Obozy językowe Nowy Jork USA 2023

Miejsce i szkoła

Obozy i kursy językowe za granicąBezpośrednim organizatorem obozu i naszym partnerem w Nowym Jorku jest PLUS (Professional Linguistic Upper Studies) – międzynarodowa szkoła językowa, mająca ponad 40 letnie (rok założenia 1972) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. W okresie letnich wakacji szkoła ta oferuje międzynarodowe obozy językowe dla dzieci i młodzieży na ponad 20 kampusach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Malcie, w których co roku udział bierze około trzydzieści tysięcy uczestników z całego świata (w ubiegłym roku z ponad 50 krajów).

Gwarancję jakości szkoły PLUS stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez British Council
Szkoła jest członkiem English UK

W wakacje letnie 2023 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na duży, międzynarodowy obóz językowy szkoły PLUS na kampusie prywatnej katolickiej uczelni wyższej Iona College, położonym w mieście New Rochelle w stanie Nowy Jork, zaledwie 30 minut jazdy pociągiem od centrum Manhattanu. Wyjazd odbędzie się w terminie 1 lipca – 23 lipca 2023 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne). Jego program, oprócz nauki języka angielskiego, obejmuje intensywne zwiedzanie Wielkiego Jabłka (jak nazywany jest Nowy Jork), różnorodne zajęcia sportowe i kulturalne na kampusie, a także wycieczkę z noclegiem nad Wodospad Niagara. W sam raz, by spędzić niezapomniane wakacje!

Obóz język angielski na kampusie Iona College w Nowym Jorku, USA

New Rochelle położone jest na północny-wschód od Nowego Jorku, z którym jest bardzo dobrze skomunikowane. Ze względu na znaczny rozwój budownictwa mieszkaniowego i rozległe publiczne tereny parkowe, jest często określane mianem „Home Town”. Miejscowość posiada tętniące życiem centrum z licznymi sklepami, centrami handlowymi, centrami rozrywki i kinem. Miejsce obozu, kampus Iona College, zlokalizowane jest w bezpiecznej okolicy, ok. 15 minut pieszo od centrum miasta i stacji kolejowej, a 5 minut od rozległego parku i ogrodu. Ten typowo amerykański, średniej wielkości kampus studencki, zadbany i niezwykle malowniczy, dysponuje wieloma atrakcyjnymi budynkami, akademikami, nowocześnie wyposażonymi klasami, kawiarnią Starbucks, salą jadalną, basenem oraz halą sportową, boiskami, kortami tenisowymi i terenami sportowo-rekreacyjnymi. Uczniowie mieszkają zaledwie 5 minut spacerem od miejsca zajęć i szkolnej stołówki. Ponieważ akademiki znajdują się przy głównej ulicy z wieloma sklepami i restauracjami, uczestnicy obozu będą mieli okazję doświadczyć życia w typowym, niewielkim amerykańskim miasteczku („small town USA”).

Program

W wakacje letnie 2023 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowy szkoły PLUS na kampusie Iona College w Nowym Jorku. Wyjazd odbędzie się w terminie 1 lipca – 23 lipca 2022 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne).

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w internacie / akademiku na kampusie Rose Hill – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 60000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka polskiego pilota – rezydenta w czasie podróży samolotem i obozu w Nowym Jorku, opieka lokalnych wychowawców na miejscu.

Transfer grupowy pod opieką polskiego pilota z lotniska w Nowym Jorku na miejsce obozu i z powrotem na lotnisko po jego zakończeniu.

Materiały do nauki, zeszyt, długopis, T-shirt, torba szkolna, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

Internat / akademik na kampusie Iona College, 5 minut pieszo od miejsca zajęć:

 klimatyzowane apartamenty, składające się z pokoi 1- lub 2-osobowych (maks. 6 osób w apartamencie), 1 lub 2 łazienek z prysznicem i toaletą oraz pokoju dziennego z aneksem kuchennym;
 dodatkowo w każdym apartamencie umywalki poza łazienką;
 pokoje wyposażone w biurko, krzesło oraz szafę;
 w akademiku sale do spotkań, pralnie oraz dystrybutory z napojami i przekąskami;
 w całym budynku darmowe wi-fi;
 w akademiku dyżuruje strażnik, który kontroluje wejścia i wyjścia w porze nocnej.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie):

 śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu w stołówce na terenie kampusu;
„suchy” prowiant podczas wycieczek;
 szczegółowe menu (po angielsku).

Zakwaterowanie na obozie językowym w Nowym Jorku - akademik na kampusie Iona College

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po kampusie.

Filmy:

Filmik autorstwa jednego z polskich uczestników obozu w Nowym Jorku w 2014 roku oraz polska grupa na obozie w Nowym Jorku w wakacje 2016:

Terminy i ceny

Termin grupowy (wylot z Warszawy)*Cena w PLN
01.07 - 23.07.2022 (3 tyg.)16500

* Kurs dostępny jest też w innych terminach (wyjazd indywidualny bez polskiego opiekuna z dowolnego lotniska w Polsce).

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).