Znajdź nas na mapie  AS School of English, ul. Armii Krajowej 28a, 05-410 Józefów   Zadzwoń do nas 22 7893786  Napisz do nas maila biuro@asenglish.pl   Porozmawiaj z naszym konsultantem poprzez Skype Porozmawiaj z naszym konsultantem na Gadu Gadu
PDF Drukuj

ZAKWATEROWANIE W LONDYNIE

rodzina angielska - dom studencki - hostel

zakwaterowanie u rodziny angielskiejWe współpracy z agencją HOST z Londynu oferujemy możliwość wykupienia zakwaterowania u rodziny angielskiej (tzw. homestay, host family) bez konieczności podejmowania nauki w szkole językowej. Pobyt taki może być doskonałą okazją do poćwiczenia języka angielskiego w życiowych sytuacjach, jak również samodzielnego zwiedzenia Londynu.

zakwaterowanie u rodzin angielskichRodziny zostały odpowiednio wybrane przez agencje londyńską i zapewniają troskliwą opiekę podczas pobytu. Ich domy znajdują się w 2, 3, 4, 5 lub 6 strefie metra (czym większy numer, tym dalej od centrum Londynu). Dla osób wymagających wysokiego standardu i możliwości korzystania z własnej łazienki, w ofercie jest zakwaterowanie u rodziny angielskiej o podwyższonym standardzie w 1 lub 2 strefie metra (tzw. Superior).

Goście mieszkają w pokojach jednoosobowych (single) lub ? wyłącznie w przypadku zgłoszenia dwóch lub trzech osób razem ? dwuosobowych (twin) lub trzyosobowych (triple).

pokój przy rodzinie angielskiejRodziny zapewniają wyżywienie według wykupionej opcji ? najpopularniejszym wariantem jest tzw. Half Board (HB) tj. śniadania (breakfast) i obiadokolacje (dinner), chociaż można również wybrać zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem (Full Board, FB: śniadania, pakowane lunche i obiadokolacje), tylko ze śniadaniem (Bed & Breakfast, BB) lub bez wyżywienia (Self Catering, SC). Przy zgłoszeniu, jeśli ma się specjalne życzenia (np. rodzina niepaląca, bez zwierząt, alergie itp.), należy podać swoje preferencje.

Zakwaterowanie jest z reguły rezerwowane od niedzieli do soboty. Dobrym zwyczajem jest aby gość zadzwonił do rodziny i powiadomił ją o dacie i przybliżonej godzinie przyjazdu. Czasami zdarzy się, że na wybrane dni nie ma wolnych miejsc w autokarze lub samolocie (zwłaszcza w okresie letnim lub przy późnym zgłoszeniu) lub nie ma wyjazdów danego dnia, wtedy należy zamówić dodatkowy nocleg u rodziny.

Cennik zakwaterowania u rodziny angielskiej:

opłata rezerwacyjna: ?40 + 110 zł. prowizje bankowe pobierane przez banki za przelew dewiz na konto agencji londyńskiej

Homestay
(ceny podane za 1 tydzień za 1 osobę)

Ile osób w pokoju
1
2
3

STANDARD
(2 i 3 strefa metra)

 

Self Catering lub Bed&Breakfast
?110
?100
?85
Half Board
?135
?120
?100
Full Board
?160
?145
?125

BUDGET
(4, 5 i 6 strefa metra)

Self Catering lub Bed&Breakfast
?100
?90
?80
Half Board
?125
?110
?95
Full Board
?150
?135
?120

SUPERIOR
(1 i 2 strefa metra)

Self Catering lub Bed&Breakfast
od ?190
-
-
Half Board
od ?220
-
-

tanie zakwaterowanie w LondynieNajbardziej ekonomiczną formą zakwaterowania w Londynie, zwłaszcza przy długim pobycie, jest wynajęcie pokoju w tzw. "domu studenckim" bez wyżywienia (Self Catering, SC). Są to typowe angielskie domy, z 4-6 pokojami (sypialniami), wspólną kuchnią, toaletą i łazienką (w pełni umeblowanymi i wyposażonymi: TV, wideo, pralka, lodówka, zamrażarka, mikrofalówka, toster, sprzęt kuchenny, żelazko, pościel itp.). Znajduje się w nich również komputer z bezpłatnym dostępem do internetu. Pokoje (sypialnie) są 2-3 osobowe. W sumie taki dom zamieszkany jest przez ok. 10 osób. Lokalizacja: 3 strefa metra, wschodni Londyn, od 15 do 30 min. metrem lub autobusem od centrum Londynu, w pobliżu (5-10 minut spacerem) stacji Stratford na liniach metra Central i Jubilee oraz Upton Park i Plaistow na liniach metra District i Hammersmith (zob. mapa metra w Londynie).

Uwaga! Oferta ta jest skierowana zarówno do uczniów londyńskich szkół językowych, jak i dla wszystkich przebywających w Londynie w dowolnym celu (np. dla osób mających zamiar podjąć pracę).

pokój w domu studenckimZakwaterowanie tego rodzaju jest bardzo atrakcyjne, gdyż z jednej strony można zrezygnować z niego w każdym momencie - dając jedynie 2 tygodnie wypowiedzenia, a z drugiej ma się zapewnione zakwaterowanie na dowolnie długi okres - aż do chwili, kiedy zdecyduje się na jego zmianę lub powrót do Polski. Jedynym wymogiem są 2 tygodnie wypowiedzenia. Oznacza to, że wystarczy zarezerwować swoje miejsce na 3 tygodnie, aby być pewnym, iż do końca pierwszego tygodnia pobytu ma się możliwość podjęcia decyzji o tym czy zostać w domu na dłużej. Wystarczy do końca tygodnia zgłosić chęć pozostania i opłacić kolejny tydzień.

domy studenckie w LondyniePo przyjeździe do Londynu należy się skontaktować telefonicznie z naszym rezydentem w celu ustalenia spotkania na stacji metra Stratford, skąd pojadą Państwo już razem do swojego domu taksówką na nasz koszt. Czas oczekiwania na rezydenta (5-30 minut) zależy przede wszystkim od Państwa - prosimy pamiętać, aby powiadomić naszego rezydenta o fakcie dotarcia do Londynu już z dworca lub lotniska.

Na kwaterach nowi lokatorzy przyjmowani są w każdą niedzielę od godziny 12.00 do 21.00. Jeśli przyjeżdżają Państwo wcześniej wtedy mogą Państwo poczekać na pokój w salonie w domu do godziny 12.00 lub wcześniej otrzymać klucze do pokoju - jeśli zwolni się wcześniej. Jeżeli natomiast zajdzie konieczność przyjazdu po tym czasie lub w inny dzień - udają się Państwo na kwaterę samodzielnie. W takim wypadku prosimy o jak najszybszy kontakt z rezydentem w celu uzgodnienia czasu i miejsca przekazania kluczy.

tanie noclegi LondynOkresy zakwaterowania liczone są w terminach tygodniowych, od niedzieli od godz. 12.00, z tym że ostatni tydzień zakwaterowania kończy się w sobotę o godz. 18.00 czasu lokalnego. Oczywiście można dokupić też pojedyncze dni. Wyprowadzając się zobowiązani jesteście Państwo do uzgodnienia z rezydentem godziny zdania pokoju. Do tej godziny powinniście Państwo opuścić wraz z bagażami zajmowane pomieszczenie.

W trakcie pobytu na kwaterze mieszkańcy są pod stałą opieką naszego rezydenta. Wszelkie opłaty (prąd, gaz, woda) są wliczone w cenę.

Cennik zakwaterowania w domu studenckim:

opłata rezerwacyjna: ?30

Cena podstawowa
?65 / tydzień
Dodatkowa noc*
?10
Cena w okresie wakacyjnym
?70 / tydzień
Dodatkowa noc*
?15
Cena dla spóźnialskich**
+?5 / tydzień
Depozyt zwrotny***
?25

* Np. noc z soboty na niedzielę w ostatnim tygodniu pobytu.

** Płatności za kolejne tygodnie w Londynie należy dokonywać z 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli płacisz nieterminowo cena jest wyższa o ?5 za tydzień.

*** Depozyt zwracany jest w dniu wyprowadzenia się, jeśli pokój zostanie pozostawiony we należytym stanie.


Kliknij, by zarezerwować hostelNa życzenie możemy również zorganizować zakwaterowanie w pobliskich hostelach lub hotelach. Przy dokonywaniu ich rezerwacji polecamy serwis rezerwacyjny on-line hostelworld.com.

 

Jeśli chcesz zarezerwować zakwaterowanie w Londynie wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

Copyright ©2000-2017 AS School of English Language Travels

 

Wielka Brytania - Informacje dodatkowe

Która z naszych ofert najbardziej Cię interesuje?