Zimowe obozy językowe w Londynie

Opis

Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat na zimowy obóz językowy z angielskim do Londynu, europejskiej stolicy różnorodności kulturowej, mody, zabytków i zakupów. Metropolia przyciąga rzesze turystów przede wszystkim światowej klasy zabytkami, ale także parkami miejskimi pozwalającymi na relaks, miejscami rozrywki, które są w stanie sprostać każdemu gustowi i kieszeni, czy słynnymi sklepami. To miejsce w którym ludzie różnych nacji i kultur szybko się aklimatyzują i dobrze czują!

Oferta obozu łączy przyjemne z pożytecznym i umożliwia poczucie „smaku” języka angielskiego w oryginalnym otoczeniu. To wycieczka dla tych, którzy chcą spędzić ferie zimowe w angielskim stylu, zobaczyć kawałek brytyjskiej ziemi, poznać najsłynniejsze zabytki Londynu, czy zrobić owocne zakupy na słynnych brytyjskich wyprzedażach. Wszystko to po angielsku! Dodatkową zaletą obozu jest możliwość poznania rówieśników, którzy mają podobne zainteresowania – chcą nie tylko się czegoś nauczyć, ale i poczuć klimat Wielkiej Brytanii.

Program językowy

Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego oraz zwiedzanie i sytuacyjne zajęcia praktyczne prowadzone są przez doświadczonych, polskich lektorów języka angielskiego, którzy stanowią kadrę obozu. Uczestniczy podzieleni są na mniejsze grupy, z których każda ma swojego lektora. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym – Londynie!

Warsztaty językowe podczas obozu to:

 zadania do wykonania na mieście;
 quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim;
 odgrywanie scenek z życia codziennego;
 aktywna nauka przy zwiedzaniu Londynu z lektorem języka angielskiego.

Program turystyczny
Podczas obozu uczestnicy zobaczą wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy Wielkiej Brytanii oraz zwiedzą słynne londyńskie muzea. Szczegóły – zob. zakładka „Program”.

Obóz turystyczno-językowy w zimowym Londynie

Kadra
Kadrę obozu stanowią licencjonowani piloci wycieczek oraz doświadczeni opiekunowie będący jednocześnie lektorami języka angielskiego.

Zakwaterowanie i wyżywienie
Uczestnicy obozu mieszkają w domach brytyjskich rodzin goszczących w Londynie, które zapewniają im pełne wyżywienie. Szczegóły – zob. zakładka „Zakwaterowanie”.

Transport
Przejazd z Polski do Londynu i z powrotem autokarem rejsowym lub przelot samolotem linii LOT. Szczegóły – zob. zakładka „Transport”.

Program

 Warsztaty językowe:

 Zajęcia językowe realizowane w formie ćwiczeń, zadań i gier terenowych prowadzonych przez polskich lektorów języka angielskiego.
 Celem obozu jest zachęcenie do swobodnego komunikowania się w codziennych sytuacjach np. w trakcie zwiedzania miasta, robienia zakupów, pytania o drogę itp.
 Impreza łączy zimowy wypoczynek z niezapomnianą przygodą z językiem angielskim dla wszystkich bez względu na poziom zaawansowania.
 Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie, w miłej i przyjaznej atmosferze, tak aby każdy mógł mógł używać prawdziwego, żywego języka.

 Ramowy program obozu dla grupy autokarowej:

Dzień 1

 Wyjazd z Polski (szczegóły – zob. zakładka “Transport”), przejazd przez Niemcy, Benelux, Francję.

Dzień 2

 Przeprawa Calais-Dover, przyjazd do Londynu na Victoria Station ok. godz. 12:00, powitanie obozowiczów, przedstawienie programu pobytu i wycieczek fakultatywnych, rozpoczęcie przygody z angielskim i realizacja ćwiczeń językowych w trakcie zwiedzania.
 Zakwaterowanie u rodzin goszczących w godzinach wczesno-wieczornych, obiadokolacja.

Dzień 3-7

 Spacer Downing Street – ulicą na której mają swoje rezydencje najważniejsze osobistości życia politycznego Wielkiej Brytanii – premier i kanclerz skarbu.
 Spacer po St. James’s Park – najstarszym z królewskich parków w Londynie.
 Oglądanie zmiany warty pod Pałacem Buckingham – oficjalną rezydencją monarchów brytyjskich – jedynym na świecie pałacem, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję.
 Trafalgar Square – plac w centralnej części Londynu upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej armii pod Trafalgar; na placu znajdują się pomniki: Jerzego IV, gen. Heveloka oraz gen. Napiera, a jego cechą charakterystyczną jest ustawiona na środku, 55-metrowa kolumna Nelsona.
 National Gallery z bogatą kolekcją brytyjskich impresjonistów i dziełami Vincenta van Gogha.
 Piccadilly Circus – jedno z najbardziej rozpoznawalnych skrzyżowań na świecie w rozrywkowej i teatralnej dzielnicy West End.
 China Town – londyńska kolebka kultury chińskiej.
 Leicester Square – plac w dzielnicy teatrów West End, centrum rozrywki i jedna z głównych atrakcji turystycznych miasta.
 Imperial College of London – jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie, specjalizujący się w badaniach oraz kształceniu w dziedzinie nauki, inżynierii oraz medycyny.
 Zwiedzanie Science Museum – jednego z najsłynniejszych muzeów w Wielkiej Brytanii z eksponatami pochodzącymi z różnych dziedzin nauki i techniki. W jego zbiorach znajdują się przedmioty związane z działalnością brytyjskich wynalazców, takie jak pionierskie maszyny parowe Jamesa Watta, czy prototypowe odbiorniki telewizyjne Johna Bairda.
 Zwiedzanie Victoria and Albert Museum – największego na świecie muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego z kolekcją obejmującą przedmioty z różnych kontynentów powstałe na przestrzeni 5000 lat.
 Zwiedzanie Natural History Museum – muzeum, które przybliża dzieje naszej planety, liczące ponad 70 milionów eksponatów, w którym m.in. można doświadczyć symulowanego trzęsienia Ziemi oraz obejrzeć galerię dinozaurów z naturalnej wielkości ryczącym i ruchomym dinozaurem.
 Zakupy w Westfield Stratford City – największym centrum handlowym w UK.
  Covent Garden – dzielnica, w której spotykają się artyści, cyrkowcy, muzycy oraz zwykli ludzie; centralną częścią Covent Garden jest Piazza – liczący sobie ponad 500 lat targ, na którym można kupić świeże owoce, warzywa, kwiaty oraz pamiątki.
 M&M’s World – największy na świecie sklep ze słodyczami, zajmujący 4 piętra na łącznej powierzchni 3200 m2, którego wybudowanie kosztowało 10 mln funtów; jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny sklep M&M’s w Europie; poza słodyczami oferuje on naczynia, szkło, pościel i biżuterię, zabawki, ubrania, torby; wśród wielu atrakcji można zobaczyć m.in. wielką czekoladową ścianę, interaktywne ekrany i drażetkowy żyrandol.
 spacer Millenium Bridge – wiszącym mostem dla pieszych nad Tamizą, wybudowanym z okazji nowego tysiąclecia i otwartym w 2000 r.
 Zwiedzanie Museum of London – muzeum dokumentującego historię stolicy Wielkiej Brytanii od czasów prehistorycznych po współczesne, będącego największą kolekcją historii miejskiej na świecie z ponad sześcioma milionami eksponatów.
 Zwiedzanie British Museum – jednego z największych na świecie muzeów historii starożytnej, posiadającego w swoich zbiorach m.in. mumie egipskie, fragmenty greckiego Panteonu czy szkice Leonarda da Vinci.
 Spacer Oxford Street, ulicą będącą symbolem luksusu i ekstrawagancji, skupiającą ponad 300 sklepów.
 Houses of Parliament – spotkanie z wielką polityką i historią monarchii brytyjskiej i Big Ben – najbardziej znany symbol stolicy Wielkiej Brytanii.
 Spacer Tower Bridge – jedynym tego typu w Europie zwodzonym mostem; zbudowana w stylu wiktoriańskim, licząca niemal 200 lat konstrukcja jest jednym z najbardziej znanych atrakcji Londynu.
 Przejazd double decker bus-em, czyli piętrowym, typowo brytyjskim środkiem komunikacji naziemnej.
 Ekskluzywny dom towarowy Harrods (ok. 330 sklepów zajmujących powierzchnię ok. 20 000 m2).
 Camden Town – słynna dzielnica artystyczna, znana jako centrum mody alternatywnej (nie ma tu wielkich sieciówek); skóra, ćwieki i glany – typowy widok, alternatywna oaza z dala od królewskiego prestiżu i parlamentu; tutejsze fasady budynków ozdabiają polityczne komentarze, a intensywne barwy składają hołd sztuce Pop Art.
 Spacer po Hyde Park – jednym z kilku królewskich parków w Londynie, popularnym miejscu spotkań towarzyskich i wydarzeń kulturalnych, słynącym ze Speakers’ Corner, gdzie każdy może wygłosić swoje poglądy i brać udział w dyskusjach na przeróżne tematy.
 Spacer Baker Street – londyńską ulicą znaną głównie dzięki literackim postaciom Sherlocka Holmesa i doktora Watsona, stworzonym przez sir Arthura Conana Doyle’a, które zamieszkiwały pod numerem 221B.
 Spacer po Regent’s Park – kolejnym parku królewskim z największymi terenami zielonymi w centrum Londynu.
 Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 8

 Śniadanie + pakowany lunch na drogę powrotną, wykwaterowanie.
 Realizacja ćwiczeń językowych w trakcie zwiedzania.
 Rejs statkiem po Tamizie do Greenwich, miejsca gdzie wyznaczono południk zero.
 Wyjazd w kierunku Polski w godzinach popołudniowych, przeprawa Calais-Dover, przejazd przez Francję, Benelux.

Dzień 9

 Przejazd przez Niemcy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy (szczegóły – zob. zakładka “Transport”).

Dodatkowo można wziąć udział w imprezach fakultatywnych (za dopłatą na miejscu – cena funtach brytyjskich):

 London Eye – przejażdżka największym na świecie kołem widokowym (diabelskim młynem), z którego można zobaczyć panoramę Londynu z lotu ptaka; cena: 25 GBP.

 Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds – wizyta w prawdopodobnie najbardziej znanym muzeum na świecie, w którym można zobaczyć kilkaset naturalnej wielkości woskowych figur przedstawiających piosenkarzy, aktorów, sportowców czy znanych polityków, a wśród nich m.in. Marylin Monroe, Elvisa Presleya, Davida Beckhama, Madonnę, a nawet Dalajlamę, Jana Pawła II i Lecha Wałęsę; będzie też można spotkać się face to face z rodziną królewską; cena: 28 GBP.

 Tower of London, czyli Twierdza Londyńska, która przez setki lat była siedzibą władców Anglii, a w niej m.in. insygnia koronacyjne (królewski pierścień, jabłko, berło z krzyżem oraz korona brytyjska), zbroje czy broń; cena: 21 GBP.

UWAGA! Kolejność realizacji programu oraz jego poszczególne punkty mogą ulec zmianie.

Zakwaterowanie

Uczestnicy obozu mieszkają u rodzin brytyjskich na obrzeżach Londynu, w pokojach 2, 3, 4 osobowych. Zakwaterowanie tego rodzaju stwarza niepowtarzalną okazję do osobistego kontaktu z tradycjami i kulturą panującymi na Wyspach. Są to rodziny z klasy średniej, zróżnicowane kulturowo i etnicznie, szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja u rodzin goszczących + pakowany lunch w trakcie dnia). Przykładowe menu:

 Śniadanie: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata.
 Lunch: kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu).
 Obiadokolacja: jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata.

UWAGA! Istnieje możliwość realizacji diet: bezglutenowej, bez laktozy oraz wegetariańskiej (za dodatkową opłatą i po wcześniejszym zgłoszeniu: 235 PLN).

Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu do Londynu, ostatni posiłek: śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu z Londynu.

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w Wielkiej Brytanii

Transport

Dojazd na obóz organizowany jest z kilku większych miast w Polsce i odbywa się komfortowym autokarem rejsowym firmy SINDBAD pod opieką pilota. Jest on wliczony w cenę imprezy, ale obowiązuje dopłata za przejazd na odcinku krajowym, zależna od miejsca wyjazdu. Na niektórych odcinkach w Polsce możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (pociąg, mikrobus, samochód osobowy) i następnie przesiadka do autokaru docelowego (tzw. połączenie antenowe). Zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd. W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE 664 097 679 czynny poza godzinami pracy biura.

W tabeli poniżej podajemy godziny odjazdów/przyjazdów autokarów oraz dopłaty transportowe. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Na poszczególnych odcinkach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów.

MiejscowośćWyjazdMiejsce wyjazdu/powrotuPowrótDopłata
Łódź13:30Dworzec PKP Łódź Kaliska - przed głównym wejściem (stan. Sindbad)14:30160 PLN
Poznań17:30Dw. PKS Galeria Avenida (dawniej City Center), st. 5-811:00120 PLN
Szczecin17:00Dworzec Autobusowy, Pl. Grodnicki 1, stanowisko 1A10:00120 PLN
Warszawa11:15Dworzec Zachodni PKS - stanowisko 1116:30160 PLN
Wrocław15:00Dworzec Autobusowy - Galeria Wroclavia, ul. Sucha 112:00140 PLN

Drugą opcją jest przelot do Londynu i z powrotem samolotem linii PLL LOT z lotniska Chopina w Warszawie. Limit bagażu: 1 bagaż główny do 23 kg + bagaż podręczny do 8 kg. Wylot o godz. 7:30 rano. Zbiórka 2 godziny przed planowaną godziną odlotu samolotu na TERMINALU A, Hala Odlotów w „meeting point” pomiędzy strefami D i E. W czasie trwania przelotu uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE 664 097 679 czynny poza godzinami pracy biura.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

TerminyTransportCena w PLNOpcjonalne atrakcje
15.02 - 23.02.2023
(9 dni)
autokar2699•  London Eye: 25 GBP
•  Madame Tussauds: 28 GBP
•  Tower of London: 21 GBP
16.02 - 22.02.2023
(7 dni)
samolot3299

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 40 proc w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

Do podanej ceny należy doliczyć: