Kolonie i obozy językowe (angielski) Rimini Włochy

Opis

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 11-18 lat do Włoch na wakacyjny obóz rekreacyjno-turystyczny z zajęciami języka angielskiego. Odbywa się on w Rimini – najpopularniejszej miejscowości turystyczno-wypoczynkowej nad północnym Adriatykiem i jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów w całej Europie, dzięki swojej 15. kilometrowej piaszczystej szerokiej plaży, ponad tysiącom hoteli oraz niezliczonym barom, restauracjom i dyskotekom. Trudno znaleźć miejsce, które ma aż tyle do zaoferowania co Riwiera Adriatycka.

Podczas obozu w Rimini dni odpoczynku na plaży i kąpieli w morzu przeplatane będą realizacją programu turystycznego, animacjami oraz praktyczną nauką języka angielskiego w formie warsztatów „English on the Beach” (konwersacje, scenki rodzajowe, zabawy językowe, piosenki). Z kolei wielbiciele historii będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy wycieczek fakultatywnych. Ostatniego dnia pobytu proponujemy niezapomniany pobyt w Mirabilandii, największym włoskim parku rozrywki, gdzie można poszaleć na karuzelach i kolejkach górskich oraz zobaczyć m.in. pokazy kaskaderów, czy projekcje w kinie 4D.

Obóz językowy w Rimini Włochy

Uczestnicy obozu mieszkają w hotelu Consul**, zlokalizowanym w dzielnicy Bellariva, około 3 km od historycznego centrum Rimini i około 150 metrów od ogólnodostępnej, miejskiej plaży z nadzorem miejscowych ratowników. Na terenie ośrodka uczestnicy wyjazdu do dyspozycji mają recepcję, klimatyzowaną restaurację, salę telewizyjną, obszerny taras, bezpłatne WiFi i pobliski basen zewnętrzny. Szczegóły – zob. zakładka „Zakwaterowanie”.

Program

Uczestnicy wyjazdu podzieleni będą na grupy wiekowe: 11-13 (kolonia) i 14-18 lat (obóz).

Program rekreacyjny obozu, prowadzony przez polskich animatorów i wychowawców, obejmuje m.in.: kąpiele w morzu pod okiem ratowników, plażowanie, aerobik, konkursy, gry, zabawy, kalambury, karaoke, turnieje sportowe oraz dyskoteki. Uczestnicy powyżej 16 lat mogą skorzystać z fakultatywnego wyjścia na profesjonalną dyskotekę do jednego z renomowanych klubów dyskotekowych.

W ramach programu turystycznego uczestnicy obozu zwiedzą najbardziej znany włoski kurort. Spacerując po Rimini zobaczą m.in. starówkę, port jachtowy, Łuk Augustyna, Most Tyberiusza i mury obronne. Dodatkowo można wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych – szczegóły poniżej.

W programie ostatniego dnia pobytu jest około 9-cio godzinna zabawa w Mirabilandii, największym włoskim parku rozrywki, gdzie można poszaleć na karuzelach i kolejkach górskich oraz zobaczyć m.in. pokazy kaskaderów, czy projekcje w kinie 4D. Bilet wstępu upoważnia do korzystania z ponad 40 różnych atrakcji. Dodatkowo uczestnicy otrzymają specjalną kartę zniżkową do wykorzystania w pobliskich lodziarniach, pizzeriach i restauracjach. Uwaga: obowiązuje dopłata w EUR za wstęp do Mirabilandii – zob. szczegóły w zakładce „Terminy i ceny”.

Program rekreacyjno-turystyczny będzie uzupełniony warsztatami językowymi „English on the Beach” (15 godzin nauki języka angielskiego podczas turnusu) w formie konwersacji, scenek rodzajowych, zabaw językowych, śpiewania itp. Podział na grupy wiekowe. Uczestnicy obozu otrzymają materiały niezbędne do zajęć. Ponadto, nauce języka obcego sprzyja pobyt zagranicą w międzynarodowym towarzystwie.

Dodatkowo można wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych (przy odpowiedniej liczbie chętnych i za dopłatą). W ich trakcie zapewniona jest opieka wychowawcy i obsługa przewodnika w języku polskim.

Cena: 75 EUR.

Cena: 25 EUR

 całodzienny pobyt w największym w Europie parku wodnym Aquafan, gdzie odwiedzający mają do dyspozycji ponad 150 tys. m. kw. wodnych atrakcji, boisk do koszykówki, siatkówki, restauracji i sklepów sportowych. Dyskoteka w pianie, aerobik w wodzie, zjeżdżalnie, sztuczne fale i rwące potoki gwarantują super zabawę przez cały dzień. Wyjazd po śniadaniu, powrót na kolację (obiad w formie prowiantu).
Cena: 40 EUR

Cena: 70 EUR

wyjście na dyskotekę na plaży (dla uczestników, którzy ukończyli 14 lat).
Cena: ok. 15-25 EUR.

 wstęp na profesjonalną dyskotekę (dla uczestników, którzy ukończyli 16 lat).
Cena: ok. 20-25 EUR.

Ramowy program obozu:

 1 dzień:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przekroczenie granicy polsko-czeskiej około 19.00. W trakcie przejazdu dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach ok. godz. 21. Możliwość zakupu posiłku (we własnym zakresie) w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s. Orientacyjny koszt posiłku od ok. 150-200 CZK. Dalszy przejazd przez Czechy i Austrię.

 2 dzień:
Przyjazd do Rimini w godzinach przedpołudniowych (ok. 11.00). Złożenie bagaży w hotelu w wyznaczonym miejscu. Spotkanie organizacyjne, podział na grupy i pokoje, przekazanie praktycznych informacji dotyczących wypoczynku, zapoznanie z regulaminami, programem i ofertą wycieczek. Zakwaterowanie w pokojach ok. godz. 16. Pierwszym posiłkiem w miejscu pobytu jest kolacja. Spacer z wychowawcami po najbliższej okolicy hotelu. Nocleg.

 3 – 9 dzień: (przy terminach 7-noclegowych: 3 – 8 dzień):
Przykładowy program dnia pobytu przedstawia się następująco. 8.30 śniadanie. Po śniadaniu zajęcia językowe w formie warsztatów (konwersacje, scenki rodzajowe, zabawy językowe i śpiewanie). W ramach rekreacyjnego programu przedpołudniowego będzie czas na plażowanie: kąpiele w morzu lub w basenie, opalanie. Około południa powrót z plaży do hotelu. Ok. 13.00 obiad. Po obiedzie odpoczynek, czyli czas na tradycyjną włoską, poobiednią sjestę. Popołudniowe zajęcia językowe i rekreacyjne realizowane przez wychowawców, które obejmują np.: gry i zabawy sportowe, konkursy, plażowanie. Ok. 19.00 kolacja. Po kolacji spacer po nadmorskiej promenadzie lub wieczorne animacje w hotelu (np. karaoke, projekcje filmów, zajęcia integracyjne). Cisza nocna: 23.00 – 7.00. W czasie pobytu zrealizowany będzie również program turystyczny, który obejmuje zwiedzanie najbardziej znanego włoskiego kurortu. Spacerując po Rimini będzie można zobaczyć m.in.: starówkę, port jachtowy, Łuk Augustyna, Most Tyberiusza i mury obronne. Dodatkowo, dla chętnych, oferta ciekawych wycieczek fakultatywnych. Dla uczestników powyżej 14 lat fakultatywnie wyjście na dyskotekę na plaży, a powyżej 16 lat na profesjonalną dyskotekę do jednego z renomowanych klubów dyskotekowych.

 10 dzień: (przy terminach 7-noclegowych: 9 dzień):
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mirabilandii. Pobyt w największym włoskim parku rozrywki. W godzinach wieczornych wyjazd z Mirabilandii w dalszą podróż do Polski. Przejazd przez Włochy. W trakcie powrotu do Polski uczestnicy otrzymują posiłek po pobycie w Mirabilandii, jednak z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabranie środków na zakup ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów.

 11 dzień: (przy terminach 7-noclegowych: 10 dzień):
Przejazd przez Austrię i Czechy. Dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach ok. 8.00. Możliwość zakupu posiłku (we własnym zakresie) w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s. Orientacyjny koszt posiłku: od ok. 150-200 CZK. Przyjazd do Polski w godzinach dopołudniowych. Przejazd po Polsce.

Zakwaterowanie

8 noclegów (w terminach od 27.07.2023 – 7 noclegów) w hotelu Consul**, zlokalizowanym w dzielnicy Bellariva, około 3 km od historycznego centrum Rimini i około 150 metrów od ogólnodostępnej, miejskiej plaży z nadzorem miejscowych ratowników. W hotelu pokoje 4-5- osobowe z klimatyzacją (włączaną centralnie w określonych godzinach), balkonami, telewizorami i łazienkami składającymi się z ubikacji, prysznica i umywalki (typowymi dla włoskich hoteli). Możliwe są łóżka piętrowe.

Na terenie ośrodka do dyspozycji jest recepcja, klimatyzowana restauracja, sala telewizyjna, obszerny taras, bezpłatne WiFi, a w pobliżu znajduje się basen zewnętrzny.

Uwaga! Planowany przyjazd do Rimini drugiego dnia imprezy w godzinach przedpołudniowych. Zakwaterowanie pierwszego dnia pobytu ok. godziny 16.00. Wykwaterowanie ostatniego dnia pobytu około godziny 8.00. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja zwrotna 20 EUR, zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody. Należy zabrać własny ręcznik.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (kuchnia włoska). Śniadania i jednodaniowe obiady (lunche) w formie bufetu. Kolacje są serwowane i składają się z dwóch dań na ciepło (np. zupa lub makaron oraz danie mięsne plus deser lub owoc). Do obiadu i kolacji podawana jest woda w dzbankach. Na życzenie możliwa również kuchnia wegetariańska oraz bezglutenowa (z wyłączeniem celiakii) za dopłatą (do zamówienia na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem imprezy).

Pierwszy posiłek: jednodaniowy obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu z hotelu + posiłek po zakończonym pobycie w Mirabilandii. Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów. Dłuższa przerwa (na ewentualny posiłek do kupienia we własnym zakresie) przewidziana jest w Czechach (również w drodze powrotnej). Orientacyjny koszt posiłku w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s od ok. 150-200 CZK.

Zakwaterowanie na obozie językowym w Rimini we Włoszech

Transport

Dojazd na obóz organizowany jest z wielu miast w Polsce i odbywa się komfortowym autokarem. Jest on wliczony w cenę imprezy, ale obowiązuje dopłata za przejazd na odcinku krajowym, zależna od miejsca wyjazdu (zob. cennik poniżej). Na niektórych odcinkach w Polsce możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (pociąg, mikrobus, samochód osobowy) i następnie przesiadka do autokaru docelowego. Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca.

Autokary należą do sprawdzonych i uznanych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. Gwarantowana jest odpowiednia liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie pojazdy wyposażone są w siedzenia uchylne i rozkładane, klimatyzację, TV z dvd, toaletę oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy.

Przejazd na trasie: granica Polski (Cieszyn) – Czechy – Austria (Wiedeń – Graz – Klagenfurt – Villach – Włochy (Tarvisio – Wenecja – Rimini) liczy ok. 1150 km i trwa ok. 17 godzin. Postoje organizowane są co ok. 4 godziny (w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy) w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne – proponujemy zabrać drobne monety: korony czeskie i euro). Z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych posiłków i napojów. Dłuższa przerwa (na ewentualny posiłek do kupienia we własnym zakresie) przewidziana jest w Czechach (także w drodze powrotnej). Orientacyjny koszt posiłku w restauracji samoobsługowej KFC lub McDonald’s od ok. 150 CZK.

W tabeli poniżej podajemy godziny odjazdów/przyjazdów autokarów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Na poszczególnych odcinkach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. W czasie trwania przejazdów autokarów uruchamiamy Telefon Alarmowy HELP LINE 42 632 17 41 czynny 24 godziny na dobę.

Rozkład wyjazdów i przyjazdów oraz dopłaty transportowe:

WyjazdMiejscowość wyjazdu/powrotuPowrótDopłata
07:30*Bydgoszcz, ul. Toruńska 59, parking przy Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka21:00250 PLN
14:15Częstochowa, al. Wojska Polskiego 263, parking przy stacji paliw BP (kierunek Katowice)14:30150 PLN
16:30Gliwice, ul. Pszczyńska 325, parking obok restauracji McDonald's przy Centrum Handlowym Europa Centralna12:00100 PLN
10:45Głogów, ul. Legnicka 16, stacja paliw BP18:30200 PLN
17:15Jastrzębie Zdrój, ul. Sybiraków 2, Dworzec Autobusowy11:300 PLN
15:45Katowice, ul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa, stanowiska nr 6, 7 (lub inne wg informacji dworcowej)13:00100 PLN
14:30Kraków, ul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)14:30200 PLN
12:00Legnica, ul. Chojnowska 154, stacja paliw Orlen17:30200 PLN
09:45Leszno, ul. Balonowa 55, stacja paliw Pieprzyk19:15250 PLN
11:30Lubin (dolnośląskie), ul. Piłsudskiego 1, parking przy stacji paliw Circle K i restauracji McDonald's18:00200 PLN
12:00Łódź, ul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)16:00200 PLN
-15:00Opole, ul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D215:00100 PLN
12:45Piotrków Trybunalski, ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 115:30150 PLN
10:00*Płock, ul. Kolejowa 46, Płock-Radziwie, stacja paliw Orlen17:45160 PLN
11:15Polkowice, ul. Tadeusza Babisza 2, parking przy stacji paliw Shell i restauracji KFC18:30250 PLN
08:30Poznań, ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP20:30250 PLN
13:30Radomsko, ul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)15:00150 PLN
08:20*Toruń, ul. Kujawska 1, Dworzec Główny PKP, przy pomniku lokomotywy20:15250 PLN
10:00Warszawa, Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1118:00200 PLN
09:00*Włocławek, al. Chopina 8, parking przy Hali Mistrzów19:15250 PLN
13:30Wrocław, ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10, 1116:30150 PLN

* tylko w terminach: 05.07-15.07, 21.07-31.07, 06.08-15.08.
Uwaga: godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (10 lub 11 dni)Cena w PLNOpcjonalne wycieczki
25.06 - 05.07.20233299•  Rzym i Watykan: 75 EUR
•  San Marino: 25 EUR
•  Wenecja: 70 EUR
•  Park Wodny Aquafan: 40 EUR
•  Dyskoteka na plaży (14+): od 15 EUR
•  Profesjonalna dyskoteka (16+): od 20 EUR
03.07 - 13.07.2023 3399
11.07 - 21.07.20233399
19.07 - 29.07.20233399
27.07 - 05.08.20233299
03.08 - 12.08.20233299
10.08 - 19.08.20233199
17.08 - 26.08.20233299

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).