Kolonie językowe w Polsce nad morzem (Sarbinowo)

Miejsce

Zapraszamy dzieci w wieku 8-15 lat na wakacyjne kolonie językowe (język angielski) do Sarbinowa – niewielkiej miejscowości o charakterze typowo letniskowym, położonej nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Słowińskim, nieopodal kurortów Mielno i Ustronie Morskie (woj. zachodniopomorskie). Linia brzegowa wyznaczonego tu kąpieliska liczy sobie zaledwie 100 m, jednak dzięki pozytywnym atestom czystości wody, otrzymanym od Unii Europejskiej mamy pewność, że można bezpiecznie korzystać z uroków morskiej wody i piasku. Znajduje się tu drewniane molo, na którym można się opalać, relaksować i podziwiać piękno Bałtyku. Można też przespacerować się niedawno powstałą promenadą, przy której rozlokowało się wiele restauracji, kawiarni, smażalni czy pensjonatów. Poruszając się na wschód lub zachód, nadal można cieszyć się widokiem niekończącej się piaszczystej plaży. Na terenie tego obszaru znajdują się wydmy, unikalna roślinność, urwiska klifowe, lasy mieszane oraz podmokłe łąki.

Kolonie językowe w Sarbinowie nad morzem

Turnusy:

I. 12.07 – 25.07.2020
kolonia: język angielski

Program

Program językowy

Kolonia (wiek od 8 do 15 lat): 30 lekcji na całym turnusie (2 lekcje rano + popołudniowe warsztaty językowe).

Popołudniowe warsztaty językowe to dodatkowe (poza lekcjami) ćwiczenie języka w praktyce: konwersacje, symulacje językowe, filmy, kręgi tematyczne, projekty.
Komplet materiałów językowych dla każdego uczestnika.
Ciekawe materiały dydaktyczne, interaktywne pomoce audiowizualne i multimedialne podczas zajęć.
Autorski system do nauki słówek Vocabulary Training.
Nacisk na komunikację.
Doświadczeni lektorzy, w tym native speakerzy.
Uczestnicy podzieleni są na niewielkie grupy (10-13 osób) według stopnia zaawansowania; koloniści zorganizowani są dodatkowo w grupy wiekowe.
Wszystkie poziomy zaawansowania oprócz zupełnie początkującego; o przyjęciu do danej grupy językowej decyduje test kwalifikacyjny.
Certyfikat na zakończenie imprezy, określający poziom językowy uczestnika.

Codzienny kontakt z językiem przez dwa tygodnie podczas porannych lekcji i popołudniowych warsztatów językowych, w małych grupach, umożliwia uzyskanie szybkich postępów w krótkim czasie.

Zajęcia językowe na kolonii językowej w Sarbinowie

Program rekreacyjny

Czas poza zajęciami przeznaczony jest na urozmaicony program turystyczny, rekreacyjny i sportowy, dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników. Szczegóły programu:

Całodniowa wycieczka do Kołobrzegu: spacer po molo i promenadzie nadmorskiej, zwiedzanie starówki kołobrzeskiej, rejs statkiem.
Piesze wycieczki po okolicy, na promenadę nadmorską.
Zajęcia sportowe i rekreacyjne: plażowanie, kąpiele w morzu, piłka plażowa, siatkówka, tenis stołowy, zajęcia sportowe na sali gimnastycznej.
Zajęcia wieczorne: quizy i gry językowe, konkursy, dyskoteki.
Zajęcia tematyczne: plastyczne, muzyczne, aktorskie, terenowy bieg z językiem.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Pamiątkowe zdjęcia dla każdego uczestnika (dostępne do pobrania na dysku online).

Zajęcia pozalekcyjne na kolonii językowej w Sarbinowie

Dodatkowo chętnym proponujemy (za dopłatą):

Cross training for kids – treningi z instruktorem fitnessu z elementami crossfit dla dzieci: różne ćwiczenia wzmacniające i koordynacyjne, streching, taśmy, drabinki koordynacyjne; 6 godzin podczas turnusu; koszt: 180 zł.
Gimnastyka artystyczna – zajęcia gimnastyczno-taneczne z instruktorem na sali gimnastycznej; 6 godzin podczas turnusu; koszt: 180 zł.

W ofercie znajdują się również dwie fakultatywne wycieczki autokarowe za granicę:

Fakultatywna wycieczka do Tropical Islands BerlinFakultatywna wycieczka do parku rozrywki Legoland w Danii
Tropical Islands pod Berlinem - w programie całodniowy pobyt w Wiosce Tropikalnej, do dyspozycji piaszczysta plaża z palmami, dżungla 50 tys. roślin, Laguna Bali - sztuczne fale, podziemne zjeżdżalnie (także na oponach), las tropikalny, groty, wodospady, turbo zjeżdżalnie i inne wodne szaleństwa! Koszt wycieczki: 200 zł + 45 euro. Konieczność posiadania ważnego paszportu.Legoland w Danii - w programie całodzienny pobyt w zachwycającym parku miniatur ze znanymi budynkami i miastami, zbudowany z 20 mln klocków, samochody, statki, zamki, Kraina Piratów, Królestwo Rycerzy i Księżniczek, Rwąca Rzeka, przejażdżka smoczym pociągiem, miasteczko z Dzikiego Zachodu, Strefa Wyobraźni z akwarium i największe w Skandynawii kino 4DW. Koszt wycieczki: 280 zł + 45 euro. Konieczność posiadania ważnego paszportu.

Zakwaterowanie

Ośrodek kolonijno-wypoczynkowy BAŁTYK w Sarbinowie, położony na rozległym (1,2 ha), ogrodzonym terenie w cichej okolicy, w pierwszej linii zabudowy, 100 m od plaży:

 pokoje 3-5- osobowe z łazienkami;
 w ośrodku do dyspozycji: sale dydaktyczne, sala dyskotekowa, boiska do siatkówki i piłki nożnej, sala gimnastyczna, miejsce na ognisko.

Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w stołówce ośrodka.

Kolonie językowe w Sarbinowie nad morzem

Dojazd

Do ośrodka wypoczynkowego w Sarbinowie, w których odbywają się kolonie / obozy można dojechać indywidualnie lub (za dopłatą) skorzystać z dojazdu grupowego pod opieką wychowawców z kilku większych miast w Polsce.

Dojazd indywidualny:

 osoby przyjeżdżające indywidualnie rozpoczynają pobyt od obiadu w niedzielę i kończą śniadaniem w sobotę.

Dojazd grupowy:

 z Wrocławia, Poznania, Katowic, Krakowa, Warszawy autokarem regularnych linii lub wynajętym; istnieje możliwość wsiadania w innych miejscowościach na trasie przejazdów po wcześniejszym uzgodnieniu;
 opłata za dojazd grupowy: 190 zł z Wrocławia, Warszawy, Poznania, 220 zł z Krakowa, Katowic;
 wyjazd wieczorem w sobotę, przyjazd w niedzielę rano, śniadanie;
 powrót wieczorem w piątek po południu lub po kolacji, przyjazd w sobotę w nocy lub rano.

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

 Filmy:

Terminy i ceny

Terminy turnusów
Języki
Cena w PLN
I. 12.07 – 25.07.2020
kolonia: angielski
1879

W  powyższej opłacie, oprócz programu, zakwaterowania i wyżywienia, zawarta jest opieka pedagogiczna i medyczna (lekarz/pielęgniarka), kąpiel pod opieką ratownika, wszystkie wstępy oraz ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków).