Zimowy obóz językowy Toronto Kanada 2023

Miejsce i szkoła

Kanada to idealne miejsce dla tych, którzy chcą połączyć naukę języka angielskiego z uprawą sportów zimowych podczas ferii. Wychodząc z tego założenia zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat na międzynarodowy zimowy obóz językowy do Toronto, największego miasta w tym kraju, pełniącego funkcję jego ekonomicznej i kulturalnej stolicy. Toronto jest także najbardziej zróżnicowanym etnicznie miastem świata, co nadaje mu szczególną atmosferę, sprzyjającą nauce języków obcych. Uczestnicy obozu pochodzą przede wszystkim z Japonii, Chin, Korei, Wenezueli, Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Rosji i krajów europejskich, co umożliwia nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni i praktyczne doskonalenie języka angielskiego. Toronto w języku Indian Huron to „miejsce spotkań” – miasto jest przykładem spotkania się amerykańskiego stylu życia z brytyjską klasą, orientalną feerią barw i latynoskim temperamentem – idealnym połączeniem starego i nowego świata. Oprócz zajęć dla dzieci i młodzieży prowadzone są również kursy dla dorosłych, dzięki czemu w wyjeździe może wziąć udział np. rodzic z dzieckiem.

Obozy językowe kursy angielskiego Toronto KanadaBezpośrednim organizatorem obozu i naszym partnerem w Toronto jest ACCESS International English Language Centre – szkoła językowa mająca ponad 20 letnie (rok założenia 1999) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego dla obcokrajowców. Oferuje ona kursy języka angielskiego dla dorosłych przez cały rok, a dodatkowo w okresie zimowych i letnich wakacji organizuje międzynarodowe obozy językowe dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w  budynku położonym w samym centrum miasta, przy stacji metra Yonge / Bloor i blisko Uniwesytetu Toronto, otoczonym przez sklepy, restauracje, kina i biurowce. Szkoła posiada klimatyzowane, przestronne, jasne i nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, 2 pomieszczenia przeznaczone specjalnie dla kursantów, w których można odpocząć, zjeść czy nawiązać nowe znajomości z innymi uczniami, kuchnię z mikrofalówką i lodówką, bibliotekę multimedialną z materiałami i filmami do wypożyczenia oraz nowoczesną salę komputerową, w której można korzystać z programów do nauki języka angielskiego oraz ćwiczyć gramatykę i wymowę. Na całym terenie szkoły dostępne jest wi-fi.

Gwarancję jakości szkoły stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Kursy językowe w Kanadzie

Kursy językowe za granicą

Program

W okresie zimowym 2022/23 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 8-17 lat wyjazdy na międzynarodowe obozy językowe oferowane przez szkołę ACCESS w Toronto, z zakwaterowaniem u kanadyjskich rodzin goszczących. W terminie 11.02-26.02.2023 (2 tygodnie) planujemy wyjazd grupowy (min. 5 osób) z polskim opiekunem z wylotem z Warszawy (wiek 10-17 lat). Wyjazdy samodzielne (wiek 13-17 lat) lub z rodzicem (wiek 8-17 lat) możliwe są w każdą sobotę lub niedzielę od 03.12.2022 do 19.02.2023.

UWAGA: dzieci w wieku poniżej 13 lat akceptowane są pod warunkiem, że przebywają w Toronto razem z rodzicem/opiekunem.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w domach kanadyjskich rodzin goszczących – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie”.

Transfer z lotniska w Toronto do miejsca zakwaterowania i z powrotem na zakończenie pobytu (dla przylotów/odlotów w godz. 7-23).

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 60000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka miejscowych wychowawców i rodzin goszczących podczas pobytu, a także polskiego opiekuna w terminie wyjazdu grupowego. Uwaga: dzieci w wieku 8-12 lat są akceptowane wyłącznie z własnym rodzicem lub opiekunem.

Materiały do nauki, dyplom ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

Pokoje 1-2- osobowe u starannie wyselekcjonowanych i sprawdzonych kanadyjskich rodzin goszczących. Rodziny mogą znajdować się do 30 minut jazdy transportem lokalnym od szkoły. Rodzice jadący z dziećmi mieszkają razem u tej samej rodziny goszczącej. Uwaga: jeśli przyjazd jest z rodzicem, możliwe jest też zakwaterowanie własne lub w hotelu na zapytanie.

Wyżywienie – 3 posiłki dziennie (Full Board): śniadania i obiadokolacje u rodzin goszczących + pakowane lunche do szkoły.

Zakwaterowanie na obozie językowym w Toronto

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Termin*Cena
11.02.2023 - 26.02.2023 (2 tyg.)12490 PLN

* Podany termin dotyczy wyjazdu grupowego (min. 5 osób) z polskim opiekunem (wiek 10-17 lat). Możliwe też są wyjazdy samodzielne (wiek 13-17 lat) lub z rodzicem (wiek 8-17 lat) w każdą sobotę lub niedzielę od 03.12.2022 do 19.02.2023.

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).