Kolonie i obozy językowe (angielski) Rimini Włochy

Opis

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 11-18 lat do Włoch na wakacyjny obóz rekreacyjno-turystyczny z zajęciami języka angielskiego. Odbywa się on w Rimini – najpopularniejszej miejscowości turystyczno-wypoczynkowej nad północnym Adriatykiem i jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów w całej Europie, dzięki swojej 15. kilometrowej piaszczystej szerokiej plaży, ponad tysiącom hoteli oraz niezliczonym barom, restauracjom i dyskotekom. Trudno znaleźć miejsce, które ma aż tyle do zaoferowania co Riwiera Adriatycka.

Podczas obozu w Rimini dni odpoczynku na plaży i kąpieli w morzu przeplatane będą realizacją programu turystycznego, animacjami oraz praktyczną nauką języka angielskiego w formie warsztatów „English on the Beach” (konwersacje, scenki rodzajowe, zabawy językowe, piosenki). Z kolei wielbiciele historii będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy wycieczek fakultatywnych. Ostatniego dnia pobytu proponujemy niezapomniany pobyt w Mirabilandii, największym włoskim parku rozrywki, gdzie można poszaleć na karuzelach i kolejkach górskich oraz zobaczyć m.in. pokazy kaskaderów, czy projekcje w kinie 4D.

Obóz językowy w Rimini Włochy

Uczestnicy obozu mieszkają w hotelu Consul***, zlokalizowanym w dzielnicy Bellariva, około 3 km od historycznego centrum Rimini i około 150 metrów od ogólnodostępnej, miejskiej plaży z nadzorem miejscowych ratowników. Na terenie ośrodka uczestnicy wyjazdu do dyspozycji mają recepcję, klimatyzowaną restaurację, salę telewizyjną, obszerny taras, bezpłatne WiFi i pobliski basen zewnętrzny. Szczegóły – zob. zakładka „Zakwaterowanie” powyżej.

Program

Uczestnicy wyjazdu podzieleni będą na grupy wiekowe: 11-14 (kolonia) i 15-18 lat (obóz).

Program rekreacyjny obozu, prowadzony przez polskich animatorów i wychowawców, obejmuje m.in.: kąpiele w morzu pod okiem ratowników, plażowanie, aerobik, konkursy, gry, zabawy, kalambury, karaoke, turnieje sportowe oraz dyskoteki. Uczestnicy powyżej 16 lat mogą skorzystać z fakultatywnego wyjścia na profesjonalną dyskotekę do jednego z renomowanych klubów dyskotekowych.

W ramach programu turystycznego uczestnicy obozu zwiedzą najbardziej znany włoski kurort. Spacerując po Rimini zobaczą m.in. starówkę, port jachtowy, Łuk Augustyna, Most Tyberiusza i mury obronne. Dodatkowo można wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych – szczegóły poniżej.

W programie ostatniego dnia pobytu jest około 9-cio godzinna zabawa w Mirabilandii, największym włoskim parku rozrywki, gdzie można poszaleć na karuzelach i kolejkach górskich oraz zobaczyć m.in. pokazy kaskaderów, czy projekcje w kinie 4D. Bilet wstępu upoważnia do korzystania z ponad 40 różnych atrakcji. Dodatkowo uczestnicy otrzymają specjalną kartę zniżkową do wykorzystania w pobliskich lodziarniach, pizzeriach i restauracjach. Uwaga: obowiązuje dopłata w EUR za wstęp do Mirabilandii – zob. szczegóły w zakładce „Terminy i ceny”.

Program rekreacyjno-turystyczny będzie uzupełniony warsztatami językowymi „English on the Beach” (15 godzin nauki języka angielskiego podczas turnusu) w formie konwersacji, scenek rodzajowych, zabaw językowych, śpiewania itp. Podział na grupy wiekowe. Uczestnicy obozu otrzymają materiały niezbędne do zajęć. Ponadto, nauce języka obcego sprzyja pobyt w międzynarodowym towarzystwie.

Dodatkowo można wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych (przy odpowiedniej liczbie chętnych i za dopłatą). W ich trakcie zapewniona jest opieka wychowawcy i obsługa przewodnika w języku polskim.

Cena: 65 EUR.

Cena: 25 EUR

 całodzienny pobyt w największym w Europie parku wodnym Aquafan, gdzie odwiedzający mają do dyspozycji ponad 150 tys. m. kw. wodnych atrakcji, boisk do koszykówki, siatkówki, restauracji i sklepów sportowych. Dyskoteka w pianie, aerobik w wodzie, zjeżdżalnie, sztuczne fale i rwące potoki gwarantują super zabawę przez cały dzień. Wyjazd po śniadaniu, powrót na kolację (obiad w formie prowiantu).
Cena: 15 EUR

 całodniowa wycieczka autokarowa do Florencji i Bolonii. Program obejmuje zwiedzanie stolicy Toskanii – Florencji (panorama miasta z Placu Michała Anioła, Ponte Vecchio, Galerii Uffizzi, Piazza della Signoria z Ratuszem oraz z otwartą Galerią Rzeźb, Baptysterium, Wieża Giotta, Katedra Santa Maria del Fiore oraz Santa Croce). Następnie zwiedzanie Bolonii. Powrót na kolację (śniadanie oraz obiad w formie prowiantu).
Cena: 70 EUR

Cena: 60 EUR

 całodzienny pobyt w Parku Wodnym Atlantica.
Cena: 15 EUR

 wstęp na profesjonalną dyskotekę (dla uczestników, którzy ukończyli 16 lat).
Cena: Carnaby 10 EUR, Carnaby karnet na 3 wieczory 25 EUR, Altro Mondo Studios 15 EUR, PeterPan 15 EUR, Villa delle Rose 15 EUR.

Ramowy program obozu:

 1 dzień:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przekroczenie granicy polsko-czeskiej około 19.00. W trakcie przejazdu dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach ok. godz. 21. Możliwość zakupu posiłku (we własnym zakresie) w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s. Orientacyjny koszt posiłku od ok. 100-150 CZK. Dalszy przejazd przez Czechy i Austrię.

 2 dzień:
Przyjazd do Rimini w godzinach przedpołudniowych (ok. 11.00). Złożenie bagaży w hotelu w wyznaczonym miejscu. Spotkanie organizacyjne, podział na grupy i pokoje, przekazanie praktycznych informacji dotyczących wypoczynku, zapoznanie z regulaminami, programem i ofertą wycieczek. Zakwaterowanie w pokojach ok. godz. 16. Pierwszym posiłkiem w miejscu pobytu jest kolacja. Spacer z wychowawcami po najbliższej okolicy hotelu. Nocleg.

 3 – 9 dzień: (przy terminach 7-noclegowych: 3 – 8 dzień):
Przykładowy program dnia pobytu przedstawia się następująco. 8.30 śniadanie. Po śniadaniu zajęcia językowe w formie warsztatów (konwersacje, scenki rodzajowe, zabawy językowe i śpiewanie). W ramach rekreacyjnego programu przedpołudniowego będzie czas na plażowanie: kąpiele w morzu lub w basenie, opalanie. Około południa powrót z plaży do hotelu. Ok. 13.00 obiad. Po obiedzie odpoczynek, czyli czas na tradycyjną włoską, poobiednią sjestę. Popołudniowe zajęcia językowe i rekreacyjne realizowane przez wychowawców, które obejmują np.: gry i zabawy sportowe, konkursy, plażowanie. Ok. 19.00 kolacja. Po kolacji spacer po nadmorskiej promenadzie lub wieczorne animacje w hotelu (np. karaoke, projekcje filmów, zajęcia integracyjne). Cisza nocna: 23.00 – 7.00. W czasie pobytu zrealizowany będzie również program turystyczny, który obejmuje zwiedzanie najbardziej znanego włoskiego kurortu. Spacerując po Rimini będzie można zobaczyć m.in.: starówkę, port jachtowy, Łuk Augustyna, Most Tyberiusza i mury obronne. Dodatkowo, dla chętnych, oferta ciekawych wycieczek fakultatywnych. Dla uczestników powyżej 16 lat fakultatywnie wyjście na profesjonalną dyskotekę do jednego z renomowanych klubów dyskotekowych.

 10 dzień: (przy terminach 7-noclegowych: 9 dzień):
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Na czas powrotu do Polski uczestnicy otrzymują prowiant (2 kanapki, wodę, owoc), jednak z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabranie środków na zakup ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów. Przejazd do Mirabilandii. Pobyt w największym włoskim parku rozrywki. W godzinach wieczornych wyjazd z Mirabilandii w dalszą podróż do Polski. Przejazd przez Włochy.

 11 dzień: (przy terminach 7-noclegowych: 10 dzień):
Przejazd przez Austrię i Czechy. Dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach ok. 8.00. Możliwość zakupu posiłku (we własnym zakresie) w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s. Orientacyjny koszt posiłku: od ok. 100-150 CZK. Przyjazd do Polski w godzinach dopołudniowych. Przejazd do Polsce.

Zakwaterowanie

8 noclegów (w terminach 6.08-15.08, 13.08-22.08, 20.08-29.08.2021 – 7 noclegów) w hotelu Consul***, zlokalizowanym w dzielnicy Bellariva, około 3 km od historycznego centrum Rimini i około 150 metrów od ogólnodostępnej, miejskiej plaży z nadzorem miejscowych ratowników. W hotelu pokoje 4-5- osobowe z klimatyzacją, balkonami, telewizorami i łazienkami składającymi się z ubikacji, prysznica i umywalki (typowymi dla włoskich hoteli). Możliwe są łóżka piętrowe.

Na terenie ośrodka do dyspozycji jest recepcja, klimatyzowana restauracja, sala telewizyjna, obszerny taras, bezpłatne WiFi, a w pobliżu znajduje się basen zewnętrzny (dostępny w terminach pomiędzy 27.06 a 08.08).

Uwaga! Planowany przyjazd do Rimini drugiego dnia imprezy około 11.00. Zakwaterowanie pierwszego dnia pobytu ok. godziny 16.00. Wykwaterowanie ostatniego dnia pobytu około godziny 9.00. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja zwrotna 20 EUR, zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody. Należy zabrać własny ręcznik.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (kuchnia włoska). Śniadania i jednodaniowe obiady (lunche) w formie bufetu. Kolacje są serwowane i składają się z dwóch dań na ciepło (np. zupa lub makaron oraz danie mięsne plus deser lub owoc). Do obiadu i kolacji podawana jest woda w dzbankach. Na życzenie możliwa również kuchnia wegetariańska oraz bezglutenowa (do zamówienia na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem imprezy).

Pierwszy posiłek: jednodaniowy lunch w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu z hotelu oraz suchy prowiant za obiad (2 kanapki z wędliną lub serem, owoc, 0,5 litra wody) + posiłek w Mirabilandii. Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów. Dłuższa przerwa (na ewentualny posiłek do kupienia we własnym zakresie) przewidziana jest w Czechach. Orientacyjny koszt posiłku w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s od ok. 100-150 CZK.

Zakwaterowanie na obozie językowym w Rimini we Włoszech

Transport

Dojazd na obóz organizowany jest z wielu miast w Polsce i odbywa się komfortowym autokarem. Jest on wliczony w cenę imprezy, ale obowiązuje dopłata za przejazd na odcinku krajowym, zależna od miejsca wyjazdu (zob. cennik poniżej). Na niektórych odcinkach w Polsce możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (pociąg, mikrobus, samochód osobowy) i następnie przesiadka do autokaru docelowego. Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca.

Autokary należą do sprawdzonych i uznanych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. Gwarantowana jest odpowiednia liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie pojazdy wyposażone są w siedzenia uchylne i rozkładane, klimatyzację, TV z dvd, toaletę oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy.

Przejazd na trasie: granica Polski (Mszana) – Czechy – Austria (Wiedeń – Graz – Klagenfurt – Villach – Włochy (Tarvisio – Wenecja – Rimini) liczy ok. 1150 km i trwa ok. 17 godzin. Postoje organizowane są co ok. 4 godziny (w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy) w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne – proponujemy zabrać drobne monety: korony czeskie i euro). Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych posiłków i napojów. Dłuższa przerwa (na ewentualny posiłek do kupienia we własnym zakresie) przewidziana jest w Czechach. Orientacyjny koszt posiłku w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s od ok. 100-150 CZK.

W tabeli poniżej podajemy godziny odjazdów/przyjazdów autokarów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Na poszczególnych odcinkach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE 42 632 17 41 czynny 24 godziny na dobę.

Rozkład wyjazdów i przyjazdów oraz dopłaty transportowe:

WyjazdMiejscowość wyjazdu/powrotuPowrótDopłata
06:00*Białystok, ul. Zwierzyniecka 12, parking przy Domu Studenta Beta23:30200 PLN
07:45**Bydgoszcz, ul. Toruńska 59, parking przy Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka20:15150 PLN
14:30Częstochowa, al. Wojska Polskiego 263, parking przy stacji paliw BP (kierunek Katowice)14:3050 PLN
12:15*Dębica, ul. Nagawczyna 245C, stacja paliw Shell przy McDonald's16:45180 PLN
05:00**Gdańsk, ul. 3 Maja 12, Dworzec Autobusowy, stanowisko 1023:00200 PLN
09:30Głogów, ul. Legnicka 16, stacja paliw BP19:15150 PLN
06:30**Grudziądz, Stare Marzy koło Grudziądza, ul. Świecka 36, stacja paliw Circle K, przy drodze nr 91 (118 km)21:30180 PLN
17:30Jastrzębie Zdrój, ul. Sybiraków 2, Dworzec Autobusowy11:300 PLN
16:00Katowice, ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy13:000 PLN
12:00**Kielce, Plac Niepodległości 1, parking przed Dworcem PKP16:30150 PLN
14:15Kraków, ul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)14:30100 PLN
11:00**Kutno, ul. Józefów 28, obok McDonald's przy stacji paliw BP17:00130 PLN
10:30Legnica, Nowa Wieś Legnicka 44A koło Legnicy, stacja paliw Orlen przy drodze krajowej nr 3, za zjazdem z A4 (Legnica) kierunek Jelenia Góra18:00150 PLN
08:45Leszno, ul. Balonowa 55, stacja paliw Pieprzyk20:00150 PLN
10:00Lubin (dolnośląskie), ul. Piłsudskiego 1, parking przy stacji paliw Circle K i restauracji McDonald's18:30150 PLN
08:30**Lublin ul. Radziszewskiego 16, parking przed Chatką Żaka20:30200 PLN
12:00Łódź, ul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)16:00100 PLN
14:00Opole, ul. 1 Maja 41, parking na rogu ulic 1 Maja i Dubois (wjazd na parking od ul. 1 Maja)15:0050 PLN
07:30*Ostrów Mazowiecka, ul. Lubiejewska 124, parking przy Centrum Konferencyjno - Kongresowym22:00150 PLN
12:50Piotrków Trybunalski, ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 115:3080 PLN
10:15**Płock, ul. Kolejowa 46, Płock-Radziwie, stacja paliw Orlen17:45130 PLN
09:45Polkowice, ul. Tadeusza Babisza 2, parking przy stacji paliw Shell i restauracji KFC19:00150 PLN
07:30Poznań, ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP21:30180 PLN
09:30**Puławy, ul. Dęblińska 18D, parking przy stacji paliw Moya19:30180 PLN
10:30**Radom, ul. Wernera 52, stacja paliw AMIC Energy, obok restauracji McDonald's18:30180 PLN
13:20Radomsko, ul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)15:0050 PLN
11:30*Rzeszów, Plac Dworcowy 1, Dworzec PKP, przy wejściu głównym od strony miasta17:30200 PLN
13:00*Tarnów, al. Jana Pawła II 20, stacja paliw Grosar16:00150 PLN
08:45**Toruń, ul. Kujawska 1, Dworzec Główny PKP, przy pomniku lokomotywy19:15150 PLN
10:00Warszawa, Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1118:00150 PLN
09:30**Włocławek, al. Chopina 8, parking przy Hali Mistrzów18:30150 PLN
12:00Wrocław, ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10, 1116:30100 PLN
07:00*Zambrów, Szumowo koło Zambrowa, ul. Bolesława Podedwornego 21, stacja paliw Orlen22:30180 PLN

* tylko w terminach: 27.06 – 07.07, 13.07 – 23.07, 29.07 – 08.08.
** tylko w terminach: 05.07 – 15.07, 21.07 – 31.07, 06.08 – 15.08.
Uwaga: godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (10 lub 11 dni)Cena w PLNOpcjonalne wycieczki
27.06 - 07.07.20212439•  Rzym i Watykan: 65 EUR
•  San Marino: 25 EUR
•  Florencja i Bolonia: 70 EUR
•  Wenecja: 60 EUR
•  Park Wodny Atlantica: 15 EUR
•  Profesjonalna dyskoteka (16+): od 10 EUR
05.07 - 15.07.20212539
13.07 - 23.07.20212539
21.07 - 31.07.20212539
29.07 - 08.08.20212539
06.08 - 15.08.20212439
13.08 - 22.08.20212439
20.08 - 29.08.20212439

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).