Obozy językowe Nowy Jork USA 2021

Miejsce i szkoła

Obozy i kursy językowe za granicąBezpośrednim organizatorem obozu i naszym partnerem w Nowym Jorku jest PLUS (Professional Linguistic Upper Studies) – międzynarodowa szkoła językowa, mająca ponad 40 letnie (rok założenia 1972) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. W okresie letnich wakacji szkoła ta oferuje międzynarodowe obozy językowe dla dzieci i młodzieży na ponad 20 kampusach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Malcie, w których co roku udział bierze około trzydzieści tysięcy uczestników z całego świata (w ubiegłym roku z ponad 50 krajów).

Gwarancję jakości szkoły PLUS stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez British Council
Szkoła jest członkiem English UK

W wakacje letnie 2021 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na duży, międzynarodowy obóz językowy szkoły PLUS na kampusie prywatnej katolickiej uczelni wyższej Iona College, położonym w mieście New Rochelle w stanie Nowy Jork, zaledwie 30 minut jazdy pociągiem od centrum Manhattanu. Wyjazd odbędzie się w terminie 9 lipca – 31 lipca 2021 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne). Jego program, oprócz nauki języka angielskiego, obejmuje intensywne zwiedzanie Wielkiego Jabłka (jak nazywany jest Nowy Jork), różnorodne zajęcia sportowe i kulturalne na kampusie, a także wycieczkę z noclegiem nad Wodospad Niagara. W sam raz, by spędzić niezapomniane wakacje!

Obóz język angielski na kampusie Iona College w Nowym Jorku, USA

New Rochelle położone jest na północny-wschód od Nowego Jorku, z którym jest bardzo dobrze skomunikowane. Ze względu na znaczny rozwój budownictwa mieszkaniowego i rozległe publiczne tereny parkowe, jest często określane mianem “Home Town”. Miejscowość posiada tętniące życiem centrum z licznymi sklepami, centrami handlowymi, centrami rozrywki i kinem. Miejsce obozu, kampus Iona College, zlokalizowane jest w bezpiecznej okolicy, ok. 15 minut pieszo od centrum miasta i stacji kolejowej, a 5 minut od rozległego parku i ogrodu. Ten typowo amerykański, średniej wielkości kampus studencki, zadbany i niezwykle malowniczy, dysponuje wieloma atrakcyjnymi budynkami, akademikami, nowocześnie wyposażonymi klasami, kawiarnią Starbucks, salą jadalną, basenem oraz halą sportową, boiskami, kortami tenisowymi i terenami sportowo-rekreacyjnymi. Uczniowie mieszkają zaledwie 5 minut spacerem od miejsca zajęć i szkolnej stołówki. Ponieważ akademiki znajdują się przy głównej ulicy z wieloma sklepami i restauracjami, uczestnicy obozu będą mieli okazję doświadczyć życia w typowym, niewielkim amerykańskim miasteczku (“small town USA”).

Program

W wakacje letnie 2021 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowy szkoły PLUS na kampusie Iona College w Nowym Jorku. Wyjazd odbędzie się w terminie 9 lipca – 31 lipca 2021 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne).

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w internacie / akademiku na kampusie Rose Hill – zob. szczegóły w zakładce “Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 30000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 16000 PLN, bagaż do 1800 PLN.

Opieka polskiego pilota – rezydenta w czasie podróży samolotem i obozu w Nowym Jorku, opieka lokalnych wychowawców na miejscu.

Transfer grupowy pod opieką polskiego pilota z lotniska w Nowym Jorku na miejsce obozu i z powrotem na lotnisko po jego zakończeniu.

Materiały do nauki, zeszyt, długopis, T-shirt, torba szkolna, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Zakwaterowanie

Internat / akademik na kampusie Iona College, 5 minut pieszo od miejsca zajęć:

 klimatyzowane apartamenty, składające się z pokoi 1- lub 2-osobowych (maks. 6 osób w apartamencie), 1 lub 2 łazienek z prysznicem i toaletą oraz pokoju dziennego z aneksem kuchennym;
 dodatkowo w każdym apartamencie umywalki poza łazienką;
 pokoje wyposażone w biurko, krzesło oraz szafę;
 w akademiku sale do spotkań, pralnie oraz dystrybutory z napojami i przekąskami;
 w całym budynku darmowe wi-fi;
 w akademiku dyżuruje strażnik, który kontroluje wejścia i wyjścia w porze nocnej.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie):

 śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu w stołówce na terenie kampusu;
 “suchy” prowiant podczas wycieczek;
 dodatkowo wypad na obiad do słynnej Hard Rock Café w Nowym Jorku;
 szczegółowe menu (po angielsku).

Zakwaterowanie na obozie językowym w Nowym Jorku - akademik na kampusie Iona College

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po kampusie.

Filmy:

Filmik autorstwa jednego z polskich uczestników obozu w Nowym Jorku w 2014 roku oraz polska grupa na obozie w Nowym Jorku w wakacje 2016:

Terminy i ceny

Termin grupowy (wylot z Warszawy)*Cena w PLN
09.07 - 31.07.2021 (3 tyg.)15799

* Kurs dostępny jest też w innych terminach (wyjazd indywidualny bez polskiego opiekuna z dowolnego lotniska w Polsce).

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).