Obozy językowe w Torbay w Anglii (LAL)

Miejsce i szkoła

Obozy i kursy językowe za granicąZapraszamy na wakacyjne międzynarodowe obozy językowe dla dzieci i młodzieży w Torbay, kurorcie położonym na tzw. Angielskiej Riwierze, popularnym ośrodku turystycznym słynącym z łagodnego klimatu, kilometrów piaszczystych plaż, sportów wodnych, unikalnego pod względem geologicznym klifowego wybrzeża oraz typowego angielskiego krajobrazu z malowniczymi wrzosowiskami. Pod wieloma względami lepiej jest uczyć się angielskiego w mniejszej miejscowości jak Torbay (niż przykładowo w takiej międzynarodowej metropolii jak Londyn), gdyż panuje tu mniej kosmopolityczna, a bardziej „prawdziwie angielska” i kameralna atmosfera.

Obozy w Torbay organizowane są przez sieć szkół językowych o nazwie LAL (Language and Leisure), mającą blisko 40 letnie (rok założenia 1980) doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego dla obcokrajowców, w niekonwencjonalny sposób łączącą naukę angielskiego z zajęciami dodatkowymi, np. artystycznymi i sportowymi. Jej zasadą jest „nauka przez aktywność” a specjalnością kursy dla dzieci i młodzieży wg zasady „wszystko w cenie” – pełne wyżywienie, bogaty program zajęć pozalekcyjnych pod opieką nauczycieli, wycieczki itp.

Gwarancję jakości sieci stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła akredytowana przez British Council
Szkoła jest członkiem English UK

Oddział sieci LAL w Torbay mieści się w spokojnej, mieszkalnej części kurortu o nazwie Paignton, w odległości krótkiego spaceru od centrum miasta i od wybrzeża. Nowoczesny budynek szkoły oferuje doskonałe warunki do nauki języka. Do dyspozycji uczniów są: 31 świetnie wyposażonych sal lekcyjnych, laboratorium językowe, bezpłatny dostęp do komputerów i internetu, świetlica (z pianinem i stołem bilardowym), biblioteka, księgarnia, stołówka, taras i przestronny ogród.

Szkoła językowa LAL w Torbay w Anglii

Program

W wakacje letnie organizujemy dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat 2- tygodniowe wyjazdy grupowe z polskim opiekunem do szkoły LAL w Torbay z przelotem z Warszawy do Londynu. W wakacje 2022 odbędą się one w dwóch terminach: 17.07-31.07 i 31.07-14.07.2022.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie w domach brytyjskich rodzin goszczących – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie” powyżej.

Opieka polskiegowychowawcy w czasie podróży samolotem do/z Londynu i pobytu na obozie, opieka kadry lokalnej LAL i rodzin goszczących na miejscu w Torbay.

Transfer z lotniska w Londynie do Torbay i powrotny z Torbay na lotnisko w Londynie.

Materiały do nauki, zeszyt, długopis, T-shirt, smyczka, torba szkolna, dyplom ukończenia kursu.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 20000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15000 PLN, bagaż do 1000 PLN.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

W domach specjalnie dobranych brytyjskich rodzin goszczących:

 pokoje 2- i 3-osobowe;
 w jednym domu kwaterowani są uczestnicy różnych narodowości;
 łazienka dzielona z domownikami;
odległości do szkoły do pokonania pieszo lub krótki dojazd komunikacją miejską (bilety dodatkowo płatne – 20 funtów / tydzień);
 zmiana pościeli raz na tydzień, pranie odzieży w miarę potrzeb;
 idealna opcja dla osób pragnących doskonalić znajomość języka w typowo angielskiej rodzinie.

Wyżywienie Full Board (3 posiłki dziennie): śniadania kontynentalne i ciepłe obiadokolacje u rodzin goszczących + pakowane lunche do szkoły i na wycieczki.

Zakwaterowanie u rodzin goszczących na obozie językowym w Torbay

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po szkole.

Filmy:

Terminy i ceny

TerminyCena w PLN
Wiek uczestników:10-11 lat12-18 lat
17.07-31.07.2022 (2 tyg.)75996299
31.07-14.08.2022 (2 tyg.)75996299

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 procent w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).