Obozy językowe (niemiecki) Niemcy ASTUR w Wiesbaden

Miejsce i szkoła

Zapraszamy do Niemiec na międzynarodowy obóz z językiem niemieckim, odbywający się w wakacje letnie w Wiesbaden, mieście uzdrowiskowym liczącym blisko 300 tys. mieszkańców, położonym nad Renem w środkowych Niemczech, ok. 45 kilometrów od Frankfurtu nad Menem. Miejscowość słynie z gorących źródeł i z dużej ilości zieleni. Usytuowanie nad rzeką stwarza możliwości do uprawiania sportów wodnych, co sprawia, że Wiesbaden jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku nie tylko dla Niemców. Oprócz tego oferuje wszystkie udogodnienia doskonale zorganizowanego, średniej wielkości organizmu miejskiego: kina, teatry, sklepy różnych marek z całego świata i doskonałe restauracje, bary czy pizzerie.

Obóz język niemiecki w Wiesbaden Niemcy

Obozy językowe NiemcyNaszym partnerem w Augsburgu jest ASTUR Sprachreisen (ASTUR Language Centre) – założona w 1986 roku szkoła językowa, która organizuje kursy niemieckiego w ponad 50 miastach na terenie całego kraju. Placówka zapewnia naukę na najwyższym poziomie dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej, a dodatkową jej zaletą jest fakt, iż w zajęciach bierze udział młodzież z całego świata, co stwarza możliwość nie tylko nauki języka niemieckiego, ale również poznawania nowych kultur.

Gwarancję jakości szkoły ASTUR stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Certyfikowany członek German Association of Language Tour Operators (FDSV e.V.)
Certyfikowany członek German Youth Travel Association (Reisenetz e. V.)

Ośrodek ASTUR w Wiesbaden znajduje się blisko centrum miasta, przy dworcu kolejowym. Posiada przestronne, nowocześnie wyposażone sale lekcyjne. W drodze z miejsca zakwaterowania (rodzina goszcząca) do szkoły i z powrotem uczniowie korzystają z transportu publicznego (bilety w cenie wyjazdu).

Program

W wakacje letnie w terminie 11 – 24 lipca 2021 organizujemy dla młodzieży w wieku 14-17 lat 2- tygodniowy wyjazd grupowy autokarem liniowym z polskim pilotem na obóz językowy szkoły ASTUR w Wiesbaden. Realizowany jest on przy min. 4 zgłoszonych uczestnikach z Polski (w przypadku mniejszej liczby uczestników dojazd bez pilota). Po dotarciu z grupą na miejsce pilot „oddaje” uczestników w ręce niemieckiej kadry i zostaje z nimi 1 dzień, pomagając przy zakwaterowaniu i wyjaśniając sprawy związane z organizacją pobytu. Na jego zakończenie odbiera ich i wraca z nimi do Polski.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i wyżywienie w domach niemieckich rodzin goszczących – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 20000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka polskiego pilota w czasie podróży do Niemiec i z powrotem do kraju, opieka lokalnych wychowawców i rodzin goszczących na miejscu.

Bilet na transport lokalny.

Transfer z dworca w Wiesbaden do miejsca zakwaterowania i z powrotem na dworzec po zakończeniu kursu.

Materiały do nauki, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Zakwaterowanie

13 noclegów u niemieckich rodzin goszczących w pokojach 2-4 osobowych, łazienka dzielona z domownikami. Rodziny mieszkają w mieście lub w podmiejskich miejscowościach dobrze z nim skomunikowanych. Obozowicze spędzają z rodzinami czas po zajęciach (wieczory) i w niedziele. Dojazdy do szkoły i powroty do rodzin odbywają się transportem publicznym (bilety w cenie wyjazdu).

Wyżywienie u rodzin goszczących – 3 posiłki dziennie (Full Board): śniadania, pakowane lunche na zajęcia, obiadokolacje; pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie u rodzin goszczących na obozie językowym w Wiesbaden

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Wyjazd z pilotemCena w PLN*
11.07 - 24.07.2021 (2 tyg.)5999

* Podana cena dotyczy wyjazdu grupowego autokarem z polskim pilotem. Wyjazd indywidualny (bez pilota) jest o 300 PLN tańszy.

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).