Obóz językowy Londyn 2023

Opis

Poznanie języka w jego naturalnym środowisku, m.in. poprzez kontakt z rodzinami angielskimi, nauka i zwiedzanie Londynu, profesjonalni lektorzy, atrakcyjny program zajęć – oto atuty naszej oferty łączącej, w przystępnej cenie, zalety kursu językowego, obozu i wycieczki. W trakcie obozu uczestnicy zobaczą znane z książek miejsca w stolicy Wielkiej Brytanii Londynie a także urokliwe zakątki południowej Anglii, położone nad morzem kurorty – Eastbourne i Brighton, malownicze pasmo klifów Seven Sisters oraz najsłynniejsze miasto uniwersyteckie na świecie – Oxford. Impreza przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 12-19 lat. Organizowana jest corocznie od 2003 roku.

Program językowy
Przez cały czas trwania obozu uczestnicy biorą udział w praktycznych zajęciach językowych (nie w szkolnych ławkach!), a lektorzy mówią do nich po angielsku. Już w drodze do Londynu oglądają filmy po angielsku, uczą się śpiewać popularne hity w tym języku i przerabiają specjalnie przygotowany skrypt (ok. 30-stronicowy skoroszyt A4 z mapką, informacjami o zwiedzanych obiektach, życiu codziennym w Wielkiej Brytanii, ćwiczeniami i tekstami piosenek). Uwaga: lektorzy starają się w miarę możliwości mówić do uczestników po angielsku jednak ze względu na różne poziomy zaawansowania w grupie informacje o zwiedzanych obiektach (po przeczytaniu opisu po angielsku ze skryptu) oraz informacje organizacyjne przekazywane są po polsku przez zestawy słuchawkowe.

„Lekcje” w grupach odbywają się podczas zwiedzania, w parkach, muzeach itd. Większość ćwiczeń językowych dotyczy życia codziennego w Wielkiej Brytanii, a obozowicze w małych grupach przeprowadzają wywiady z przechodniami i rodzinami goszczącymi. Program wyjazdu szczególny nacisk kładzie na przydatne w podróży słownictwo, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych oraz poznawanie zwiedzanych obiektów.

Uczniowie na obozie językowym Londyn Plus

Kadra
Kadrę obozu stanowią licencjonowani piloci wycieczek oraz doświadczeni opiekunowie będący jednocześnie lektorami języka angielskiego. Na każdym turnusie jest ich trzech.

Zakwaterowanie i wyżywienie
Uczestnicy obozu mieszkają w domach brytyjskich rodzin goszczących w Londynie, które zapewniają im pełne wyżywienie. Szczegóły – zob. zakładka „Zakwaterowanie” powyżej.

Transport
Przejazd luksusowym autokarem z Polski do Londynu i powrót nim do kraju. Autokar pozostaje do dyspozycji grupy podczas realizacji programu w Anglii. Szczegóły – zob. zakładka „Transport” powyżej.

Program

Ramowy program obozu:

 1 dzień – wyjazd z Polski (szczegóły – zob. zakładka „Transport”), przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję.

 2 dzień – przeprawa promowa Calais – Dover, przejazd do Londynu, rozpoczęcie zwiedzania:

 Greenwich – słynny park z Old Royal Observatory, przez który przebiega południk zero – powitalna panorama Londynu,
 rejs statkiem po Tamizie,
 Hyde Park – jeden z królewskich parków, słynący z przemów na Speakers’ Corner.

Po zwiedzaniu przejazd na miejsce spotkania z rodzinami goszczącymi, które przewożą uczestników samochodami do swoich domów, obiadokolacja, nocleg.

 3-7 dzień – codziennie uczestnicy obozu są przywożeni na miejsce zbiórki przez rodziny i odbierani przez nie wieczorem; zajęcia językowe; realizacja programu:

Zwiedzanie Londynu z wejściami do:

 Natural History Museum – ponad 70 mln eksponatów z różnych dziedzin przyrody, symulowane trzęsienie ziemi, galeria dinozaurów z ruchomym dinozaurem-robotem, galeria ssaków z modelem największego na świecie ssaka – płetwala błękitnego, możliwość samodzielnego wykonania eksperymentów,
 Science Museum – muzeum nauki i techniki, mnóstwo interaktywnych ekspozycji, np. symulacja lotu na Marsa,
 Tower of London – zamek królewski, twierdza i najsłynniejsze więzienie Anglii, gdzie była więziona i ścięta Anna Boleyn, jedna z żon Henryka VIII,
 Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s – słynne muzeum posiadające w swej kolekcji blisko 400 naturalnej wielkości woskowych modeli postaci historycznych i współczesnych celebrytów,
 London Eye – największe w Europie koło widokowe – przejażdżka w przeszklonej kopule i oglądanie panoramy miasta z wysokości 135 m,
 British Museum – jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej, posiadające w swoich zbiorach m.in. mumie egipskie, fragmenty greckiego Panteonu czy szkice Leonarda da Vinci,
 National Gallery – galeria malarstwa zawierająca dzieła znanych artystów światowych, m. in. Rubensa, Rembrandta, Van Gogha i wielu innych francuskich impresjonistów, jak i malarzy brytyjskich.

Spacery po centrum Londynu:

 Tower Bridge – zwodzony most będący ikoną Londynu,
 St Paul’s Cathedral – monumentalna katedra, miejsce wielu ważnych uroczystości, m.in. pogrzebu m.in. Winstona Chruchilla i Margaret Thatcher oraz zaślubin Księcia Karola i Księżnej Diany,
 Millenium Bridge – nowoczesny wiszący most dla pieszych, otwarty z okazji nowego tysiąclecia,
 The City of London – centrum bankowo – finansowe miasta z nowoczesnymi wysokościowcami,
 Houses of Parliament – siedziba brytyjskiego parlamentu,
 Big Ben – najsłynniejsza na świecie wieża zegarowa będąca częścią Pałacu Westminsterskiego,
 10 Downing Street – siedziba premiera Wielkiej Brytanii,
 Westminster Abbey – opactwo będące miejscem koronacji i pochówku królów angielskich oraz ślubów brytyjskiej rodziny królewskiej (m.in. księcia Harrego i Meghan Markle, a ostatnio pogrzebu królowej Elżbiety II),
 przejażdżki londyńskim metrem i popularnym piętrowym autobusem (double-decker bus).

Całodniowa wycieczka do Oxfordu – siedziby najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu na świecie (w programie m.in. zwiedzanie Christ Church College, gdzie kręcono wiele scen kultowego filmu Harry Potter).

Całodniowa wycieczka na południowe wybrzeże Anglii:

 Znany kurort Brighton, zwany też Londynem nad morzem (spacer po mieście: plaża, molo z wesołym miasteczkiem, Royal Pavillion – bajkowy pałac Jerzego IV);
 Malownicze miasteczko Eastbourne (spacer po mieście: elegancka wiktoriańska zabudowa, plaża, molo; wycieczki w okolicach miasta: najwyższa brytyjska skała kredowa – majestatyczna Beachy Head z latarnią morską u stóp oraz Seven Sisters – grupa imponujących klifów).

 8 dzień – po śniadaniu:

Spacer po centrum Londynu:

 Trafalgar Square – plac z kolumną Nelsona upamiętniający zwycięstwo Brytyjczyków pod Trafalgarem,
 Piccadily Circus – rozpoznawalny na całym świecie plac – serce teatralnego i rozrywkowego londyńskiego West Endu w dzielnicy Soho,
 Pałac Buckingham – oficjalna rezydencja króla brytyjskiego, zmiana warty,
 Chinatown – egzotyczna dzielnica chińska z zabudową i restauracjami orientalnymi.

Wyjazd z Londynu, przeprawa promowa Dover – Calais, przejazd przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy.

 9 dzień – przyjazd do Polski (szczegóły – zob. zakładka „Transport”).

Zakwaterowanie

Uczestnicy obozu zakwaterowani są w zachodniej, rezydenckiej, dzielnicy Londynu – słynnym West Endzie, dużo mniej zróżnicowanym etnicznie niż inne części stolicy Wielkiej Brytanii. Jest to najbogatsza i najbezpieczniejsza lokalizacja w mieście.

Obozowicze mieszkają  po 2-4 osoby w domach sprawdzonych miejscowych rodzin goszczących, starannie dobranych i regularnie wizytowanych przez naszego brytyjskiego kontrahenta. Łazienka jest dzielona z innymi domownikami. Zgodnie z prawem UK rodziny goszczące muszą przejść weryfikację przez policję pod względem niekaralności i posiadać obywatelstwo brytyjskie. Niektóre rodziny są zróżnicowane etnicznie jednak muszą być zasymilowane i posługiwać się biegłym angielskim. Codziennie rano (po śniadaniu) uczestnicy obozu są przywożeni przez rodziny goszczące na miejsce zbiórki z polskimi opiekunami i odbierani przez nie wieczorem, co oznacza, że w międzyczasie znajdują się pod ich opieką. Pobyt u rodziny brytyjskiej stwarza okazję poznania współczesnej kultury Londynu – „stolicy” świata.

Pełne wyżywienie (śniadanie kontynentalne, pakowany lunch, ciepła obiadokolacja) u rodzin goszczących. Pierwszy posiłek to obiadokolacja drugiego dnia wyjazdu, ostatni – pakowany lunch ósmego dnia.

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w Wielkiej Brytanii

Transport

Przejazd luksusowym autokarem (klimatyzacja, barek, video, WC) z Polski do Londynu i powrót nim do kraju. Autokar pozostaje do dyspozycji grupy podczas realizacji programu w Anglii.

Autokar docelowy jedzie przez Polskę trasą centralną – można do niego wsiadać w Warszawie, Łodzi, Koninie, Poznaniu, Świebodzinie i Świecku. Z kilku innych większych miast w Polsce, przy min. 6 uczestnikach, realizowane są (za dopłatą) transfery mikrobusem lub samochodem osobowym z przesiadką do głównego autokaru.

Rozkład jazdy:

Godz. odjazduMiejsce zbiórki
(15 minut przed odjazdem)
Godz. powrotu
(przybliżona)
Trasa centralna
8.00Warszawa
Al.Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy
Warszawa Zachodnia, stanowisko 11
20.00
10.00Łódź
stacja paliw BP ul. Kątna 1, przy wjeździe na A1 węzłem Łódź – Wschód z ul. Rokicińskiej
17.30
12.00Konin
Parking przy Mc Donald's ul. Ogrodowa 31,
Stare Miasto k. Konina
16.00
13.30Poznań
parking przy Mc Donalds przy ul. Głogowskiej 432
14.30
15.00Świebodzin
stacja paliw Orlen, ul. Wojska Polskiego 8
13.00
17.00Świecko
MOP Gnilec stacja paliw Orlen na A2 - ODJAZD
MOP Sosna stacja paliw Orlen na A2 - POWRÓT
11.00
Trasa południowa (transfer do Łodzi)
6.00*** Kraków
stacja paliw ARGE, ul. Pasternik 66
21.00
6.45** Katowice
stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 5, DK 86 - ODJAZD
stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22, DK 86 - POWRÓT
20.15
7.00** Sosnowiec
ul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i Mc Donalds
20.00
8.15* Częstochowa
parking przy Mc Donald's przy ul. Wojska Polskiego
w kierunku Warszawy - ODJAZD, w kierunku Katowic - POWRÓT
19.00
8.45* Radomsko
ul. Łódzka 2, PORT Radomsko – Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)
18.30
Trasa północna (transfer do Łodzi)
6.00*** Gdańsk
Podwale Grodzkie 4 przy hotelu Centrum, obok Dworca Głównego PKP
21.30
7.15*** Grudziądz
Marzy Stare koło Grudziądza, stacja paliw Statoil na DK 91
20.00
8.15** Toruń
ul. Szosa Lubicka 109, stacja paliw BP
19.15
9.00* Włocławek
ul. Puławskiego, przy hotelu Kujawy
18.30
Trasa zachodnia (transfer do Poznania)
10.30** Wrocław
stacja benzynowa Statoil, ul. Sucha 15 C (wjazd od ul. Dyrekcyjnej)
17.30
Trasa wschodnia (transfer do Łodzi)
8.00* Radom
parking przed Automobilem Radomskim, ul. Warszawska 17
20.00
Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia
Transfery z niżej wymienionych miast realizowane są przy min. 6 uczestnikach za dopłatą:
* 200 PLN (Radom, Włocławek, Częstochowa, Radomsko)
** 250 PLN (Katowice, Sosnowiec, Wrocław, Toruń)
*** 300 PLN (Kraków, Gdańsk, Grudziądz)

Na odcinkach krajowych transfer realizowany jest zastępczym środkiem transportu (mikrobus, samochód osobowy) i następuje przesiadka do autokaru docelowego.

Na poszczególnych przystankach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Po uprzednim poinformowaniu zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsca i godziny zbiórki.

Telefon kontaktowy w sprawach transportu, czynny (tylko) w dniu wyjazdu obozu: 512 354 454.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (9 dni)
Cena w PLN
01.07 – 09.07.2023
(brak miejsc)
3290
08.07 – 16.07.2023
3290
15.07 – 23.07.2023
3290
22.07 – 30.07.2023
3290
05.08 – 13.08.2023
3290

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 40 dni przed wyjazdem. Zaliczka 800 zł w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

Do podanej ceny należy doliczyć:

 (obowiązkowo) opłatę na realizację programu płatną u pilota grupy: 180 funtów; obejmuje ona wstępy do zwiedzanych obiektów oraz przejazdy komunikacją miejską;

 (opcjonalnie) diety specjalne (wegetariańska, bezglutenowa itp.): 150 zł;

 (opcjonalnie) dodatkowe ubezpieczenia (nie wchodzące w skład ceny podstawowej): od rezygnacji z wyjazdu (3 proc. ceny imprezy), chorób przewlekłych, odpowiedzialności cywilnej oraz KL/NNW/bagaż na wyższe kwoty niż w standardowej ofercie.