Obozy językowe Los Angeles USA 2021

Miejsce i szkoła

Zapraszamy na międzynarodowy młodzieżowy obóz językowy do Los Angeles w słonecznej Kalifornii. W jego programie, oprócz nauki języka angielskiego na renomowanym uniwersyteckim kampusie, znajduje się mnóstwo rozrywek i wycieczek – oprócz samego „Miasta Aniołów” z Hollywood i Beverly Hills, obozowicze odwiedzą m.in. San Diego, Santa Barbara czy park rozrywki Six Flags, a także słynne atrakcje turystyczne w sąsiednich stanach – Las Vegas, Wielki Kanion czy tamę Hoover Dam. Dodatkowo skosztują amerykańskiej kultury jedzenia w restauracjach Hard Rock Cafe w Hollywood i Las Vegas, a być może będą mieli również szansę zobaczyć znane osobistości ze świata rozrywki i show businessu.

Obozy i kursy językowe za granicąBezpośrednim organizatorem obozu i naszym partnerem w Los Angeles jest PLUS (Professional Linguistic Upper Studies) – międzynarodowa szkoła językowa, mająca ponad 40 letnie (rok założenia 1972) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. W okresie letnich wakacji szkoła ta oferuje międzynarodowe obozy językowe dla dzieci i młodzieży na ponad 20 kampusach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Malcie, w których co roku udział bierze około trzydzieści tysięcy uczestników z całego świata (w ubiegłym roku z ponad 50 krajów).

Gwarancję jakości szkoły PLUS stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez British Council
Szkoła jest członkiem English UK

W wakacje letnie 2021 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na duży, międzynarodowy obóz językowy szkoły PLUS odbywający się na największym kampusie amerykańskiej uczelni wyższej California State University, zlokalizowanym w Northridge – dzielnicy (neighborhood) Los Angeles w dolinie San Fernando, ok. 30 min jazdy do Beverly Hills i Hollywood, a 20 do Oceanu. Kampus ten jest tak malowniczy, że kręcone były na nim sceny do wielu filmów i programów telewizyjnych, m.in. Dexter, Legalna Blondynka 2, czy Buffy – Postrach Wampirów. Wyjazd odbędzie się w terminie 2-24 lipca 2021 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne).

Obóz język angielski na kampusie Northridge w Los Angeles, USA

Miejsce obozu, nowoczesny kampus Northridge, należący do California State University, jest jednym z najlepszych miasteczek akademickich w całych Stanach pod względem wyposażenia i udogodnień rekreacyjno-sportowych. Tu będzie mieszkać i uczyć się w nowocześnie wyposażonych klasach polska grupa wraz z innymi uczestnikami z całego świata. Na obszernym, kilkuhektarowym zielonym terenie kampusu, otoczonym typowo amerykańskimi domami jednorodzinnymi, oprócz sal lekcyjnych, akademików i 2 stołówek, znajduje się basen zewnętrzny, z którego można korzystać w wolnym czasie, tereny do siatkówki i koszykówki, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, sprzęt do fitness na świeżym powietrzu, kręgielnia, bilard oraz kawiarnie i sklepik, w którym można kupić coś do jedzenia, picia, czy pamiątki. Jest tu też sala wielofunkcyjna, małe kino i pralnia na monety. Poza tym obozowicze mają wszędzie darmowy dostęp do wi-fi.

Program

W wakacje letnie 2021 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat 3 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowy szkoły LAL na kampusie Northridge California State University w Los Angeles. Wyjazd odbędzie się w terminie 2 – 24 lipca 2021 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne).

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w internacie / akademiku na kampusie Northridge – zob. szczegóły w zakładce “Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 30000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 16000 PLN, bagaż do 1800 PLN.

Opieka polskiego pilota – rezydenta w czasie podróży samolotem i obozu w Los Angeles, opieka lokalnych wychowawców na miejscu.

Transfer grupowy pod opieką polskiego pilota-rezydenta z lotniska w Los Angeles na miejsce obozu i z powrotem na lotnisko po jego zakończeniu.

Materiały do nauki, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Zakwaterowanie

Internat / akademik na kampusie Northridge:

4. piętrowy, nowoczesny budynek apartamentowy, 15 minut pieszo od sal lekcyjnych;
apartamenty składające się z dwóch lub trzech jedno- lub dwuosobowych pokojów z klimatyzacją;
w każdym apartamencie znajduje się łazienka z prysznicem i dwoma umywalkami, salon i kuchnia;
pościel zmieniana raz na tydzień;
w akademiku dystrybutory z przekąskami i napojami oraz pralnia na monety;
uwaga: podczas wycieczki do Las Vegas uczniowie nocują (3 noclegi) w hotelu 4* w pokojach dzielonych.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie):

śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu w nowoczesnej stołówce na terenie kampusu;
wybór między zdrowymi i amerykańskimi daniami, codziennie warzywa, sałatki i owoce;
“suchy” prowiant podczas wycieczek (do wyboru różne rodzaje kanapek);
dodatkowo 2-3 wspólne wieczorne wypady do restauracji (np. Hard Rock Café w Las Vegas i Hollywood), aby poznać amerykańską kulturę kulinarną;
uwaga: podczas wycieczki do Las Vegas wyżywienie jest w restauracji w hotelu, w którym nocują uczestnicy obozu;
szczegółowe menu (po angielsku).

Zakwaterowanie na obozie językowym w Los Angeles - akademik na kampusie Northridge California State University

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Termin grupowy (wylot z Warszawy)*Cena w PLN
02.07 - 24.07.2021 (3 tyg.)15999

* Kurs dostępny jest też w innych terminach (wyjazd indywidualny bez polskiego opiekuna z dowolnego lotniska w Polsce).

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).