Zimowe kolonie i obozy językowe na Malcie

Miejsce i szkoła

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat na zimowe kolonie i obozy językowe z angielskim na Maltę, śródziemnomorską wyspę leżącą w strefie klimatu podzwrotnikowego, która nie traci wakacyjnej atmosfery nawet podczas zim, które są tu łagodne, z temperaturami podobnymi do tych w Polsce wiosną: między 13-23 st. C w ciągu dnia oraz 7-15 st. C w nocy. Rekordowa odnotowana temperatura w styczniu i lutym to 24 st. C. Choć pogoda w tym okresie jest zmienna i może popadać deszcz, opady śniegu, jak i mróz nie występują. To pora, kiedy Malta staje się zieloną wyspą, dojrzewają pomarańcze, mandarynki i cytryny.

Kursy angielskiego MaltaZajęcia angielskiego odbywać się będą w renomowanej szkole językowej IELS (Institute of English Language Studies), która działa od 1985 r. i należy do renomowanej, międzynarodowej sieci szkół LAL. Placówka mieści się w centrum kurortu turystycznego Sliema, kilkadziesiąt metrów od morza, w okolicy pełnej sklepów, restauracji czy kafejek i ma doskonałe połączenia do stolicy Malty – Valetty, jak również innych zabytkowych miast na wyspie. Nowoczesny budynek szkolny jest całkowicie klimatyzowany i posiada 100 jasnych, doskonale wyposażonych sal lekcyjnych, które mogą pomieścić aż 700 uczniów z całego świata. Do ich dyspozycji jest księgarnia, kawiarenka internetowa, świetlica, tablety z dostępem do internetu, automaty z przekąskami i napojami, restauracja, taras. Na terenie recepcji można korzystać z darmowego wi-fi. Szkoła akredytowana jest przez FELTOM (maltańska federacja szkół językowych, odpowiednik British Council) i dysponuje kadrą wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego.

Gwarancję jakości szkoły IELS stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła licencjonowana przez Ministerstwo Edukacji Malty
Szkoła akredytowana przez FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta)

Sliema to najpopularniejszy maltański kurort, położony na wschodnim wybrzeżu wyspy. Z promenady, która ciągnie się aż do miasta St. Julian’s, rozciąga się malownicza panorama na zatokę i położoną po jej drugiej stronie stolicę Malty – Vallettę. Znajduje się tu mnóstwo restauracji, barów, butików, sklepów, a nawet jedyna na wyspie galeria handlowa – The Point. Sliema prawie niezauważalnie “łączy” się z St. Julian’s, największym centrum rozrywkowym na wyspie.

Program

W ferie zimowe w terminie 08.02 – 15.02.2020 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat 1- tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na obóz językowy na Malcie, obejmujący kurs języka angielskiego w szkole IELS w Sliemie. Nauka odbywa się w “zamkniętej”, polskiej grupie.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie u rodzin maltańskich lub w hotelu*** – zob. szczegóły w zakładce “Zakwaterowanie” powyżej.

Transfer do miejsca zakwaterowania z lotniska na Malcie w dniu przyjazdu i na lotnisko w dniu wyjazdu.

Opieka polskiego pilota wycieczki w czasie przelotu i pobytu na Malcie.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 20000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Materiały do nauki, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Zakwaterowanie

Dwie opcje do wyboru:

domy specjalnie wyselekcjonowanych maltańskich rodzin goszczących, mieszkających blisko szkoły. Pokoje 2, 3, lub 4- osobowe, łazienka dzielona z domownikami. Pobyt u anglojęzycznych rodzin maltańskich to doskonały sposób na maksymalizację doświadczeń językowych. Daje on możliwość ćwiczenia języka angielskiego w praktyce, zapewniając jednocześnie kulturalne doświadczenie, które z pewnością zostanie zapamiętane do końca życia.

The Howard Hotel*** w Sliemie, ok. 15 min pieszo od szkoły i 100 metrów od morza. Pokoje 3- osobowe, ogrzewane, z klimatyzacją i łazienką. Do dyspozycji obozowiczów bezpłatne wi-fi w lobby i kafejka internetowa w recepcji hotelu (płatna).

Uwaga: przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 50 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostały wyrządzone szkody.

Pełne wyżywienie (Full Board) u rodzin goszczących lub w hotelowej restauracji: śniadania i obiadokolacje + pakowane lunche na zajęcia.

Zakwaterowanie na obozie językowym na Malcie

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po szkole.

 Filmy:

Terminy i ceny

Termin (wylot z opiekunem z Warszawy)Cena w PLN
Rodzaj zakwaterowania:rodzina goszczącahotel***
08.02-15.02.2020 (1 tydz.)22992599

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).