Obozy językowe Nowy Jork USA 2024

Miejsce i szkoła

Obozy i kursy językowe za granicąBezpośrednim organizatorem obozu i naszym partnerem w Nowym Jorku jest MLA (Move Language Ahead) – międzynarodowa szkoła językowa, mająca blisko 50 letnie (rok założenia 1976) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. W okresie letnich wakacji szkoła ta oferuje międzynarodowe obozy językowe dla dzieci i młodzieży na wielu kampusach w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanadzie oraz Włoszech, w których co roku udział bierze kilkanaście tysięcy uczestników z całego świata (w ubiegłym roku z ponad 50 krajów).

Gwarancję jakości szkoły MLA stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez British Council
Szkoła jest członkiem English UK
Szkoła akredytowana przez Accreditation International USA
Szkoła akredytowana przez NCPSA (National Council for Private School Accreditation) USA

W wakacje letnie 2024 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 11-18 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na duży, międzynarodowy obóz językowy szkoły MLA na kampusie publicznej uczelni wyższej Ramapo College, położonym w miasteczku Mahwah w stanie  New Jersey. Wyjazd odbędzie się w terminie 19 lipca – 9 sierpnia 2024 r. Jego program, oprócz nauki języka angielskiego, obejmuje intensywne zwiedzanie Wielkiego Jabłka (jak nazywany jest Nowy Jork), różnorodne zajęcia sportowe i kulturalne na kampusie, a także wycieczkę z noclegiem do Filadelfii i Waszyngtonu. W sam raz, by spędzić niezapomniane wakacje!

Obóz język angielski na kampusie Ramapo College w New Jersey, USA

Typowo amerykański kampus Ramapo College, rozciągający się na powierzchni 120 hektarów u podnóża gór Ramapo, został uznany przez CondeNast Traveler za jeden z 50 najpiękniejszych kampusów uniwersyteckich w USA w 2020 roku. Pośród rozległych terenów zielonych znajdują się m.in. nowoczesne budynki akademickie, sale wielofunkcyjne, akademiki, kawiarnie, hale sportowe, boiska, korty tenisowe, basen, siłownia, sale teatralne, galerie sztuki. Uczniowie mieszkają zaledwie kilka minut spacerem od miejsca zajęć i szkolnej stołówki. Ponieważ kampus zlokalizowany jest w typowym, niewielkim amerykańskim miasteczku, uczestnicy obozu będą mieli okazję doświadczyć życia w „small town USA”.

Program

W wakacje letnie 2024 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 11-18 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowy szkoły MLA na kampusie Ramapo College w stanie New Jersey. Wyjazd odbędzie się w terminie 19 lipca – 9 sierpnia 2024 r.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w internacie / akademiku na kampusie Ramapo College – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie”.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 60000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka polskiego pilota – rezydenta w czasie podróży samolotem i obozu w Nowym Jorku, opieka lokalnych wychowawców na miejscu.

Transfer grupowy pod opieką polskiego pilota z lotniska w Nowym Jorku na miejsce obozu i z powrotem na lotnisko po jego zakończeniu.

Materiały do nauki, zeszyt, długopis, smyczka, T-shirt, torba szkolna, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

Internat / akademik na kampusie Ramapo College (w miejscu zajęć):

 klimatyzowane apartamenty, składające się z pokoi 1- lub 2-osobowych (maks. 4 osoby w apartamencie), łazienki z prysznicem (1 łazienka na 4 osoby), toalety oraz salonu z aneksem kuchennym;
 pokoje wyposażone w biurko, krzesło oraz szafę;
 w akademiku sale do spotkań, pralnie na monety oraz dystrybutory z napojami i przekąskami;
 w całym budynku darmowe wi-fi;
 w akademiku dyżuruje strażnik, który kontroluje wejścia i wyjścia w porze nocnej;
 korzystanie z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej kampusu możliwe wyłącznie jeśli szkoła zaplanowała je w programie.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie):

 śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu w stołówce na terenie kampusu;
 podczas wycieczek uczestnicy otrzymują kartę płatniczą z środkami na zakup lunchu.

Zakwaterowanie na obozie językowym w Nowym Jorku - akademik na kampusie Ramapo College

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po kampusie.

Filmy:

Filmik autorstwa jednego z polskich uczestników obozu w Nowym Jorku w 2014 roku oraz polska grupa na obozie w Nowym Jorku w wakacje 2016:

Terminy i ceny

Termin grupowy (wylot z Warszawy)Cena w PLN
19.07 - 09.08.2024 (3 tyg.)19999

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).