Zimowe kolonie i obozy językowe na Malcie

Miejsce i szkoła

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12-19 lat na zimowe kolonie i obozy językowe z angielskim na Maltę, śródziemnomorską wyspę leżącą w strefie klimatu podzwrotnikowego, która nie traci wakacyjnej atmosfery nawet podczas zim, które są tu łagodne, z temperaturami podobnymi do tych w Polsce wiosną: między 13-23 st. C w ciągu dnia oraz 7-15 st. C w nocy. Rekordowa odnotowana temperatura w styczniu i lutym to 24 st. C. Choć pogoda w tym okresie jest zmienna i może popadać deszcz, opady śniegu, jak i mróz nie występują. To pora, kiedy Malta staje się zieloną wyspą, dojrzewają pomarańcze, mandarynki i cytryny.

Obozy językowe na MalcieZajęcia angielskiego odbywać się będą w renomowanej szkole językowej The English Language Academy (ELA), założonej w 1988 r. i akredytowanej przez FELTOM (maltańska federacja szkół językowych, odpowiednik British Council), położonej na pograniczu Gżiry i Sliemy, popularnej miejscowości turystycznej z mnóstwem sklepów, restauracji i kawiarni. Stąd łatwo można dotrzeć do stolicy Malty Valletty, czy popłynąć na wyspę Comino. Blisko szkoły znajduje się również połączona z lądem mostem wyspa Manoela, a na niej rezerwat dla ptaków wodnych oraz przystań dla jachtów.

Obóz językowy na Malcie

Szkoła ELA jest jedynym ośrodkiem edukacyjnym na Malcie umożliwiającym zdanie egzaminu TOEFL iBT. Placówka współpracuje również z Uniwersytetem Maltańskim. Lekcje odbywają się w małych, międzynarodowych grupach, zaś wysoko wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele dbają o zapewnienie kursantom prawdziwie rodzinnej atmosfery. Uczniowie mają do dyspozycji bezpłatne Wi-Fi na terenie całej szkoły. Gwarancję jakości The English Language Academy stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła licencjonowana przez Ministerstwo Edukacji Malty
Szkoła akredytowana przez FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta)

Program

W ferie zimowe w terminie 11.02-18.02.2023 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-19 lat 1- tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowy na Malcie, obejmujący kurs języka angielskiego w szkole ELA w Gżira.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i wyżywienie u maltańskich rodzin goszczących – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie”.

Transfer do miejsca zakwaterowania z lotniska na Malcie w dniu przyjazdu i na lotnisko w dniu wyjazdu.

Opieka polskiego pilota wycieczki w czasie przelotu i pobytu na Malcie, opieka lokalnej kadry maltańskiej i rodzin goszczących na miejscu.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 20000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Materiały do nauki, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

Domy specjalnie wyselekcjonowanych maltańskich rodzin goszczących, mieszkających blisko szkoły (od 5 do 20 min. pieszo). Pokoje 2, 3 lub 4- osobowe, łazienka dzielona z domownikami.

Pobyt u anglojęzycznych rodzin maltańskich to doskonały sposób na maksymalizację doświadczeń językowych. Daje on możliwość ćwiczenia języka angielskiego w praktyce, zapewniając jednocześnie kulturalne doświadczenie, które z pewnością zostanie zapamiętane do końca życia.

Wyżywienie Half Board (2 posiłki dziennie): śniadania kontynentalne i obiadokolacje u rodzin goszczących. Możliwy dodatkowo płatny pakowany lunch w formie suchego prowiantu.

Zakwaterowanie u rodzin goszczących na Malcie

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

 Filmy:

Terminy i ceny

Termin (wylot z opiekunem z Warszawy)Cena w PLN
11.02-18.02.2023 (1 tydz.)3150

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).