Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

PLL LOT

SAMOLOTEM DO USA

Do USA można dotrzeć samolotem lub statkiem. Zdecydowanie szybciej i prościej będzie samolotem, toteż poniżej zamieszczamy informacje o tym właśnie środku transportu (zob. też wyszukiwarka biletów lotniczych).

Tanie bilety lotniczeJest wiele połączeń lotniczych z Polski do USA, zróżnicowanych pod względem ceny i czasu lotu, bezpośrednich i z przesiadkami. Choć z Polski do Stanów nie latają tani przewoźnicy, to dzięki konkurencji pomiędzy liniami lotniczymi, ceny biletów są relatywnie niskie. Bezpośrednie, regularne połączenia do Nowego Jorku i Chicago oferują Polskie Linie Lotniczych LOT z lotnisk w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie. Bilet do Nowego Jorku można kupić za około 1,2 tys. PLN a do Chicago za około 1,4 tys. PLN (bilety z określoną datą wylotu i powrotu, cena bez opłat lotniskowych i podatków), chociaż zdarzają się również tańsze okazje. Oprócz lotów bezpośrednich PLL LOT posiada połączenia code-share z liniami American Airlines m.in. do Los Angeles.

Kolejną możliwością jest skorzystanie z bezpośrednio połączenia lotniczego z któregoś z miast w Europie Zachodniej lub lotu z Polski z przesiadką na lotnisku w Europie Zachodniej. Najpopularniejszy wśród Polaków, zapewne ze względu na odległość od Polski, jest Berlin i Frankfurt. Bardzo przystępne są ceny biletów z Londynu, gdzie konkurujące ze sobą linie lotnicze i biura podróży oferują coraz to nowe zniżki i udogodnienia, aby przyciągnąć klientów. Z Londynu do USA latają tanie linie lotnicze Virgin Atlantic. Takie bilety mają zazwyczaj wiele ograniczeń (trzeba dobrze się z nimi zapoznać!) ale niska cena przelotu za ocean przemawia do wielu globtroterów.

Najtaniej podróżować jest od 1 listopada do 10 grudnia oraz od 25 grudnia do 31 marca, w obu przypadkach w dni powszednie. Za dni powszednie na wylot z Polski uważane są: poniedziałek-piątek; na wylot z USA do Polski: niedziela-czwartek.

Młodzież i nauczyciele legitymujący się międzynarodowymi legitymacjami mogą skorzystać ze zniżkowych ofert biur turystyki młodzieżowej Campus i Almatur (zniżki nawet do 40% taryfy podstawowej). Oprócz ceny biletu niezwykle ważne są również warunki taryfy oferowane studentom. Bilety dla posiadaczy wymienionych wyżej legitymacji to zwyczajowo bilety otwarte, ważne przez rok, z możliwością zmiany terminu rezerwacji, a zakupienie biletu tzw. otwartego nie pociąga za sobą dodatkowych opłat.

Radzimy poszperać w internecie, nieraz może się zdarzyć prawdziwa okazja cenowa, także na wyloty z Polski (wyszukiwarka biletów lotniczych). Możemy także, bez żadnych dodatkowych opłat, dokonać rezerwacji biletu w imieniu klienta. Prosimy pamiętać: czym wcześniejsza rezerwacja, tym tańsza taryfa.


Szkoły, z którymi współpracujemy oferują odbiór ucznia z lotniska i dowiezienie go do miejsca zakwaterowania. Koszt tej usługi znajdą Państwo w cennikach szkół.

 

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kursie w amerykańskiej szkole językowej wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels