Kursy językowe Malta IELS w Sliema

Miejsce i szkoła

Kursy angielskiego MaltaNaszym partnerem na Malcie jest założona w 1985 r. szkoła językowa IELS (Institute of English Language Studies). Placówka mieści się w centrum kurortu turystycznego Sliema, kilkadziesiąt metrów od morza, w okolicy pełnej sklepów, restauracji czy kafejek i ma doskonałe połączenia do stolicy Malty – Valletty, jak również innych zabytkowych miast na wyspie. Nowoczesny budynek szkolny jest całkowicie klimatyzowany i posiada 100 jasnych, doskonale wyposażonych sal lekcyjnych, które mogą pomieścić aż 700 uczniów z całego świata. Do ich dyspozycji jest księgarnia, kawiarenka internetowa, świetlica, tablety z dostępem do internetu, automaty z przekąskami i napojami, restauracja, taras. Na terenie recepcji można korzystać z darmowego wi-fi. Szkoła akredytowana jest przez FELTOM (maltańska federacja szkół językowych, odpowiednik British Council) i dysponuje kadrą wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego.

Gwarancję jakości szkoły IELS stanowią akredytacje i członkostwo w organizacjach branżowych monitorujących poziom świadczonych usług, w tym:

Szkoła licencjonowana przez Ministerstwo Edukacji Malty
Szkoła akredytowana przez FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta)

Sliema to najpopularniejszy maltański kurort, położony na wschodnim wybrzeżu wyspy. Z promenady, która ciągnie się aż do miasta St. Julian’s, rozciąga się malownicza panorama na zatokę i położoną po jej drugiej stronie stolicę Malty – Vallettę. Znajduje się tu mnóstwo restauracji, barów, butików, sklepów, a nawet jedyna na wyspie galeria handlowa – The Point. Sliema prawie niezauważalnie „łączy” się z St. Julian’s, największym centrum rozrywkowym na wyspie.

Program

W wakacje letnie organizujemy dla młodzieży i dorosłych (min. wiek 18 lat) wyjazdy indywidualne na kursy językowe  do szkoły IELS w Sliemie na Malcie z wylotami z Warszawy, Krakowa, Katowic, Gdańska, Wrocławia oraz Poznania. Kursy rozpoczynają się w każdy poniedziałek (przylot na Maltę w sobotę lub niedzielę) i dostępne są również przez cały rok.

W skład i cenę wyjazdu wchodzą:

Zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin maltańskich lub w mieszkaniu studenckim (akademiku) – zob. szczegóły w zakładce „Zakwaterowanie” powyżej.

Ubezpieczenie: koszty leczenia (KL) do 25000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 20000 PLN, bagaż podróżny (BP) do 1100 PLN.

Materiały do nauki, certyfikat ukończenia kursu.

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności organizatorów turystyki lub pośredników turystycznych).

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (zapewniający biurom podróży środki na pokrycie zwrotów wpłat podróżnych, których imprezy turystyczne nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności).

Zakwaterowanie

Dwie opcje do wyboru:

Domy specjalnie wyselekcjonowanych maltańskich rodzin goszczących:

 pokoje 2- osobowe (z osobą o innym języku ojczystym);
 możliwe pokoje 1- osobowe za dopłatą;
 zmiana pościeli raz w tygodniu;
 możliwość zrobienia prania;
 dojazd do szkoły – maksymalnie do pół godziny komunikacją miejską;
 wszystkie rodziny goszczące są zarejestrowane w maltańskim Urzędzie Turystyki i regularnie wizytowane przez przedstawicieli szkoły.

Wyżywienie – 2 posiłki dziennie (Half Board): śniadania i ciepłe obiadokolacje u rodzin goszczących.

Rezydencja (akademikDay’s Inn:

 opcja dla uczniów pełnoletnich;
 nowoczesny, 3* hotel należący do sieci LAL, 5 min. pieszo od szkoły;
 w hotelu 45 apartamentów typu studio (wyposażonych w lodówkę, czajnik, kuchenkę mikrofalową, toster) i 54 pokoi z łazienkami i telewizorami;
 pokoje 2- osobowe lub 1- osobowe za dopłatą;
cały obiekt w pełni klimatyzowany;
 do dyspozycji uczniów: basen na zewnątrz, wspólna kuchnia i pralnia;
 internet bezpłatny w miejscach publicznych, w pokojach dodatkowo płatny.

Wyżywienie – do wyboru:

 na własną rękę (SC – Self Catering);
 śniadania w restauracji na miejscu (BB – Bed&Brerakfast);
 śniadania w restauracji na miejscu i obiadokolacje w restauracji obok szkoły (HB – Half Board).

Zakwaterowanie w hotelu Day's Inn w Sliemie na Malcie

Obejrzyj

 Galerie zdjęć:

Zobacz też: wirtualna wycieczka po szkole.

 Filmy:

Terminy i ceny

Długość kursuCena w PLN*
Intensywność kursu:20 lekcji tyg. 30 lekcji tyg.
1 tydzień45404840
2 tygodnie85109110
3 tygodnie1248013380
4 tygodnie1645017650
Każdy kolejny tydzień37204020

* Podane ceny obejmują kurs + zakwaterowanie w pokoju 2- osobowym u rodzin maltańskich (z wyżywieniem HB) lub w akademiku (bez wyżywienia). Poza okresem wakacyjnym (19.06 – 01.09.2023) ceny są niższe o 250 PLN za każdy tydzień od tych podanych w tabeli powyżej (np. 500 PLN mniej za 2 tygodnie).

Terminy: kursy rozpoczynają się w każdy poniedziałek (przylot na Maltę w sobotę lub niedzielę) i dostępne są przez cały rok.

UWAGA! Płatność całości najpóźniej 40 dni przed wyjazdem. Zaliczka 30 proc. w momencie zgłoszenia (podpisania umowy).