Obozy językowe (angielski, włoski) Włochy 2020

Opis

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat do Włoch na wakacyjny obóz rekreacyjno-turystyczny z zajęciami językowymi (do wyboru język angielski lub włoski). Odbywa się on w uroczym miasteczku portowym Cesenatico – kurorcie turystycznym położonym w samym sercu włoskiej Riwiery Adriatyckiej, tuż obok Rimini. Długie piaszczyste plaże, ciepłe morze, a wieczorami liczne atrakcje sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na letnie wakacje. W miejscu tym na każdym kroku widoczne są świadectwa bogatych tradycji żeglarskich włoskiej riwiery. Historyczny port oraz stare miasto to prawdziwe muzeum na wolnym powietrzu. W trakcie spacerów nad Kanałem Portowym, zaprojektowanym przez samego Leonarda da Vinci, podziwiać można wielobarwne, stare łodzie żaglowe zacumowane obok współczesnych kutrów rybackich. Miejsca godne uwagi to m.in. Muzeum Morskie ze skansenem kolorowych łodzi żaglowych, Dom Marino Morettiego (poeta włoski), Muzeum kolarza Marco Pantani’ego, Teatr i Biblioteka Miejska. Warto również odwiedzić zakątki historyczne: Piazza Pisacane z pomnikiem Garibaldiego i pobliskim parkiem archeologicznym, w którym znajdują się m.in. pozostałości średniowiecznej fortecy.

Obóz językowy w Cesenatico Włochy

Uczestnicy obozu mieszkają w kompleksie ośrodka wypoczynkowego w Cesenatico, położonym bezpośrednio przy rozległej, prywatnej, piaszczystej plaży z bezpłatnymi parasolami, leżakami i natryskami. W sąsiedztwie ośrodka znajduje się Park Wodny Atlantica, a do zabytkowego i rozrywkowego centrum miasta jest zaledwie 500 m. Szczegóły – zob. zakładka “Zakwaterowanie” powyżej.

Program

Uczestnicy wyjazdu podzieleni będą na grupy wiekowe: 8-13 (kolonia) i 14-18 lat (obóz).

Program rekreacyjny obozu, prowadzony przez polskich animatorów i wychowawców, obejmuje m.in.: kąpiele w morzu pod okiem ratowników, plażowanie, aerobik, projekcje filmów w kinie letnim, konkursy, gry, zabawy, kalambury, karaoke, turnieje sportowe z nagrodami oraz dyskoteki w międzynarodowym towarzystwie. Dodatkowa atrakcja to degustacja dań kuchni włoskiej podczas wieczoru Pizza Party.

W ramach programu turystycznego uczestnicy obozu zwiedzą zabytki Cesenatico, m.in. zaprojektowany przez Leonarda da Vinci urokliwy port rybacki ze skansenem łodzi żaglowych. W drodze powrotnej do kraju przewidziany jest pobyt w Wenecji, do której obozowicze popłyną Laguną Wenecką statkiem z przystani, a następnie odbędą spacery trasą turystyczną do Mostu Rialto, Placu i Bazyliki św. Marka oraz Mostu Westchnień. Uwaga: obowiązuje dopłata za rejs statkiem do Wenecji i wjazd do miasta w wysokości 40 EUR.

Program rekreacyjno-turystyczny będzie uzupełniony zajęciami językowymi (15 godzin podczas turnusu) w formie warsztatów, konwersacji i scenek rodzajowych. Do wyboru język angielski lub włoski. Podział na grupy wiekowe. Uczestnicy obozu otrzymają materiały niezbędne do zajęć. Ponadto, nauce języka obcego sprzyja pobyt w międzynarodowym towarzystwie – obozowicze będą mogli np. wziąć udział w dyskotekach i spotkaniach integracyjnych.

Dodatkowo można wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych (przy odpowiedniej liczbie chętnych i za dopłatą):

 wycieczka do Mirabilandii – największego włoskiego parku rozrywki; bilet wstępu upoważnia do korzystania w dowolnej ilości z ponad 40 różnych atrakcji, m.in.: kolejki górskie, karuzele, kino trójwymiarowe z efektami specjalnymi, występy artystów, pokazy kaskaderów i wiele innych (więcej szczegółów na www.mirabilandia.it).
Cena: 40 EUR

 wycieczka autokarowa do San Marino – najstarszej republiki świata.
Cena: 25 EUR

 całodzienna wycieczka do Rzymu i Watykanu; w programie m.in.: Bazylika i Plac św. Piotra, odwiedzenie grobu Jana Pawła II, Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi.
Cena: 65 EUR

 całodzienny pobyt w Parku Wodnym Atlantica.
Cena: 15 EUR

 wyjazd na profesjonalną dyskotekę (dla uczestników, którzy ukończyli 16 lat).
Cena: 25 EUR

Ramowy program pobytu:

 1 dzień:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przekroczenie granicy polsko-czeskiej około 19.00. W trakcie przejazdu dłuższa przerwa w Czechach ok. godz. 21. Możliwość zakupu posiłku (we własnym zakresie) w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s. Orientacyjny koszt posiłku od ok. 100-150 CZK. Dalszy przejazd przez Czechy i Austrię.

 2 dzień:
Przyjazd do Cesenatico w godzinach dopołudniowych. Złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Spotkanie organizacyjne, podział na grupy i pokoje, przekazanie praktycznych informacji dotyczących wypoczynku, zapoznanie z regulaminami, programem, i ofertą wycieczek. Zakwaterowanie w pokojach ok. godz. 16. Pierwszym posiłkiem w miejscu pobytu jest obiad. Spacer z wychowawcami po najbliższej okolicy. Kolacja. Wieczorny program integracyjny. Nocleg.

 3 – 9 dzień (przy terminach 7-noclegowych: 3 – 8 dzień):
Ok. 8.30 śniadanie. Po śniadaniu zajęcia językowe. W ramach rekreacyjnego programu dopołudniowego plażowanie i kąpiele w morzu. Zajęcia sportowe na plaży. Około południa powrót z plaży. Ok. 13.00 obiad. Po obiedzie, odpoczynek, czyli czas na tradycyjną włoską, poobiednią sjestę. Zajęcia językowe oraz zajęcia popołudniowe realizowane przez animatora i wychowawców, które obejmują np.: gry i zabawy sportowe, konkursy, plażowanie. Ok. 18.30 kolacja. Po kolacji spacer do portu lub wieczorne animacje (np. karaoke, projekcje filmów, zajęcia integracyjne). Cisza nocna: 23.00 – 7.00. W czasie pobytu realizowany będzie również program turystyczny, który obejmuje zwiedzanie zabytków Cesenatico m.in.: urokliwego portu rybackiego zaprojektowanego przez Leonarda da Vinci ze skansenem kolorowych łodzi żaglowych. Dodatkowo, dla chętnych, oferta wycieczek fakultatywnych.

 10 dzień (przy terminach 7-noclegowych: 9 dzień):
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi. Wyjazd w drogę powrotną. Rejs statkiem do Wenecji. Spacer po Wenecji. Rejs powrotny. W godzinach wieczornych wyjazd w dalszą podróż do Polski. Przejazd przez Włochy.

 11 dzień (przy terminach 7-noclegowych: 10 dzień):
Przejazd przez Austrię i Czechy. Dłuższa przerwa w Czechach ok. 8.00. Możliwość zakupu posiłku (we własnym zakresie) w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s. Orientacyjny koszt posiłku: od ok. 100-150 CZK. Przyjazd do Polski w godzinach dopołudniowych. Przejazd po Polsce.

Zakwaterowanie

8 noclegów (w terminach 06-15.08, 13-22.08, 20-29.08.2020 – 7 noclegów) w kompleksie ośrodka wypoczynkowego w Cesenatico, położonym bezpośrednio przy rozległej, prywatnej, piaszczystej plaży z bezpłatnymi parasolami, leżakami i natryskami. W sąsiedztwie ośrodka znajduje się Park Wodny Atlantica, a do zabytkowego i rozrywkowego centrum miasta jest zaledwie 500 m.

Na terenie otoczonego dużym ogrodem kompleksu znajdują się trzy budynki o standardzie hotelu 3*: La PerlaBellelli i Blu Mare. Pokoje 4-, 5-, 6-osobowe z łazienkami. Bezpłatne wi-fi przy recepcji obiektu.

Ośrodek dysponuje boiskami do koszykówki i do piłki nożnej, do siatkówki plażowej i kometki oraz stołami do tenisa, co gwarantuje udaną zabawę dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. Ponadto do dyspozycji jest sala dyskotekowa, kawiarenka, huśtawki i zjeżdżalnie oraz dystrybutor wody pitnej (bez ograniczeń i nieodpłatnie). Pobyt nad brzegiem morza uprzyjemnia muzyka oraz organizowane przez animatorów zawody, konkursy i zabawy.

W ośrodku znajduje się gabinet, w którym dyżuruje pielęgniarka, a na prywatnej plaży zapewniona jest opieka ratownika.

Uwaga! Planowany przyjazd do ośrodka drugiego dnia imprezy w godzinach 10.30-12.00. Zakwaterowanie pierwszego dnia pobytu ok. godz. 16:00. Wyjazd do Polski przedostatniego dnia imprezy ok. godz. 12. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja zwrotna 20 EUR, zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody. Należy zabrać własny ręcznik.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (kuchnia włoska) + deser i owoce. Obiad i kolacja składają się z dwóch dań (np. zupa lub makaron oraz danie mięsne na ciepło + deser lub owoc). Do obiadu i kolacji podawana jest woda w dzbankach. Możliwa jest dieta wegetariańska oraz bezglutenowa (do zamówienia na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem imprezy). Dostęp do wody pitnej bez ograniczeń, przy kuchni ośrodka.

Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz posiłek w drodze powrotnej (porcja pizzy w Wenecji). Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów. Dłuższa przerwa (na ewentualny posiłek do kupienia we własnym zakresie) przewidziana jest w Czechach. Orientacyjny koszt posiłku w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s od ok. 100 CZK.

Zakwaterowanie na obozie językowym w Cesenatico we Włoszech

Transport

Dojazd na obóz organizowany jest z wielu miast w Polsce i odbywa się komfortowym autokarem. Jest on wliczony w cenę imprezy, ale obowiązuje dopłata za przejazd na odcinku krajowym, zależna od miejsca wyjazdu (zob. cennik poniżej). Na niektórych odcinkach w Polsce możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (pociąg, mikrobus, samochód osobowy) i następnie przesiadka do autokaru docelowego. Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca.

Autokary należą do sprawdzonych i uznanych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. Gwarantowana jest odpowiednia liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie pojazdy wyposażone są w siedzenia uchylne i rozkładane, klimatyzację, TV z dvd/video, toaletę oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy.

Przejazd na trasie: granica Polski (Mszana) – Cesenatico (ok. 1100 km) trwa ok. 16 godzin i odbywa się przez Czechy, Austrię i Włochy. Postoje organizowane są co ok. 4 godziny (w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy) w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne – proponujemy zabrać drobne monety: korony czeskie i euro). Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych posiłków i napojów. Dłuższa przerwa (na ewentualny posiłek do kupienia we własnym zakresie) przewidziana jest w Czechach. Orientacyjny koszt posiłku w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s od ok. 100 CZK.

W tabeli poniżej podajemy godziny odjazdów/przyjazdów autokarów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Na poszczególnych odcinkach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE 42 632 17 41 czynny 24 godziny na dobę.

Rozkład wyjazdów i przyjazdów oraz dopłaty transportowe:

WyjazdMiejscowość wyjazdu/powrotuPowrótDopłata
06:00*Białystok, ul. Bohaterów Monte Cassino 10, Dworzec Autobusowy PKS, peron 5 stanowisko 10 (linia Żak Express)23:30200 PLN
07:45**Bydgoszcz, ul. Toruńska 59, parking przy Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka20:15150 PLN
14:30Częstochowa, al. Wojska Polskiego 263, parking przy stacji paliw BP (kierunek Katowice)14:3050 PLN
12:15**Dębica, ul. Nagawczyna 245C, stacja paliw Shell przy McDonald's16:45150 PLN
05:00**Gdańsk, ul. 3 Maja 12, Dworzec Autobusowy, stanowisko 1023:00200 PLN
06:30**Grudziądz, Stare Marzy koło Grudziądza, przy drodze nr 91 (118 km), stacja paliw Circle K21:30180 PLN
17:30Jastrzębie Zdrój, ul. Sybiraków 2, Dworzec Autobusowy11:300 PLN
16:00Katowice, ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy13:000 PLN
12:15**Kielce, Plac Niepodległości 1, parking przed Dworcem PKP16:30150 PLN
14:15Kraków, ul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)14:30100 PLN
11:00**Kutno, ul. Józefów 28, obok McDonald's przy stacji paliw BP17:00130 PLN
10:30*Legnica, Nowa Wieś Legnicka 44A koło Legnicy, stacja paliw Orlen przy drodze krajowej nr 3, za zjazdem z A4 (Legnica) kierunek Jelenia Góra18:00130 PLN
09:00Leszno, ul. Balonowa 55, stacja paliw Pieprzyk18:00130 PLN
10:00*Lubin (dolnośląskie), ul. Piłsudskiego 1, parking przy stacji paliw Circle K i restauracji McDonald's18:30130 PLN
12:00Łódź, ul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)16:00100 PLN
14:00Opole, ul. 1 Maja 41, parking na rogu ulic 1 Maja i Dubois (wjazd na parking od ul. 1 Maja)15:0050 PLN
07:30*Ostrów Mazowiecka, ul. Lubiejewska 124, parking przy Centrum Konferencyjno - Kongresowym22:00200 PLN
12:50Piotrków Trybunalski, ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 115:3080 PLN
10:15**Płock, ul. Kolejowa 46, Płock-Radziwie, stacja paliw Orlen17:45130 PLN
09:45*Polkowice, ul. Tadeusza Babisza 2, parking przy stacji paliw Shell i restauracji KFC19:00130 PLN
07:30Poznań, ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP19:30150 PLN
13:20Radomsko, ul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)15:0050 PLN
11:30**Rzeszów, Plac Dworcowy 1, Dworzec PKP, przy wejściu głównym od strony miasta17:30200 PLN
13:00**Tarnów, al. Jana Pawła II 20, stacja paliw Grosar16:00130 PLN
08:45**Toruń, ul. Kujawska 1, Dworzec Główny PKP, przy pomniku lokomotywy19:15150 PLN
10:00Warszawa, Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1118:00150 PLN
09:30**Włocławek, al. Chopina 8, parking przy Hali Mistrzów18:30150 PLN
12:00Wrocław, ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10, 1116:30100 PLN
07:00*Zambrów, Szumowo koło Zambrowa, ul. Bolesława Podedwornego 21, stacja paliw Orlen22:30200 PLN

* tylko w terminach: 27.06-07.07, 13.07-23.07, 29.07-08.08.
** tylko w terminach: 05.07-15.07, 21.07-31.07.
Uwaga: godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (10 lub 11 dni)Cena w PLNOpcjonalne wycieczki
27.06 - 07.07.20202059•  Park rozrywki Mirabilandia: 40 EUR
•  San Marino: 25 EUR
•  Rzym i Watykan: 65 EUR
•  Park wodny Atlantica: 15 EUR
•  Profesjonalna dyskoteka: 25 EUR
05.07 - 15.07.20202159
13.07 - 23.07.20202159
21.07 - 31.07.20202159
29.07 - 08.08.20202159
06.08 - 15.08.20202109
13.08 - 22.08.20202059
20.08 - 29.08.20201959

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).