Zimowe kolonie i obozy językowe na Malcie

Miejsce i szkoła

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat na zimowe kolonie i obozy językowe z angielskim na Maltę, śródziemnomorską wyspę leżącą w strefie klimatu podzwrotnikowego, która nie traci wakacyjnej atmosfery nawet podczas zim, które są tu łagodne, z temperaturami podobnymi do tych w Polsce wiosną: między 12-20 st. C w ciągu dnia oraz 7-15 st. C w nocy. Rekordowa odnotowana temperatura w styczniu i lutym to 22 st. C. Choć pogoda w tym okresie jest zmienna i może popadać deszcz, opady śniegu, jak i mróz nie występują. To pora, kiedy Malta staje się zieloną wyspą, dojrzewają pomarańcze, mandarynki i cytryny.

Kursy angielskiego MaltaZajęcia angielskiego odbywać się będą w renomowanej szkole językowej IELS (Institute of English Language Studies), która działa od 1985 r. i należy do renomowanej, międzynarodowej sieci szkół LAL. Placówka mieści się w centrum kurortu turystycznego Sliema, kilkadziesiąt metrów od morza, w okolicy pełnej sklepów, restauracji czy kafejek i ma doskonałe połączenia do stolicy Malty – Valetty, jak również innych zabytkowych miast na wyspie. Nowoczesny budynek szkolny jest całkowicie klimatyzowany i posiada 100 jasnych, doskonale wyposażonych sal lekcyjnych, które mogą pomieścić aż 700 uczniów z całego świata. Do ich dyspozycji jest księgarnia, kawiarenka internetowa, świetlica, tablety z dostępem do internetu, automaty z przekąskami i napojami, restauracja, taras. Na terenie recepcji można korzystać z darmowego wi-fi. Szkoła akredytowana jest przez FELTOM (maltańska federacja szkół językowych, odpowiednik British Council) i dysponuje kadrą wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego.

Gwarancję jakości szkoły IELS stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła licencjonowana przez Ministerstwo Edukacji Malty
Szkoła akredytowana przez FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta)

Sliema to najpopularniejszy maltański kurort, położony na wschodnim wybrzeżu wyspy. Z promenady, która ciągnie się aż do miasta St. Julian’s, rozciąga się malownicza panorama na zatokę i położoną po jej drugiej stronie stolicę Malty – Vallettę. Znajduje się tu mnóstwo restauracji, barów, butików, sklepów, a nawet jedyna na wyspie galeria handlowa – The Point. Sliema prawie niezauważalnie “łączy” się z St. Julian’s, największym centrum rozrywkowym na wyspie.

Program

W ferie zimowe organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat 1 i 2- tygodniowe wyjazdy grupowe z polskim opiekunem na obozy językowe na Malcie, obejmujące  kurs języka angielskiego w szkole IELS w Sliemie. Nauka odbywa się w “zamkniętej”, polskiej grupie.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie u rodzin maltańskich lub w hotelu*** – zob. szczegóły w zakładce “Zakwaterowanie” powyżej.

Przelot samolotem linii Wizzair na trasie Warszawa – Malta – Warszawa.

Transfer do miejsca zakwaterowania z lotniska na Malcie w dniu przyjazdu i na lotnisko w dniu wyjazdu.

Opieka polskiego pilota wycieczki w czasie przelotu i pobytu na Malcie.

Ubezpieczenie Signal Iduna S.A.: kosztów leczenia (KL) do kwoty 20000 EUR, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do kwoty 15000 PLN.

Materiały do nauki, certyfikat ukończenia kursu.

Zakwaterowanie

Dwie opcje do wyboru:

(dla uczniów w wieku 14-18 lat) domy specjalnie wyselekcjonowanych maltańskich rodzin goszczących, mieszkających blisko szkoły. Pokoje 2, 3, lub 4- osobowe, łazienka dzielona z domownikami.

(dla uczniów w wieku 12-18 lat) The Howard Hotel*** w Sliemie, ok. 15 min pieszo od szkoły. Pokoje 2-4- osobowe, z klimatyzacją i łazienką. Do dyspozycji obozowiczów wi-fi i kafejka internetowa w recepcji hotelu (płatna).

Uwaga: przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 50 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostały wyrządzone szkody.

Pełne wyżywienie (Full Board) u rodzin goszczących lub w hotelowej restauracji: śniadania i obiadokolacje + pakowane lunche na zajęcia.

Zakwaterowanie na obozie językowym na Malcie

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po szkole.

 Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (wyloty z Warszawy)Cena w PLN
Rodzaj zakwaterowania:rodzina goszczącahotel***
26.01 - 02.02.2019 (1 tydz.)40994299
26.01 - 09.02.2019 (2 tyg.)56996099
02.02 - 09.02.2019 (1 tydz.)40994299

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).