Obozy językowe Edynburg Szkocja

Miejsce i szkoła

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat na wakacyjny międzynarodowy obóz języka angielskiego do Edynburga, stolicy Szkocji, ponad półmilionowego miasta stanowiącego unikalną mieszankę naturalnego piękna i romantycznej tradycji tego wchodzącego w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej kraju. Edynburg słynie z bogatej historii, monumentalnych zabytków, a także corocznego, sierpniowego festiwalu, będącego nagromadzeniem przeróżnych widowisk i wydarzeń kulturalnych, które oglądają miliony gości z całego świata. Piękno miasta łączy się z jego kosmopolityczną naturą i renomą placówek edukacyjnych, a poza jego murami rozciągają się urocze szkockie równiny i góry.

Obozy językowe w SzkocjiObóz organizowany jest przez Centre of English Studies (CES), oddział działającej od ponad 40 lat (rok założenia 1979) międzynarodowej sieci szkół językowych, która posiada osiem placówek na terenie Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanady. Zajęcia odbywają się w historycznej części Starego Miasta Edynburga na nowocześnie urządzonym kampusie założonej w 1803 roku szkoły średniej James Gillespie’s High School. Uczestnicy obozu będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć prawdziwą szkocką atmosferę podczas nauki języka angielskiego – usłyszeć dźwięki oryginalnej miejscowej kobzy, doświadczyć gościnności Szkotów (będą mieszkać w domach szkockich rodzin), poznać niezwykłe legendy, a może nawet założyć powszechnie kojarzony z tym narodem kraciasty kilt!?

Obozy językowe (angielski) na kampusie James Gillespie's High School w Edynburgu w Szkocji

Wyjazd polskiej grupy z polskim opiekunem na obóz językowy organizowany przez Centre of English Studies odbędzie się w wakacje letnie w terminie 23.06-30.06.2024 (1 tydzień). W innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne (samodzielne). Szkoła organizuje też kursy dla dorosłych.

Gwarancję jakości szkoły stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez British Council
Szkoła jest członkiem English UK

Program

W wakacje letnie organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat 1- tygodniowy wyjazd grupowy z polskim na międzynarodowy obóz językowy szkoły Centre of English Studies w Edynburgu z transportem samolotem z lotniska w Warszawie. Odbędzie się on w terminie 23.06-30.06.2024. Możliwe są również wyjazdy indywidualne (samodzielne) z dowolnego lotniska w Polsce w dowolnym terminie między 30.06 a 04.08.2024 (wyloty i powroty niedzielę, długość pobytu 2 tygodnie).

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i wyżywienie w domach szkockich rodzin goszczących – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie”.

Transfer z lotniska w Edynburgu do miejsca zakwaterowania i z powrotem na lotnisko po zakończeniu kursu (przy wyjeździe grupowym w terminie 23.06-30.06.2024).

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 20000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka polskiego wychowawcy podczas przelotów i pobytu (w terminie 23.06-30.06.2024), opieka rodzin goszczących i miejscowej kadry na miejscu.

Materiały do nauki, zeszyt, długopis, torba, dyplom ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

Domy specjalnie wyselekcjonowanych szkockich rodzin goszczących, pokoje 2- lub 3- osobowe, łazienka dzielona z domownikami. Dojazd do szkoły komunikacją miejską.

Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (Half Board) – śniadania i obiadokolacje u rodzin goszczących. Możliwość dokupienia pakowanych lunchów.

Zakwaterowanie w Dublinie u irlandzkich rodzin goszczących

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Termin wyjazdu z opiekunemCena w PLN
23.06 - 30.06.2024 (1 tydz.)3599

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).