Obozy językowe Toronto Kanada

Miejsce i szkoła

Zapraszamy na międzynarodowy młodzieżowy obóz językowy do Toronto, największego miasta w Kanadzie, pełniącego funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy kraju. Toronto jest także najbardziej zróżnicowanym etnicznie miastem świata, co nadaje mu szczególną atmosferę, sprzyjającą nauce języków obcych. Uczestnicy obozu pochodzą przede wszystkim z Japonii, Chin, Korei, Wenezueli, Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Rosji i krajów europejskich, co umożliwia nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni i praktyczne doskonalenie języka angielskiego. Oprócz zajęć dla dzieci i młodzieży prowadzone są również kursy dla dorosłych, dzięki czemu w wyjeździe może wziąć udział np. rodzic z dzieckiem.

Obozy językowe kursy angielskiego Toronto KanadaBezpośrednim organizatorem obozu i naszym partnerem w Toronto jest ACCESS International English Language Centre – szkoła językowa mająca blisko 20 letnie (rok założenia 1999) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego dla obcokrajowców. Oferuje ona kursy języka angielskiego dla dorosłych przez cały rok, a dodatkowo w okresie zimowych i letnich wakacji organizuje międzynarodowe obozy językowe dla dzieci i młodzieży. Zajęcia dla dorosłych odbywają się w głównym budynku szkoły położonym w samym centrum miasta, przy stacji metra Yonge / Bloor, otoczonym przez sklepy, restauracje, kina i biurowce. Szkoła posiada klimatyzowane, przestronne, jasne i nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, 2 pomieszczenia przeznaczone specjalnie dla kursantów, w których można odpocząć, zjeść czy nawiązać nowe znajomości z innymi uczniami, kuchnię z mikrofalówką i lodówką, bibliotekę multimedialną z materiałami i filmami do wypożyczenia oraz nowoczesną salę komputerową, w której można korzystać z programów do nauki języka angielskiego oraz ćwiczyć gramatykę i wymowę. Na całym terenie szkoły dostępne jest Wi-Fi.

Dodatkowo w wakacje letnie szkoła uruchamia klasy dla dzieci i młodzieży w budynku położonym 15 min pieszo od głównej lokalizacji przy stacji metra Spadina, w otoczeniu budynków Uniwersytetu Toronto. Dysponuje on klimatyzowanymi, nowocześnie wyposażonymi salami lekcyjnymi oraz pomieszczeniem ogólnym dla obozowiczów, w którym znajduje się stół do tenisa stołowego, automaty z napojami i lodówki do przechowywania lunchów.

Podczas wakacji dzieci i młodzież mogą też wybrać naukę na kampusie prestiżowej szkoły prywatnej Hillfield Strathallan College w Hamilton, mieście położonym około 70 km na południowy-zachód od Toronto, w połowie drogi do Wodospadów Niagara. Na kampusie znajdują się wyposażone w najnowszą technologię sale lekcyjne, sala gimnastyczna / siłownia, boiska do koszykówki i siatkówki oraz pomieszczenia komputerowe z bezpłatnym dostępem do wi-fi.

Gwarancję jakości szkoły stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Kursy językowe w Kanadzie

Kursy językowe za granicą

Program

W wakacje letnie 2018 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat, a także dorosłych, 2, 3 lub 4- tygodniowe wyjazdy indywidualne na międzynarodowe obozy językowe oferowane przez szkołę ACCESS w Toronto i Hamilton, z zakwaterowaniem u kanadyjskich rodzin goszczących lub (kampus w Hamilton) w szkolnym akademiku. Uwaga: dzieci w wieku 8-11 lat akceptowane są pod warunkiem, że przebywają w Kanadzie razem z rodzicem/opiekunem (który może wziąć udział w kursie dla dorosłych w szkole w Toronto).

Wyjazdy odbywają się w dowolnym terminie pomiędzy 24.06 – 25.08.2018 (przylot do Kanady w niedzielę, początek kursu w każdy poniedziałek). Uwaga: kampus w Hamilton dostępny jest do 11.08.2018.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w domach kanadyjskich rodzin goszczących (Toronto, Hamilton) lub w internacie na kampusie (Hamilton) – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie” powyżej.

Transfer z lotniska w Toronto do miejsca zakwaterowania i z powrotem na zakończenie pobytu (dla przylotów/odlotów w godz. 7-23).

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 30000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 16000 PLN, bagaż do 1800 PLN.

Opieka miejscowych wychowawców i rodzin goszczących podczas pobytu. Uwaga: dzieci w wieku 8-11 lat są akceptowane wyłącznie z własnym rodzicem lub opiekunem.

Materiały do nauki, dyplom ukończenia kursu.

Zakwaterowanie

Dwie opcje:

(Toronto, Hamilton) pokoje 1-2- osobowe u starannie wyselekcjonowanych i sprawdzonych kanadyjskich rodzin goszczących; rodziny mogą znajdować się do 25-30 minut jazdy transportem lokalnym od szkoły; rodzice jadący z dziećmi mieszkają razem u tej samej rodziny goszczącej; uwaga: jeśli przyjazd jest z rodzicem, możliwe jest też zakwaterowanie własne lub w hotelu na zapytanie.

(Hamilton, tylko dla uczniów w wieku 11-18 lat) w nowoczesnym internacie na kampusie Mohawk College, ok. 2 min pieszo od sal lekcyjnych; pokoje 1- osobowe w dwupokojowych apartamentach z małą kuchnią (do dyspozycji lodówka i mikrofala) oraz łazienką z prysznicem; w akademiku znajduje się pralnia, pokój gier i małe kino.

Wyżywienie – 3 posiłki dziennie (Full Board): śniadania i obiadokolacje u rodzin goszczących + pakowane lunche do szkoły; w przypadku zakwaterowania w internacie (kampus w Hamilton) wszystkie posiłki w stołówce na kampusie.

Zakwaterowanie w internacie na obozie językowym w Hamilton w Kanadzie

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Zakwaterowanie2 tyg.3 tyg.4 tyg.
rodzina goszcząca
(Toronto, Hamilton)
6465 PLN9599 PLN12299 PLN
kampus (internat)
(Hamilton)
8950 PLN11899 PLN14999 PLN

Terminy wyjazdów: co tydzień w każdą niedzielę między 24.06 – 25.08.2018 (w Hamilton do 11.08.2018).

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).