Obozy językowe Los Angeles USA 2023

Miejsce i szkoła

Zapraszamy na międzynarodowy młodzieżowy obóz językowy do Los Angeles w słonecznej Kalifornii. W jego programie, oprócz nauki języka angielskiego na renomowanym uniwersyteckim kampusie, znajduje się mnóstwo rozrywek i wycieczek – oprócz samego „Miasta Aniołów” z Hollywood i Beverly Hills, obozowicze odwiedzą m.in. San Diego, Santa Barbara czy park rozrywki Six Flags, a także słynne atrakcje turystyczne w sąsiednich stanach – Las Vegas, Wielki Kanion czy tamę Hoover Dam. Dodatkowo skosztują amerykańskiej kultury jedzenia w restauracjach Hard Rock Cafe w Hollywood i Las Vegas, a być może będą mieli również szansę zobaczyć znane osobistości ze świata rozrywki i show businessu.

Obozy i kursy językowe za granicąBezpośrednim organizatorem obozu i naszym partnerem w Los Angeles jest PLUS (Professional Linguistic Upper Studies) – międzynarodowa szkoła językowa, mająca ponad 50 letnie (rok założenia 1972) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. W okresie letnich wakacji szkoła ta oferuje międzynarodowe obozy językowe dla dzieci i młodzieży na ponad 20 kampusach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Malcie, w których co roku udział bierze około trzydzieści tysięcy uczestników z całego świata (w ubiegłym roku z ponad 50 krajów).

Gwarancję jakości szkoły PLUS stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez British Council
Szkoła jest członkiem English UK

W wakacje letnie w terminie 5-27 lipca 2023 r. organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-20 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na duży, międzynarodowy obóz językowy szkoły PLUS odbywający się na nowoczesnym, wielohektarowym kampusie amerykańskiej uczelni wyższej California State University (Cal State LA) zlokalizowanym w University Hills – dzielnicy (neighborhood) mieszkalnej we wschodniej części Los Angeles, leżącej w paśmie górskim San Rafael Hills, blisko centrum miasta i ok. 20 min jazdy od plaży nad oceanem. Nieopodal znajdują się miejscowości Alhambra i Monterey Park.

Obóz język angielski na kampusie California State University w Los Angeles, USA

Kampus rozciąga się na wzgórzu, z którego roztacza się widok na góry San Gabriel na północy, dolinę San Gabriel na wschodzie, aglomerację Los Angeles na zachodzie oraz półwysep Palos Verdes i wyspę Santa Catalina na południu. Tu będzie mieszkać i uczyć się w nowocześnie wyposażonych klasach polska grupa wraz z innymi uczestnikami z całego świata. Na obszernym terenie kampusu, otoczonym typowo amerykańskimi domami jednorodzinnymi, oprócz sal wykładowych, akademików i stołówek, znajduje się m.in. basen, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, siłownie oraz kawiarnie typu Starbucks i sklepiki, w których można kupić coś do jedzenia i picia, czy pamiątki. W samym sercu miasteczka uniwersyteckiego położony jest tzw. Ogród Dobrego Samopoczucia (ang. Garden of Well-Being), spokojna przestrzeń relaksacyjna z medytacyjną ścieżką spacerową, dziełami sztuki i ponad 50 rodzajami roślin. Na całym terenie kampusu obozowicze mogą bezpłatnie korzystać z wi-fi.

Program

W wakacje letnie 2023 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-20 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowy szkoły PLUS na kampusie Cal State LA w Los Angeles. Wyjazd odbędzie się w terminie 5 – 27 lipca 2023 r.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w internacie / akademiku na kampusie Cal State LA – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie”.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 60000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka polskiego pilota – rezydenta w czasie podróży samolotem i obozu w Los Angeles, opieka lokalnych wychowawców na miejscu.

Transfer grupowy pod opieką polskiego pilota-rezydenta z lotniska w Los Angeles na miejsce obozu i z powrotem na lotnisko po jego zakończeniu.

Pakiet powitalny: zeszyt, długopis, smycz, ręcznik, torba szkolna.

Materiały do nauki, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

Internat / akademik na kampusie Cal State LA:

niedawno wybudowane nowoczesne wielopiętrowe budynki w pobliżu sal lekcyjnych;
2 rodzaje zakwaterowania (w każdym klimatyzacja i wi-fi):
  apartamenty 6-osobowe podzielone na 3 pokoje 2-osobowe, w apartamencie dzielone łazienki i salon;
  pokoje 1-osobowe z łazienką dzieloną na korytarzu (1 łazienka na 2 osoby);
w każdym pokoju łóżko, szafa, biurko i krzesło na osobę;
pościel zmieniana raz na tydzień;
w akademiku dystrybutory z przekąskami i napojami oraz pralnia na monety;
uwaga: podczas wycieczki do Las Vegas uczniowie nocują (3 noclegi) w hotelu 4* w pokojach dzielonych.

Zobacz mapę kampusu Cal State LA.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie):

śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu w nowoczesnej stołówce na terenie kampusu;
wybór między zdrowymi i amerykańskimi daniami, codziennie warzywa, sałatki i owoce;
„suchy” prowiant podczas wycieczek (do wyboru różne rodzaje kanapek);
dodatkowo wspólny wieczorny wypad do restauracji Hard Rock Café w Hollywood, aby poznać amerykańską kulturę kulinarną;
uwaga: podczas wycieczki do Las Vegas wyżywienie jest w restauracji w hotelu, w którym nocują uczestnicy obozu;
szczegółowe menu (po angielsku).

Zakwaterowanie na obozie językowym w Los Angeles - akademik na kampusie Cal State LA

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Termin grupowy (wylot z Warszawy)Cena w PLN
05.07 - 27.07.2023 (3 tyg.)19999

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).