Obozy językowe Londyn 2024

Londyn, barwna stolica Wielkiej Brytanii, ogromna metropolia rozciągająca się po obu brzegach Tamizy, to jedno z najbardziej fascynujących miast świata, odwiedzane corocznie przez 25 milionów krajowych i zagranicznych turystów, niemal trzy razy więcej niż wynosi liczba jego stałych mieszkańców. To jedno z tych miejsc na świecie, które trzeba koniecznie odwiedzić. Po pierwszej wizycie będą następne, a Londyn za każdym razem pokaże inne oblicze: monumentalne, ekscytujące, niekonwencjonalne. Metropolia jest ogromna. Niemal dziewięć milionów osób zamieszkuje okrągły teren „odcięty” od reszty Anglii obwodnicą M-25 i pasem zieleni (Green Belt), na którym już nie wolno budować. To londyńskie „koło” ze środkiem w centrum miasta ma promień ok. 32 km.

Miejsca i zabytki, bez zobaczenia których nie można zakończyć tu pobytu to niewątpliwie Pałac Buckingham, Opactwo Westminsterskie, Big Ben, twierdza Tower, British Museum, National Gallery czy muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Słynna Oxford Street przyciąga klientów niezliczoną ilością sklepów, a osławiony Harrods swym niepowtarzalnym wystrojem i szokującymi cenami. Pałace, kościoły, rozległe parki i ogrody, liczne galerie, teatry, kina, dyskoteki, kluby i puby, ogromny ruch i korki na ulicach, wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę tego tętniącego życiem miasta.

Oto nasze propozycje kolonii i obozów językowych (język angielski) w Londynie dla dzieci i młodzieży na lato – wakacje 2023: