Obozy językowe Los Angeles USA 2023

Miejsce i szkoła

Zapraszamy na międzynarodowy młodzieżowy obóz językowy do Los Angeles w słonecznej Kalifornii. W jego programie, oprócz nauki języka angielskiego na renomowanym uniwersyteckim kampusie, znajduje się mnóstwo rozrywek i wycieczek – oprócz samego „Miasta Aniołów” z Hollywood i Beverly Hills, obozowicze odwiedzą m.in. San Diego, Santa Barbara czy park rozrywki Six Flags, a także słynne atrakcje turystyczne w sąsiednich stanach – Las Vegas, Wielki Kanion czy tamę Hoover Dam. Dodatkowo skosztują amerykańskiej kultury jedzenia w restauracjach Hard Rock Cafe w Hollywood i Las Vegas, a być może będą mieli również szansę zobaczyć znane osobistości ze świata rozrywki i show businessu.

Obozy i kursy językowe za granicąBezpośrednim organizatorem obozu i naszym partnerem w Los Angeles jest PLUS (Professional Linguistic Upper Studies) – międzynarodowa szkoła językowa, mająca ponad 40 letnie (rok założenia 1972) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. W okresie letnich wakacji szkoła ta oferuje międzynarodowe obozy językowe dla dzieci i młodzieży na ponad 20 kampusach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Malcie, w których co roku udział bierze około trzydzieści tysięcy uczestników z całego świata (w ubiegłym roku z ponad 50 krajów).

Gwarancję jakości szkoły PLUS stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez British Council
Szkoła jest członkiem English UK

W wakacje letnie 2023 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na duży, międzynarodowy obóz językowy szkoły PLUS odbywający się na największym kampusie amerykańskiej uczelni wyższej California State University, zlokalizowanym w Northridge – dzielnicy (neighborhood) Los Angeles w dolinie San Fernando, ok. 30 min jazdy do Beverly Hills i Hollywood, a 20 do Oceanu. Kampus ten jest tak malowniczy, że kręcone były na nim sceny do wielu filmów i programów telewizyjnych, m.in. Dexter, Legalna Blondynka 2, czy Buffy – Postrach Wampirów. Wyjazd odbędzie się w terminie 8-30 lipca 2022 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne).

Obóz język angielski na kampusie Northridge w Los Angeles, USA

Miejsce obozu, nowoczesny kampus Northridge, należący do California State University, jest jednym z najlepszych miasteczek akademickich w całych Stanach pod względem wyposażenia i udogodnień rekreacyjno-sportowych. Tu będzie mieszkać i uczyć się w nowocześnie wyposażonych klasach polska grupa wraz z innymi uczestnikami z całego świata. Na obszernym, kilkuhektarowym zielonym terenie kampusu, otoczonym typowo amerykańskimi domami jednorodzinnymi, oprócz sal lekcyjnych, akademików i 2 stołówek, znajduje się basen zewnętrzny, z którego można korzystać w wolnym czasie, tereny do siatkówki i koszykówki, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, sprzęt do fitness na świeżym powietrzu, kręgielnia, bilard oraz kawiarnie i sklepik, w którym można kupić coś do jedzenia, picia, czy pamiątki. Jest tu też sala wielofunkcyjna, małe kino i pralnia na monety. Poza tym obozowicze mają wszędzie darmowy dostęp do wi-fi.

Program

W wakacje letnie 2023 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowy szkoły LAL na kampusie Northridge California State University w Los Angeles. Wyjazd odbędzie się w terminie 8 – 30 lipca 2023 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne).

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w internacie / akademiku na kampusie Northridge – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 60000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka polskiego pilota – rezydenta w czasie podróży samolotem i obozu w Los Angeles, opieka lokalnych wychowawców na miejscu.

Transfer grupowy pod opieką polskiego pilota-rezydenta z lotniska w Los Angeles na miejsce obozu i z powrotem na lotnisko po jego zakończeniu.

Materiały do nauki, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

Internat / akademik na kampusie Northridge:

4. piętrowy, nowoczesny budynek apartamentowy, 15 minut pieszo od sal lekcyjnych;
apartamenty składające się z dwóch lub trzech jedno- lub dwuosobowych pokojów z klimatyzacją;
w każdym apartamencie znajduje się łazienka z prysznicem i dwoma umywalkami, salon i kuchnia;
pościel zmieniana raz na tydzień;
w akademiku dystrybutory z przekąskami i napojami oraz pralnia na monety;
uwaga: podczas wycieczki do Las Vegas uczniowie nocują (3 noclegi) w hotelu 4* w pokojach dzielonych.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie):

śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu w nowoczesnej stołówce na terenie kampusu;
wybór między zdrowymi i amerykańskimi daniami, codziennie warzywa, sałatki i owoce;
„suchy” prowiant podczas wycieczek (do wyboru różne rodzaje kanapek);
uwaga: podczas wycieczki do Las Vegas wyżywienie jest w restauracji w hotelu, w którym nocują uczestnicy obozu;
szczegółowe menu (po angielsku).

Zakwaterowanie na obozie językowym w Los Angeles - akademik na kampusie Northridge California State University

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Termin grupowy (wylot z Warszawy)*Cena w PLN
08.07 - 30.07.2022 (3 tyg.)17499

* Kurs dostępny jest też w innych terminach (wyjazd indywidualny bez polskiego opiekuna z dowolnego lotniska w Polsce).

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).