Obozy językowe Nowy Jork USA 2020

Miejsce i szkoła

Obozy i kursy językowe za granicąNaszym partnerem w Nowym Jorku jest LAL (Language and Leisure) – międzynarodowa szkoła językowa, mająca blisko 40 letnie (rok założenia 1980) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego dla obcokrajowców, w niekonwencjonalny sposób łącząca naukę angielskiego z zajęciami dodatkowymi, np. artystycznymi i sportowymi. Jej zasadą jest “nauka przez aktywność” a specjalnością kursy dla dzieci i młodzieży wg zasady “wszystko w cenie” – pełne wyżywienie, bogaty program  zajęć pozalekcyjnych pod opieką nauczycieli, wycieczki itp. W okresie letnich wakacji szkoła organizuje obozy językowe na kampusach uniwersyteckich w wielu krajach anglojęzycznych, w których co roku udział bierze kilkadziesiąt tysięcy uczestników z całego świata.

Gwarancję jakości szkoły LAL stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez Commission on English Language Program Accreditation (CEA)
Szkoła jest członkiem EnglishUSA (American Association of Intensive English Programs - AAIEP)

W wakacje letnie 2020 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na duży, międzynarodowy obóz językowy szkoły LAL na kampusie Rose Hill Uniwersytetu Fordham, położonym w dzielnicy Bronx, tuż obok zoo i blisko Manhattanu. Wyjazd odbędzie się w terminie 3 lipca – 25 lipca 2019 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne). W jego programie nie zabraknie ani zwiedzania Wielkiego Jabłka (jak nazywany jest Nowy Jork) ani różnorodnych zajęć sportowych i kulturalnych. W sam raz, by spędzić niezapomniane wakacje!

Obóz język angielski na kampusie Rose Hill w Nowym Jorku, USA

Charakteryzujący się gotycką architekturą Rose Hill Campus rozpościera się na ponad 30-hektarowym, zielonym terenie, na którym znajdują się zarówno sale do nauki, jak i internaty/akademiki. Położenie i organizacja kampusu daje pełnię bezpieczeństwa wypoczywającej tu młodzieży, a jednocześnie wiele możliwości spędzania czasu pozalekcyjnego, a w pobliżu dostępne są liczne sklepy i kawiarnie.

Program

W wakacje letnie 2019 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowy szkoły LAL na kampusie Rose Hill Uniwersytetu Fordham w Nowym Jorku. Wyjazd odbędzie się w terminie 3 lipca – 25 lipca 2019 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne).

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w internacie / akademiku na kampusie Rose Hill – zob. szczegóły w zakładce “Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 30000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 16000 PLN, bagaż do 1800 PLN.

Opieka polskiego pilota – rezydenta w czasie podróży samolotem i obozu w Nowym Jorku, opieka lokalnych wychowawców na miejscu.

Transfer grupowy pod opieką polskiego pilota z lotniska w Nowym Jorku na miejsce obozu i z powrotem na lotnisko po jego zakończeniu.

Materiały do nauki, zeszyt, długopis, T-shirt, torba szkolna, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Zakwaterowanie

Internat / akademik na kampusie Rose Hill:

 klimatyzowane apartamenty typu studio, składające się z pokoi 1- lub 2-osobowych (maks. 6 osób w apartamencie), 1 lub 2 łazienek z prysznicem i oddzielnej toalety;
 dodatkowo w każdym apartamencie 2 umywalki poza łazienką;
 pokoje wyposażone w biurko, komodę oraz szafę i/lub wysuwane spod łóżka szuflady;
 w akademiku sala do spotkań, sala telewizyjna, darmowa pralnia oraz dystrybutory z napojami i przekąskami;
 w całym budynku darmowe wi-fi;
 w akademiku dyżuruje strażnik, który kontroluje wejścia i wyjścia w porze nocnej.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie):

 śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu w stołówce na terenie kampusu;
 “suchy” prowiant podczas wycieczek;
 dodatkowo 3 wspólne wieczorne wypady do nowojorskich restauracji (np. słynnej Hard Rock Café czy Planet Hollywood na Times Square), aby poznać atmosferę miasta;
 szczegółowe menu (po angielsku).

Zakwaterowanie na obozie językowym w Nowym Jorku - akademik na kampusie Fordham University

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Filmik autorstwa jednego z polskich uczestników obozu w Nowym Jorku w 2014 roku oraz polska grupa na obozie w Nowym Jorku w wakacje 2016:

Terminy i ceny

Termin grupowy (wylot z Warszawy)*Cena w PLN
03.07 - 25.07.2019 (3 tyg.)15599

* Kurs dostępny jest też w innych terminach (wyjazd indywidualny bez polskiego opiekuna z dowolnego lotniska w Polsce).

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).