Obozy językowe Bournemouth LTC

Miejsce i szkoła

Obozy językowe Bournemouth AngliaZapraszamy na wakacyjny wyjazd grupowy na kurs angielskiego do szkoły językowej The Language Training Company (LTC) w Bournemouth, nadmorskim kurorcie na południowym wybrzeżu Anglii słynącym ze swojej 12-kilometrowej, piaszczystej plaży oraz unikalnego wybrzeża klifowego uznanego przez UNESCO za zabytek klasy zerowej. Oferta skierowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, rodziców z dziećmi w wieku 4-11 lat oraz dorosłych.

The Language Training Co. to szkoła o długiej tradycji, zajmująca wiktoriański budynek w samym centrum Bournemouth, ok. 5 min od plaży. Placówka prowadzi kursy języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych przez cały rok, a wakacje także dla dzieci. Nauczycielami są profesjonalni lektorzy Bournemouth and Poole Lansdowne College – szkoły akredytowanej przez British Council. Szkoła dysponuje 12 przestronnymi klasami na 2 piętrach oraz doskonałym zapleczem socjalnym (sale komputerowe, bezpłatny dostęp do internetu, przestrzeń do odpoczynku i nauki własnej z małą biblioteką, ogród). Kursy dla dzieci i młodzieży prowadzi w wiktoriańskim budynku Bournemouth & Poole College oddalonym od budynku głównego o około 200 metrów.

Szkoła językowa LTC w Bournemouth Anglia

Program

W wakacje letnie 2019 organizujemy 2 tygodniowy wyjazd grupowy z polskim opiekunem na międzynarodowy obóz językowy w szkole The Language Training Company w Bournemouth. Wyjazd odbędzie się w terminie 28 lipca – 11 sierpnia 2019 r. (w innych terminach możliwe są wyjazdy indywidualne). W ramach wyjazdu dostepne są 3 opcje:

A: dla dzieci i młodzieży w wieku 12+ lat oraz dorosłych  (zakwaterowanie u rodzin goszczących);
B: dla dzieci i młodzieży w wieku 10-17 lat (zakwaterowanie w internacie na kampusie);
C: oferta rodzinna dla rodziców z dziećmi w wieku 4-10 lat (zakwaterowanie u rodzin goszczących lub w samodzielnym mieszkaniu).

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

(dla opcji A i B) Popołudniowe warsztaty językowe (pomiędzy 14.00-17.00) w grupach międzynarodowych, pod opieką kadry angielskiej.

Zakwaterowanie i wyżywienie w zależności od opcji: w domach brytyjskich rodzin goszczących, w internacie na kampusie lub (dla rodzica z dzieckiem) w niezależnym mieszkaniu. Zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie” powyżej.

Przelot z Krakowa do Londynu (i z powrotem) pod opieką polskich wychowawców.

Transfer z lotniska w Londynie do miejsca zakwaterowania w Bournemouth i z powrotem na lotnisko po zakończeniu kursu.

Bilety autobusowe komunikacji miejskiej w Bournemouth lub (w przypadku opcji rodzinnej) transfer dziecka mini-busem z mieszkania na zajęcia.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL), następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW), odpowiedzialność cywilna (OC).

Opieka polskich wychowawców podczas przejazdu na kurs i z powrotem oraz pobytu w Anglii; opiekunowie grupy są przez cały czas trwania kursu do dyspozycji uczestników; poza tym zapewniona jest opieka kadry angielskiej i rodziny goszczącej (w przypadku tej formy zakwaterowania).

Materiały do nauki, dyplom ukończenia kursu.

Zakwaterowanie

W zależności od opcji i wieku uczestnika:

A: dzieci i młodzież w wieku 12+ lat oraz dorośli – w pokoju dwuosobowym w domu brytyjskiej rodziny goszczącej w Bournemouth na prawach członka rodziny; oznacza to, że rodzina sprawuje opiekę nad uczestnikiem kursu w czasie jego przebywania w domu poza zajęciami zorganizowanymi przez szkołę; odległość przeciętnego zakwaterowania od szkoły to 30-40 minut spacerem lub 10-20 minut autobusem (bilet autobusowy wliczony jest w cenę wyjazdu); wyżywienie Full Board u rodziny goszczącej: 3 posiłki dziennie – śniadania przed wyjściem do szkoły, pakowane lunche i wieczorne obiadokolacje; wyżywienie jest takie same, jak dla każdego innego członka rodziny goszczącej.

B: dzieci i młodzieży w wieku 10-17 lat – w internacie szkolnym na kampusie w pokojach jednoosobowych z łazienką; wyżywienie Full Board w stołówce na kampusie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch, obiadokolacja).

C: rodzice z dziećmi w wieku 4-10 lat – u brytyjskiej rodziny goszczącej lub w niezależnym mieszkaniu (transfer dziecka mini-busem na zajęcia zawarty jest w cenie wyjazdu); wyżywienie Full Board u rodziny goszczącej: 3 posiłki dziennie (śniadania przed wyjściem do szkoły, pakowane lunche i wieczorne obiadokolacje) lub we własnym zakresie (Self Catering) przy zakwaterowaniu w mieszkaniu.

Internat szkoły językowej LTC w Bournemouth w Anglii

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Termin grupowy*Opcja
ZakwaterowanieCena (funty + złotówki)
28.07-11.08.2018
(2 tyg.)
A: 12+ latrodzina£ 880 + 1550 zł
B: 10-17 latinternat£ 1550 + 1550 zł
C: rodzice + dzieci 4-10 latrodzina lub mieszkanie£ 2530 + 2950 zł**

* Obóz dostępny jest też w innych terminach przez całe wakacje (wyjazd indywidualny bez polskiego opiekuna z dowolnego lotniska w Polsce).

** Kalkulacja opcji rodzinnej w powyższej tabeli dotyczy zakwaterowania dla 1 rodzica z 1 dzieckiem w pokoju 2-osobowym z wyżywieniem Full Board u rodziny goszczącej. Podana cena jest za 2 osoby. Inne możliwości (np. samodzielne mieszkanie, rodzic z 2 dziećmi, 2 rodziców itp.) na zapytanie. Uwaga! W przypadku opcji rodzinnej wycieczki nie są wliczone w cenę wyjazdu (gdyż uczestnicy tej opcji nie są zobligowani do brania w nich udziału), zatem płatne są dodatkowo na miejscu (opcjonalnie).

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 1550 zł w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).