Obozy językowe Fun English w Londynie

Opis

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat do Londynu na wakacyjny obóz językowy Fun English, będący propozycją dla uczących się języka angielskiego, którzy chcą poznać największe atrakcje turystyczne stolicy Wielkiej Brytanii. Praktyczne ćwiczenie angielskiego poza „murami” szkoły w naturalnych sytuacjach – poprzez kontakt z członkami rodzin goszczących, u których zakwaterowani są uczestnicy obozu, z przewodnikami w muzeach, z londyńczykami w sklepach, czy na ulicach, połączone z intensywnym zwiedzaniem – to niepowtarzalna szansa na wypróbowanie swoich umiejętności językowych w praktyce i mobilizacja do dalszej nauki. Dzięki ciągłemu i niewymuszonemu kontaktowi z prawdziwym mówionym angielskim uczestnicy obozu mogą szybko przełamać bariery komunikacyjne i zacząć posługiwać się językiem obcym. Z kolei dzięki zakwaterowaniu u rodzin goszczących mają okazję zobaczyć, jak żyje lokalne społeczeństwo.

Warsztaty językowe „English in Action” prowadzone są „w terenie” przez polskiego lektora i obejmują:

 zadania do wykonania na mieście,
 odgrywanie scenek z życia codziennego (zakupy, pytanie o drogę, itp.),
 quizy, zabawy, zagadki w języku angielskim,
 zwiedzanie w języku angielskim z polskim lektorem (w Oxfordzie z angielskim przewodnikiem).

Uczniowie na obozie językowym Fun English w Londynie

W programie obozu, oprócz zwiedzania największych atrakcji stolicy Anglii, jak Big Ben, Buckingham Palace czy Tower Bridge, znajduje się wejście do The London Dungeon – interaktywnego muzeum strachu, które w niebanalny sposób pokazuje mrożącą krew w żyłach historię Anglii. Aktorzy pokażą nam i wytłumaczą działanie narzędzi tortur, przejedziemy się podziemną kolejką, zobaczymy lochy, a wszystko to w towarzystwie widowiskowych efektów specjalnych. Podczas obozu spotkamy się również z plejadą znanych gwiazd podczas wizyty w niezapomnianym muzeum figur woskowych Madame Tussauds oraz będziemy mieć okazję zrobienia sobie zdjęć z super bohaterami z filmów Marvel, takimi jak Spiderman, Kapitan Ameryka, Thor czy Hulk, a także obejrzenia projekcji filmowej Marvel w animacji 4D. Ponadto pojedziemy na 2 całodniowe wycieczki poza Londyn: nad morze do Brighton oraz do słynnnego uniwersyteckiego miasta Oxford.

Uczestnicy obozu przebywają w Londynie pod opieką polskiego pilota/wychowawcy, który codziennie rano odbiera ich na miejscu zbiórki, dokąd dowożone są przez rodziny goszczące, u których są zakwaterowani.

Program

Ramowy program obozu:

 1 dzień (czwartek) – wylot z Polski (szczegóły – zob. zakładka „Transport”), przejazd z lotniska w Londynie na miejsce spotkania z rodzinami goszczącymi, które zabierają uczestników do swoich domów, obiadokolacja, nocleg.

 2 dzień (piątek):

 zwiedzanie Greenwich, gdzie będziemy mieć okazję stanąć na południku „zero” i zobaczyć astronomiczne obserwatorium królewskie,
 National Maritime Museum, gdzie można zobaczyć między innymi przedmioty wyłowione z Titanica i Queen’s House,
 rejs po Tamizie do Tower Bridge,
 spacer przy Tower of London i dokach Św. Katarzyny.

 3 dzień (sobota) – spotkanie ze sztandarowymi atrakcjami miasta, w programie zwiedzanie m.in.:

 Horse Guards Parade,
 spacer przez St James Park do Buckingham Palace (z zewnątrz),
 Leicester Square,
 chińska dzielnica SOHO, Piccadilly Circus,
 wejście do sklepu M&M’s World, a w nim m.in. słynne złote czekoladowe drażetki,
 Trafalgar Square,
 wizyta w National Gallery.

 4 dzień (niedziela):

 City of Westminster, w tym Opactwo Westminster i Houses of Parliament (z zewnątrz), Big Ben,
 zdjęcie na tle London Eye,
 wejście do The London Dungeon,
 Most Millenium,
 przejście nabrzeżem Tamizy do teatru Shakespeare’s Globe.

 5 dzień (poniedziałek):

 całodniowa wycieczka do nadmorskiej miejscowości Brighton, spacer po mieście: molo z wesołym miasteczkiem, baśniowy pałac króla Jerzego IV Royal Pavillion (z zewnątrz), plaża, zakupy.

 6 dzień (wtorek):

 muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s wraz z projekcją filmu z postaciami Marvel 4D,
 dom Sherlocka Holmes’a na Baker Street (z zewnątrz, dla chętnych możliwość zwiedzenia za dopłatą),
 zakupy na Oxford Street,
 dla chętnych zwiedzanie British Museum.

 7 dzień (środa):

 całodniowa wycieczka do Oxfordu – słynnego miasta uniwersyteckiego,
 zwiedzanie z angielskojęzycznym przewodnikiem: m.in. Christ College, Trinity College, New College.

 8 dzień (czwartek):

 Muzeum Historii Naturalnej,
 spacer po Hyde Park,
 wyjazd z Londynu i powrót do Polski.

Uwaga! Powyższy program jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora (np. pogodowych).

Zakwaterowanie

Uczestnicy obozu zakwaterowani są na południowych obrzeżach Londynu, w pokojach 2-3 osobowych w domach sprawdzonych brytyjskich rodzin goszczących, starannie dobranych i regularnie wizytowanych przez naszego brytyjskiego kontrahenta. Łazienka jest dzielona z innymi domownikami. Zgodnie z prawem UK rodziny goszczące muszą przejść weryfikację przez policję pod względem niekaralności i posiadać obywatelstwo brytyjskie. Niektóre rodziny są zróżnicowane etnicznie jednak muszą być zasymilowane i posługiwać się biegłym angielskim. Codziennie rano (po śniadaniu) uczestnicy obozu są przywożeni przez rodziny goszczące na miejsce zbiórki z polskimi opiekunami i odbierani przez nie wieczorem, co oznacza, że w międzyczasie znajdują się pod ich opieką. Pobyt u rodziny brytyjskiej stwarza okazję poznania współczesnej kultury Londynu – „stolicy” świata.

Pełne wyżywienie (śniadanie kontynentalne, pakowany lunch, ciepła obiadokolacja) u rodzin goszczących. Pierwszy posiłek to obiadokolacja pierwszego dnia wyjazdu, ostatni – pakowany lunch ósmego dnia (2 kanapki, napój i słodycz).

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w Wielkiej Brytanii

Transport

Przelot grupowy samolotem z polskim opiekunem do Londynu (i z powrotem) z Warszawy i Poznania. Bagaż rejestrowany do 10 kg.

Z kilku innych większych miast w Polsce (Katowice, Łódź, Gdańsk, Kraków, Wrocław), przy min. 3 zgłoszonych uczestnikach, realizowane są za dopłatą przejazdy na lotniska w Warszawie i Poznaniu pociągiem lub autobusem liniowym.

Z lotniska w Londynie do miejsca zakwaterowania (i z powrotem) przejazd odbywa się transportem publicznym.

Codzienne zwiedzanie Londynu i przejazdy do innych miast w Anglii (Oxford, Brighton) odbywają się transportem lokalnym.

Obejrzyj

Galerie zdjęć:

Terminy i ceny

Terminy (8 dni)
Cena w PLN
27.06 - 04.07.2024
2799
04.07 - 11.07.2024
2799
25.07 - 01.08.2024
2799
22.08 - 29.08.2024
2799

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).

Do podanej ceny należy doliczyć:

 (obowiązkowo) przelot grupowy do Londynu (i z powrotem) z opiekunem z Warszawy lub Poznania z bagażem do 10 kg: 1390 zł;

 (opcjonalnie) dopłatę za dojazd do lotniska w Warszawie lub Poznaniu z niektórych miast w Polsce – zob. zakładka „Transport”;

 (obowiązkowo) opłatę na realizację programu180 funtów (uczestnicy poniżej 16 lat) lub 190 funtów (uczestnicy 16-18 lat) płatne u pilota grupy; obejmuje ona; tygodniowy bilet na komunikację miejską w Londynie, przejazd do Oxfordu, przejazd do Brighton, wejście do Madame Tussauds i London Dungeon, rejs statkiem po Tamizie, zwiedzanie Greenwich, oprowadzanie z angielskim przewodnikiem po Oxfordzie;

 (opcjonalnie) diety specjalne (wegetariańska, bezglutenowa itp.): 220 zł;

 (opcjonalnie) dodatkowe ubezpieczenia (nie wchodzące w skład ceny podstawowej): od rezygnacji z wyjazdu ( 3 proc. ceny imprezy lub z rozszerzeniem o zachorowanie na COVID-19 oraz kwarantannę przed wyjazdem – 4,5 proc. ceny imprezy), chorób przewlekłych, odpowiedzialności cywilnej oraz KL/NNW/bagaż na wyższe kwoty niż w standardowej ofercie.