Obóz językowo-przygodowy PGL Boreatton Park Anglia

Miejsce i organizator

Kursy i obozy językowe za granicąNaszym partnerem w Wielkiej Brytanii jest PGL, działający od 1957 roku organizator „zielonych szkół” dla brytyjskich dzieci, a także międzynarodowych obozów podczas letnich wakacji. Firma posiada 17 kampusów w różnych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii, a także 3 we Francji i 4 w Hiszpanii. Corocznie organizuje aktywny wypoczynek dla ponad 130 tys. dzieci i młodzieży w wieku 8-17 lat. W międzynarodowych obozach wakacyjnych biorą także udział uczniowie brytyjscy (ponad 50% uczestników), dzięki czemu obozowicze z zagranicy mają ciągły kontakt z językiem angielskim, również poza lekcjami – podczas gier, zabaw, czasu wolnego. Program składa się z zajęć językowych przed południem, rekreacyjnych i sportowych po południu i wieczorem oraz wycieczek do największych parków rozrywki w Anglii. Wyjazd na obóz PGL jest zatem idealnym połączeniem nauki angielskiego z aktywnym wypoczynkiem. Wszystko to pod opieką odpowiednio przeszkolonej kadry, w doskonale wyposażonych i bezpiecznych ośrodkach.

W wakacje letnie 2024 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 8-17 lat 2 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowo-przygodowy w największym ośrodku PGL w Wielkiej Brytanii o nazwie Boreatton Park. Wyjazd odbędzie się w terminie 3 – 17 sierpnia 2024 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne). 

Obóz angielskiego w Boreatton Park, Anglia

Boreatton Park rozciąga się na olbrzymim terenie 97 hektarów, położonym w wiejskiej okolicy w północno-zachodniej części Anglii, w hrabstwie Shropshire w regionie West Midlands, niedaleko granicy z Walią. Najbliższa większa miejscowość to oddalone o ok. 20 km historyczne miasteczko Shrewsbury, które zachowało swój średniowieczny charakter. Na terenie ośrodka znajduje się imponujący stary dwór z 1857 r., rzeka, trzy jeziora oraz doskonałe zaplecze do uprawniania różnych sportów, w tym wodnych. Jest tu hala sportowa z dużą ścianką wspinaczkową, boisko piłkarskie, park linowy z 5 tyrolkami, czy gigantyczna kilkumetrowa huśtawka. Inne atrakcje ośrodka to: absailing, aeroball, łucznictwo, zajęcia artystyczne, rowery górskie, kajaki, quady, biegi na orientację, ogniska, mini olimpiady i wiele innych.

Program

W wakacje letnie 2024 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 8-17 lat 2 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na międzynarodowy obóz językowo-przygodowy w ośrodku PGL Boreatton Park. Wyjazd odbędzie się w terminie 3 – 17 sierpnia 2024 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne). 

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie na terenie kampusu Boreatton Park – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie”.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 20000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka polskiego pilota – rezydenta w czasie podróży i pobytu w Anglii (w terminie wyjazdu grupowego); opieka brytyjskiej kadry obozu PGL na miejscu.

Transfery grupowe pod opieką polskiego pilota: z lotniska w Londynie do miejsca zakwaterowania oraz z miejsca zakwaterowania na lotnisko po zakończeniu obozu.

Materiały do nauki, zeszyt, długopis, T-shirt, smyczka, torba szkolna, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

14 noclegów na terenie kampusu Boreatton Park:

 w budynku dworu oraz wolnostojących domkach;
 prosto urządzone pokoje z łóżkami piętrowymi;
 uczestnicy obozu językowego kwaterowani są w pokojach 4-6 osobowych z łazienkami;
 uczestnicy obozu Multi-Activity lub tematycznego kwaterowani są w pokojach wieloosobowych (6-14 osób w pokoju), łazienki dzielone z innymi obozowiczami.

Obozowicze mieszkają z rówieśnikami z innych krajów, którzy biorą udział w obozie językowym, a ci, którzy wybiorą obóz Multi-Activity lub tematyczny (bez języka) zakwaterowani będą z rówieśnikami brytyjskimi.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie: śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu) w stołówce na terenie kampusu; podczas wycieczek suchy prowiant jako lunch.

Zakwaterowanie na obozie w Boreatton Park w Anglii

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po kampusie.

Filmy:


Terminy i ceny

Termin grupowy (wylot z Warszawy)*Rodzaj obozuCena w PLN
03.08-17.08.2024 (2 tyg.)Językowy7699
Multi Activity+200 / tydzień
Taniec+1400 / tydzień
Adrenalina+1400 / tydzień

Uwaga: Cena podstawowa to obóz językowy, do obozu Multi Activity lub tematycznego należy doliczyć dopłatę jak powyżej. Istnieje możliwość połączenia obozu językowego z obozem Multi Activity lub tematycznym z młodzieżą angielską (bez nauki języka), np. 1 tydzień obóz językowy + 1 tydzień Multi Activity kosztuje w Boreatton Park: 7699 zł + 200 zł = 7899 zł.

* Obóz dostępny jest też w innych terminach (wyjazd indywidualny bez polskiego opiekuna z dowolnego lotniska w Polsce).

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).