Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

PRACA W USA DLA UCZNIÓW

Posiadając wizę studencką F-1 można pracować, ale tylko na terenie szkoły (tzw. on-campus), poza nią zaś tylko w związanych ze szkołą instytucjach. Praca taka może odbywać się na pół etatu (20 godzin tygodniowo), w wakacje natomiast na cały etat (40 godzin tygodniowo).

Po jednym roku akademickim nauki (9 miesięcy) uczeń może - po uzyskaniu specjalnej autoryzacji w urzędzie imigracyjnym - podjąć pracę poza terenem szkoły (off-campus) na pół etatu  (20 godzin tygodniowo), w wakacje natomiast na cały etat (40 godzin tygodniowo). Niestety praca ta jest możliwa tylko jeśli posiadacz wizy studenckiej z przyczyn od siebie niezależnych nie jest w stanie dalej opłacać swojego kursu i pokrywać kosztów pobytu.

Student może pracować także w wypadku, gdy zatrudnienie jest integralną częścią programu studiów (tzw. practical training), nie dotyczy to jednak uczniów szkół językowych. Możliwe jest również zatrudnienie w zaaprobowanych przez rząd amerykański organizacjach międzynarodowych, jako stażysta / praktykant (tzw. internship).

Więcej informacji dostępnych jest po angielsku na stronie U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE).

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie w amerykańskiej szkole językowej wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels