Kursy językowe CES Oxford

Miejsce i szkoła

Kursy językowe za granicąZapraszamy do Oksfordu, najsłynniejszego brytyjskiego miasta uniwersyteckiego, na wakacyjny kurs języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych, prowadzony przez założoną w r. 1976 szkołę językową Centre of English Studies (CES), która posiada osiem oddziałów na terenie Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanady. Jej oddział w Oxfordzie zlokalizowany jest w malowniczej wiosce Wheatley na przedmieściach miasta, ok. 9 km od centrum. Dysponuje 15 nowocześnie urządzonymi salami lekcyjnymi, czytelnią-biblioteką, salą komputerową z 12 komputerami i dostępem do tabletów, kuchnią studencką, pomieszczeniem rekreacyjnym z grami oraz dużym, typowo angielskim ogrodem na tyłach budynku. Oferuje również darmowy dostęp do internetu (w tym wi-fi).

CES Oxford to szkoła typu „boutique”, z małymi klasami liczącymi maks. 9 uczniów (średnio 6), położona w spokojnej, tradycyjnej angielskiej okolicy, ale przy tym zaledwie 20 min jazdy autobusem od tętniącego życiem centrum Oxfordu.

Gwarancję jakości szkoły stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez British Council
Szkoła jest członkiem English UK

Program

W wakacje letnie organizujemy dla młodzieży (w wieku od 16 lat) i dorosłych 2 i 3- tygodniowe wyjazdy na kurs języka angielskiego w szkole CES Oxford z przelotem z Warszawy z polskim opiekunem. Możliwe są też kursy z dojazdem indywidualnym – zaczynają się one w każdy poniedziałek przez cały rok.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i wyżywienie u brytyjskich rodzin goszczących lub w akademiku – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie”.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 25000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 20000 PLN, bagaż podróżny (BP) do 1100 PLN.

Opieka polskiego opiekuna w czasie przelotu z Warszawy do Londynu i z powrotem (w wyznaczonych terminach i lotach: wyloty z Warszawy w dn. 02.07, 09.07.2023, powroty w dn. 16.07, 23.07.2023) oraz pomoc w organizacji transferu z lotniska w Londynie do miejsca zakwaterowania w Oxfordzie.

Dyplom ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

Dwie opcje do wyboru:

1-osobowe pokoje w domach specjalnie wyselekcjonowanych brytyjskich rodzin goszczących; łazienka dzielona z domownikami; rodziny mieszkają w pobliskich dzielnicach w zasięgu pieszego spaceru do szkoły lub maks. 15 min jazdy autobusem.
Wyżywienie Half Board (2 posiłki dziennie): śniadania i obiadokolacje w domach rodzin goszczących.

Zakwaterowanie u brytyjskich rodzin goszczących

(dla uczniów w wieku 18+ lat) Akademik Slade Park w centrum Oxfordu, ok. 20 min jazdy autobusem do szkoły; pokoje 1-osobowe z własną łazienką w mieszkaniach składających się z 4-6 sypialni; dzielona kuchnia i salon.
Wyżywienie Self Catering (na własną rękę, w każdym mieszkaniu dostępna jest w pełni wyposażona kuchnia).

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Filmy:

Terminy i ceny

Terminy (wyloty z Warszawy)*Cena w PLN**
Lekcji tygodniowo:20x45 min30x45 min
02.07 - 16.07.2023 (2 tyg.)938010380
02.07 - 23.07.2023 (3 tyg.)1387015370
09.07 - 23.07.2023 (2 tyg.)848010380

* W podanych w tabeli powyżej terminach istnieje możliwość zarezerwowania lotu, którym będzie leciał do Londynu polski opiekun (szczegóły poniżej pod linkiem „Do podanej ceny należy doliczyć”); możliwe jest również zarezerwowanie dowolnego innego lotu i terminu, a także dłuższego wyjazdu – kursy rozpoczynają się w każdy poniedziałek przez cały rok.

** Podane w tabeli ceny dotyczą zakwaterowania u rodziny goszczącej z wyżywieniem Half Board. Zakwaterowanie w akademiku bez wyżywienia: + ok. 800 zł / tydzień.

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 40 dni przed wyjazdem. Zaliczka 3000 zł w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).