Obozy i kolonie językowe w Polsce nad morzem (Jastrzębia Góra)

Miejsce

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-19 lat na wakacyjne kolonie i obozy językowe (język angielski) do Jastrzębiej Góry – kąpieliska morskiego w granicach gminy miejskiej Władysławowo, najbardziej na północ wysuniętej miejscowości Polski, pięknie położonej na wysokim, klifowym urwisku, otoczonej Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Na stałe zamieszkuje ją ok. 1100 mieszkańców, w sezonie letnim liczba ta wzrasta do ok. 30 tysięcy.

Tradycje tego kurortu wczasowego sięgające okresu międzywojennego przyciągają tu turystów z całej Polski, oferując im: czystą morską wodę, piaszczyste szerokie plaże, orzeźwiające powietrze przesycone jodem oraz szeroką gamę ofert bazy wypoczynkowo – noclegowo – rehabilitacyjnej.

Jastrzębia Góra słynie z wysokiego klifowego brzegu (o wysokości dochodzącej do 33 m n.p.m.). Obecnie na piaszczystą, oczyszczoną z kamieni (wykorzystanych do umocnienia osuwającego się brzegu) plażę prowadzą strome, liczące ok. 300 stopni, schody. Szerokość plaży wynosi miejscami nawet 200 metrów. Ze względu na dużą liczbę turystów przebywających w sezonie letnim w Jastrzębiej Górze, wielu z nich korzysta z wyjątkowo szerokiej plaży należącej do pobliskiego Ostrowa.

Kolonie i obozy językowe w Jastrzębiej Górze nad morzem

Turnusy:

I. 23.06 – 06.07.2019
kolonia: angielski
II. 07.07 – 20.07.2019
obóz: angielski
kolonia: angielski
III. 21.07 – 03.08.2018
obóz: angielski, rosyjski
kolonia: angielski, rosyjski

Program

Program językowy

Kolonia (wiek od 8 do 14 lat): 30 lekcji (2 lekcje rano + popołudniowe warsztaty językowe).
Obóz (wiek od 15 do 19 lat): 40 lekcji (3 lekcje rano + popołudniowe warsztaty językowe).

Popołudniowe warsztaty językowe to dodatkowe (poza lekcjami) ćwiczenie języka w praktyce: konwersacje, symulacje językowe, filmy, kręgi tematyczne, projekty.
Komplet materiałów językowych dla każdego uczestnika.
Ciekawe materiały dydaktyczne, interaktywne pomoce audiowizualne i multimedialne podczas zajęć.
Autorski system do nauki słówek Vocabulary Training.
Nacisk na komunikację.
Doświadczeni lektorzy, w tym native speakerzy.
Uczestnicy podzieleni są na niewielkie grupy (10-13 osób) według stopnia zaawansowania; koloniści zorganizowani są dodatkowo w grupy wiekowe.
Wszystkie poziomy zaawansowania oprócz zupełnie początkującego; o przyjęciu do danej grupy językowej decyduje test kwalifikacyjny.
Certyfikat na zakończenie imprezy, określający poziom językowy uczestnika.
Obóz i kolonia, mimo podobieństw, posiadają odrębny program i kadrę.

Codzienny kontakt z językiem przez dwa tygodnie podczas porannych lekcji i popołudniowych warsztatów językowych, w małych grupach, umożliwia uzyskanie szybkich postępów w krótkim czasie.

Zajęcia językowe na kolonii / obozie językowym w Jastrzębiej Górze

Program rekreacyjny

Czas poza zajęciami przeznaczony jest na urozmaicony program turystyczny, rekreacyjny i sportowy, dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników. Szczegóły programu:

Całodniowa wycieczka autokarowa do Trójmiasta z przewodnikiem; w programie: Gdynia – spacer po porcie, wejście na okręt “Błyskawica”, Gdańsk – zwiedzanie starówki z przewodnikiem (m.in. ul. Długa i Długi Targ, Ratusz, słynna fontanna Neptuna, Dwór Artusa).
Piesza wycieczka plażą do latarni w Rozewiu.
Piesze wycieczki po okolicy.
Zajęcia sportowe i rekreacyjne: kąpiele w morzu, siatkówka, koszykówka, piłka nożna plażowa, tenis stołowy.
Zajęcia wieczorne: quizy i gry językowe, konkursy, dyskoteki.
Zajęcia tematyczne: plastyczne, muzyczne, aktorskie, terenowy bieg z językiem.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Pamiątkowe zdjęcia dla każdego uczestnika (dostępne do pobrania na dysku online).

Zajęcia pozalekcyjne na kolonii / obozie językowym w Jastrzębiej Górze

Dodatkowo chętnym proponujemy:

Kurs fitnessu: treningi z instruktorem fitnessu. 8 godzin podczas turnusu. W programie m.in. modelowanie sylwetki, ćwiczenia wzmacniające i koordynacyjne, stretching, taśmy, drabinki koordynacyjne, piłki fitness, porady dietetyczne. Koszt kursu: 180 zł.
WarsztatyStudio Urody“: zajęcia o modzie, makijażu, dbaniu o urodę i pielęgnacji ciała, paznokci. 8 godzin podczas turnusu. W programie m.in. makijaż na dzień, na wieczór, na imprezę, odlotowe paznokcie, manicure, nowe trendy w kosmetyce, dobór stroju do cery, figury, na co dzień lub na specjalne okazje, stylizacje, trendy w modzie. Koszt warsztatów: 180 zł.

W ofercie znajduje się również dwie fakultatywne wycieczki autokarowe:

Do aquaparku w Redzie i do Sopotu. W jej programie: 3-godzinny pobyt w nowym Aquaparku w Redzie, korzystanie z wszystkich jego atrakcji (zjeżdżalnia przez akwarium z prawdziwymi rekinami, river expedition, zatoka piratów, castle pool, family slide (48 m), basen z falą- wave pool, jaccuzi volcano, zielona wioska); następnie przejazd do Sopotu: przejście na molo, spacer po Monciaku – słynnym deptaku, oglądanie Krzywego Domku. Koszt wycieczki: 170 zł.
Do Parku Trampolin w Rumi i do Sopotu. W jej programie Park Trampolin JUMPCITY z ponad 2000m2 trampolin. Do dyspozycji mnóstwo atrakcji, w tym: olbrzymi basen z gąbkami, trampolina sportowa Super-Quad o powierzchni blisko 20m2, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami, arena do zbijaka, strefa gladiatorów i Ninja Box, czyli tor przeszkód nad basenem z gąbkami, wszystko pod opieką instruktorów i animatorów; następnie przejazd do Sopotu: przejście na molo, spacer po Monciaku – słynnym deptaku, oglądanie Krzywego Domku. Koszt wycieczki: 170 zł.

Zakwaterowanie

Ośrodek wczasowy KLIF położony w centrum Jastrzębiej Góry, w pasie nadmorskim, ok. 200 m od morza, otoczony zielenią i ładnym parkiem.

 Pokoje 2-4-osobowe lub studio 2+3 i 2+4, z łazienkami i balkonami.
 W ośrodku i na jego terenie do dyspozycji: sale dydaktyczne, świetlica z TV, sala dyskotekowa, stoły do tenisa stołowego, boiska sportowe.

Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w stołówce ośrodka.

Zakwaterowanie na obozie językowym w Jastrzębiej Górze

Dojazd

Do ośrodka wczasowego w Jastrzębiej Górze, w których odbywają się kolonie / obozy można dojechać indywidualnie lub (za dopłatą) skorzystać z dojazdu grupowego pod opieką wychowawców z kilku większych miast w Polsce.

Dojazd indywidualny:

 osoby przyjeżdżające indywidualnie rozpoczynają pobyt od obiadu w niedzielę i kończą śniadaniem w sobotę.

Dojazd grupowy:

 z Wrocławia, Poznania, Katowic, Krakowa, Warszawy rezerwowanym pociągiem do Władysławowa i autokarem do ośrodka; istnieje możliwość wsiadania w innych miejscowościach na trasie przejazdów, po wcześniejszym uzgodnieniu;
 opłata za dojazd grupowy: 170 zł z Wrocławia, Warszawy, Poznania, 200 zł z Krakowa, Katowic;
 wyjazd wieczorem w sobotę, przyjazd w niedzielę rano / przed południem, śniadanie;
 powrót wieczorem w piątek po południu lub po kolacji, przyjazd w sobotę rano lub przed południem.

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

 Filmy:

Terminy i ceny

Terminy turnusów
Języki
Cena w PLN
I. 23.06 - 06.07.2019
kolonia: angielski
1799
II. 07.07 - 20.07.2019
obóz: angielski
kolonia: angielski
III. 21.07 - 03.08.2019
obóz: angielski, rosyjski
kolonia: angielski, rosyjski

W powyższej opłacie, oprócz programu, zakwaterowania i wyżywienia, zawarta jest opieka pedagogiczna i medyczna (lekarz/pielęgniarka), kąpiel pod opieką ratownika, wszystkie wstępy oraz ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków).