Obozy językowe (angielski) Rimini Włochy

Opis

Zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat do Włoch na wakacyjny obóz rekreacyjno-turystyczny z zajęciami języka angielskiego. Odbywa się on w Rimini – najpopularniejszej miejscowości turystyczno-wypoczynkowej nad północnym Adriatykiem i jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów w całej Europie, dzięki swojej 15. kilometrowej piaszczystej szerokiej plaży, ponad tysiącom hoteli oraz niezliczonym barom, restauracjom i dyskotekom. Trudno znaleźć miejsce, które ma aż tyle do zaoferowania co Riwiera Adriatycka.

Podczas obozu w Rimini dni odpoczynku na plaży i kąpieli w morzu przeplatane będą realizacją programu turystycznego, animacjami oraz praktyczną nauką języka angielskiego w formie warsztatów „English on the Beach” (konwersacje, scenki rodzajowe, zabawy językowe, piosenki). Z kolei wielbiciele historii będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy wycieczek fakultatywnych. Ostatniego dnia pobytu proponujemy niezapomniany pobyt w Mirabilandii, największym włoskim parku rozrywki, gdzie można poszaleć na karuzelach i kolejkach górskich oraz zobaczyć m.in. pokazy kaskaderów, czy projekcje w kinie 4D.

Obóz językowy w Rimini Włochy

Uczestnicy obozu mieszkają w hotelu Consul**, zlokalizowanym w dzielnicy Bellariva, około 3 km od historycznego centrum Rimini i około 150 metrów od ogólnodostępnej, miejskiej plaży z nadzorem miejscowych ratowników. Na terenie ośrodka uczestnicy wyjazdu do dyspozycji mają recepcję, klimatyzowaną restaurację, salę telewizyjną, obszerny taras, bezpłatne WiFi i pobliski basen zewnętrzny. Szczegóły – zob. zakładka „Zakwaterowanie”.

Program

Program rekreacyjny obozu, prowadzony przez polskich animatorów i wychowawców, obejmuje m.in.: kąpiele w morzu pod okiem ratowników, plażowanie, aerobik, konkursy, gry, zabawy, kalambury, karaoke, turnieje sportowe oraz dyskoteki. Uczestnicy powyżej 14 lat mogą skorzystać z fakultatywnego wyjścia na dyskotekę na plaży, a powyżej 16 lat z fakultatywnego wyjścia na profesjonalną dyskotekę do jednego z renomowanych klubów dyskotekowych.

W ramach programu turystycznego uczestnicy obozu zwiedzą najbardziej znany włoski kurort. Spacerując po Rimini zobaczą m.in. starówkę, port jachtowy, Łuk Augustyna, Most Tyberiusza i mury obronne. Dodatkowo można wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych – szczegóły poniżej.

W programie ostatniego dnia pobytu dla turnusów autokarowych jest około 9-cio godzinna zabawa w Mirabilandii, największym włoskim parku rozrywki, gdzie można poszaleć na karuzelach i kolejkach górskich oraz zobaczyć m.in. pokazy kaskaderów, czy projekcje w kinie 4D. Bilet wstępu upoważnia do korzystania z ponad 40 różnych atrakcji. Dodatkowo uczestnicy otrzymają specjalną kartę zniżkową do wykorzystania w pobliskich lodziarniach, pizzeriach i restauracjach. Uwaga: obowiązuje dopłata w EUR za wstęp do Mirabilandii – zob. szczegóły w zakładce „Terminy i ceny”.

Program rekreacyjno-turystyczny będzie uzupełniony warsztatami językowymi „English on the Beach” (12 godzin nauki języka angielskiego podczas turnusu) w formie konwersacji, scenek rodzajowych, zabaw językowych, śpiewania itp. Uczestnicy obozu otrzymają materiały niezbędne do zajęć. Ponadto, nauce języka obcego sprzyja pobyt zagranicą w międzynarodowym towarzystwie.

Dodatkowo można wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych (przy odpowiedniej liczbie chętnych i za dopłatą). W ich trakcie zapewniona jest opieka wychowawcy i obsługa przewodnika w języku polskim.

Cena: 80 EUR.

Cena: 25 EUR

 całodzienny pobyt w największym w Europie parku wodnym Aquafan, gdzie odwiedzający mają do dyspozycji ponad 150 tys. m. kw. wodnych atrakcji, boisk do koszykówki, siatkówki, restauracji i sklepów sportowych. Dyskoteka w pianie, aerobik w wodzie, zjeżdżalnie, sztuczne fale i rwące potoki gwarantują super zabawę przez cały dzień. Wyjazd po śniadaniu, lunch w formie prowiantu, powrót na obiadokolację.
Cena: 40 EUR

Cena: 70 EUR (plus opłata za wstęp do Wenecji).

wyjście na dyskotekę na plaży (dla uczestników, którzy ukończyli 14 lat).
Cena: ok. 15-25 EUR.

 wstęp na profesjonalną dyskotekę (dla uczestników, którzy ukończyli 16 lat).
Cena: ok. 20-25 EUR.

Ramowy program obozu dla turnusów autokarowych:

 1 dzień:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przekroczenie granicy polsko-czeskiej około 19.00. W trakcie przejazdu dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach ok. godz. 21. Możliwość zakupu posiłku (we własnym zakresie) w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s. Orientacyjny koszt posiłku od ok. 200 CZK. Dalszy przejazd przez Czechy i Austrię.

 2 dzień:
Przyjazd do Rimini w godzinach przedpołudniowych (ok. 11.00). Złożenie bagaży w hotelu w wyznaczonym miejscu. Spotkanie organizacyjne, podział na grupy i pokoje, przekazanie praktycznych informacji dotyczących wypoczynku, zapoznanie z regulaminami, programem i ofertą wycieczek. Zakwaterowanie w pokojach ok. godz. 16. Pierwszym posiłkiem w miejscu pobytu jest kolacja. Spacer z wychowawcami po najbliższej okolicy hotelu. Nocleg.

 3 – 9 dzień: (przy terminach 7-noclegowych: 3 – 8 dzień):
Przykładowy program dnia pobytu przedstawia się następująco. 8.30 śniadanie. Po śniadaniu zajęcia językowe w formie warsztatów (konwersacje, scenki rodzajowe, zabawy językowe i śpiewanie). W ramach rekreacyjnego programu przedpołudniowego będzie czas na plażowanie: kąpiele w morzu lub w basenie, opalanie. Około południa powrót z plaży do hotelu. Ok. 13.00 obiad. Po obiedzie odpoczynek, czyli czas na tradycyjną włoską, poobiednią sjestę. Popołudniowe zajęcia językowe i rekreacyjne realizowane przez wychowawców, które obejmują np.: gry i zabawy sportowe, konkursy, plażowanie. Ok. 19.00 kolacja. Po kolacji spacer po nadmorskiej promenadzie lub wieczorne animacje w hotelu (np. karaoke, projekcje filmów, zajęcia integracyjne). Cisza nocna: 23.00 – 7.00. W czasie pobytu zrealizowany będzie również program turystyczny, który obejmuje zwiedzanie najbardziej znanego włoskiego kurortu. Spacerując po Rimini będzie można zobaczyć m.in.: starówkę, port jachtowy, Łuk Augustyna, Most Tyberiusza i mury obronne. Dodatkowo, dla chętnych, oferta ciekawych wycieczek fakultatywnych. Fakultatywnie wyjście na dyskotekę na plaży, a dla uczestników powyżej 16 lat na profesjonalną dyskotekę do jednego z renomowanych klubów dyskotekowych.

 10 dzień: (przy terminach 7-noclegowych: 9 dzień):
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mirabilandii. Pobyt w największym włoskim parku rozrywki. W godzinach wieczornych wyjazd z Mirabilandii w dalszą podróż do Polski. Przejazd przez Włochy. W trakcie powrotu do Polski uczestnicy otrzymują posiłek po pobycie w Mirabilandii, jednak z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabranie środków na zakup ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów.

 11 dzień: (przy terminach 7-noclegowych: 10 dzień):
Przejazd przez Austrię i Czechy. Dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach ok. 8.00. Możliwość zakupu posiłku (we własnym zakresie) w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s. Orientacyjny koszt posiłku: od ok. 200 CZK. Przyjazd do Polski w godzinach dopołudniowych. Przejazd po Polsce.

W przypadku grup samolotowych program jest taki sam (z wyłączeniem pierwszego i dwóch ostatnich dni).

Zakwaterowanie

Dla grup autokarowych: 8 noclegów w terminach: 22.06-02.07 oraz 30.06-10.07, 7 noclegów w pozostałych terminach

Dla grup samolotowych: 7 noclegów we wszystkich terminach.

Hotel Consul**, zlokalizowany w dzielnicy Bellariva, około 3 km od historycznego centrum Rimini i około 150 metrów od ogólnodostępnej, miejskiej plaży z nadzorem miejscowych ratowników. W hotelu pokoje 4-5- osobowe z klimatyzacją (włączaną centralnie w określonych godzinach), balkonami, telewizorami i łazienkami składającymi się z ubikacji, prysznica i umywalki (typowymi dla włoskich hoteli). Możliwe są łóżka piętrowe.

Na terenie ośrodka do dyspozycji jest recepcja, klimatyzowana restauracja, sala telewizyjna, obszerny taras, bezpłatne WiFi, a w pobliżu znajduje się basen zewnętrzny.

Uwaga! Dla grup autokarowych planowany przyjazd do Rimini drugiego dnia imprezy w godzinach przedpołudniowych. Zakwaterowanie dla grup autokarowych i samolotowych pierwszego dnia pobytu ok. godziny 16.00, a wykwaterowanie ostatniego dnia pobytu około godziny 8.00. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja zwrotna 20 EUR, zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody. Należy zabrać własny ręcznik.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (kuchnia włoska). Śniadania i jednodaniowe obiady (lunche) w formie bufetu. Kolacje są serwowane i składają się z dwóch dań na ciepło (np. zupa lub makaron oraz danie mięsne plus deser lub owoc). Do obiadu i kolacji podawana jest woda w dzbankach. Na życzenie możliwa również kuchnia wegetariańska oraz bezglutenowa (z wyłączeniem celiakii) za dopłatą (do zamówienia na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem imprezy).

Dla turnusów autokarowych: pierwszy posiłek – jednodaniowy obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek – śniadanie w dniu wyjazdu z hotelu + posiłek po zakończonym pobycie w Mirabilandii. Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów. Dłuższa przerwa (na ewentualny posiłek do kupienia we własnym zakresie) przewidziana jest w Czechach (również w drodze powrotnej). Orientacyjny koszt posiłku w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s od ok. 200 CZK.

Dla turnusów samolotowych :pierwszy posiłek – kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek – obiad lub suchy prowiant (w zależności od godziny wylotu).

Zakwaterowanie na obozie językowym w Rimini we Włoszech

Transport

Dojazd na obóz organizowany jest z wielu miast w Polsce i odbywa się komfortowym autokarem. Jest on wliczony w cenę imprezy, ale obowiązuje dopłata za przejazd na odcinku krajowym, zależna od miejsca wyjazdu (zob. cennik poniżej). Na niektórych odcinkach w Polsce możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (pociąg, mikrobus, samochód osobowy) i następnie przesiadka do autokaru docelowego. Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca.

Autokary należą do sprawdzonych i uznanych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. Gwarantowana jest odpowiednia liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie pojazdy wyposażone są w siedzenia uchylne i rozkładane, klimatyzację, TV, toaletę oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy.

Przejazd na trasie: granica Polski (Cieszyn) – Czechy – Austria (Wiedeń – Graz – Klagenfurt – Villach – Włochy (Tarvisio – Wenecja – Rimini) liczy ok. 1150 km i trwa ok. 17 godzin. Postoje organizowane są co ok. 4 godziny (w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy) w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne – proponujemy zabrać drobne monety: korony czeskie i euro). Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych posiłków i napojów. Dłuższa przerwa (na ewentualny posiłek do kupienia we własnym zakresie) przewidziana jest w Czechach (także w drodze powrotnej). Orientacyjny koszt posiłku w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s od ok. 150 CZK.

W tabeli poniżej podajemy godziny odjazdów/przyjazdów autokarów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Na poszczególnych odcinkach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów.

Możliwy jest również przelot samolotem z Krakowa (w cenie bagaż rejestrowany 20 kg i bagaż podręczny 8 kg). W tym przypadku transfery lotniskowe we Włoszech są zawarte w cenie dopłaty obowiązkowej na realizację programu (zob. szczegóły w zakładce „Terminy i ceny”).

W czasie trwania przejazdów autokarów oraz przelotów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE 42 632 17 41 czynny 24 godziny na dobę.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy autokarowe
(10 lub 11 dni)
Cena w PLNOpcjonalne wycieczki
22.06 - 02.07.20243499•  Rzym i Watykan: 80 EUR
•  San Marino: 25 EUR
•  Wenecja: 70 EUR
•  Park Wodny Aquafan: 40 EUR
•  Dyskoteka na plaży (14+): od 15-25 EUR
•  Profesjonalna dyskoteka (16+): od 20-25 EUR
30.06 - 10.07.2024 3599
08.07 - 17.07.20243499
15.07 - 24.07.20243499
22.07 - 31.07.20243499
29.07 - 07.08.20243499
05.08 - 14.08.20243499
12.07 - 21.07.20243499
19.07 - 28.07.20243399
Terminy samolotowe
(8 dni)
Cena w PLNOpcjonalne wycieczki
25.06 - 02.07.20244499•  Rzym i Watykan: 80 EUR
•  San Marino: 25 EUR
•  Wenecja: 70 EUR
•  Park Wodny Aquafan: 40 EUR
•  Dyskoteka na plaży (14+): od 15-25 EUR
•  Profesjonalna dyskoteka (16+): od 20-25 EUR
02.07 - 09.07.2024 4499
09.07 - 16.07.20244499
16.07 - 23.07.20244499
23.07 - 30.07.20244499
30.07 - 06.08.20244499
06.08 - 13.08.20244499
13.07 - 20.07.20244499
20.07 - 27.07.20244499

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).