Obozy i kolonie językowe w Polsce nad morzem (Dźwirzyno)

Miejsce

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 11-19 lat na wakacyjne kolonie i obozy językowe (język angielski, niemiecki, hiszpański) do Dźwirzyna – nadmorskiej miejscowości wczasowej położonej w województwie zachodniopomorskim, 12 km na zachód od Kołobrzegu. Miejscowość leży pomiędzy Morzem Bałtyckim, a północno-wschodnim brzegiem jeziora Resko Przymorskie oraz kanałem łączącym te wody. Oferuje stałą bazę wypoczynkowo – turystyczną w obrębie plaży i jeziora Resko Przymorskie. Od otwartego morza dzieli Dźwirzyno, ciągnący się na całej długości, szeroki pas nadmorski z wałem wydmowym i piękną szeroką plażą. Jest ona utworzona z drobniutkich, czystych i jasnych ziarenek piasku i przechodzi w kierunku lądu w wysoki wał wydmowy, dochodzący do 16 m n.p.m. Wydmy porośnięte lasem sosnowym stanowią atrakcyjny element miejscowego krajobrazu.

Letnisko z pewnością należy do najatrakcyjniejszych pod względem warunków klimatyczno-turystycznych miejscowości regionu zachodniopomorskiego. Sezon kąpielowy trwa od 15 czerwca do 15 września. Średniodobowe nasłonecznienie w lecie wynosi ok. 9 godz., a w ciągu roku sięga 1750 godz. Panują więc tutaj dogodne i bezpieczne warunki do kąpieli morskich i słonecznych. Dodatkowym walorem są nadmorskie inhalacje aerozolem. W 1978 roku letnisko otrzymało status miejscowości uzdrowiskowej. Leczy się tu schorzenia układu oddechowego i krążenia.

Niedaleko w kierunku pd.-zach. leży jezioro Resko Przymorskie. Jezioro to, połączone z morzem żeglownym kanałem, jest wymarzonym miejscem dla chętnych do uprawiania sportów wodnych – znajduje się tu przystań windsurfingowa i jachtowa.

Kolonie i obozy językowe w Dźwirzynie nad morzem

Turnusy:

I. 05.08 – 18.08.2020
obóz: angielski, kolonia: angielski

Program

Program językowy

Kolonia (wiek od 11 do 14 lat): 30 lekcji (2 lekcje rano + popołudniowe warsztaty językowe).
Obóz (wiek od 15 do 19 lat): 40 lekcji (3 lekcje rano + popołudniowe warsztaty językowe).

Popołudniowe warsztaty językowe to dodatkowe (poza lekcjami) ćwiczenie języka w praktyce: konwersacje, symulacje językowe, filmy, kręgi tematyczne, projekty.
Komplet materiałów językowych dla każdego uczestnika.
Ciekawe materiały dydaktyczne, interaktywne pomoce audiowizualne i multimedialne podczas zajęć.
Autorski system do nauki słówek Vocabulary Training.
Nacisk na komunikację.
Doświadczeni lektorzy, w tym native speakerzy.
Uczestnicy podzieleni są na niewielkie grupy (10-13 osób) według stopnia zaawansowania; koloniści zorganizowani są dodatkowo w grupy wiekowe.
Wszystkie poziomy zaawansowania oprócz zupełnie początkującego; o przyjęciu do danej grupy językowej decyduje test kwalifikacyjny.
Certyfikat na zakończenie imprezy, określający poziom językowy uczestnika.
Obóz i kolonia, mimo podobieństw, posiadają odrębny program i kadrę.

Codzienny kontakt z językiem przez dwa tygodnie podczas porannych lekcji i popołudniowych warsztatów językowych, w małych grupach, umożliwia uzyskanie szybkich postępów w krótkim czasie.

Zajęcia językowe na kolonii / obozie językowym w Dźwirzynie

Program rekreacyjny

Czas poza zajęciami przeznaczony jest na urozmaicony program turystyczny, rekreacyjny i sportowy, dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników. Szczegóły programu:

Całodniowa wycieczka do Kołobrzegu: zwiedzanie starówki, spacer po molo i promenadzie nadmorskiej, pobyt w aquaparku Millenium (korzystanie ze wszystkich atrakcji jak: basen rekreacyjny i sportowy, rwąca rzeka, 2 rynny wodne, jacuzzi).
Piesze wycieczki po okolicy.
Zajęcia sportowe i rekreacyjne: plażowanie, kąpiele w morzu, siatkówka, piłka nożna plażowa, koszykówka, tenis stołowy.
Zajęcia wieczorne: quizy i gry językowe, konkursy, dyskoteki.
Zajęcia tematyczne: plastyczne, muzyczne, aktorskie, terenowy bieg z językiem.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Pamiątkowe zdjęcia dla każdego uczestnika (dostępne do pobrania na dysku online).

Zajęcia pozalekcyjne na kolonii / obozie językowym w Dźwirzynie

Dodatkowo chętnym proponujemy (za dopłatą):

Naukę windsurfingu z profesjonalnym instruktorem, 6 godzin podczas turnusu; zajęcia odbywają się na jeziorze Resko w Dźwirzynie; koszt nauki: 240 zł (opłata zawiera wypożyczenie sprzętu, nie zawiera stroju).
Naukę tenisa z instruktorem, 6 godzin podczas turnusu; koszt nauki: 220 zł (opłata zawiera wypożyczenie sprzętu).

W ofercie znajdują się również dwie fakultatywne wycieczki autokarowe za granicę:

Fakultatywna wycieczka do Tropical Islands BerlinFakultatywna wycieczka do stolicy Danii Kopenhagi
Tropical Islands pod Berlinem - w programie całodniowy pobyt w Wiosce Tropikalnej, do dyspozycji piaszczysta plaża z palmami, dżungla 50 tys. roślin, Laguna Bali - sztuczne fale, podziemne zjeżdżalnie (także na oponach), las tropikalny, groty, wodospady, turbo zjeżdżalnie i inne wodne szaleństwa! Koszt wycieczki: 200 zł + 45 euro. Konieczność posiadania ważnego paszportu.Kopenhaga - w programie całodniowy pobyt w stolicy Danii, Syrenka Kopenhaska, odprawa warty Gwardii Królewskiej, Kościół Marmurowy, pomnik Andersena, spacer po najdłuższym deptaku północnej Europy, rejs po kanałach Kopenhagi. Koszt wycieczki: 280 zł + 10 euro. Konieczność posiadania ważnego paszportu.

Zakwaterowanie

Ośrodek wypoczynkowy GRÓD PIASTÓW w Dźwirzynie, położony na dużym ogrodzonym, zielonym terenie w sąsiedztwie Jeziora Resko, ok. 800 m od morza:

 pokoje 3-4 osobowe lub studia 2+3 z łazienkami i balkonami;
 w ośrodku do dyspozycji: sale dydaktyczne, sala dyskotekowa, świetlica, tenis stołowy, boiska.

Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w stołówce ośrodka.

Kolonie i obozy językowe w Dźwirzynie nad morzem

Dojazd

Do ośrodka wczasowego w Dźwirzynie, w których odbywają się kolonie / obozy można dojechać indywidualnie lub (za dopłatą) skorzystać z dojazdu grupowego pod opieką wychowawców z kilku większych miast w Polsce.

Dojazd indywidualny:

 osoby przyjeżdżające indywidualnie rozpoczynają pobyt od obiadu w niedzielę i kończą śniadaniem w sobotę.

Dojazd grupowy:

 z Wrocławia, Poznania, Katowic, Krakowa, Warszawy autokarem regularnych linii lub wynajętym do Kołobrzegu i autokarem do ośrodka; istnieje możliwość wsiadania w innych miejscowościach na trasie przejazdów po wcześniejszym uzgodnieniu;
 opłata za dojazd grupowy: 190 zł z Wrocławia, Warszawy, Poznania, 220 zł z Krakowa, Katowic;
 wyjazd wieczorem w sobotę, przyjazd w niedzielę rano, śniadanie;
 powrót wieczorem w piątek po południu lub po kolacji, przyjazd w sobotę w nocy lub rano.

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

 Filmy:

Terminy i ceny

Terminy turnusów
Języki
Cena w PLN
I. 05.08 – 18.08.2020
obóz: angielski
kolonia: angielski
1879

W  powyższej opłacie, oprócz programu, zakwaterowania i wyżywienia, zawarta jest opieka pedagogiczna i medyczna (lekarz/pielęgniarka), kąpiel pod opieką ratownika, wszystkie wstępy oraz ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków).