Obóz językowy Londyn 2024

Opis

Poznanie języka w jego naturalnym środowisku, m.in. poprzez kontakt z rodzinami angielskimi, nauka i zwiedzanie Londynu, profesjonalni lektorzy, atrakcyjny program zajęć – oto atuty naszej oferty łączącej, w przystępnej cenie, zalety kursu językowego, obozu i wycieczki. W trakcie obozu uczestnicy zobaczą znane z książek miejsca w stolicy Wielkiej Brytanii Londynie, a także urokliwe zakątki południowej Anglii, położony nad morzem kurort Brighton i malownicze pasmo klifów Seven Sisters, oraz najsłynniejsze miasta uniwersyteckie na świecie – Oxford i Cambridge. Impreza przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 12-19 lat. Organizowana jest corocznie od 2003 roku.

Program językowy
Przez cały czas trwania obozu uczestnicy biorą udział w praktycznych zajęciach językowych (nie w szkolnych ławkach!), a lektorzy mówią do nich po angielsku. Już w drodze do Londynu oglądają filmy po angielsku, uczą się śpiewać popularne hity w tym języku i przerabiają specjalnie przygotowany skrypt (ok. 30-stronicowy skoroszyt A4 z mapką, informacjami o zwiedzanych obiektach, życiu codziennym w Wielkiej Brytanii, ćwiczeniami i tekstami piosenek). Uwaga: lektorzy starają się w miarę możliwości mówić do uczestników po angielsku jednak ze względu na różne poziomy zaawansowania w grupie informacje o zwiedzanych obiektach (po przeczytaniu opisu po angielsku ze skryptu) oraz informacje organizacyjne przekazywane są po polsku przez zestawy słuchawkowe.

„Lekcje” w grupach odbywają się podczas zwiedzania, w parkach, muzeach itd. Większość ćwiczeń językowych dotyczy życia codziennego w Wielkiej Brytanii, a obozowicze w małych grupach przeprowadzają wywiady z przechodniami i rodzinami goszczącymi. Program wyjazdu szczególny nacisk kładzie na przydatne w podróży słownictwo, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych oraz poznawanie zwiedzanych obiektów.

Uczniowie na obozie językowym Londyn Plus

Kadra
Kadrę obozu stanowią licencjonowani piloci wycieczek oraz doświadczeni opiekunowie będący jednocześnie lektorami języka angielskiego. Na każdym turnusie jest ich trzech.

Zakwaterowanie i wyżywienie
Uczestnicy obozu mieszkają w domach brytyjskich rodzin goszczących w Londynie, które zapewniają im pełne wyżywienie. Szczegóły – zob. zakładka „Zakwaterowanie” powyżej.

Transport
Przejazd luksusowym autokarem z Polski do Londynu i powrót nim do kraju. Autokar pozostaje do dyspozycji grupy podczas realizacji programu w Anglii. Szczegóły – zob. zakładka „Transport” powyżej.

Program

Ramowy program obozu:

 1 dzień – wyjazd z Polski (szczegóły – zob. zakładka „Transport”), przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję.

 2 dzień – przeprawa promowa Calais – Dover, przejazd do Londynu, rozpoczęcie zwiedzania:

 Greenwich – słynny park z Old Royal Observatory, przez który przebiega południk zero – powitalna panorama Londynu,
 rejs statkiem po Tamizie.

Spacer po centrum Londynu:

 Houses of Parliament – siedziba brytyjskiego parlamentu,
 Big Ben – najsłynniejsza na świecie wieża zegarowa będąca częścią Pałacu Westminsterskiego – siedziby parlamentu,
 Westminster Abbey – opactwo będące miejscem koronacji i pochówku królów angielskich oraz ślubów brytyjskiej rodziny królewskiej (m.in. księcia Harrego i Meghan Markle, a ostatnio pogrzebu królowej Elżbiety II).

Po zwiedzaniu przejazd na miejsce spotkania z rodzinami goszczącymi, które przewożą uczestników samochodami do swoich domów, obiadokolacja, nocleg.

 3-7 dzień – codziennie uczestnicy obozu są przywożeni na miejsce zbiórki przez rodziny i odbierani przez nie wieczorem; zajęcia językowe; realizacja programu:

Zwiedzanie Londynu z wejściami do:

 Natural History Museum – ponad 70 mln eksponatów z różnych dziedzin przyrody, symulowane trzęsienie ziemi, galeria dinozaurów z ruchomym dinozaurem-robotem, galeria ssaków z modelem największego na świecie ssaka – płetwala błękitnego, możliwość samodzielnego wykonania eksperymentów,
 Science Museum – muzeum nauki i techniki, mnóstwo interaktywnych ekspozycji, np. symulacja lotu na Marsa,
 Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s – słynne muzeum posiadające w swej kolekcji blisko 400 naturalnej wielkości woskowych modeli postaci historycznych i współczesnych celebrytów,
 London Eye – największe w Europie koło widokowe – przejażdżka w przeszklonej kopule i oglądanie panoramy miasta z wysokości 135 m,
 British Museum – jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej, posiadające w swoich zbiorach m.in. mumie egipskie, fragmenty greckiego Panteonu czy szkice Leonarda da Vinci.

Spacery po centrum Londynu:

 Tower Bridge – zwodzony most będący ikoną Londynu,
 Tower of London – zamek królewski, twierdza i najsłynniejsze więzienie Anglii, gdzie była więziona i ścięta Anna Boleyn, jedna z żon Henryka VIII,
 St Paul’s Cathedral – monumentalna katedra, miejsce wielu ważnych uroczystości, m.in. pogrzebu m.in. Winstona Chruchilla i Margaret Thatcher oraz zaślubin Księcia Karola i Księżnej Diany,
 Millenium Bridge – nowoczesny wiszący most dla pieszych, otwarty z okazji nowego tysiąclecia,
 The City of London – centrum bankowo – finansowe miasta z nowoczesnymi wysokościowcami,
 przejażdżki londyńskim metrem.

Całodniowa wycieczka do Oxfordu – siedziby najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu na świecie (w programie m.in. zwiedzanie Christ Church College, gdzie kręcono wiele scen kultowego filmu Harry Potter).

Całodniowa wycieczka do Cambridge – siedziby drugiego najstarszego uniwersytetu w Anglii (w programie spacer pośród majestatycznych gotyckich budynków uczelni, m.in. King’s College, uroczy most Bridge of Sighs, przypominający słynny wenecki Most Westchnień, spływ łódkami po rzece Cam; Windsor – spacer słynną aleją The Long Walk pod imponującym zamkiem, będącym rezydencją rodziny królewskiej; Eton – elitarna szkoła z internatem dla chłopców).

Całodniowa wycieczka na południowe wybrzeże Anglii:

 Znany kurort Brighton, zwany też Londynem nad morzem (spacer po mieście: plaża, molo z wesołym miasteczkiem, Royal Pavillion – bajkowy pałac Jerzego IV);
 Piesza wycieczka do Seven Sisters – grupy imponujących klifów;
 Najwyższa brytyjska skała kredowa – majestatyczna Beachy Head z latarnią morską u stóp.

 8 dzień – po śniadaniu:

Spacer po centrum Londynu:

 Trafalgar Square – plac z kolumną Nelsona upamiętniający zwycięstwo Brytyjczyków pod Trafalgarem,
 Piccadily Circus – rozpoznawalny na całym świecie plac – serce teatralnego i rozrywkowego londyńskiego West Endu w dzielnicy Soho,
 Pałac Buckingham – oficjalna rezydencja króla brytyjskiego, zmiana warty.

Wyjazd z Londynu, przeprawa promowa Dover – Calais, przejazd przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy.

 9 dzień – przyjazd do Polski (szczegóły – zob. zakładka „Transport”).

Zakwaterowanie

Uczestnicy obozu zakwaterowani są w zachodniej, rezydenckiej, dzielnicy Londynu – słynnym West Endzie, dużo mniej zróżnicowanym etnicznie niż inne części stolicy Wielkiej Brytanii. Jest to najbogatsza i najbezpieczniejsza lokalizacja w mieście.

Obozowicze mieszkają  po 2-4 osoby w domach sprawdzonych miejscowych rodzin goszczących, starannie dobranych i regularnie wizytowanych przez naszego brytyjskiego kontrahenta. Łazienka jest dzielona z innymi domownikami. Zgodnie z prawem UK rodziny goszczące muszą przejść weryfikację przez policję pod względem niekaralności i posiadać obywatelstwo brytyjskie. Niektóre rodziny są zróżnicowane etnicznie jednak muszą być zasymilowane i posługiwać się biegłym angielskim. Codziennie rano (po śniadaniu) uczestnicy obozu są przywożeni przez rodziny goszczące na miejsce zbiórki z polskimi opiekunami i odbierani przez nie wieczorem, co oznacza, że w międzyczasie znajdują się pod ich opieką. Pobyt u rodziny brytyjskiej stwarza okazję poznania współczesnej kultury Londynu – „stolicy” świata.

Pełne wyżywienie (śniadanie kontynentalne, pakowany lunch, ciepła obiadokolacja) u rodzin goszczących. Pierwszy posiłek to obiadokolacja drugiego dnia wyjazdu, ostatni – pakowany lunch ósmego dnia.

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w Wielkiej Brytanii

Transport

Przejazd luksusowym autokarem (klimatyzacja, video, WC) z Polski do Londynu i powrót nim do kraju. Autokar pozostaje do dyspozycji grupy podczas realizacji programu w Anglii.

Autokar docelowy jedzie przez Polskę trasą centralną – można do niego wsiadać w Warszawie, Łodzi, Koninie, Poznaniu, Świebodzinie i Świecku. Z kilku innych większych miast w Polsce, przy min. 6 uczestnikach, realizowane są (za dopłatą) transfery mikrobusem lub samochodem osobowym z przesiadką do głównego autokaru.

Rozkład jazdy:

Godz. odjazduMiejsce zbiórki
(15 minut przed odjazdem)
Godz. powrotu
(przybliżona)
Trasa centralna
11.00Warszawa
Al.Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy
Warszawa Zachodnia, stanowisko 11
17.30
13.00Łódź
stacja paliw BP ul. Kątna 1, przy wjeździe na A1 węzłem Łódź – Wschód z ul. Rokicińskiej
15.30
15.00Konin
Parking przy Mc Donald's ul. Ogrodowa 31,
Stare Miasto k. Konina
14.00
16.30Poznań
parking przy Mc Donalds przy ul. Głogowskiej 432
20.30
18.00Świebodzin
stacja paliw Orlen, ul. Wojska Polskiego 8
11.00
20.00Świecko
PORT Świecko, Świecko 39
09.00
Trasa południowa (transfer do Łodzi)
09.00*** Kraków
stacja paliw BP, ul. Pasternik 66
19.00
09.45** Katowice
stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 5, DK 86 - ODJAZD
stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22, DK 86 - POWRÓT
18.15
10.00** Sosnowiec
ul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i Mc Donalds
18.00
11.15* Częstochowa
ul. Drogowców 1, parking przy stacji paliw Lotos (kierunek Warszawa)
17.00
11.45* Radomsko
ul. Łódzka 2, PORT Radomsko – Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)
16.30
Trasa północna (transfer do Łodzi)
09.00*** Gdańsk
Podwale Grodzkie 4 przy hotelu Centrum, obok Dworca Głównego PKP
19.30
10.15*** Grudziądz
Marzy Stare koło Grudziądza, stacja paliw Statoil na DK 91
18.00
11.15** Toruń
ul. Szosa Lubicka 109, stacja paliw BP
17.15
12.00* Włocławek
ul. Puławskiego, przy hotelu Kujawy
16.30
Trasa zachodnia (transfer do Poznania)
13.30** Wrocław
stacja benzynowa Circle K, ul. Sucha 15 C (wjazd od ul. Dyrekcyjnej)
15.30
Trasa wschodnia (transfer do Łodzi)
11.00* Radom
parking przed Automobilem Radomskim, ul. Warszawska 17
17.00
Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia
Transfery z niżej wymienionych miast realizowane są przy min. 6 uczestnikach za dopłatą:
* 200 PLN (Radom, Włocławek, Częstochowa, Radomsko)
** 250 PLN (Katowice, Sosnowiec, Wrocław, Toruń)
*** 300 PLN (Kraków, Gdańsk, Grudziądz)

Na odcinkach krajowych transfer realizowany jest zastępczym środkiem transportu (mikrobus, samochód osobowy) i następuje przesiadka do autokaru docelowego.

Na poszczególnych przystankach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Po uprzednim poinformowaniu zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsca i godziny zbiórki.

Telefon kontaktowy w sprawach transportu, czynny (tylko) w dniu wyjazdu obozu: 512 354 454.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (9 dni)
Cena w PLN
06.07 – 14.07.2024
3590
13.07 – 21.07.2024
3590
20.07 – 28.07.2024
3590
03.08 – 11.08.2024
3590

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 40 dni przed wyjazdem. Zaliczka 800 zł w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

Do podanej ceny należy doliczyć:

 (obowiązkowo) opłatę na realizację programu płatną u pilota grupy: 180 funtów; obejmuje ona realizację programu w Londynie, Brighton, Cambridge i Oxfordzie, rejs po Tamizie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz przejazdy komunikacją miejską;

 (opcjonalnie) diety specjalne (wegetariańska, bezglutenowa, wegańska, bez laktozy): 150 zł;

 (opcjonalnie) dodatkowe ubezpieczenia (nie wchodzące w skład ceny podstawowej): od rezygnacji z wyjazdu (3 proc. ceny imprezy), chorób przewlekłych, odpowiedzialności cywilnej oraz KL/NNW/bagaż na wyższe kwoty niż w standardowej ofercie.