Obozy językowe (niemiecki) Niemcy ASTUR w Augsburgu

Miejsce i szkoła

Zapraszamy do Niemiec na międzynarodowe obozy z językiem niemieckim lub angielskim, odbywające się w wakacje letnie w Augsburgu, stolicy Szwabii, trzecim najważniejszym pod względem gospodarczym mieście Bawarii, a także jednym z najstarszych miast w całych Niemczech (jego początki sięgają czasów rzymskich), zamieszkałym przez ok. 290 tys. mieszkańców. Położony na przedgórzu alpejskim na wysokości ok. 500 m n.p.m, w odległości około godziny jazdy od Monachium, jest piękną perłą architektury renesansowej, zamożnym miejscem pełnym zabytków, ale i nowoczesnych atrakcji, w którym nie sposób się nudzić.

Obóz język niemiecki w Augsburgu Niemcy

Obozy językowe NiemcyNaszym partnerem w Augsburgu jest ASTUR Sprachreisen (ASTUR Language Centre) – założona w 1986 roku szkoła językowa, która organizuje kursy niemieckiego w ponad 50 miastach na terenie całego kraju. Placówka zapewnia naukę na najwyższym poziomie dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej, a dodatkową jej zaletą jest fakt, iż w zajęciach bierze udział młodzież z całego świata, co stwarza możliwość nie tylko nauki języka niemieckiego, ale również poznawania nowych kultur.

Gwarancję jakości szkoły ASTUR stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Certyfikowany członek German Association of Language Tour Operators (FDSV e.V.)
Certyfikowany członek German Youth Travel Association (Reisenetz e. V.)

Kampus ASTUR w Augsburgu znajduje się w starej, renesansowej części miasta, 5 minut pieszo od jego ścisłego centrum i starówki z licznymi sklepami i restauracjami. Część zajęć zorganizowana jest na jego terenie, a część w pobliskiej szkole językowej. W ośrodku do dyspozycji obozowiczów są: kawiarnia, biblioteka, sale telewizyjne, sale rekreacyjno-sportowe z grami planszowymi, tenisem stołowym, bilardem itp. Na terenie kampusu dostępna jest bezprzewodowa sieć WiFi, publiczne automaty telefoniczne, pralnia oraz (na życzenie i dodatkowo płatny) sejf. Lekcje odbywają się w nowocześnie wyposażonych klasach.

Program

W wakacje letnie w terminach od 4 lipca do 1 sierpnia 2021 organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat 2- tygodniowe wyjazdy indywidualne na obozy językowe szkoły ASTUR w Augsburgu (przyjazdy i wyjazdy w niedziele w obrębie powyższych dat).

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i wyżywienie w domach niemieckich rodzin goszczących lub w internacie (hostelu młodzieżowym) na kampusie – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 20000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Opieka lokalnych wychowawców i rodzin goszczących na miejscu.

Transfer z dworca autokarowego w Augsburgu do miejsca zakwaterowania i z powrotem na dworzec po zakończeniu kursu.

Bilet na transport lokalny (przy opcji zakwaterowania u rodziny goszczącej).

Materiały do nauki, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Zakwaterowanie

14 noclegów, dwie opcje do wyboru:

u niemieckich rodzin goszczących w pokojach 2-4- osobowych, łazienka dzielona z domownikami; rodziny mieszkają w mieście lub w podmiejskich miejscowościach dobrze z nim skomunikowanych; obozowicze muszą korzystać z transportu publicznego do szkoły i z powrotem (bilety w cenie wyjazdu).

na kampusie w internacie (hostelu młodzieżowym SLEPS); obozowicze zakwaterowani są razem z niemieckimi i zagranicznymi rówieśnikami z całego świata w przestronnych pokojach 4-osobowych z balkonami; łazienki dzielone na korytarzach.

Zakwaterowanie na kampusie na obozie językowym w Niemczech

Wyżywienie u rodzin goszczących lub w stołówce w hostelu – 3 posiłki dziennie (Full Board): śniadania, lunche (w przypadku zakwaterowania u rodzin pakowane, w hostelu ciepłe lub pakowane w zależności od programu dnia), obiadokolacje; pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (2 tygodnie)Cena w PLN
zakwaterowanie:kampusrodziny
04.07 - 18.07.202169305715
11.07 - 25.07.202169305715
18.07 - 01.08.202169305715

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).