Obóz językowo-przygodowy PGL Boreatton Park Anglia

Miejsce i organizator

Kursy i obozy językowe za granicąNaszym partnerem w Wielkiej Brytanii jest PGL, działający od 1957 roku organizator “zielonych szkół” dla brytyjskich dzieci, a także międzynarodowych obozów podczas letnich wakacji. Firma posiada 17 kampusów w różnych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii, a także 3 we Francji i 4 w Hiszpanii. Corocznie organizuje aktywny wypoczynek dla ponad 130 tys. dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat. W międzynarodowych obozach wakacyjnych biorą także udział uczniowie brytyjscy (ponad 50% uczestników), dzięki czemu obozowicze z zagranicy mają ciągły kontakt z językiem angielskim, również poza lekcjami – podczas gier, zabaw, czasu wolnego. Program składa się z zajęć językowych przed południem, rekreacyjnych i sportowych po południu i wieczorem oraz wycieczek (w tym weekendowych) do ciekawych miejsc w Anglii. Wyjazd na obóz PGL jest zatem idealnym połączeniem nauki angielskiego z aktywnym wypoczynkiem. Wszystko to pod opieką odpowiednio przeszkolonej kadry, w doskonale wyposażonych i bezpiecznych ośrodkach.

W wakacje letnie 2020 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat 2 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowo-przygodowy w największym ośrodku PGL w Wielkiej Brytanii o nazwie Boreatton Park. Wyjazd odbędzie się w terminie 31 lipca – 14 sierpnia 2021 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne). 

Obóz angielskiego w Boreatton Park, Anglia

Boreatton Park rozciąga się na olbrzymim terenie 97 hektarów, położonym w wiejskiej okolicy w północno-zachodniej części Anglii, w hrabstwie Shropshire w regionie West Midlands, niedaleko granicy z Walią. Najbliższa większa miejscowość to oddalone o ok. 20 km historyczne miasteczko Shrewsbury, które zachowało swój średniowieczny charakter. Na terenie ośrodka znajduje się imponujący stary dwór z 1857 r., rzeka, trzy jeziora oraz doskonałe zaplecze do uprawniania różnych sportów, w tym wodnych. Jest tu hala sportowa z dużą ścianką wspinaczkową, boisko piłkarskie, park linowy z 5 tyrolkami, czy gigantyczna kilkumetrowa huśtawka. Inne atrakcje ośrodka to: absailing, aeroball, łucznictwo, zajęcia artystyczne, rowery górskie, kajaki, quady, biegi na orientację, ogniska, mini olimpiady i wiele innych.

Program

W wakacje letnie 2021 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat 2 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na międzynarodowy obóz językowo-przygodowy w ośrodku PGL Boreatton Park. Wyjazd odbędzie się w terminie 31 lipca – 14 sierpnia 2021 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne). 

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie na terenie kampusu Boreatton Park – zob. szczegóły w zakładce “Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 20000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka polskiego pilota – rezydenta w czasie podróży i pobytu w Anglii; opieka brytyjskiej kadry obozu PGL na miejscu.

Transfery grupowe pod opieką polskiego pilota: z lotniska w Londynie do miejsca zakwaterowania oraz z miejsca zakwaterowania na lotnisko po zakończeniu obozu.

Materiały do nauki, zeszyt, długopis, T-shirt, torba szkolna, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Zakwaterowanie

14 noclegów na terenie kampusu Boreatton Park:

 w budynku dworu oraz wolnostojących domkach;
 prosto urządzone pokoje z łóżkami piętrowymi;
 dzieci 7-10 lat kwaterowane są w pokojach wieloosobowych (8-16 osób w pokoju), łazienki dzielone z innymi obozowiczami;
 młodzież 13-17 lat kwaterowana jest w pokojach 4-6 osobowych z łazienkami;
 dzieci 10-13 lat mogą być zakwaterowane w obu rodzajach pokoi w zależności od wybranego programu.

Obozowicze mieszkają z rówieśnikami z innych krajów, którzy biorą udział w obozie językowym, a ci, którzy wybiorą obóz tematyczny (bez języka) zakwaterowani będą z rówieśnikami brytyjskimi.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie: śniadania, lunche, obiadokolacje) w stołówce na terenie kampusu; podczas wycieczek suchy prowiant jako lunch.

Zakwaterowanie na obozie w Boreatton Park w Anglii

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po kampusie.

Filmy:


Terminy i ceny

Termin grupowy (wylot z Warszawy)*Cena w PLN
31.07-14.08.2021 (2 tyg.)5850

* Obóz dostępny jest też w innych terminach (wyjazd indywidualny bez polskiego opiekuna z dowolnego lotniska w Polsce).

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).