Obozy i kolonie językowe w Polsce nad morzem (Międzywodzie)

Miejsce

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-19 lat na wakacyjne kolonie i obozy językowe (język angielski, niemiecki lub hiszpański) do Międzywodzia – miejscowości wypoczynkowej z letnim kąpieliskiem położonej wśród lasów na wyspie Wolin, na mierzei pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim (woj. zachodniopomorskie). Międzywodzie dysponuje rozwiniętą bazą wypoczynkową, rekreacyjną i rehabilitacyjną, funkcjonują tu liczne punkty gastronomiczne, sklepy spożywcze, kioski oraz stoiska. Piękna piaszczysta plaża ciągnie się na odcinku 2 kilometrów i ma aż 100 metrów szerokości, a na wale wydm znajduje się taras widokowy. W pobliżu miejscowości rozciąga się Woliński Park Narodowy z rezerwatem żubrów.

Kolonie i obozy językowe w Międzywodziu nad morzem

Turnusy:

I. 03.07 – 16.07.2022
obóz: angielski
kolonia: angielski
II. 17.07 – 30.07.2022
obóz: angielski, hiszpański
kolonia: angielski, hiszpański
III. 31.07 – 13.08.2022
obóz: angielski, niemiecki
kolonia: angielski, niemiecki

Program

Program językowy

Kolonia (wiek od 8 do 14 lat): 30 lekcji (2 lekcje rano + popołudniowe warsztaty językowe).
Obóz (wiek od 15 do 19 lat): 40 lekcji (3 lekcje rano + popołudniowe warsztaty językowe).

Popołudniowe warsztaty językowe to dodatkowe (poza lekcjami) ćwiczenie języka w praktyce: konwersacje, symulacje językowe, filmy, kręgi tematyczne, projekty.
Komplet materiałów językowych dla każdego uczestnika.
Ciekawe materiały dydaktyczne, interaktywne pomoce audiowizualne i multimedialne podczas zajęć.
Autorski system do nauki słówek Vocabulary Training.
Nacisk na komunikację.
Doświadczeni lektorzy, w tym native speakerzy.
Uczestnicy podzieleni są na niewielkie grupy (10-13 osób) według stopnia zaawansowania; koloniści zorganizowani są dodatkowo w grupy wiekowe.
Każdy poziom zaawansowania oprócz zupełnie początkującego; o przyjęciu do danej grupy językowej decyduje test kwalifikacyjny.
Certyfikat na zakończenie imprezy, określający poziom językowy uczestnika.
Obóz i kolonia, mimo podobieństw, posiadają odrębny program i kadrę.

Codzienny kontakt z językiem przez dwa tygodnie podczas porannych lekcji i popołudniowych warsztatów językowych, w małych grupach, umożliwia uzyskanie szybkich postępów w krótkim czasie.

Zajęcia językowe na kolonii / obozie językowym w Międzywodziu

Program rekreacyjny

Czas poza zajęciami przeznaczony jest na urozmaicony program turystyczny, rekreacyjny i sportowy, dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników. Szczegóły programu:

Całodniowa wycieczka do Międzyzdrojów i Wolińskiego Parku Narodowego. W programie zwiedzanie Promenady Gwiazd, Molo, Rezerwat Żubrów, Jezioro Turkusowe, Wzgórze Gosań.
Półdniowa wycieczka do Dziwnowa. W programie m.in. rejs statkiem, most zwodzony, Aleja Gwiazd Sportu.
Zajęcia sportowe i rekreacyjne: kąpiele w morzu, plażowanie, siatkówka, tenis stołowy, unihokej.
Zajęcia wieczorne: quizy i gry językowe, konkursy, dyskoteki.
Zajęcia tematyczne: plastyczne, muzyczne, aktorskie, terenowy bieg z językiem.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Pamiątkowe zdjęcia dla każdego uczestnika (dostępne do pobrania na dysku online).

Zajęcia pozalekcyjne na kolonii / obozie językowym w Międzywodziu

Dodatkowo chętnym proponujemy:

Kurs windsurfingu z profesjonalnym instruktorem, 6 godzin podczas turnusu. Zajęcia odbywać się będą na jeziorze Wrzosowskim w Dziwnówku. Koszt kursu: 300 zł (opłata zawiera także wypożyczenie sprzętu, bez stroju).
Program „Wodna przygoda”. 6 godzin zajęć podczas turnusu z instruktorami: wyprawa kajakowa, pływanie rowerem wodnym, przejazd bananem po jeziorze, próby jazdy na desce SUP. Koszt programu: 250 zł.

W ofercie znajduje się również dwie fakultatywne wycieczki autokarowe za granicę i jedna krajowa (można wybrać maks. jedną z nich):

Fakultatywna wycieczka do Tropical Islands BerlinFakultatywna wycieczka do stolicy Danii Kopenhagi
Tropical Islands pod Berlinem - w programie całodniowy pobyt w Wiosce Tropikalnej: do dyspozycji piaszczysta plaża z palmami, dżungla 50 tys. roślin, Laguna Bali - sztuczne fale, podziemne zjeżdżalnie (także na oponach), las tropikalny, groty, wodospady, turbo zjeżdżalnie i inne wodne szaleństwa! Koszt wycieczki: 300 zł + 50 euro. Konieczność posiadania ważnego paszportu lub dowodu osobistego.Kopenhaga - w programie całodniowy pobyt w stolicy Danii: Syrenka Kopenhaska, odprawa warty Gwardii Królewskiej, Kościół Marmurowy, pomnik Andersena, spacer po najdłuższym deptaku północnej Europy, rejs po kanałach Kopenhagi. Koszt wycieczki: 350 zł + 10 euro. Konieczność posiadania ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

QW programie fakultatywnej wycieczki krajowej do parku atrakcji Kajtur, w programie której znajduje się przejście drużyn przez tor atrakcji na poligonie. Na uczestników czekają m.in.: strzelnica paintballowa, przejazd segwayem, gry sprawnościowe w alkogoglach, tyrolka – zjazd nad przeszkodą wodną, lokalizacja zakopanych przedmiotów sprzętem sapera, rescue team – ćwiczenia na fantomie w udzieleniu pierwszej pomocy, bieg na orientację, rzut podkową. Doskonała integracja i praca zespołowa przy realizacji zadań terenowych, zręcznościowych, logicznych dla kolonistów i obozowiczów, zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Koszt wycieczki: 200 zł.

Park atrakcji Kajtur

Zakwaterowanie

Ośrodek wypoczynkowy Międzycechowy w Międzywodziu, położony na zalesionym i ogrodzonym terenie 1,5 h, w odległości ok. 300 m od szerokiej piaszczystej plaży, niedaleko Wolińskiego Parku Narodowego.

Pokoje 3-4 – osobowe z łazienkami.
W ośrodku i na jego terenie do dyspozycji: sale dydaktyczne, sala dyskotekowa, boisko do siatkówki plażowej, miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci, tenis stołowy, bilard, piłkarzyki.
Bezpłatne wi-fi dostępne przy recepcji, na stołówce i w kawiarni.

Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w stołówce ośrodka.

Zakwaterowanie na obozie językowym w Międzywodziu

Dojazd

Do ośrodka wypoczynkowego w Międzywodziu, w których odbywają się kolonie / obozy można dojechać indywidualnie lub (za dopłatą) skorzystać z dojazdu grupowego pod opieką wychowawców z kilku większych miast w Polsce.

Dojazd indywidualny:

 osoby przyjeżdżające indywidualnie rozpoczynają pobyt od obiadu w niedzielę i kończą śniadaniem w sobotę.

Dojazd grupowy:

 z Wrocławia, Poznania, Katowic, Krakowa, Warszawy rezerwowanym pociągiem lub autokarem kursowym; istnieje możliwość wsiadania w innych miejscowościach na trasie przejazdów, po wcześniejszym uzgodnieniu;
 opłata za dojazd grupowy: 250 zł z Wrocławia, Warszawy, Poznania, 290 zł z Krakowa, Katowic;
 wyjazd wieczorem w sobotę, przyjazd w niedzielę rano / przed południem, śniadanie;
 powrót wieczorem w piątek po południu lub po kolacji, przyjazd w sobotę rano lub przed południem.

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

 Filmy:

Terminy i ceny

Terminy turnusów
Języki
Cena w PLN
I. 03.07 – 16.07.2022
obóz: angielski
kolonia: angielski
2250
II. 17.07 – 30.07.2022
obóz: angielski, hiszpański
kolonia: angielski, hiszpański
2250
III. 31.07 – 13.08.2022
obóz: angielski, niemiecki
kolonia: angielski, niemiecki
2250

W powyższej opłacie, oprócz programu, zakwaterowania i wyżywienia, zawarta jest opieka pedagogiczna i medyczna (lekarz/pielęgniarka), kąpiel pod opieką ratownika, wszystkie wstępy, ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz obowiązkowe opłaty na turystyczne fundusze: gwarancyjny (TFG) i pomocowy (TFP).