Obóz językowy Harry Potter Londyn

Opis

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat do Londynu na wakacyjny obóz językowy „English in Action – The Harry Potter Experience”, łączący praktyczną naukę języka angielskiego w formie warsztatów językowych – lekkiej zabawy poza murami szkoły z intensywnym zwiedzaniem brytyjskiej stolicy, a także dwóch słynnych angielskich miast – Oxfordu i Brighton. Motywem przewodnim imprezy jest Harry Potter – uczestnicy obozu szukać będą po całym Londynie śladów pobytu tego najbardziej znanego na świecie młodego czarodzieja. Ten wyjazd to prawdziwa gratka dla młodych fanów najsłynniejszej serii filmów w historii kina, ale również świetna zabawa dla tych, którzy nie śledzili powieści. Tym razem bez zaklęć i czarodziejskich sztuczek odszukają miejsca, w których ostatnio widziano Harry’ego – zobaczą scenerie, w których kręcono poszczególne odcinki jego przygód, odnajdą plenery znane z filmowego planu oraz zwiedzą „Warner Bros. Studio Tour London” – studio filmowe, w którym powstały wszystkie odcinki serii.

Program

Program turystyczny

Program obozu skupia się na zwiedzaniu miejsc w Londynie związanych z Harrym Potterem, m.in.:

 Bank Gringotta (może nawet uda się zajrzeć do środka?);
 Peron  9¾ „zagrany” przez jeden z peronów stacji King’s Cross;
 Ulica Pokątna i Ulica Śmiertelnego Nokturnu „zagrane” przez zaułki Leadenhall Market (no, i trochę przez Studio Warner Bros, ale o tym poniżej);
 Millenium Bridge – most zniszczony w 1996 roku przez śmierciożerców;
 Picadilly Circus, gdzie Harry, Ron i Hermiona teleportowali się w siódmej części serii.

 Atrakcją numer jeden dla miłośników Harry’ego będzie wizyta w Warner Bros. Studio Tour London, gdzie kręcone były wszystkie części serii. W środku 3 godziny mega atrakcji: plany filmowe, w tym Wielka Sala z Hogwartu, gabinet Dumbledora, ulica Pokątna ze sklepem Ollivandera, Dziurawym Kotłem, księgarnią Esy-Floresy i sklepem Magiczne Dowcipy Weasleyów, sala z Gryffindoru, chata Hagrida, gabinet Profesor Umbridge oraz wiele innych miejsc znanych z filmów. Poza tym obozowicze zobaczą prawdziwe rekwizyty, m.in. oryginalny motocykl Hagrida czy prawdziwą miotłę Nimbus 2000, na własne oczy poznają jak kręcono najbardziej imponujące sceny z „Harry’ego Pottera”, w tym spektakularne efekty specjalne z lataniem na miotle w roli głównej, a na koniec wycieczki czeka na nich wielka makieta Hogwartu!

Obóz językowy Harry Potter - Warner Bros. Studio Tour London

 Kolejnym punktem programu obozu związanym z Harrym Potterem jest wycieczka z przewodnikiem do Oxfordu, najsłynniejszego miasta uniwersyteckiego świata, którego zabytki „zagrały” w wielu częściach serii. Biblioteka czy jadalnia z Hogwartu to obowiązkowe punkty wycieczki śladami słynnego czarodzieja.

Obóz językowy Harry Potter - wycieczka do Oxfordu

 Obóz przeznaczony jest także dla młodzieży, dla której to nie Harry Potter jest głównym powodem odwiedzin Anglii. Wykwalifikowani nauczyciele i opiekunowie zatroszczą się o organizację czasu wolnego. Będą wycieczki po Londynie (w tym: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, Greenwich z południkiem zero, Tower Bridge, rejs po Tamizie), w najbliższe okolice brytyjskiej stolicy (także piesze), a jak tylko pogoda pozwoli – plażowanie. Przewidziany jest także całodniowy wypad do nadmorskiego kurortu Brighton.

Program językowy

 Dzięki ciągłemu i niewymuszonemu kontaktowi z prawdziwym, mówionym angielskim uczestnicy obozu będą mogli szybko przełamać bariery komunikacyjne i zacząć posługiwać się językiem obcym. Prowadzenie zajęć w czasie zwiedzania czy zakupów da im możliwość praktycznego używania języka w codziennych sytuacjach. Z kolei dzięki zakwaterowaniu u prawdziwych angielskich rodzin będą mieli okazję zobaczyć, jak żyją i mieszkają Brytyjczycy. Jednym słowem, wyjazd ten stanowi doskonałą szansę na wypróbowanie swoich umiejętności językowych w praktyce.

 Warsztaty językowe podczas obozu prowadzone są przez polskiego lektora, nie w ławkach szkolnych, ale „w terenie”, i obejmują:

 zadania do wykonania na mieście;
 odgrywanie scenek z życia codziennego (zakupy, pytanie o drogę, itp.);
 quizy, zabawy, zagadki w języku angielskim;
zwiedzanie w języku angielskim z polskim lektorem, w Oxfordzie z angielskim przewodnikiem.

Zakwaterowanie

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani będą u brytyjskich rodzin goszczących na południowych obrzeżach Londynu (wszyscy w jednej dzielnicy), w pokojach 2-3-osobowych, a łazienkę będą dzielić z domownikami. Codziennie rano rodziny odprowadzają ich na ustalone miejsce zbiórki, a wieczorem odbierają.

Pełne wyżywienie – 3 posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacje u rodzin goszczących + pakowane lunche (suchy prowiant). Pierwszy posiłek – obiadokolacja po przyjeździe do Londynu, ostatni – pakowany prowiant na powrót.

Uwaga! W czasie przejazdu do Anglii należy zaopatrzyć się we własny prowiant. Na drogę powrotną uczestnicy obozu dostaną lekki prowiant (2 kanapki, napój i słodycz).

Zakwaterowanie u rodzin angielskich na obozie językowym w Londynie

Transport

Przelot grupowy samolotem z polskim opiekunem do Londynu (i z powrotem) z Warszawy i Poznania. Bagaż rejestrowany do 10 kg.

Z kilku innych większych miast w Polsce (Katowice, Łódź, Gdańsk, Kraków, Wrocław), przy min. 3 zgłoszonych uczestnikach, realizowane są za dopłatą przejazdy na lotniska w Warszawie i Poznaniu pociągiem lub autobusem liniowym.

Z lotniska w Londynie do miejsca zakwaterowania (i z powrotem) przejazd odbywa się transportem publicznym.

Codzienne zwiedzanie Londynu i przejazdy do innych miast w Anglii (Oxford, Brighton) odbywają się transportem lokalnym.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (8 dni)
Cena w PLN
27.06 - 04.07.2024
2999
04.07 - 11.07.2024
2999
25.07 - 01.08.2024
2999
22.08 - 29.08.2024
2999

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

Do podanej ceny należy doliczyć:

 (obowiązkowo) przelot grupowy do Londynu (i z powrotem) z opiekunem z Warszawy lub Poznania z bagażem do 10 kg: 1390 zł;

 (opcjonalnie) dopłatę za dojazd do lotniska w Warszawie lub Poznaniu z niektórych miast w Polsce – zob. zakładka „Transport”;

 (obowiązkowo) opłata na realizację programu wycieczkowego (płatne opiekunowi grupy na zbiórce): 200 funtów dla uczestników w wieku 12-15 lat, 220 funtów dla uczestników w wieku 16-18 lat; obejmuje ona wstępy do zwiedzanych obiektów oraz przejazdy komunikacją miejską w Londynie (metro, autobusy);

 (opcjonalnie) diety specjalne (wegetariańska, bezglutenowa itp.): 220 zł;

 (opcjonalnie) dodatkowe ubezpieczenia (nie wchodzące w skład ceny podstawowej): od rezygnacji z wyjazdu ( 3 proc. ceny imprezy lub z rozszerzeniem o zachorowanie na COVID-19 oraz kwarantannę przed wyjazdem – 4,5 proc. ceny imprezy), chorób przewlekłych, odpowiedzialności cywilnej oraz KL/NNW/bagaż na wyższe kwoty niż w standardowej ofercie.