Zimowe obozy językowe w Londynie

Opis

Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat na zimowy obóz językowy z angielskim do Londynu, europejskiej stolicy różnorodności kulturowej, mody, zabytków i zakupów. Metropolia przyciąga rzesze turystów przede wszystkim światowej klasy zabytkami, ale także parkami miejskimi pozwalającymi na relaks, miejscami rozrywki, które są w stanie sprostać każdemu gustowi i kieszeni, czy słynnymi sklepami. To miejsce w którym ludzie różnych nacji i kultur szybko się aklimatyzują i dobrze czują!

Oferta obozu łączy przyjemne z pożytecznym i umożliwia poczucie “smaku” języka angielskiego w oryginalnym otoczeniu. To wycieczka dla tych, którzy chcą spędzić ferie w angielskim stylu, zobaczyć kawałek brytyjskiej ziemi, poznać najsłynniejsze zabytki Londynu, czy zrobić owocne zakupy na słynnych brytyjskich wyprzedażach. Wszystko to po angielsku! Dodatkową zaletą obozu jest możliwość poznania rówieśników, którzy mają podobne zainteresowania – chcą nie tylko się czegoś nauczyć, ale i poczuć klimat Wielkiej Brytanii.

Program językowy
Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego oraz zwiedzanie i sytuacyjne zajęcia praktyczne prowadzone są przez doświadczonych, polskich lektorów języka angielskiego, którzy stanowią kadrę obozu. Uczestniczy podzieleni są na mniejsze grupy, z których każda ma swojego lektora. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym – Londynie!

Warsztaty językowe podczas obozu to:

 zadania do wykonania na mieście;
 quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim;
 odgrywanie scenek z życia codziennego;
 aktywna nauka przy zwiedzaniu Londynu z lektorem języka angielskiego.

Program turystyczny
Podczas obozu uczestnicy zobaczą wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy Wielkiej Brytanii oraz zwiedzą słynne londyńskie muzea. Szczegóły – zob. zakładka “Program” powyżej.

Obóz turystyczno-językowy w zimowym Londynie

Kadra
Kadrę obozu stanowią licencjonowani piloci wycieczek oraz doświadczeni opiekunowie będący jednocześnie lektorami języka angielskiego.

Zakwaterowanie i wyżywienie
Uczestnicy obozu mieszkają w domach brytyjskich rodzin goszczących w Londynie, które zapewniają im pełne wyżywienie. Szczegóły – zob. zakładka “Zakwaterowanie” powyżej.

Transport
Przejazd autokarem rejsowym z Polski do Londynu i z powrotem. Szczegóły – zob. zakładka “Transport” powyżej.

Program

Ramowy program obozu:

 1 dzień – wyjazd z Polski (szczegóły – zob. zakładka “Transport” powyżej), przejazd przez Niemcy, Benelux, Francję.
 2 dzień – przeprawa Calais-Dover, przejazd do Londynu ok. godz.12:00, zwiedzanie, zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg.
 3-7 dzień – codzienne zajęcia językowe; zwiedzanie Londynu wg programu.
 8 dzień – śniadanie + suchy prowiant, wykwaterowanie, wyjazd w godz. okołopołudniowych, przeprawa Calais-Dover, przejazd przez Francję, Benelux.
 9 dzień – przejazd przez Niemcy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy (szczegóły – zob. zakładka “Transport” powyżej).

Ramowy program turystyczny:

 Natural History Museum – muzeum, które przybliża dzieje naszej planety, liczące ponad 70 milionów eksponatów, w którym m.in. można doświadczyć symulowanego trzęsienia Ziemi oraz obejrzeć galerię dinozaurów z naturalnej wielkości ryczącym i ruchomym dinozaurem.
 Science Museum – jedno z najsłynniejszych muzeów w Wielkiej Brytanii z eksponatami pochodzącymi z różnych dziedzin nauki i techniki. W jego zbiorach znajdują się przedmioty związane z działalnością brytyjskich wynalazców, takie jak pionierskie maszyny parowe Jamesa Watta, czy prototypowe odbiorniki telewizyjne Johna Bairda.
 Museum of London – muzeum prezentujące burzliwą historię stolicy Wielkiej Brytanii od czasów prehistorycznych aż po współczesność; w kolekcji ponad milion eksponatów: archiwa archeologiczne, stroje i dekoracje, fotografie i in.
 Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, w którym spotkać można woskowe wersje swoich ulubionych piosenkarzy, sportowców, filmowych bohaterów, czy gwiazd Hollywood.
 Tower of London, a w niej m.in. insygnia koronacyjne: królewski pierścień, jabłko oraz berło z krzyżem, a także korona brytyjska, zbroje oraz broń.
 Tower Bridge – jedyny tego typu w Europie zwodzony most; zbudowana w stylu wiktoriańskim, licząca niemal 200 lat konstrukcja jest jednym z najbardziej znanych atrakcji Londynu.
British Museum – podróż w czasie do starożytności.
 Pałac Buckingham (bez wchodzenia do środka) – oficjalna rezydencja monarchów brytyjskich – jedyny na świecie pałac, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję; podczas wizyty w tym miejscu obozowicze obejrzą oficjalną zmianę warty.
 Przejście obok Houses of Parliament – spotkanie z wielką polityką i historią monarchii brytyjskiej, a następnie zdjęcie z Big Ben-em w tle.
 Spacer na Piccadilly Circus – jednym z najbardziej rozpoznawalnych skrzyżowań na świecie w rozrywkowej i teatralnej dzielnicy West End.
 Soho – jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic Londynu, położona niedaleko Piccadilly Circus, obecnie najmodniejsze miejsce w stolicy Wielkiej Brytanii; integralną częścią Soho jest China Town, czyli londyńska kolebka kultury chińskiej.
 Camden Town – słynna dzielnica artystyczna, znana jako centrum mody alternatywnej (nie ma tu wielkich sieciówek); skóra, ćwieki i glany – typowy widok, alternatywna oaza z dala od królewskiego prestiżu i parlamentu; tutejsze fasady budynków ozdabiają polityczne komentarze, a intensywne barwy składają hołd sztuce Pop Art.
 Hyde Park – jeden z kilku królewskich parków w środku zatłoczonego miasta.
 Spacer do Westminister Abbey, najważniejszej świątyni anglikańskiej w Londynie, w której odbywają się wszystkie największe uroczystości państwowe, m.in koronacje królewskie, czy zawieranie sakramentu małżeństwa przez monarchów.
 Trafalgar Square – plac w centralnej części Londynu upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej armii pod Trafalgar; na placu znajdują się pomniki: Jerzego IV, gen. Heveloka oraz gen. Napiera, a jego cechą charakterystyczną jest ustawiona na środku, 55-metrowa kolumna Nelsona.
 Covent Garden – dzielnicą, w której spotykają się artyści, cyrkowcy, muzycy oraz zwykli ludzie; centralną częścią Covent Garden jest Piazza – liczący sobie ponad 500 lat targ, na którym można kupić świeże owoce, warzywa, kwiaty oraz pamiątki.
 Prawdziwy shopping w ekskluzywnym domu towarowym Harrods (ok. 330 sklepów zajmujących powierzchnię ok. 20 000 m2) oraz M&M’s World – największym na świecie sklepie ze słodyczami, zajmującym 4 piętra na łącznej powierzchni 3200 m2, którego wybudowanie kosztowało 10 mln funtów; jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny sklep M&M’s w Europie; poza słodyczami oferuje on naczynia, szkło, pościel i biżuterię, zabawki, ubrania, torby; wśród wielu atrakcji można zobaczyć m.in. wielką czekoladową ścianę, interaktywne ekrany i drażetkowy żyrandol.
 Przejazd słynnym double decker bus-em, czyli piętrowym, typowo brytyjskim środkiem komunikacji naziemnej.
 Wyjście do teatru na popularny musical (np. Thriller, 42nd Street, Wicked).

Dodatkowo można wziąć udział w imprezach fakultatywnych (za dopłatą na miejscu – cena funtach brytyjskich):

 London Eye – przejażdżka największym na świecie kołem widokowym, z którego można zobaczyć panoramę Londynu; cena: 22 GBP.
 Harry Potter Tour – wizyta w Warner Bros. Studio London, wytwórni filmowej, w której powstawały filmy o przygodach słynnego młodego czarodzieja; możliwość zajrzenia za kulisy produkcji i zobaczenia wielu fantastycznych planów filmowych, kostiumów i rekwizytów, a także poznania ściśle strzeżonych sekretów i faktów na temat efektów specjalnych oraz animatroniki, dzięki którym filmy stały się tak popularne na całym świecie; cena: 40 GBP.

Zakwaterowanie

Uczestnicy obozu mieszkają u rodzin brytyjskich na obrzeżach Londynu, w pokojach 2, 3, 4 osobowych. Zakwaterowanie tego rodzaju stwarza niepowtarzalną okazję do osobistego kontaktu z tradycjami i kulturą panującymi na Wyspach. Są to rodziny z klasy średniej, zróżnicowane kulturowo i etnicznie, szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja u rodzin goszczących + pakowany lunch w trakcie dnia). Przykładowe menu:

 Śniadanie: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata.
 Lunch: kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu).
 Obiadokolacja: jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata.

Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu do Londynu, ostatni posiłek: śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu z Londynu.

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w Wielkiej Brytanii

Transport

Dojazd na obóz organizowany jest z wielu miast w Polsce i odbywa się komfortowym autokarem rejsowym pod opieką pilota. Jest on wliczony w cenę imprezy, ale obowiązuje dopłata za przejazd na odcinku krajowym, zależna od miejsca wyjazdu. Na niektórych odcinkach w Polsce możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (pociąg, mikrobus, samochód osobowy) i następnie przesiadka do autokaru docelowego (tzw. połączenie antenowe). Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd. W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE 664 097 679 czynny poza godzinami pracy biura.

W tabeli poniżej podajemy godziny odjazdów/przyjazdów autokarów oraz dopłaty transportowe. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Na poszczególnych odcinkach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów.

MiejscowośćWyjazdMiejsce wyjazdu/powrotuPowrótDopłata
Białystok17:00Dw. PKS, ul. Boh. Monte Cassino 10, st. 920:45180 PLN
Bydgoszcz13:45Dworzec PKS - stan. 18/1913:45120 PLN
Częstochowa10:15Dworzec PKS stan. 1316:30140 PLN
Elbląg07:45Dworzec PKS18:30140 PLN
Gdańsk10:00Dworzec PKS, ul. 3 Maja, stanowisko 1116:30140 PLN
Gliwice13:15Zajezdnia PKS ul. Pionierów 814:10140 PLN
Głogów16:30Parking przed dworcem PKP10:5080 PLN
Gorzów Wielkopolski18:00Dworzec PKS09:3080 PLN
Grudziądz12:30Dworzec PKP, stan. autokarów międzynarodowych15:00120 PLN
Katowice12:10Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi15:20140 PLN
Kielce11:00Dworzec PKS17:00140 PLN
Koszalin14:30Dworzec PKS, stanowisko 312:00100 PLN
Kraków11:00Dworzec PKS, płyta górna - ul. Bosacka 1816:30160 PLN
Legnica16:15Dworzec PKS10:45100 PLN
Leszno15:30Parking przed dworcem PKP11:30100 PLN
Lublin10:00Dworzec PKS, Al. Tysiąclecia18:00160 PLN
Łomża8:15Przystanek MPK przy Sikorskiego i Al. Legionów19:40160 PLN
Łódź13:30Dworzec PKP Łódź Kaliska - przed głównym wejściem (stan. Sindbad)14:30120 PLN
Olsztyn09:30Dworzec PKS - stanowisko 1118:00160 PLN
Opole13:30Dworzec PKS13:50120 PLN
Ostrołęka09:00Dworzec PKS19:00160 PLN
Piotrków Trybunalski12:30Dworzec PKS, stan. 1, 215:30140 PLN
Płock12:00Dworzec PKS, ul. Dworcowa16:20120 PLN
Poznań17:30Dw. PKS Galeria Avenida (dawniej City Center), st. 13-1911:00100 PLN
Puławy10:55Zatoka autobusowa obok dworca PKS17:00160 PLN
Radom12:00Dworzec PKS, ul. Prażmowskiego 1216:00140 PLN
Rzeszów07:30Dworzec PKS, ul. Grottgera19:40180 PLN
Słubice20:00Świecko 39, Port Świecko SINDBAD (przy drodze krajowej nr 39 w kierunku Zielonej Góry)08:000 PLN
Słupsk13:00Dworzec PKS, stanowisko 1813:30120 PLN
Szczecin17:00Dworzec Autobusowy, Pl. Grodzki 1, stanowisko 1A10:0080 PLN
Tarnów09:00dworzec PKS, ul. Dworcowa, stanowisko międzynarodowe18:10160 PLN
Toruń14:10dworzec PKP Toruń Miasto przy Pl. 18 Stycznia 414:20120 PLN
Warszawa11:15Dworzec Zachodni PKS - stanowisko 10/1116:30120 PLN
Włocławek13:00Dworzec PKS, stan. 915:20120 PLN
Wrocław15:00Tymczasowy dworzec autobusowy, ul. Joannitów 1312:00100 PLN
Zielona Góra17:45Dworzec PKS09:4580 PLN

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (9 dni)Cena w PLNOpcjonalne atrakcje
12.01 - 20.01.20191799•  London Eye: 22 GBP
•  Harry Potter Tour: 40 GBP
26.01 - 03.02.20191799
09.02 - 17.02.2019 1799

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

Do podanej ceny należy doliczyć: