Kursy angielskiego Torbay LAL

Miejsce i szkoła

Obozy i kursy językowe za granicąZapraszamy na wakacyjne kursy języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych w Torbay, kurorcie położonym na tzw. Angielskiej Riwierze, popularnym ośrodku turystycznym słynącym z łagodnego klimatu, kilometrów piaszczystych plaż, sportów wodnych, unikalnego pod względem geologicznym klifowego wybrzeża oraz typowego angielskiego krajobrazu z malowniczymi wrzosowiskami. Kurs organizowany jest przez międzynarodową sieć szkół językowych o nazwie LAL (Language and Leisure), mającą blisko 40 letnie (rok założenia 1980) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego dla obcokrajowców. Nazwa szkoły – „Język i Wypoczynek” – doskonale oddaje jej założenia – naukę w możliwie jak najbardziej zrelaksowanej, wakacyjnej atmosferze.

Gwarancję jakości sieci stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez British Council
Szkoła jest członkiem English UK

Oddział sieci LAL w Torbay mieści się w spokojnej, mieszkalnej części kurortu o nazwie Paignton, 5 minut drogi pieszo od centrum miasta i 10 minut od szkolnego akademika. Nowoczesny budynek szkoły oferuje doskonałe warunki do nauki języka. Do dyspozycji uczniów są: 31 świetnie wyposażonych sal lekcyjnych, laboratorium językowe, bezpłatny dostęp do komputerów i internetu, świetlica (z pianinem i stołem bilardowym), biblioteka, księgarnia, stołówka, taras i przestronny ogród.

Szkoła językowa LAL w Torbay w Anglii

Program

W wakacje letnie organizujemy dla młodzieży (w wieku od 16 lat) i dorosłych 2, 3 i 4- tygodniowe wyjazdy na kurs języka angielskiego w szkole LAL Torbay z przelotem z Warszawy do Londynu (i z powrotem) z polskim opiekunem. Możliwe są też kursy z dojazdem indywidualnym – zaczynają się one w każdy poniedziałek przez cały rok.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i wyżywienie u brytyjskich rodzin goszczących lub bez wyżywienia w akademiku – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 25000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 20000 PLN, bagaż podróżny (BP) do 1100 PLN.

Materiały do nauki, dyplom ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

2 opcje do wyboru:

1-osobowe pokoje w domach specjalnie wyselekcjonowanych brytyjskich rodzin goszczących. Łazienka dzielona z domownikami. Pranie i zmiana pościeli raz na tydzień. Odległość od szkoły: pieszo lub krótki dojazd komunikacją miejską (bilety dodatkowo płatne). Idealna opcja dla osób pragnących doskonalić znajomość języka w typowo angielskiej rodzinie.

Wyżywienie Half Board (2 posiłki dziennie): śniadania kontynentalne i ciepłe obiadokolacje w domach rodzin goszczących.

Zakwaterowanie u rodzin angielskich w Torbay

Akademik – rezydencja szkolna Hunters Lodge przeznaczona wyłącznie do dyspozycji uczniów LAL:

 elegancki budynek otoczony ogrodem, malowniczo położony na wzgórzu z widokiem na morze;
 ok. 10 min. drogi pieszo od szkoły;
 23 pokoje 1-os. i 15 pokoi 2-os. z własnymi łazienkami (należy zabrać własny ręcznik);
 w pełni wyposażona kuchnia, przestronna świetlica ze sprzętem grającym, pokój telewizyjny, miejsce na grilla;
 internet bezprzewodowy w większości miejsc;
 zmiana pościeli co tydzień;
 płatna pralnia na monety;
 min. wymagany wiek 18 lat.

Wyżywienie Self Catering (na własną rękę, na miejscu do dyspozycji w pełni wyposażona kuchnia).

Zakwaterowanie w akademiku w Torbay

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po szkole.

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (wyloty z Warszawy)*Cena w PLN
Liczba lekcji tygodniowo:20x45 min30x45 min
03.07 - 17.07.2022 (2 tyg.)66807280
03.07 - 24.07.2022 (3 tyg.)967010570
03.07 - 31.07.2022 (4 tyg.)1266013860
10.07 - 24.07.2022 (2 tyg.)66807280
10.07 - 31.07.2022 (3 tyg.)967010570
17.07 - 31.07.2022 (2 tyg.)66807280

* W podanych w tabeli powyżej terminach istnieje możliwość zarezerwowania lotu, którym będzie leciał do Londynu polski opiekun (szczegóły poniżej pod linkiem „Do podanej ceny należy doliczyć”); możliwe jest również zarezerwowanie dowolnego innego lotu i terminu, a także dłuższego wyjazdu – kursy rozpoczynają się w każdy poniedziałek przez cały rok.

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 3000 zł w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).