

 

Cały ekran - kliknij obrazek Zmień lokalizację

 

 

Cały ekran - kliknij obrazek Zmień lokalizację