Obozy i kolonie językowe w Polsce nad morzem (Darłówko)

Miejsce

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-19 lat na wakacyjne kolonie i obozy językowe (język angielski) do Darłówka – nadmorskiej części miasta Darłowa położonej na Pomorzu Środkowym (woj. zachodniopomorskie), u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. W sezonie letnim Darłówko pełni funkcję kąpieliska morskiego, a co za tym idzie turystyczno-wypoczynkową: znajduje się tu bogata baza noclegowa obejmująca ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe, pensjonaty, pokoje gościnne, hotele oraz duży kemping z polem namiotowym. Funkcjonuje tu też port morski, a sporą atrakcją jest w nim rozsuwany most dostępny dla pieszych i rowerzystów, który łączy obie części dzielnicy (Darłówko Zachodnie oraz Darłówko Wschodnie). Nie mniejszą atrakcją są tramwaje wodne, które zabierają pasażerów na podróż wewnątrz portu na trasie Darłowo-Darłówko i Darłówko-Darłowo. Warto również udać się na spacer, by przyjrzeć się z bliska wybudowanej w XIX wieku latarni morskiej.

Większość turystów wybiera się do Darłówka oczywiście w celu wypoczynku na brzegu morza. Panują do tego idealne warunki – szeroka, piaszczysta plaża, duże nasłonecznienie oraz znaczna wilgotność powietrza przesyconego jodem o walorach zdrowotnych. Ponadto, rozległe lasy oraz brak rozwiniętego przemysłu są gwarancją czystego powietrza. Gdyby wodnym szaleństwo było zaś mało, odwiedzający mogą jeszcze skorzystać z miejscowego parku wodnego.

Kolonie i obozy językowe w Darłówku nad morzem

Turnusy:

I. 10.07 – 23.07.2022
kolonia (11-14 lat): angielski
obóz (15-19 lat): angielski
II. 24.07 – 07.08.2022
kolonia (11-14 lat): angielski
obóz (15-19 lat): angielski

Program

Program językowy

Kolonia (wiek od 9 do 14 lat): 30 lekcji języka angielskiego (2 lekcje rano + popołudniowe warsztaty językowe).
Obóz (wiek od 15 do 19 lat): 40 lekcji języka angielskiego (3 lekcje rano + popołudniowe warsztaty językowe).

Popołudniowe warsztaty językowe to dodatkowe (poza lekcjami) ćwiczenie języka w praktyce: konwersacje, symulacje językowe, filmy, kręgi tematyczne, projekty.
Komplet materiałów językowych dla każdego uczestnika.
Ciekawe materiały dydaktyczne, interaktywne pomoce audiowizualne i multimedialne podczas zajęć.
Autorski system do nauki słówek Vocabulary Training.
Nacisk na komunikację.
Doświadczeni lektorzy, w tym native speakerzy.
Uczestnicy podzieleni są na niewielkie grupy (10-13 osób) według stopnia zaawansowania; koloniści zorganizowani są dodatkowo w grupy wiekowe.
Każdy poziom zaawansowania oprócz zupełnie początkującego; o przyjęciu do danej grupy językowej decyduje test kwalifikacyjny.
Certyfikat na zakończenie imprezy, określający poziom językowy uczestnika.
Obóz i kolonia, mimo podobieństw, posiadają odrębny program i kadrę.

Codzienny kontakt z językiem przez dwa tygodnie podczas porannych lekcji i popołudniowych warsztatów językowych, w małych grupach, umożliwia uzyskanie szybkich postępów w krótkim czasie.

Zajęcia językowe na kolonii / obozie językowym w Darłówku

Program rekreacyjny

Czas poza zajęciami przeznaczony jest na urozmaicony program turystyczny, rekreacyjny i sportowy, dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników. Szczegóły programu:

Całodniowa wycieczka na unikalne ruchome wydmy, wejście do Słowińskiego Parku Narodowego, piesza wędrówka przez przepiękny pustynny krajobraz, unikatowy w Europie, zwany polską Saharą, oglądanie latarni Czołpino, przejazd do Kluk (muzeum wsi słowińskiej – pokazy plecenia koszy, tkania sieci rybackich i wyrobu masła).
2- godzinny pobyt w Aquaparku Jan w Darłówku (basen sportowy, baseny rekreacyjne, dzika rzeka, 3 zjeżdżalnie wodne – Turbo, ślizgawki wodne, jacuzzi).
Piesze wycieczki po okolicy, m.in. latarnia, port, most zwodzony w Darłówku.
Zajęcia sportowe i rekreacyjne: plażowanie, kąpiele w morzu (pod opieką ratownika), siatkówka, piłka nożna plażowa, koszykówka, tenis stołowy.
Zajęcia wieczorne: quizy i gry językowe, konkursy, dyskoteki.
Zajęcia tematyczne: plastyczne, muzyczne, aktorskie, terenowy bieg z językiem.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Pamiątkowe zdjęcia dla każdego uczestnika (dostępne do pobrania na dysku online).

Zajęcia pozalekcyjne na kolonii / obozie językowym w Darłówku

Dodatkowo chętnym proponujemy (za dopłatą):

Naukę windsurfingu z profesjonalnym instruktorem, 6 godzin podczas turnusu; zajęcia odbywają się na jeziorze w Dąbkach; koszt nauki: 300 zł (opłata zawiera wypożyczenie sprzętu, nie zawiera stroju).
Naukę żeglarstwa z instruktorem na jeziorze w Dąbkach, 6 godzin podczas turnusu; koszt nauki: 300 zł (opłata zawiera wypożyczenie sprzętu).

W ofercie znajduje się również fakultatywna wycieczka autokarowa do Tropical Islands pod Berlinem – w programie całodniowy pobyt w Wiosce Tropikalnej: do dyspozycji piaszczysta plaża z palmami, dżungla 50 tys. roślin, Laguna Bali – sztuczne fale, podziemne zjeżdżalnie (także na oponach), las tropikalny, groty, wodospady, turbo zjeżdżalnie i inne wodne szaleństwa! Koszt wycieczki: 300 zł + 50 euro. Konieczne jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Fakultatywna wycieczka do Tropical Islands Berlin

Druga fakultatywna wycieczka (można wybrać tylko jedną, gdyż obydwie są w tym samym czasie) odbędzie się do parku historii i rozrywki Bunkry Bluchera i do Ustki. W jej programie: zwiedzanie podziemnej interaktywnej wystawy multimedialnej Bunkry Bluchera, tajemnice i sekrety bunkrów, turniej łuczniczy z nagrodami, strzelanie z broni ASG, poszukiwanie skarbów z wykrywaczem metalu, paintball, strzelanie stacjonarne, grochówka wojskowa i kiełbasa z grilla. Dodatkowo spacer po Ustce, przejście przez most wahadłowy na promenadę, do mariny i do latarni morskiej. Koszt wycieczki: 200 zł.

Bunkry Blüchera - Park Historii i Rozrywki

Zakwaterowanie

Ośrodek wypoczynkowy GÓRNIK położony w zachodniej części Darłówka, 100 metrów od morza. Ośrodek znajduje się w pasie wydm przed zejściem na plażę i otoczony jest sosnowym lasem.

pokoje 4- osobowe i typu studio 3-4- osobowe z łazienkami;
 w ośrodku do dyspozycji: sale dydaktyczne,  boisko do siatkówki plażowej, miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci,  teren zielony, tenis stołowy, duży namiot rekreacyjny na dyskoteki i spotkania.

Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w stołówce ośrodka.

Kolonie i obozy językowe w Darłówku nad morzem

Dojazd

Do ośrodka wczasowego w Darłówku, w których odbywają się kolonie / obozy można dojechać indywidualnie lub (za dopłatą) skorzystać z dojazdu grupowego pod opieką wychowawców z kilku większych miast w Polsce.

Dojazd indywidualny:

 osoby przyjeżdżające indywidualnie rozpoczynają pobyt od obiadu w niedzielę i kończą śniadaniem w sobotę.

Dojazd grupowy:

 z Wrocławia, Poznania, Katowic, Krakowa, Warszawy autokarem regularnych linii lub wynajętym do Koszalina i autokarem do ośrodka;
opłata za dojazd grupowy: 250 zł z Wrocławia, Warszawy, Poznania, 290 zł z Krakowa, Katowic;
 wyjazd wieczorem w sobotę, przyjazd w niedzielę rano, śniadanie;
powrót wieczorem w piątek po południu lub po kolacji, przyjazd w sobotę wcześnie rano lub przed południem.

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

 Filmy:

Terminy i ceny

Terminy turnusów
Języki
Cena w PLN
I. 10.07 – 23.07.2022
kolonia: angielski
obóz: angielski
2250
II. 24.07 – 06.08.2022
kolonia: angielski
obóz: angielski
2250

W  powyższej opłacie, oprócz programu, zakwaterowania i wyżywienia, zawarta jest opieka pedagogiczna i medyczna (lekarz/pielęgniarka), kąpiel pod opieką ratownika, wszystkie wstępy oraz ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz obowiązkowe opłaty na turystyczne fundusze: gwarancyjny (TFG) i pomocowy (TFP).