Obozy językowe Fun English w Londynie

Opis

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat do Londynu na wakacyjny obóz językowy Fun English, będący propozycją dla uczących się języka angielskiego, którzy chcą poznać największe atrakcje turystyczne stolicy Wielkiej Brytanii. Praktyczne ćwiczenie angielskiego poza „murami” szkoły w naturalnych sytuacjach – poprzez kontakt z członkami rodzin goszczących, u których zakwaterowani są uczestnicy obozu, z przewodnikami w muzeach, z londyńczykami w sklepach, czy na ulicach, połączone z intensywnym zwiedzaniem – to niepowtarzalna szansa na wypróbowanie swoich umiejętności językowych w praktyce i mobilizacja do dalszej nauki. Dzięki ciągłemu i niewymuszonemu kontaktowi z prawdziwym mówionym angielskim uczestnicy obozu mogą szybko przełamać bariery komunikacyjne i zacząć posługiwać się językiem obcym. Z kolei dzięki zakwaterowaniu u rodzin goszczących mają okazję zobaczyć, jak żyje lokalne społeczeństwo.

Warsztaty językowe „English in Action” prowadzone są „w terenie” przez polskiego lektora i obejmują:

 zadania do wykonania na mieście,
 odgrywanie scenek z życia codziennego (zakupy, pytanie o drogę, itp.),
 quizy, zabawy, zagadki w języku angielskim,
 zwiedzanie w języku angielskim z lektorem.

Uczniowie na obozie językowym Fun English w Londynie

W programie obozu, oprócz zwiedzania największych atrakcji stolicy Anglii, jak Big Ben, Buckingham Palace czy Tower Bridge, znajduje się wejście do The London Dungeon – interaktywnego muzeum strachu, które w niebanalny sposób pokazuje mrożącą krew w żyłach historię Anglii. Aktorzy pokażą nam i wytłumaczą działanie narzędzi tortur, przejedziemy się podziemną kolejką, zobaczymy lochy, a wszystko to w towarzystwie widowiskowych efektów specjalnych. Podczas obozu spotkamy się również z plejadą znanych gwiazd podczas wizyty w niezapomnianym muzeum figur woskowych Madame Tussauds oraz będziemy mieć okazję zrobienia sobie zdjęć z super bohaterami z filmów Marvel, takimi jak Spiderman, Kapitan Ameryka, Thor czy Hulk, a także obejrzenia projekcji filmowej Marvel w animacji 4D. Ponadto pojedziemy na 2 całodniowe wycieczki poza Londyn: nad morze do Brighton oraz do uniwersyteckiego miasta Oxford.

Uczestnicy obozu przebywają w Londynie pod opieką polskiego pilota/wychowawcy, który codziennie rano odbiera ich na miejscu zbiórki, dokąd dowożone są przez rodziny goszczące, u których są zakwaterowani.

Program

Ramowy program obozu:

 1 dzień (sobota) – wyjazd z Polski (szczegóły – zob. zakładka „Transport” powyżej), przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję.

 2 dzień (niedziela):

 przeprawa przez Kanał La Manche, przejazd do Londynu,
 zwiedzanie Greenwich, gdzie będziemy mieć okazję stanąć na równiku „zero” i zobaczyć astronomiczne obserwatorium królewskie,
 National Maritime Museum, gdzie można zobaczyć między innymi przedmioty wyłowione z Titanica i Queen’s House,
 rejs po Tamizie do Tower Bridge,
spacer przy Tower of London,
 Doki Św. Katarzyny,
przejazd na miejsce spotkania z rodzinami goszczącymi, które zabierają uczestników do swoich domów, obiadokolacja, nocleg.

 3 dzień (poniedziałek) – spotkanie ze sztandarowymi atrakcjami miasta, w programie zwiedzanie m.in.:

 Buckingham Palace z zewnątrz,
 rządowa ulica Whitehall,
 spacer przez St James Park do Horse Guards Parade i Trafalgar Square,
 wizyta w National Gallery.

 4 dzień (wtorek):

 Covent Garden Market, gdzie można zobaczyć jak Londyn rozpoczyna dzień,
 dzielnica SOHO, Piccadilly Circus,
 zwiedzanie British Museum,
 zakupy na Oxford Street,
 wizyta w The London Dungeon.

 5 dzień (środa):

wycieczka do nadmorskiej miejscowości Brighton, spacer po mieście: molo z wesołym miasteczkiem, baśniowy pałac Jerzego IV Royal Pavillion (z zewnątrz), plaża.

 6 dzień (czwartek):

 Most Millenium,
 Katedra St Paul’s (z zewnątrz),
 historia Londynu w Muzeum Londynu, gdzie znajduje się m.in. złota karoca z XVII wieku,
 City of Westminster, w tym Opactwo Westminster z zewnątrz, Big Ben,
 zdjęcie na tle London Eye,
 muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s wraz z projekcją filmu z postaciami Marvel 4D.

 7 dzień (piątek):

 całodniowa wycieczka do Oxfordu – słynnego miasta uniwersyteckiego,
 zwiedzanie Christ College, Trinity College, New College.

 8 dzień (sobota):

 Muzeum Historii Naturalnej i/lub Muzeum Nauki,
 spacer po Hyde Park,
 wyjazd z Anglii późnym popołudniem.

 9 dzień (niedziela) – przyjazd do Polski późnym popołudniem.

Uwaga! Powyższy program jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora (np. pogodowych).

Zakwaterowanie

Uczestnicy obozu zakwaterowani są na południowych obrzeżach Londynu, w pokojach 2-3 osobowych w domach sprawdzonych brytyjskich rodzin goszczących, starannie dobranych i regularnie wizytowanych przez naszego brytyjskiego kontrahenta. Łazienka jest dzielona z innymi domownikami. Zgodnie z prawem UK rodziny goszczące muszą przejść weryfikację przez policję pod względem niekaralności i posiadać obywatelstwo brytyjskie. Niektóre rodziny są zróżnicowane etnicznie jednak muszą być zasymilowane i posługiwać się biegłym angielskim. Codziennie rano (po śniadaniu) uczestnicy obozu są przywożeni przez rodziny goszczące na miejsce zbiórki z polskimi opiekunami i odbierani przez nie wieczorem, co oznacza, że w międzyczasie znajdują się pod ich opieką. Pobyt u rodziny brytyjskiej stwarza okazję poznania współczesnej kultury Londynu – „stolicy” świata.

Pełne wyżywienie (śniadanie kontynentalne, pakowany lunch, ciepła obiadokolacja) u rodzin goszczących. Pierwszy posiłek to obiadokolacja drugiego dnia wyjazdu, ostatni – pakowany lunch na podróż powrotną ósmego dnia.

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w Wielkiej Brytanii

Transport

Przejazd grupowy autokarem z polskim opiekunem do Londynu i powrót nim do kraju. Przy mniejszych grupach poniżej 25 osób przejazd odbywa się autobusem liniowym. Autokar docelowy jedzie przez Polskę trasą centralną – można do niego wsiadać w Warszawie, Poznaniu, Świebodzinie lub Słubicach. Z kilku innych większych miast w Polsce, przy min. 3 zgłoszonych uczestnikach, realizowane są za dopłatą transfery mikrobusem lub samochodem osobowym z przesiadką do głównego autokaru:

• Łódź, Radom: dopłata 100 PLN
• Grudziądz, Inowrocław, Brzeg, Wrocław, Legnica: 150 PLN
• Kielce, Lublin, Katowice, Opole: 200 PLN
• Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rzeszów, Tarnów, Kraków: 250 PLN

Rozkład jazdy zostanie podany na ok. 2 tygodnie przed wyjazdem.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Terminy i ceny

Terminy (9 dni)
Cena w PLN
25.06 - 03.07.2022
2399
02.07 - 10.07.2022
2399
06.08 - 14.08.2022
2399

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

Do podanej ceny należy doliczyć:

 (obowiązkowo) opłatę na realizację programu170 funtów (uczestnicy poniżej 16 lat) lub 190 funtów (uczestnicy 16-18 lat) płatne u pilota grupy; obejmuje ona wstępy do zwiedzanych obiektów oraz przejazdy komunikacją miejską;

 (opcjonalnie) dopłatę za dojazd do autokaru docelowego z niektórych miast w Polsce – zob. zakładka „Transport”);

 (opcjonalnie) diety specjalne (wegetariańska, bezglutenowa itp.): 200 zł;

 (opcjonalnie) dodatkowe ubezpieczenia (nie wchodzące w skład ceny podstawowej): od rezygnacji z wyjazdu ( 3 proc. ceny imprezy lub z rozszerzeniem o zachorowanie na COVID-19 przed wyjazdem – 4,5 proc. ceny imprezy lub z rozszerzeniem o zachorowanie na COVID-19 oraz kwarantannę przed wyjazdem – 5 proc. ceny imprezy), chorób przewlekłych, odpowiedzialności cywilnej oraz KL/NNW/bagaż na wyższe kwoty niż w standardowej ofercie.

 test PCR COVID-19 (jeśli będzie wymagany).