Obóz językowo-przygodowy PGL Osmington Bay Anglia

Miejsce i organizator

Kursy i obozy językowe za granicąNaszym partnerem w Wielkiej Brytanii jest PGL, działający od 1957 roku organizator „zielonych szkół” dla brytyjskich dzieci, a także międzynarodowych obozów podczas letnich wakacji. Firma posiada 17 kampusów w różnych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii, a także 3 we Francji i 4 w Hiszpanii. Corocznie organizuje aktywny wypoczynek dla ponad 130 tys. dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat. W międzynarodowych obozach wakacyjnych biorą także udział uczniowie brytyjscy (ponad 50% uczestników), dzięki czemu obozowicze z zagranicy mają ciągły kontakt z językiem angielskim, również poza lekcjami – podczas gier, zabaw, czasu wolnego. Program składa się z zajęć językowych przed południem, rekreacyjnych i sportowych po południu i wieczorem oraz wycieczek (w tym weekendowych) do ciekawych miejsc w Anglii. Wyjazd na obóz PGL jest zatem idealnym połączeniem nauki angielskiego z aktywnym wypoczynkiem. Wszystko to pod opieką odpowiednio przeszkolonej kadry, w doskonale wyposażonych i bezpiecznych ośrodkach.

W wakacje letnie 2022 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat 2 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowo-przygodowy w największym ośrodku PGL w Wielkiej Brytanii o nazwie Osmington Bay. Wyjazd odbędzie się w terminie 23 lipca – 6 sierpnia 2022 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne).

Obóz angielskiego w Osmington Bay, Anglia

Ośrodek, położony bezpośrednio nad morzem na południowym wybrzeżu Anglii, około 2 godzin drogi od Londynu, rozciąga się na obszarze 18 hektarów. Zlokalizowany jest w przepięknej, malowniczej i bezpiecznej okolicy hrabstwa Dorset, niedaleko miejscowości Weymouth, w samym sercu figurującego na liście UNESCO Wybrzeża Jurajskiego. Hrabstwo Dorset to przede wszystkim malownicze widoki z plażami, pięknymi klifami i formacjami skalnymi, z których najbardziej znana jest skała Durdle Door wyglądająca jak ogon smoka morskiego, urokliwe, typowo angielskie miasteczka oraz zamki, z których najstarszy, powstały już ok. 600 lat przed naszą erą, po sukcesywnym rozbudowywaniu stał się największym zamkiem w Wielkiej Brytanii. Obszar ten wiele razy wybierany był do kręcenia filmów i seriali telewizyjnych, jak np. „Piraci z Karaibów” czy „Broadchurch”. Niedawno na Wybrzeżu Jurajskim pojawiła się nowa atrakcja – olbrzymia czaszka smoka, która nawiązuje do serialu „Gra o Tron”.

Program

W wakacje letnie 2022 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat 2 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na międzynarodowy obóz językowo-przygodowy w ośrodku PGL Osmington Bay. Wyjazd odbędzie się w terminie 23 lipca – 6 sierpnia 2022 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne).

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie na terenie kampusu Osmington Bay – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 20000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka polskiego pilota – rezydenta w czasie podróży i pobytu w Anglii; opieka brytyjskiej kadry obozu PGL na miejscu.

Transfery grupowe pod opieką polskiego pilota: z lotniska w Londynie do miejsca zakwaterowania oraz z miejsca zakwaterowania na lotnisko po zakończeniu obozu.

Materiały do nauki, zeszyt, długopis, T-shirt, smyczka, torba szkolna, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

14 noclegów na terenie kampusu Osmington Bay:

 w domkach letniskowych;
w pokojach 4-6 osobowych (możliwe łóżka piętrowe) z łazienkami.

Obozowicze mieszkają z rówieśnikami z innych krajów, którzy biorą udział w obozie językowym, a ci, którzy wybiorą obóz tematyczny (bez języka) zakwaterowani będą z rówieśnikami brytyjskimi.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie: śniadania, lunche, obiadokolacje) w stołówce na terenie kampusu; podczas wycieczek suchy prowiant jako lunch.

Zakwaterowanie na obozie w Osmington Bay w Anglii

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po kampusie.

Filmy:


Terminy i ceny

Termin grupowy (wylot z Warszawy)*Cena w PLN
23.07-06.08.2022 (2 tyg.)6750

* Obóz dostępny jest też w innych terminach (wyjazd indywidualny bez polskiego opiekuna z dowolnego lotniska w Polsce).

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).