Obozy językowe (angielski, włoski) Włochy 2024

Opis

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat do Włoch na wakacyjny obóz rekreacyjno-turystyczny z zajęciami językowymi (do wyboru język angielski lub włoski). Odbywa się on w uroczym miasteczku portowym Cesenatico – kurorcie turystycznym położonym w samym sercu włoskiej Riwiery Adriatyckiej, tuż obok Rimini. Długie piaszczyste plaże, ciepłe morze, a wieczorami liczne atrakcje sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na letnie wakacje. W miejscu tym na każdym kroku widoczne są świadectwa bogatych tradycji żeglarskich włoskiej riwiery. Historyczny port oraz stare miasto to prawdziwe muzeum na wolnym powietrzu. W trakcie spacerów nad Kanałem Portowym, zaprojektowanym przez samego Leonarda da Vinci, podziwiać można wielobarwne, stare łodzie żaglowe zacumowane obok współczesnych kutrów rybackich. Miejsca godne uwagi to m.in. Muzeum Morskie ze skansenem kolorowych łodzi żaglowych, Dom Marino Morettiego (poeta włoski), Muzeum kolarza Marco Pantani’ego, Teatr i Biblioteka Miejska. Warto również odwiedzić zakątki historyczne: Piazza Pisacane z pomnikiem Garibaldiego i pobliskim parkiem archeologicznym, w którym znajdują się m.in. pozostałości średniowiecznej fortecy.

Obóz językowy w Cesenatico Włochy

Uczestnicy obozu mieszkają w kompleksie ośrodka wypoczynkowego w Cesenatico, położonym bezpośrednio przy rozległej, prywatnej, piaszczystej plaży z bezpłatnymi parasolami, leżakami i natryskami. W sąsiedztwie ośrodka znajduje się Park Wodny Atlantica, a do zabytkowego i rozrywkowego centrum miasta jest zaledwie 800 m. Szczegóły – zob. zakładka „Zakwaterowanie” powyżej.

Program

Uczestnicy wyjazdu podzieleni będą na grupy wiekowe: 9-13 (kolonia) i 14-18 lat (obóz).

Program rekreacyjny obozu, prowadzony przez polskich animatorów i wychowawców, obejmuje m.in.: kąpiele w morzu pod okiem ratowników, plażowanie, aerobik, projekcje filmów w kinie letnim, konkursy, gry, zabawy, kalambury, karaoke, turnieje sportowe z nagrodami oraz dyskoteki w międzynarodowym towarzystwie.

W ramach programu turystycznego uczestnicy obozu zwiedzą zabytki Cesenatico, m.in. zaprojektowany przez Leonarda da Vinci urokliwy port rybacki ze skansenem łodzi żaglowych. W drodze powrotnej do kraju przewidziany jest pobyt w Mirabilandii – największym włoskim parku rozrywki z ponad 40 różnymi atrakcjami (m.in.: kolejki górskie, karuzele, kino trójwymiarowe z efektami specjalnymi, występy artystów, pokazy kaskaderów i wiele innych – więcej szczegółów na www.mirabilandia.it).

Program rekreacyjno-turystyczny będzie uzupełniony zajęciami językowymi (12 godzin podczas turnusu) w formie warsztatów, konwersacji i scenek rodzajowych. Do wyboru język angielski lub włoski. Podział na grupy wiekowe. Uczestnicy obozu otrzymają materiały niezbędne do zajęć. Ponadto, nauce języka obcego sprzyja pobyt w międzynarodowym towarzystwie – obozowicze będą mogli np. wziąć udział w dyskotekach i spotkaniach integracyjnych.

Dodatkowo można wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych (przy odpowiedniej liczbie chętnych i za dopłatą):

wycieczka autokarowa do Wenecji, w trakcie której odbędzie się rejs po Lagunie Weneckiej, następnie od Placu Św. Marka spacer z polskojęzycznym przewodnikiem po najciekawszych miejscach Wenecji: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Most Rialto i Kanał Grande. Śniadanie i obiad w formie prowiantu.
Cena: 70 EUR + opłata za wstęp do Wenecji

 wycieczka autokarowa z obsługą polskojęzycznego przewodnika do San Marino – najstarszej republiki świata; w programie zwiedzanie i zakupy.
Cena: 30 EUR

całodzienna wycieczka autokarowa do Rzymu i Watykanu; w programie z obsługą polskojęzycznego przewodnika m.in. Bazylika i Plac św. Piotra, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie; śniadanie, obiad i kolacja w formie prowiantu.
Cena: 80 EUR

 całodzienny pobyt w Parku Wodnym Atlantica.
Cena: 20 EUR

Ramowy program obozu:

 1 dzień:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przekroczenie granicy polsko-czeskiej około 19.00. W trakcie przejazdu dłuższa przerwa w Czechach ok. godz. 21. Możliwość zakupu posiłku (we własnym zakresie) w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s. Orientacyjny koszt posiłku od ok. 150 CZK. Dalszy przejazd przez Czechy i Austrię.

 2 dzień:
Przyjazd do Cesenatico w godzinach przedpołudniowych (ok. 10.30-12.00). Złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Spotkanie organizacyjne, podział na grupy i pokoje, przekazanie praktycznych informacji dotyczących wypoczynku, zapoznanie z regulaminami, programem, i ofertą wycieczek. Zakwaterowanie w pokojach ok. godz. 14. Pierwszym posiłkiem w miejscu pobytu jest obiad. Spacer z wychowawcami po najbliższej okolicy. Kolacja. Wieczorny program integracyjny. Nocleg.

 3 – 9 dzień (przy terminach 7-noclegowych: 3 – 8 dzień):
Ok. 8.30 śniadanie. Po śniadaniu zajęcia językowe. W ramach rekreacyjnego programu dopołudniowego plażowanie i kąpiele w morzu. Zajęcia sportowe na plaży. Około południa powrót z plaży. Ok. 13.00 obiad. Po obiedzie odpoczynek, czyli czas na tradycyjną włoską, poobiednią sjestę. Zajęcia językowe oraz zajęcia popołudniowe realizowane przez animatora i wychowawców, które obejmują np.: gry i zabawy sportowe, konkursy, plażowanie. Ok. 18.30 kolacja. Po kolacji spacer do portu lub wieczorne animacje (np. karaoke, projekcje filmów, zajęcia integracyjne). Cisza nocna: 23.00 – 7.00. W czasie pobytu realizowany będzie również program turystyczny, który obejmuje zwiedzanie zabytków Cesenatico m.in.: urokliwego portu rybackiego zaprojektowanego przez Leonarda da Vinci ze skansenem kolorowych łodzi żaglowych. Dodatkowo, dla chętnych, oferta wycieczek fakultatywnych.

 10 dzień (przy terminach 7-noclegowych: 9 dzień):
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi i wyjazd w drogę powrotną. Pobyt w parku rozrywki Mirabilandia. W godzinach wieczornych wyjazd w dalszą podróż do Polski. Przejazd przez Włochy.

 11 dzień (przy terminach 7-noclegowych: 10 dzień):
Przejazd przez Austrię i Czechy. Dłuższa przerwa w Czechach ok. 8.00. Możliwość zakupu posiłku (we własnym zakresie) w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s. Orientacyjny koszt posiłku: od ok. 150-200 CZK. Przyjazd do Polski w godzinach dopołudniowych. Przejazd po Polsce.

Zakwaterowanie

8 noclegów w terminach 22.06-02.07 oraz 30.06-10.07, w terminach od 08.07.2024 – 7 noclegów w kompleksie ośrodka wypoczynkowego w Cesenatico, położonym bezpośrednio przy rozległej, prywatnej, piaszczystej plaży z parasolami, leżakami i natryskami. W sąsiedztwie ośrodka znajduje się Park Wodny Atlantica, a do zabytkowego i rozrywkowego centrum miasta jest zaledwie 800 m.

Na terenie otoczonego dużym ogrodem kompleksu znajdują się trzy budynki o standardzie hotelu 3*: La PerlaBellelli i Blu Mare. Pokoje 4-, 5-, 6-osobowe z łazienkami. Bezpłatne wi-fi przy recepcji obiektu.

Ośrodek dysponuje boiskami do koszykówki i do piłki nożnej, do siatkówki plażowej i kometki oraz stołami do tenisa, co gwarantuje udaną zabawę dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. Ponadto do dyspozycji jest sala dyskotekowa, kawiarenka, huśtawki i zjeżdżalnie oraz dystrybutor wody pitnej (bez ograniczeń i nieodpłatnie). Pobyt nad brzegiem morza uprzyjemnia muzyka oraz organizowane przez animatorów zawody, konkursy i zabawy.

W ośrodku znajduje się gabinet, w którym dyżuruje pielęgniarka, a na prywatnej plaży zapewniona jest opieka ratownika.

Uwaga! Planowany przyjazd do ośrodka drugiego dnia imprezy w godzinach 10.30-12.00. Zakwaterowanie pierwszego dnia pobytu ok. godz. 14:00. Wyjazd do Polski przedostatniego dnia imprezy ok. godz. 12. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja zwrotna 20 EUR, zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody. Należy zabrać własny ręcznik.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (kuchnia włoska) + deser i owoce. Obiad i kolacja składają się z dwóch dań (np. zupa lub makaron oraz danie mięsne na ciepło + deser lub owoc). Do obiadu i kolacji podawana jest woda w dzbankach. Możliwa jest dieta wegetariańska oraz bezglutenowa (z wyłączeniem celiakii) za dopłatą, do zamówienia na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Dostęp do wody pitnej bez ograniczeń, przy kuchni ośrodka.

Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz posiłek w drodze powrotnej po pobycie w Mirabilandii. Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów. Dłuższa przerwa (na ewentualny posiłek do kupienia we własnym zakresie) przewidziana jest w Czechach. Orientacyjny koszt posiłku w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s od ok. 150 CZK.

Zakwaterowanie na obozie językowym w Cesenatico we Włoszech

Transport

Dojazd na obóz organizowany jest z wielu miast w Polsce i odbywa się komfortowym autokarem. Jest on wliczony w cenę imprezy, ale obowiązuje dopłata za przejazd na odcinku krajowym, zależna od miejsca wyjazdu (zob. cennik poniżej). Na niektórych odcinkach w Polsce możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (pociąg, mikrobus, samochód osobowy) i następnie przesiadka do autokaru docelowego. Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca.

Autokary należą do sprawdzonych i uznanych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. Gwarantowana jest odpowiednia liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie pojazdy wyposażone są w siedzenia uchylne i rozkładane, klimatyzację, TV z dvd, toaletę oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy.

Przejazd na trasie: granica Polski – Cesenatico (ok. 1100 km) trwa ok. 16 godzin i odbywa się przez Czechy, Austrię i Włochy. Postoje organizowane są co ok. 4 godziny (w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy) w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne – proponujemy zabrać drobne monety: korony czeskie i euro). Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych posiłków i napojów. Dłuższa przerwa (na ewentualny posiłek do kupienia we własnym zakresie) przewidziana jest w Czechach. Orientacyjny koszt posiłku w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s od ok. 150-200 CZK.

W tabeli poniżej podajemy godziny odjazdów/przyjazdów autokarów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Na poszczególnych odcinkach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE 42 632 17 41 czynny 24 godziny na dobę.

Rozkład wyjazdów i przyjazdów oraz dopłaty transportowe:

WyjazdMiejscowość wyjazdu/powrotuPowrótDopłata
07:30*Bydgoszcz, ul. Toruńska 59, parking przy Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka21:00250 PLN
14:15Częstochowa, ul. Drogowców 1, parking restauracji McDonald's przy stacji paliw Orlen (kierunek Warszawa)14:30150 PLN
16:30Gliwice, ul. Pszczyńska 325, parking obok restauracji McDonald's przy Centrum Handlowym Europa Centralna12:00100 PLN
10:45Głogów, ul. Legnicka 16, stacja paliw BP18:30200 PLN
17:15Jastrzębie Zdrój, ul. Sybiraków 2, Dworzec Autobusowy11:300 PLN
15:45Katowice, ul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa (miejsce spotkania przy wieży z napisem Katowice Centrum, obok stanowiska nr 8)13:00100 PLN
14:30Kraków, ul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)14:30200 PLN
12:00Legnica, Nowa Wieś Legnicka 44A, Stacja Paliw Orlen przy DK3 za zjazdem z A4 (Legnica), kier. Jelenia Góra17:30200 PLN
09:45Leszno, Lasocice koło Leszna, ul. Szkolna 1B, stacja paliw Shell, parking przy McDonald's19:15250 PLN
11:30Lubin (dolnośląskie), ul. Piłsudskiego 1, parking przy stacji paliw Circle K i restauracji McDonald's18:00200 PLN
12:00Łódź, ul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)16:00200 PLN
14:30Opole, ul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D215:00100 PLN
12:45Piotrków Trybunalski, ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 115:30150 PLN
10:00*Płock, ul. Kolejowa 46, Płock-Radziwie, stacja paliw Orlen18:30250 PLN
11:15Polkowice, ul. Tadeusza Babisza 2, parking przy stacji paliw Shell i restauracji KFC18:15200 PLN
08:30Poznań, ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP20:30250 PLN
13:30Radomsko, ul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)15:00150 PLN
08:30*Toruń, ul. Kujawska 1, Dworzec Główny PKP, przy pomniku lokomotywy20:15250 PLN
10:00Warszawa, Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1118:00200 PLN
09:00*Włocławek, al. Chopina 8, parking przy Hali Mistrzów19:15250 PLN
13:15Wrocław, Bielany Wrocławskie ul. Czekoladowa 20, parking przy restauracji Burger King16:30150 PLN

* tylko w terminach: 30.06-10.07.2024, 15.07-24.07.2024, 29.07-07.08.2024.
Uwaga: godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (10 lub 11 dni)Cena w PLNOpcjonalne wycieczki
22.06 - 02.07.20243499•  Park wodny Atlantica: 20 EUR
•  San Marino: 30 EUR
•  Rzym i Watykan: 80 EUR
•  Wenecja: 70 EUR
30.06 - 10.07.20243599
08.07 - 17.07.20243499
15.07 - 24.07.20243499
22.07 - 31.07.20243499
29.07 - 07.08.20243499
05.08 - 14.08.20243499
12.08 - 21.08.20243499
19.08 - 28.08.20243399

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).